Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akik 20 kg-ot fognak leadni életmódváltással fórum

Akik 20 kg-ot fognak leadni életmódváltással (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
145. 55Judit (válaszként erre: 143. - Mezei Virág)
2019. szept. 20. 12:32
Sajnos nem láttam a felajánlásodat, de köszönöm. Ha ugyanaz van a youtube-on, akkor megnyugodtam. :)
144. Mezei Virág (válaszként erre: 142. - 55Judit)
2019. szept. 20. 12:13
Mert a kínaiak sem egyformán csinálták.
143. Mezei Virág (válaszként erre: 141. - 55Judit)
2019. szept. 20. 12:13

Ez az!

Nyugodtan csináld csak!

Én is ezt csinálom, bár amit én még tanultam kicsit más volt. De a kínaiak szerint is nagyon jó lett!

Megvettem a dvd-t én is. El is küldtem volna neked, csak nem jöttél arra a fórumra. Ilyen nagy fájlt máshogy kell küldeni, amit én régen használtam, de a gyerekem segített volna.

De a You Tube tökéletes! :)

142. 55Judit (válaszként erre: 141. - 55Judit)
2019. szept. 20. 11:44
Ja, és minden kis videóban máshogy tornáznak. :)
141. 55Judit (válaszként erre: 140. - Mezei Virág)
2019. szept. 20. 11:43
Sokáig fenntartásaim voltak a gyakorlatvégzés helyességével kapcsolatban. Először csak rövid videókat találtam más-más bemutatókkal, köztük Eőry Ajándokot is. Aztán rátaláltam egy, a többinél lényegesen hosszabb videóra, amiben a tornát Emese vezeti. Csak feltételezem hogy ez lehet a helyesen bemutatott torna, mert a DVD-n is ő mutatja be, és gondolom, egyezik a kettő.
140. Mezei Virág (válaszként erre: 139. - 55Judit)
2019. szept. 20. 11:15

Váljék egészségedre!

Örülök, hogy megtaláltad a meridián torna videóját!

Én is kerestem, ezek szerint rossz helyen.

(Eőry Ajándoknál tanultam meg nagyon régen.)

139. 55Judit (válaszként erre: 138. - Mezei Virág)
2019. szept. 20. 11:11

Igen. Ez csak egy. Vizsgálati eredmény viszont sokféle lehet. (Lehet fizetett is.)

Én ez ügyben Tejfalussy András mérési eredményeit gondolom hitelesnek. Ráadásul a tiszta só annyira finom, hogy szinte eteti magát. van hogy kerülök-fordulok, és bekapok egy csipettel. :)

Szerintem akinek fontos az egészsége, az a só, és a víz tisztaságát elé helyezi minden másnak. ha ezek megvannak, sorban jöhet más is. :)

138. Mezei Virág (válaszként erre: 137. - 55Judit)
2019. szept. 20. 10:43

A patikai só a legtisztább. NaCl

Én is régebben utánanéztem a dolgoknak, kíváncsi voltam érdemes-e Himalája sóra költeni. Azóta sem vettem.😀


A dívány csak megírta a vizsgálat eredményét.


"A német Test magazin vizsgálata alapján, akármennyit fizetünk is a sóért, a pénzért legnagyobbrészben ugyanazt kaptuk: nátrium-kloridot. Bár a különböző sók állaga és íze egymástól eltér, ezek elemzése nem igazolta az olyan legendákat, hogy ez vagy az a só lényegesen egészségesebb lenne, mint a másik."

137. 55Judit (válaszként erre: 136. - Mezei Virág)
2019. szept. 20. 10:33

És ezt csak a divany írja. Gondold el, hogy aki jobban beleássa magát a témába, milyen borzalmakat talál.

Nem véletlenül használok én tiszta sót évek óta.

136. Mezei Virág (válaszként erre: 135. - 55Judit)
2019. szept. 20. 10:26

[link]

ÍGY VERNEK ÁT A SÓVAL!


A konyhasó általában szintén kősó, csak ezt kémiailag tisztítják és fehérítik, valamint csomósodásgátlót adnak hozzá.


A sókat igény szerint más adalékokkal keverik, hogy eladhatóbb legyen. A vas-oxid rózsaszínné teszi a sót, a sókristályok szerkezetének megváltoztatása révén pedig kéknek látjuk a sót. Teljesen mindegy, hogy pakisztáni, iráni, vagy holland sót vizsgáltak meg a laborban, a 36 fajta között kémiailag szinte nem volt eltérés. 93-99,9 százalékban nátrium-kloridot tartalmaztak, amit más néven konyhasóként ismerünk. A maradék, nehezen oldódó szulfát és karbonát, kálcium, magnézium, jód és fluor.

135. 55Judit (válaszként erre: 131. - Napsugár8)
2019. szept. 20. 09:19
A savanyú káposztát én is szeretem. Megvárom vele hogy legyen a csarnokban rendes erjesztett hordós káposzta. Csak hát az a mérhetetlen mennyiség só amit abba tesznek. Ráadásul vajon milyen? Gondolom a leghitványabb minőséggel dolgoznak. A sóban rengeteg a kálium. Van amihez adagolják direktbe(kálium nitrát), de a tengeri sóban, a különféle egészségesnek mondott sokban természetesen is ott van, ki tudja milyen mennyiségben. Én tiszta sót használok, ezért viszolygok minden más által készített ételtől. Azért a káposztát meg szoktam venni, de már nem annyit mint régen. :)
134. 55Judit (válaszként erre: 129. - Era57)
2019. szept. 20. 09:12
Hát, az én lépésszámlálóm annak idején az volt, hogy megmértem 1 lépésemet. 2 lépés kb. 1m. Kiszámoltam így 1km-en kb mennyit lépek. Ha tudom hány km-t megyek, megvan a lépésszám. :))
133. 55Judit (válaszként erre: 128. - Napsugár8)
2019. szept. 20. 08:44
Sajnos ha jön a hideg, még nehezebb többet inni. Ezzel én is így vagyok. De készítek teát, turmixokat ami tej nélkül gyümölcs, zöldség, magvak, avokádó, mikor mi van itthon.
132. 55Judit (válaszként erre: 128. - Napsugár8)
2019. szept. 20. 08:41
Nem csak az számít mennyi a ch. Az is milyen fajta, milyen a felszívódási sebessége, és milyen ásványi anyagok társaságában van. A rost is lassítja a felszívódását. Másrészt nem is érzem hogy híznék fügeszezonban. Inkább megkönnyebbülést jelent az egész szervezetemnek, mivel fokozza az anyagcserét, és ellát nagyon sokféle ásványi anyaggal, nyomelemmel, vitaminnal, enzimekkel. Ezért is vigyázok nagyon a hőfokra, mikor aszalom. Még kevés fügém van, naponta 6-7 szemhez jutok. ha néha több, pár szemet aszalok, vagy pl. ma készítek 2 kis üveg lekvárt. :)
131. Napsugár8 (válaszként erre: 130. - Abigel45)
2019. szept. 20. 06:40

Szia! Örülök hogy újra látlak. Nem is csoda, hogy most nem a diéta a legfontosabb nálad, de nehéz fizikai munkát nem is igazán lehet végezni úgy, hogy csak a nyers zöldséget rágja valaki.

Gratulálok a fogyásodhoz, a sok munka eredményezte nálad a napi kcal-deficitet, márpedig azt mondják sokan, mindegy mit eszünk, ha többet mozgunk, mint eszünk = akkor fogyunk.

Nálam ebben a hónapban még szinte csak stagnálás van, majd most bele erősítek kajánál még jobban. Azt mondják, hogy a hordós káposzta, a paradicsom hasonlók nagyon jó a kimozdításra.

A héten még tisztességgel gyalogoltam, remélem beindul nálam is ismét. Legyen szép napod!

2019. szept. 20. 06:18
Sziasztok, visszaolvasok majd, most csak egy gyors bejelentkezés, mert a héten nem tudtam netezni, ezerrel ment a felújítás. Így nem is teljesen sikerült tartanom a diétát, de azért egy-egy kilengős nap után mindig visszatértem. Szerencsére nem zabarohamokkal lengtem ki, hanem úgy alakult, hogy nagy rohanásomban pogácsát ettem épp a tk.kenyér helyett, vagy a család meglepett valami finomsággal, és a meleg kaja ugye kincs így tűzhely nélkül:) De már csak pár hét, és lesz szép konyhám, akkor már könnyebb lesz. És azt hiszem, egy kicsit fogytam is, majd megmérem magam. Ti hogy haladtok?
129. Era57
2019. szept. 19. 16:03

Sziasztok ! Most értem haza , egész nap úton voltam.Délelött a dokinál voltam kontrollon mindent rendben talált de adott beutalót mellkasröntgenre , három hét múlva kell majd mennem.Van lépés számlálós órám majd beállíttatom a fiammal megint.Írány mutatásnak az is jó.Telefon cserém volt és az új telomra még nem telepítette fel a programot.

Sajnos én sem iszom eleget.

128. Napsugár8 (válaszként erre: 127. - 55Judit)
2019. szept. 19. 15:01

Igazad van, még sohasem néztem. Aszalt fügének egy kicsit magasabb a ch értéke, de nem vészes. Nyersnek pedig alig-alig van ch-ja.


[link]


Nálam bizony a 2 liter víz nincs meg minden nap, erre jobban oda kellene figyelnem!

127. 55Judit (válaszként erre: 126. - Napsugár8)
2019. szept. 19. 11:57
Eszem én azokat is. De a hiedelemmel ellentétben a füge nem hizlal, és nagyon sok jótékony hatása van. Én iszok minimum 2 liter desztillált vizet.
126. Napsugár8 (válaszként erre: 125. - 55Judit)
2019. szept. 19. 11:40

Talán a füge helyett almát, paradicsomot, hordós káposztát kellene csemegézni.

És állítólag a napi folyadékbevitelre is oda kell(ene) figyelni, a másfél-két liter a minimum. Ez utóbbi nálam sincs meg mindig.

Majd beindul az, ne görcsölj.

125. 55Judit (válaszként erre: 124. - Napsugár8)
2019. szept. 19. 11:27

Ügyes vagy, így tovább! :)

Én ma a kertet gazoltam, kint pakolásztam, a teraszt takarítottam. Most pihi. ha megebédeltem, kerékpárral megyek Siófokra, annak a széle ide 15 km. A városban van dolgom. Bár motoros a cangám, de hajtok oda-vissza. Ha estére még lesz energiám, ma is gyalogolok. Szóval végig mozgom a napot, egyre kevesebbet nézek rá a gépre, mégsem fogyok. Pedig most hogy naponta eszem fügét és az étkezésemet is eléggé rostossá tettem jó ideje, az anyagcserém is pörög. Mégsincs eredmény.

2019. szept. 19. 10:21

Meg vagyok magammal elégedve! Végig jártam a piacot úgy, hogy csak a visszafelé úton kellett leülnöm, igaz, hogy akkor már a csomag is húzta a karomat.

Ma egy hete még odafelé is leültem 1x, ez így összesen másfél óra gyaloglás egyhuzamban.

Menni fog ez, csak csinálni kell. :)

123. 55Judit (válaszként erre: 122. - Napsugár8)
2019. szept. 19. 08:51

Bízzunk benne, és kívánom hogy legyen így!

Egyébként az Eőry Emese youtube vidón is bemutatja a tornát, nem kell DVD-t venni. Én is a Youtube-on nézem, és csinálom vele.

122. Napsugár8 (válaszként erre: 121. - 55Judit)
2019. szept. 18. 16:54

No nekem még az megy leginkább, a kirakatnézegetés tempója. És a kissé intenzívebb gyaloglást még gyakorolnom kell. :))


Néztem a cikket a 3-1-2 cikket, azt úgy gondolom, be tudom vállalni, de a DVD-s gyakorlatok valahogy nem lesznek a kedvenceim. Azzal vígasztalom magam, hogy még a legnagyobb télben is le szoktam menni gyalogolni. Eddig legalább is megtettem, remélem, még további jó pár évig meg tudom tenni.:))

121. 55Judit
2019. szept. 18. 16:14
Most gondoltam bele, hogyan hatna rám a kirakatnézegető tempójú séta. megzavarodnék ha olyan lassan kellene mennem. na, ezt nem tudom hogy fogom kivitelezni. Lehet sehogy.
120. 55Judit
2019. szept. 18. 13:13

Megfogadtam:

Mától rendszeresen végzem a fogyis gyaloglást, és a meridián tornát napi kétszer.


Mindig variálom a kenyér sütést is. Szoktam sütni szénhidrát csökkentett kenyeret, és teljes kiőrlésű tönköly kenyeret kevés durumliszttel. Ma kipróbálom, hogy a durumliszt egy részét lecserélem bambuszrost lisztre. Nem tudom milyen lesz, most kél. :)

119. 55Judit (válaszként erre: 118. - Era57)
2019. szept. 18. 10:55
Nem kell egyből úgy neki esni, mint a lenti videó mutatja. Én mielőtt erre rátaláltam, több rövid videót megnéztem, és Eőry Ajándokkal történő interjúkat is. Az jött le nekem, hogy minden egészségi állapotban végezhető. Kerekesszékben, és fekvő betegként is. Mindenki az erőnléte szerint. Van aki alig-alig tudja végezni az egyes gyakorlat részeket, később egyre jobban megy. Van aki guggolni sem tud, annak azt javasolja Eőry Ajándok, hogy kapaszkodjon 2 székbe, és csak annyira rogyassza a lábait, amennyire kényelmes. Egyre jobban fog menni gyakorlással. Akinek eresek a lábai ne üsse, elég érinteni. Ha neked a hasad érzékeny, szerintem egész enyhén ütögessed. Még az is hozhat eredményt, ha csak a 3 legfontosabb meridián pontot stimuláljuk napi 3-5 percben. lehet este tévézés közben, lehet utazás közben. Én a múltkor miközben ultrahanga várakoztam, akkor nyomkodtam a pontokat. Csak megnézettem az ereim állapotát. Kiderült, így 64 évesen teljesen tiszták az ereim. Szóval megéri napi szinten tenni valami jót magunkkal. :)
118. Era57 (válaszként erre: 115. - 55Judit)
2019. szept. 18. 10:33
Megnéztem a videót , érdekesnek találtam.Nagy hírneve van a kinai orvoslásnak,kifogom probálni.Mondjuk így ránézésre félek a térd forgatásától és a has ütögetésétől.Majd megírom hogy ment.
117. 55Judit
2019. szept. 18. 10:33
A meridián tornát azért is merem ajánlani nektek, mert bár még csak mostanában kezdtem, de elmondhatom róla hogy minden gyakorlás után lényegesen jobbá teszi a közérzetemet. A legelső torna végzése után is érezhető ez. Jobb a hangulatom, és aktívabb vagyok. Könnyebben elkezdem azt a munkát is, amit szeretek halogatni. :)
116. 55Judit (válaszként erre: 115. - 55Judit)
2019. szept. 18. 09:58
Ja, és az ezt végzők közül többen beszámolnak fogyásról. Gondolom, mivel mindent harmonizál a szervezetben, azért lehet ez is.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook