Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akik 20 kg-ot fognak leadni életmódváltással fórum

Akik 20 kg-ot fognak leadni életmódváltással (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
205. Napsugár8 (válaszként erre: 204. - 55Judit)
2019. okt. 15. 18:13

Én tk. lisztet használok itthon, és alapjaiban abonett kekszet eszek, kizárólag vacsira, valami szalámival, paprikával, stb. A fehér kenyér nálam a bűnözés kategória.

Nem tudom, vissza olvastál-e, korábban írtam, hogy a Súlykontroll szerinti alacsony GI %-os kajákat eszem, jobban telítenek, ritkábban éhezek meg... elég jól bírom. :)

204. 55Judit (válaszként erre: 203. - Napsugár8)
2019. okt. 15. 17:08

Elméletben én is tudom. :D

A jó kis fehér kenyér pedig ugyanolyan gyorsan felszívódó szénhidrát, mint a cukor. Én is szeretem, de csak nagy ritkán eszem, ha bundás kenyeret készítek. kb. 2 hetente. Egyébként tönköly kenyeret sütök, és plusz rostot is teszek hozzá hogy az is lassítsa a benne lévő szénhidrát felszívódását.


Most megyek gyalogolni 1 órát. Alig hagyok ki napot, de eredménye ennek sincs. :)Arra kíváncsi leszek, hogy javulnak-e a gyaloglás által a csontritkulás értékeim. Mert állítólag az erős lépésekkor összeütődnek a csigolyák, és ez serkenti bennük a csontképződést. Hát ez nagyon kéne.

203. Napsugár8 (válaszként erre: 198. - 55Judit)
2019. okt. 15. 16:41

Érdekes, nálam nem az édesség, hanem a kenyérféle + valami jó fűszeres kolbászféle, hasonlók (lennének) a nyerők. A fűszeres, zsíros húsoknak egyelőre sikerült ellenállnom, de egy kis (fehér) kenyér vajjal, szalámival megpakolva, maga a csoda.


Ez eszedbe se jusson, hogy így nem lehet lefogyni! Dehogynem!

Heti 1 kg fogyáshoz 7000 kcal deficitet kell összehozni, vagyis elvileg minden nap 1000 kcal-t. De ha egyik nap csak 800-at, a másikon pedig 1200 kcal-t, akkor is ugyanúgy összejön a heti 7000 kcal deficit!!! Csak figyeljünk oda!

Vagy ha tudjuk hogy napközben lecsúszott valami "előre nem tervezett", akkor még este ha mást nem, helyben járást, hasonlót rádobsz, és ledolgozod azt a kcal-t! Meg tudod, meg tudjuk csinálni! Ésszel, és nem mindig erővel! 😁

202. 55Judit (válaszként erre: 200. - Glori88)
2019. okt. 15. 16:37
Pont ez a bajom nekem is, hogy ha alig eszem pl. szénhidrátot, akkor sem fogyok. Tegnapelőtt is olyan szénhidrát csökkentett pizzát sütöttem, hogy 1 nagy pizzában 1 gr szénhidrát volt. Olyan laktató, hogy 2 nap is jóllaktam belőle. de na már majd meg zavarodtam és bepótoltam. 10-et kellene fogynom, mert gyengék az ízületeim, nem bírnak el a lábaim.
201. Glori88 (válaszként erre: 194. - Era57)
2019. okt. 15. 16:32
Valóban az. Mit nem adnék most mínusz 20 kilóért. Azzal már nem lennék vágósúlyban.
200. Glori88 (válaszként erre: 195. - Napsugár8)
2019. okt. 15. 16:28
Az a legnehezebb pszichikailag, hogy stagnàlàsnál ne legyen elege az embernek az egészből, s ne hagyja abba olyankor, mert akkor hamar visszajön még több a falási rohamok által. Sajnos már átéltem párszor. Ennek lett az eredmènye a 115 kg. Most már soha nem állok le vele, bármeddig stagnàl. 120 kg felé nem akarok menni.
199. Glori88 (válaszként erre: 194. - Era57)
2019. okt. 15. 16:22
Öt napja kezdtem el. 115 kg voltam én is. Holnapután mérlegelek ismét. Elég egy héten egyszer.
198. 55Judit (válaszként erre: 197. - Napsugár8)
2019. okt. 15. 16:12
Akkor most ezért majd meg őrültem az édességért, gyorsan készítettem és meg is ettem. Jól esett, de tudom hogy nem egészségemre válik. Így nem lehet fogyni.
197. Napsugár8 (válaszként erre: 196. - 55Judit)
2019. okt. 15. 15:59

Nyugi! Az is biztos, hogy amikor vége a nyárnak, és jönnek a kissé hűvösebb napok, a szervezet valamivel több fűtőanyagot = kcal-t kíván.

Ha ezzel együtt a napi mozgásunk nem nő, sőt esetenként inkább csökken, mert fázunk és nem is kezdünk el mozogni, nem megyünk sétálni, gyalogolni, futni, úszni... akkor még pár kg vissza is szemtelenkedik. Csak csináljuk!

Olvastam valakinél, hogy nála 1 évig!! stagnált, de csinálta rendületlenül, és 1x csak beindult, és szépen ment tovább lefelé... ne törődjünk semmivel, csináljuk tovább, és nem kell filózni rajta. A szerveztünk tudja, mi a jó neki!

196. 55Judit (válaszként erre: 195. - Napsugár8)
2019. okt. 15. 15:50
Én is ebben bízom. De mikor lesz már???
195. Napsugár8 (válaszként erre: 193. - 55Judit)
2019. okt. 15. 15:31

Azért azt be kell vallanom, hogy hosszú évek kemény munkájával sikerült. Egy bizonyos kor felett már lassabban mennek a kilók is lefelé, meg lassabban mozdulnak a térdek, lábak, izmok, stb. stb.

Most viszont már be kell vallanom, közel egy hónapja nem mozdul sehová. Emlékszem, tavaly is pont ezekben a hónapokban állt be a stagnálás. Mondjuk akkor ráfogtam, hogy zsinórban zabáltam a szőlőt, de az idén már erre is odafigyeltem keményen, és hetek óta semmi...

Mindegy. Azzal nyugtatom magam, hogy nem fogyózni akarok, csak átálltam egy egészségesebb életmódra étkezés és mozgás terén. A többlet kg eltűnése majd automatikusan, ennek nyomán bekövetkezik.

Remélem a kilók is így gondolják. 😁😁😁

194. Era57
2019. okt. 15. 15:06

Halihó !!

Senki nem mérlegel ? Nálam tegnap 115 kg -ot mutatott a mérleg.

Sajnos a múlthéttől fáj a térdem így mozgásom nem volt egyáltalán.Röntgenen már voltam de térd ultrahangra decemberre kaptam időpontott.

Ma kaptam a térdembe injekciót most valamivel könnyebb.

Csőstől jön rám minden baj.

193. 55Judit (válaszként erre: 192. - 55Judit)
2019. okt. 8. 08:25
Ja, és az a 20 kiló nagyon dicséretes! :) Elképzeltem, milyen nagyszerű lenne, ha csak a felével dicsekedhetnék.
192. 55Judit (válaszként erre: 191. - Napsugár8)
2019. okt. 8. 08:23

Drukkolok neked! Valószínű az lehet mindenkinek a leghatásosabb módszer, amiről elhiszi hogy hat. Nálam az akaraterő hibádzik legjobban. Most is a gépnél ülök, fórumozok és olvasgatok, miközben még a reggeli tornán sem vagyok túl. Gyakorlatilag mindent elkövetek hogy megússzam, de hülyeség, mert tudom hogy az életminőségemet változtatná meg a rendszeres végzése. :))

Na megyek, szia, legyen derűs napod! Később benézek.

2019. okt. 8. 08:14

Meg hogy valójában leadtam már azt a mintegy 20 kg-ot, ami rámjött a cigi elhagyása után, és most már "csak" abból a 10-12-ből kellene valamennyit ledolgozni, ami akkor volt rajtam... egy kicsit nyugodtabb vagyok.


Valahol azt olvastam, hogy annál a súlynál, amit valamikor hosszabb ideig tartottunk, fogyózás közben megáll a fogyás, mert ismerős a szervezetnek az állapot, és azt gondolja, hogy "no helyben vagyunk, megérkeztünk". Tehát beáll egy kicsit hosszabb stagnálás. Meglehet, hogy ezért is van az, hogy aki az utolsó 5-6 kg-ot akarja leadni, az már nehezebben megy, mint amikor még 10-20 kg-on dolgozott. De azért nem adom fel, én is csinálom tovább. Csináljuk együtt tovább! :))

190. Napsugár8 (válaszként erre: 189. - 55Judit)
2019. okt. 8. 08:08
Ha bírod, csináld csak, jó az egészen biztos. Az én térdeim most ettől a hirtelen jött hidegtől nem akarnak úgy mozogni, ahogyan én azt minimum elvárnám tőlük. De azért tegnap is voltam lent, most is lassan elindulok. Szépen világít a nap. :))
189. 55Judit (válaszként erre: 188. - Napsugár8)
2019. okt. 8. 08:02
A meridián tornától is lehet fogyni, és az egész letornázása nélkül is lehet naponta akár többször is stimulálni a gyomor 36-os pontot ami segít ebben. Most kezdtem nem csak a túlsúly miatt, hanem általános egészségi állapot javítás, megőrzés, és energetizálás miatt. Hát majd látjuk mi lesz. Talán tudok ebben kitartó lenni, mert a torna után azonnali hatást lehet érezni és ez motivál. :)
188. Napsugár8 (válaszként erre: 187. - 55Judit)
2019. okt. 7. 15:13
Valahogy így vagyok én is. Szerintem ez a hirtelen jött lehűlés is közrejátszik, a szervezet több hőt, energiát, kcal-t igényel ilyenkor. Bízom benne, hogy hamarosan hozzászokik, és megy minden a maga útján.
187. 55Judit
2019. okt. 7. 09:52
Hogy magamról is írjak: Nem fogyok, de legalább nem is hízok.:) Nem értem miért nem megy lentebb.
186. 55Judit (válaszként erre: 185. - Era57)
2019. okt. 7. 09:50

Szép eredmény, gratulálok! Csak így tovább!

Előző bejegyzésedben az a "más történet" engem is a sírba visz. Vajon bennünk van a hiba, fiús anyákban?

185. Era57
2019. okt. 7. 09:23

Jó reggelt szép hetet mindenkinek !

Én ma reggel mérlegre álltam és 115,6 kg -ot mutatott.

Kitartást mindenkinek.

Tegnap nagyon sokat gyalogoltam.Vendégeim voltak Bp -ről.Bementünk Miskolc belvárosába a régiség vásárba.Féltízkor indultunk a parkolóból és háromnegyed egyre értünk vissza az autóhoz.Jó kis sétánk volt , nagyon sokan voltak kint.Szerencsére nem esett csak a szél fújt.

184. 55Judit (válaszként erre: 182. - Betsabé)
2019. okt. 5. 14:44

Nem szeretnélek lehangolni, de tényleg. Viszont szerintem, 6 hét alatt a 6 kg is túl sok, nem hogy a 10. Aki ennyire gyorsan fogy, teljességgel biztos hogy sok fehérjét veszít. Gondolom, ha elérted az álomsúlyodat abbahagyod majd a módszeredet és visszaállsz a megszokott életmódodra. Mielőtt így tennél, gondolj arra, hogy ha ugyanazt tesszük mint előtte, ugyanaz lesz az eredmény.


Én nem dicsekedhetek gyors fogyással, a hízásom sem hetek alatt jött össze. Az én módszerem, az egyre egészségesebb életmód, amit nem kell feladnom ha elértem a kívánt súlyomat.


Hát, írogatunk itt ilyet is, olyat is, mindenki választhat kedvére. :)

183. Icuska538 (válaszként erre: 182. - Betsabé)
2019. okt. 5. 10:11
Ez szuper!!!Ellopom.....a módszert..
2019. okt. 5. 10:09

Sziasztok, 6 hete kezdtem 80 kg-ról, 164 cm-ről. Eddig 10 kg ment le. Napi 6-7 alkalommal eszem. Pékárú helyett abonett vált be, csoki helyett proteinszelet. A cukros, lisztes, zsíros dolgokat csökkentettem le minimálisra.

Elliptikus tréneren edzem itthon heti 2x fél órát. Sok sikert mindenkinek!

181. Era57 (válaszként erre: 180. - Babesz88)
2019. okt. 3. 09:06

Jó reggelt !

Én nem vagy 100 % -ig a téma tudója de azt mondják hogy koplalni nem szabad.Én a kalória bázist használtam,de itt napsugár ajánlására jobban megismertem Béres Alexandra súlykontroll programját.Ha vissza olvasol Napsugár 26-os hsz -nál megtalálod és a 37-es hsz-nál a súlykontroll indexekkel is megismertet.Érdemes átnézned.

A kalória bázisnál vezetheted hogy mit eszel a súlykontroll indexből meg választhatsz amit megkívánsz.Ha van időd érdemes itt vissza olvasni.

Csak ne koplalj !

180. Babesz88 (válaszként erre: 179. - Era57)
2019. okt. 2. 19:36

Köszönöm Era! Anyukám is 116 kg, Őt is bíztatom a fogyásra. :)

Nekem 18 évesen már sikerült 25 kilót fogynom (92->67), de már nem is tudom hogy csináltam. Kb. rengeteget koplaltam és akkor még cigiztem nagyon sokat.

179. Era57 (válaszként erre: 177. - Babesz88)
2019. okt. 2. 17:35

Én minden fiatalnak aki a közelembe van azt mondom hogy nézzen rám és legyek én az elrettentő példa a 120 kg -mmal 62 évesen.Már a tornát sem tudom úgy csinálni.Nektek fiataloknak még a bőrötök is regenerálodik.A volt mennyem kb 110 kg volt 26 évesen kétgyerek után.Most nem ismerünk rá.Egy év alatt 40 kg-ot fogyott.És azóta is fogy.Cikket is írtak róla.Igaz a fiam pénzén futott neki személyi edzőre is,na de ez egy másik történet.

Csak bíztatni tudlak veled vagyunk !

178. Era57 (válaszként erre: 175. - Abigel45)
2019. okt. 2. 17:23
Én most hogy jó a mérlegem mindennap ráállok.Tudom hogy ez nem jó.Benne vagyok a hétfői mérlegelésbe. Nálam beindult a fogyás de majd akkor kell a biztatásotok ha megállok, akkor ne adjam fel , úgy mint eddig.
2019. okt. 2. 14:46

Sziasztok!

Én 2 hete kezdtem el az életmódvàltàst ès nagyon óvatosan kell csinálnom,mert szoptatok.

30 éves, 178 cm és 106 kg vagyok és 80 kg a cél.

Elsőnek a cukros üdítőket hagytam el, tegnap óta pedig már csak 1 nass engedélyezett ebéd után.

A következő lépcső 2 hét múlva a vacsora megreformálása.

176. 55Judit (válaszként erre: 175. - Abigel45)
2019. okt. 2. 13:37
Én jobb ha lapítok. :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook