Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akik 20 kg-ot fognak leadni életmódváltással fórum

Akik 20 kg-ot fognak leadni életmódváltással (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
55. abigel45 (válaszként erre: 45. - Napsugár8)
2019. szept. 9. 12:00
á, dehogy, jövök én, amikor csak tudok:) Ismerem a GI-diétát, lehet, hogy alkalmazom is, mert nagyjából úgyis azt csinálom, hiszen az egészségesen-diétás terméke nagyrészt alacsony GI. Nagy gondom, hogy főzni egyelőre nem tudok (építkezünk), így sokszor melegszendón élek, de ezt is teljes kiőrlésűből csinálom.
54. Napsugár8 (válaszként erre: 53. - Loch ness)
2019. szept. 9. 11:15

Így ahogy mondod. Azért lesz viszonylag könnyebb tartani a napi kcal-t, mert a bevitt kajától lassabban leszünk éhesebb, tehát kizárt, hogy (nagyon) túllépjük a keretet. Egyébként ez is gyakorlás kérdése.


A fehér liszt helyett teljes kiőrlésűt használok már évek óta, a fehér rizs helyett én is bulgurt, ill. kuszkuszt, és a fehér cukor helyett gyümölcs-cukrot. A múltkoriban találtam gyógynövényben hajdina-darát, az is jobb, mint a közönséges búzadara.


Egyébként a ch-t igyekszem napi 100-130 gr-ban tartani, az okosok szerint minimum 160 gr kell naponta. Inkább egy kicsivel eszek zsírosabbat, de a ch-keretre vagyok kihegyezve. :))

53. loch ness (válaszként erre: 52. - Era57)
2019. szept. 9. 10:33

Igen, a felszívódás gyorsaságát jelenti, és ezzel együtt azt, hogy milyen gyorsan emeli meg a vércukrodat. Ha gyorsan, akkor utána gyorsan le is esik, és akkor tör rá az emberre az az éhség, amitől rosszul van, és muszáj ennie valamit. Amelyik lassan emeli a vércukrot, az nem produkál ilyet, egy idő után csak lassan és finoman jelzi a szervezet, hogy most már kéne egy kis üzemanyag... Szóval a gyorsan felszívódó szénhidrát ilyen szempontból veszélyezteti a fogyást, a zsiradék pedig a kalóriatartalma miatt. (Ez kicsit elnagyolt magyarázat, de kb. erről van szó.)


A gyors felszívódás akkor előny, ha az embernek hirtelen leesik a vércukra. Cukorbetegek ezért esznek ilyenkor gyorsan egy kis szőlőcukrot, mert az azonnal felszívódik (100-as a GI-je, ennek a legmagasabb), mert adott esetben a bekómálást is elkerülhetik vele.

52. Era57 (válaszként erre: 51. - Loch ness)
2019. szept. 9. 09:40
Igen , keresgélés közben rájöttem hogy ez az index a szénhidrát felszívódását jelőli.Ha jól értelmeztem.
51. loch ness (válaszként erre: 50. - Era57)
2019. szept. 9. 09:37
A zsírnak, olajnak nulla a GI indexe :) De attól még hizlal. Ha jól emlékszem, egy ételnek akkor van valamiféle GI értéke, ha van benne szénhidrát. De a kalóriaértéke a zsiradékoknak a legmagasabb.
50. Era57
2019. szept. 9. 09:33

Sziasztok ! Jó reggelt !

Imádom az olajos csípős szardíniát.Nem találtam a GI indexét ezért a keresőbe megkerestem. Végül is alacsony a GI indexe.De a kalória bázisból kiderült nagy a kalória tartalma.Most ezt reggeliztem barna kenyérrel.Jó hogy most egyedül vagyok, van időm bogarászni.Talán egy kis idő múlva rutin szerű lesz ez a számolgatás.

49. loch ness (válaszként erre: 48. - Napsugár8)
2019. szept. 9. 09:06

Akkor is dolgoztál vele :)


A térdekről szóló mondatot rólam is írhattad volna. Olyan, mintha folyamatosan egy húszkilós hátizsákot cipelnék magamon, hát persze, hogy kikezdi a térdem. Remélem, ez is javulni fog.


Nekem annyi a tapasztalatom az évek alatt - mert fogyni mindig sikerült, ha betartottam azt, amire rájöttem -, hogy a napi sok folyadék nagyon fontos még, plusz azt szokták ajánlani, hogy szénhidrátot (gyümölcsöt is) max. délután 2-ig egyen az ember, mert akkor még fel tudja dolgozni a szervezete. Köretnek meg felfedeztem a bulgurt és a kuszkuszt, jó könnyű kaják. A köles is az, és nagyon meglepett, hogy a közepes GI kategóriába tartozik.


Remélem én is, hogy többen együtt könnyebb lesz. Aki már elkezdte, ha van kedve, írja meg, aznap épp mire jutott. Nekem még pár nap, mire el tudom kezdeni, de akkor én is fogom írni, hol tartok. Talán ha másért nem, azért fogom tartani magam hozzá, mert ciki lenne bevallani, hogy ja, megint elcsábultam :)

48. Napsugár8 (válaszként erre: 47. - Loch ness)
2019. szept. 9. 06:09

Nagyon szívesen, de bepötyögni csak a saját kis titkos naplómba kellett, onnét már csak az egérrel átmásoltam ide.

Az biztos, hogy fiatalon a kilók is könnyebben mozognak lefelé, idősebb korban már azok sem annyira mozgékonyak. És a hosszú ideig tartó túlsúly a lábakat, térdeket is kikezdi.

Örülök, ha többen vagyunk, nekem is könnyebb lesz. És ha még valaki akár a linkben, akár a könyvben talál valami olyan infót, ami mindenkinek hasznos, az külön jó!


Jelszó:

Hajrá mindegyikünknek! :)

2019. szept. 8. 21:03

Napsugár, köszönjük szépen a munkádat, hogy ezt mind bepötyögted! Ez nagy segítség lesz nekünk.


Abigél, "nyugodj meg", nem csak te vagy itt nagy súlyfelesleggel. Nekem is 20 kilót kellene fogynom a tökéletes kinézetig, de már 15 kiló mínusszal is jól néznék ki, már ha tornázni is fogok közben. Én még nem vagyok beteg, de tudom, hogy a nagy súlyfelesleg betegségekhez vezethet, és nem akarok megrokkanni. Plusz bármikor beköszönthet a klimax, és akkor tudtommal sokkal nehezebb lefogyni. Úgyhogy most akarom megfogni a dolgot, amíg még nem késő.


Era neked is biztos sikerülni fog, téged már jobban szorongat a dolog, ha konkrétan beteg is vagy, de a fogyás sokmindenen segít biztos, hogy neked is fog!


Szóval hajrá mindegyikünknek! :)

46. Era57 (válaszként erre: 44. - Abigel45)
2019. szept. 8. 19:32
Nekem is nagy a súly feleslegem,most beteg vagyok és ki is kaptam a házidokimtól.Szóval most már valamit tennem kell.
45. Napsugár8 (válaszként erre: 44. - Abigel45)
2019. szept. 8. 18:40

Szia! Már kezdtem azt hinni, hogy nem is fogunk már látni. Jó hogy ismét itt vagy.

Közben olvass vissza, felraktam egy linket a GI-diétáról. Ne ilyedj meg, szinte semmit nem tilt, csak egy kicsit oda kell figyelni.

Utána felraktam a kis kigyűjtésemet a legfontosabb tudnivalókról. Már Era is erősen tanulmányozza. Ha gondolod, csatlakozz a módihoz te is. Garantálom, hogy nem fogsz éhezni! :))

2019. szept. 8. 18:33
Sziasztok, itt vagyok, jóóó, hogy többen is vagyunk... bár úgy látom, ilyen sok felesleggel csak én rendelkezem:) De nem baj, majd leszek még ismét csini... oda fogok figyelni, hogy mit eszek, és többé nem fogyózom, mert attól híztam meg. A legutóbb ketogént nyomtam, na, az abbahagyása után 10 kg szaladt fel rám... szóval soha többé fogyókúra. Hajrá mindenkinek!
43. Napsugár8 (válaszként erre: 42. - Era57)
2019. szept. 8. 16:29

Én ezt a kaja-listát egy db. papírra, egymás mellé táblázatba foglalva írtam ki.

Vízszintben a 3 oszlop, és sorban felvésve: húsok, zöldségek.... Ez a lista a konyhában mindig kéznél van, és akár naponta látom, figyelem, hogy mikor teszek az asztalra olyat, amit nem igazán kellene. És ha van lehetőség, akkor még főzés közben is lehet rajta változtatni. Köret, levesbetét, stb. terén.

De a táblázatból rögtön látni, hogy alig-alig van olyan kaja, amit nem tanácsol, ha eredményt akarunk elérni.

Ez a nem tanácsol nálam = csak, ha már nagyon kívánom. Kész, ennyi! Nem tiltok magamtól semmit, de nem is "bűnözök" minden nap. :))

42. Era57 (válaszként erre: 41. - Napsugár8)
2019. szept. 8. 16:21
Igen , egyszerübb és jobb is a saját ízlésem szerint a listáról válogatni.Ahogy említettem sok étel ismeretlen a számomra.Belevágok hátha lesz kitartásom.
41. Napsugár8 (válaszként erre: 38. - Era57)
2019. szept. 8. 16:08

Én nem szeretem "minta étrendhez" tartani magam, inkább a lista szerinti besorolás alapján, saját eddig megszokott kajákat főzöm, eszem.

Valójában nem kizárólag fogyókúrának szánom, hanem valóban egy életmód-váltást tervezek, így a napi pár dkg fogyással több, vagy kevesebb, nem okoz gondot.

Azért is írtam, hogy a KalóriaBázis adatait igazán csak tájékoztató adatként használom, és nem érdekel, hogy egyik-másik recept esetében néhány kcal és egyéb érték esetleg pontatlan. :))


Ezt a könyvet (=Súlykontroll) már nem is kerestem az üzletekben, tavasszal a Testkontroll-t kerestem égre-földre, sehol sem találtam. Csinálom a fentiek alapján.

2019. szept. 8. 15:58

I. szakasz napjainak száma, ha a tervezett fogyás:

1-4 kg = 10 nap

5-10 kg = 9 nap

11-15 kg = 8 nap

15 kg felett = 7 nap


I. szakasz: ráhangolódás: Lehetőleg csak az alacsony GI %-os kajákat, de a határt meghúzva az 1-30 %.


II. szakasz, a tényleges fogyás, amíg a vágyott súlyt elérjük:

- napi 2 étkezés kizárólag alacsony, 1 étkezés lehet közepes GI-s kaja. Legjobb, ha a Tízórai, Uzsonna és a Vacsi lenne 1-30 között, és az ebédnél egy valami a 31-60 % között.


III. Visszavezető szakasz:

- az eddigi két 1-30 % közötti kajából még egy lehet közepes, és minden 3.-ik napon egy kajálásnál lehet valamit a magas %-ból = 60-100 közül enni.


De: ha a II. szakasz több hónapos volt, akkor a magas %-os kajából először csak havonta 1x, majd havonta 3x, és csak utána térjünk át a heti 1x fogyasztott magas GI-s kajákra.

Így csak fokozatosan szoktatjuk hozzá a szervezetet azokhoz a kajákhoz, amelyeket eddig igen korlátozottan, vagy egyáltalán nem fogyasztottunk. Ezzel elkerüljük a jojó-hatást.

Persze tudni kell, ha teljesen visszatérünk ahhoz az étkezési formához, azokhoz az ételekhez, amelyekből a szervezetünk az úszógumit összerakta, akkor hamarosan ismét szép kis körgyűrű közepén találhatjuk magunkat. Tehát ésszel és mértékkel!!!

39. Era57 (válaszként erre: 37. - Napsugár8)
2019. szept. 8. 15:55
Köszönöm !
38. Era57
2019. szept. 8. 15:55
Jobban elmélyedve az oldalon megtaláltam a minta étrendeket is 12 hétre , szuper.Igaz találkoztam olyan étel nevekkel amit nem is ismerek.Gondolom helyettesíthetők mással.Meg van a délutáni programom olvasgatok.
2019. szept. 8. 15:47

1-30 % = Alacsony GI


- Húsok:

sovány sertés, sovány marha, birka, csirke, pulyka, hal, gépsonka és sonka-szalámik

- Zöldségek:

káposzta, karfiol, brokkoli, tökfélék, padlizsán, uborka, paprika, paradicsom, zöldbab, fokhagyma, vöröshagyma, petrezselyem, gomba

- Gyümölcsök:

alma, grapefruit, eper, málna, cseresznye,

- Tejtermékek:

sovány, illetve zsírszegény (max. 12 %-os) tej, tejföl, túró, sajt, joghurt, kefír, tojás fehérje


31-60 % Közepes GI %-os:

- Húsok

belsőségek, virsli,

De: kenőmájas, krumpli sütve-főzve = 61-100 % között!!!

- Zöldségek:

kukorica, száraz bab, lencse, sárga borsó, sárga répa, dió

- Gyümölcsök

aszalt gyümölcsök, őszibarack, sárga dinnye, sárgarépa, banán

- Tejtermékek:

20 %-os tejtermékek, egész tojás

- Kenyérfélék:

rozskenyér, teljes kiőrlésű kenyerek, péksütemények, zabkorpa, zabpehely

- Magvak:

bulgur, kuszkusz, szója, árpagyöngy (=gersli)

De: a köles, és a puffasztott rizs = 61-100 %!!!

36. Era57 (válaszként erre: 35. - Era57)
2019. szept. 8. 15:44
Lehet hogy a könyvet is érdemes volna megvennem.
35. Era57 (válaszként erre: 34. - Napsugár8)
2019. szept. 8. 15:38
Ha nem nagy gond akkor tedd fel a listát, én is megnézném.A linket már elolvastam.
34. Napsugár8 (válaszként erre: 32. - Loch ness)
2019. szept. 8. 14:11

Örülök neki! Legalább már nem leszek egyedül ezzel a GI%-őrülettel! :))

Olvasd el a linket, és ha gondolod, szívesen felrakom a listát, az egyes kaják besorolásáról, amit készítettem magamnak. Már amik egy mai, általánosan használt kajákat illeti. A listámban nem szerepelnek azok a kaják, amik kívül esnek egy nyugdíjas vásárló kosarából. :)))

2019. szept. 8. 12:02
A kalóriabázisban fel lehet vinni saját recepteket is. Tehát ha valaki nagyjából ugyanúgy készít el mindig egy-egy ételt (én pont nem, csak saccra teszem bele az összetevőket), akkor az felviheti a saját receptjét, és akkor garantáltan pontos értékeket fog kapni :)
32. loch ness (válaszként erre: 26. - Napsugár8)
2019. szept. 8. 12:00
Köszi szépen a linket, meg fogom nézni alaposabban. Külön örülök neki, mert a GI étrendet is bele akartam kombinálni a kalóriaszámolásba, úgyhogy ez most nagy segítség lesz.
31. Guruljka (válaszként erre: 21. - Grassi)
2019. szept. 8. 11:54
Már az internet előtt is érdekelt a táplálkozás. Nem mondanám, hogy értek hozzá, de sok mindent olvastam már a tárgyban, több könyvem is van, amit a net mellett is hasznosnak találok.
30. Guruljka (válaszként erre: 23. - NeKoAn)
2019. szept. 8. 11:50

Én is 25 kilót fogytam a Bázissal. Azután feladtam a számolgatást, és kevesebb mozgás, több ülés hatására viazajött 5 év alatt 20 kiló, ráadásul sokkal rosszabb eloszlásban.


Az elpárolgás fontos, és ha a Bázis fórumát olvasod, láthatod, hogy ez ott is központi kérdés.

Ha (csak példa) egy kiló cukkinit lereszelsz, és elpárolog belőle 40 deka víz, akkor valójában 60 deka cukkinit eszel meg...

Ha főzöl egy fazék ételt fél kiló hússal és fél kiló zöldséggel, egy liter vízzel, és abból szedsz ki három decit, ami mondjuk legyen 360 gramm, az teljesen más kalóriaérték, mintha a szilárd hozzávalók össz súlyából eszel meg 360 grammot.

29. Era57 (válaszként erre: 28. - Napsugár8)
2019. szept. 8. 11:40
Igen , sokszor zavart az ellentmondásos adatok.De egy írány vonalnak nagyon jó.
28. Napsugár8 (válaszként erre: 27. - Era57)
2019. szept. 8. 11:35

Ahogy írtam is, én sem a konyhában számolom a kalóriákat. Amikor felvésem a KalóriaBázisra, hogy pl. zöldbab főzelék, akkor lead kismillió (mások által felrakott receptet), megnézem, melyiket készítették kb. úgy, ahogyan én is főzni szoktam, és arra katt.


Ezek az napi felvésések nálam kizárólag tájékoztató jellegűek, alatta beírom, hogy azon a napon mennyit gyalogoltam, lépcsőztem...

és megnézem, mit mutat: kcal deficit, vagy nem???

A végeredményt úgyis a mérleg, a centi, vagy a változó ruha-méret fogja mutatni. Nem kell a KB. adatait véresen komolyan venni. :))

27. Era57
2019. szept. 8. 11:08
Én is a kalóriabázist használtam de a nyáron feladtam.Nagy családra főzök és nem tudom magam függetleníteni ettől.Most kb két hónapig egyedül leszek itthon.Megpróbálom fejben össze rakni magam.Találtam a háziorvosunk várójában egy tájékoztatót táplálkozási tanácsadásról.Felfogom keresni.Talán segítségemre lesz.
26. Napsugár8 (válaszként erre: 25. - Loch ness)
2019. szept. 8. 10:47

Ezer éve használom a KalóriaBázist, és tudom, hogy Guruljka ennek a mindentudója, csak éppen ez a tegnapi beírogatásai - ahogyan mások is megjegyezték - egy kissé elvitték a fórum témáját az eredeti kiírástól. De nem haragszom rá, ő már csak ilyen. :))


Egyébként nem én voltam a fórum indító, majd látjuk, hogy jelentkezik-e még, vagy a tegnap esti beszélgetés után elege is lett.


Az általam elsődlegesen használt, úgy néz ki bevált módszer, a GI diéta.


[link]


Ez alapján csináltam magamnak egy külön táblázatot, az általa alacsony, közepes, magas %-ba sorolt ételekről. Egyszerű és nagyszerű. Nekem tetszik. :))

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook