Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akik 20 kg-ot fognak leadni életmódváltással fórum

Akik 20 kg-ot fognak leadni életmódváltással (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
115. 55Judit (válaszként erre: 114. - Era57)
2019. szept. 18. 09:57

Szia! Meridián torna. Energiával tölt fel, harmonizálja a szervek működését, gyógyít.

Épp most végeztem vele, és huppantam le a géphez.

Rövid leírás:

[link]

Bemutatás, ez van a DVD-n is:

[link]

114. Era57 (válaszként erre: 111. - Napsugár8)
2019. szept. 18. 09:46

Fejben már szépen összeállt az étkezésem ,most már csak az a lényeg hogy ne adjam fel ideje korán és megszokott dolog legyen hogy mihez nyúlok a bolt polcain.

Szeptemberben azért maradtam itthon hogy rendbe hozzam a fogaimat,kivizsgáltassam a sérvem és van egy kicsi polipom a gyomromban azt is elkell távolítani.Erre puff tüdőgyulladást kaptam így minden csúszik.A térdeim is fájnak.A neten keresek olyan tornát amit én is tudok csinálni.A sétám meg van , mondjuk nem a tempós még.Tudtok valamit ajánlani a séta mellé ?

113. Napsugár8 (válaszként erre: 112. - 55Judit)
2019. szept. 18. 08:00
Nem kell több, csak minden nap egyetlen picike lépéssel több! Menni fog az! :))
112. 55Judit (válaszként erre: 111. - Napsugár8)
2019. szept. 18. 07:57

Nekem a koromnál fogva még azért is meg kell dolgozni hogy ne romoljon a helyzet. ha stagnál. nálam eredmény. Hogy javuljon, komolyabb erőfeszítésekre lenne szükségem, de ez már nagyon nehéz. Azért rajta vagyok.


Hamarosan bevezetésre kerül a fogyis gyaloglás és a meridián torna. Már megtanultam, csak rendszeressé kell tennem.

2019. szept. 18. 07:09

Szevasztok! Mi újság, hogyan álltok?

Én még mindig csak állok és állok. Úgy néz ki jobban bele kell húzni, ha azt akarom, hogy menjen is.

110. Napsugár8 (válaszként erre: 109. - 55Judit)
2019. szept. 17. 17:02

Én eddig kora délelőttönként indultam a meleg miatt. Most már egy kicsit kitolom, hogy inkább melegedjen a levegő. (Ha mégis le kell ülnöm, ne legyen a pad jéghideg, vagy párás-ködös.)

Ha jön a tél, valószínű én is átállok, hogy inkább kora délután, amikor a legenyhébb az idő, gondolom az lesz a jó. No meg akkorra a járdákat is letisztítják, ha hullik rá valami hó, dara, akármi.

109. 55Judit (válaszként erre: 108. - Napsugár8)
2019. szept. 17. 16:57
Valóban nagyon fontos a gyaloglás. Én is heti 4-5 napon gyalogolok délutánonként 1-1 órát. Fiam esténként 10km-t gyalogol.Aki ülő munkát végez, annak kiemelten fontos ez. Én a napi teendők után - mivel mozgok- elfáradok, de ez az órányi gyaloglás így is hasznos.
108. Napsugár8 (válaszként erre: 107. - 55Judit)
2019. szept. 17. 16:53

Olyan irányba, olyan úton szoktam elindulni, ahol egyre kevesebb ismerőssel találkozok, és akkor visszafelé már jöhetek az ismerősökkel teli utcákon, még jó is fog esni, ha közbe-közbe megállok.

Persze ez nálam most inkább csak múlt időben igaz, de haladok már, hogy ismét a régi tempóban tudjak menni, járni. Erősen dolgozok rajta.

A napi séta-gyaloglás, ha nem is a cikkben írt tempózással, azért az kell és amíg az időjárás engedi, ki nem hagyom!

107. 55Judit (válaszként erre: 106. - Napsugár8)
2019. szept. 17. 16:39

Így igaz! :)

Ha száraztésztát veszel, az is lehet durum tészta. Sokkal jobb állagú mint a fehér lisztes tészta, és lassú felszívódású szénhidrát.


Azt az 5 kilót lesétálós cikket éppen a napokban megtaláltam én is. Már csak olyan helyszínt kell hozzá találni, ahol nem állítanak meg pár szóra menet közben. Egyébként tetszik. :)

106. Napsugár8 (válaszként erre: 104. - Era57)
2019. szept. 17. 16:21

Azokat a finomságokat bizony kár lenne veszni hagyni. Ne is mondd: paprikás-fokhagymás abált tokaszalonna... ti is tudjátok, mi a jó!


Én egyébként a fehér lisztet teljes kiőrlésű lisztre cseréltem, aránylag nem sokkal drágább, mint a fehér liszt. Abból készítem a nokedlit, a rántást, palacsintát, pizzát, bármit. Persze én is vásárolok kész száraztésztát, de a szabályok ugye azért vannak, hogy megszegjük őket. Max. azon a héten esetleg 5-10 dkg-val kevesebbet fogyok.

Egyébként én is totál hagyományos kajákat főzök, ha olvasod, naponta 1-1 evésnél (a II. szakaszban!) belefér a közepes GI-s kaja is.


Nem akarom magamat megfosztani semmitől, nem rohanok sehova. Szépen lassan, komótosan, saját ütemben, amit lehet, amit tudok, azt elkerülöm, de amikor már igen-igen "tiltott" valamit akarok enni, akkor azt bizony megeszem! Utána egy jóideig úgyis tűrök.

Ezt az étkezési módot nem kizárólag fogyónak tekintem, szeretném valódi életmódként kezelni, azért tűnik talán egy kicsit lazábbnak. De elvem: mindent meg kell adni a szervezetnek, amit megkíván! :)

105. Era57 (válaszként erre: 103. - Napsugár8)
2019. szept. 17. 16:06
Köszi a megosztást , igen itt már olvasható.
104. Era57 (válaszként erre: 101. - Napsugár8)
2019. szept. 17. 16:05
Disznóvágásból kolbász,hurka,disznósajt,szalonna füstölve.Még két db tokaszalonna vár a sorára hogy abáltszalonna legyen belőle.Tésztásak vagyunk és van tartalékba száraztésztám majd felváltom durum tésztára az talán valamivel jobb.A rizst már kiváltottam bulgurral.Csak fokozatosan tudok átállni majd , mivel beteg is voltam boltba sem úgy jutottam el.A múlthéten már vettem mirelit zöldségeket köretnek.Csak ha főzésről van szó hamarabb eszembe jutnak a hagyományos magyar kaják.
103. Napsugár8 (válaszként erre: 102. - Napsugár8)
2019. szept. 17. 14:58

No még 1x:


[link]

102. Napsugár8 (válaszként erre: 97. - Ranna)
2019. szept. 17. 14:55

Az 54. hsz. alatt írtam le, hogy évekkel ezelőtt hogyan kezdtem hozzá, több féle módszert követtem, csináltam, ameddig ment is lefelé, aztán ha több hétig, hónapig sem mozdult, módszert váltottam, de a hivatkozott hsz-ben írt alapok maradtak.


Ezt a Gi-t augusztus elején kezdtem, nagyon szépen indult lefelé, hetente kb. 1 kg. Most kb. 10 napja nem mozdul. De egyelőre tartom magam, remélem beindul ismét napokon belül.


Amit azért megteszek naponta, kétnaponta, hogy megyek, és gyalogolok, mikor mennyit bírok, csinálom.


Még a nyáron találtam egy cikket, igaz, hogy ez egyelőre nekem túl intenzív, de jó lenne 1x még eljutni odáig.


Olvasd el, olvassátok el, végig. Annyit megér!


[link]

_5_kilot_3_het_alatt/20180816140650

101. Napsugár8 (válaszként erre: 100. - Era57)
2019. szept. 17. 14:30
Megkérdezhetem, mi minden van a fagyódba, ami a fogyóba nem illik?
100. Era57
2019. szept. 17. 13:08

Én harcot folytatok , van amikor vesztésre állok van amikor sikerélményem van.Amig a kamrámból nem tünnek el a nem igazán diétába illeszthető kaják addig így lesz.

Pedig imádom a zöldség féléket,gyümölcsöket minden formába.Kapható vagyok az új dolgok kipróbálására.Na de csak kiürül a fagyasztóm lassan.

99. Napsugár8 (válaszként erre: 97. - Ranna)
2019. szept. 17. 09:30

Szia! Most csak bekukk. ide, lassan el kell mennem. Majd d.u. ismét erre jövök, és megnézem, hogy felraktam-e már a séta-gyaloglás rejtelmeiről szóló linket, és egyebeket.

Addig olvasgasd vissza a fórumot, ki-mit-hogyan csinál és majd megbeszéljük.

98. ranna (válaszként erre: 96. - Napsugár8)
2019. szept. 17. 09:27
A GI-diéta nekem is nagyon tetszik.
97. ranna (válaszként erre: 96. - Napsugár8)
2019. szept. 17. 09:25

A kenyér és a pékárukat minimálisra csökkentettem, illetve extrudált kenyérre, vagy teljes kiőrlésűre cseréltem. Dietetikusnál nem régen jártam, táplálkozási naplót kért, kíváncsian várom, mit fog mondani. A kávéból kihagytam a cukrot és bár nagyon édességfüggő vagyok, azt is drasztikusan lecsökkentettem. A főtt étel kitalálása nem esik nehezemre, inkább a reggeli és a vacsora kitalálása okoz némi problémát. Ja, meg shaket iszok esetenként a vacsora helyett.

Mozgás. Mostanában semmi. A flabélost meg nem nevezném annak.

96. Napsugár8 (válaszként erre: 95. - Ranna)
2019. szept. 17. 06:52

Egyetértek!

A GI diéta-módszert én is csak azért raktam fel, mert volt aki, közelebbről érdeklődött iránta. Természetesen mindenkinél az használ leginkább, amit el tud fogadni, amiben hinni tud, ami számára a legkönnyebben és legeredményesebben végezhető.

Szívesen vennénk, ha te is megosztanád velünk, milyen módszer szerint étkezel, mozgol, stb. stb.

95. ranna (válaszként erre: 94. - Napsugár8)
2019. szept. 16. 20:35

Egy állapotban vagyok, ha átlagolom az éveket.

Személy szerint minden ésszerű dolgot jónak tartok, de hogy kinek mi válik be, vagy hogy mi tetszik, az abszolút egyénfüggő.

94. Napsugár8 (válaszként erre: 88. - Ranna)
2019. szept. 16. 15:42

Néztem az adatlapodat, és a naplódba is bele olvastam. Kár, hogy két év óta nem írtál bele semmit.

Gondolom, azóta sikerült már jócskán leadnod az akkori többletből. Szívesen vennénk, ha megosztanád velünk, te hogyan csinálod, csináltad.

2019. szept. 16. 14:25

Úgy látszik, még nem sikerült teljesen felébrednem.


Az előbbi hsz-t nem saját magamnak válaszoltam, hanem Ranna 88-as hsz-ére! :))

92. Napsugár8 (válaszként erre: 89. - Napsugár8)
2019. szept. 16. 14:23

A 26-os hsz.-ben felraktam a linket is, ahonnét azt a bizonyos kigyűjtést csináltam. Ott valóban úgy fogalmaznak, hogy az

"alacsony GI kategóriába tartoznak a 30 alatti" ételek. Csak megszokásból írtam a 0 helyett 1-et, mert ugye a számolást alapjaiban 1-gyel indítjuk.


Egyébként ismét ide rakom a linket, és akkor az eredeti anyagot tudod olvasni, és nem lesz legközelebb ilyen félre értés:


[link]


További jó böngészését. :))

91. Icuska538 (válaszként erre: 90. - Icuska538)
2019. szept. 16. 14:02
Várj csak !!!Ch tartalmuk nulla ....utánnajárást igenyel..
90. Icuska538 (válaszként erre: 88. - Ranna)
2019. szept. 16. 14:00
Ez szerintem is igy van...
89. Napsugár8 (válaszként erre: 88. - Ranna)
2019. szept. 16. 13:37

Igazad van!

Meglehet, hogy ahonnét kiírtam, ott is 0-30 GI % volt írva, csak én voltam figyelmetlen.

A lényegen nem változtat: bármikor lehet enni korlátozás nélkül. Csak figyeljünk oda, hogy ne a zsíros sertéscsülök, + a rengő-hájasra hízott kacsasült, stb. stb. legyen amiből telepakoljuk a gyomrunkat. :)

88. ranna (válaszként erre: 37. - Napsugár8)
2019. szept. 16. 12:47
Ezt akkor nem értem. :( Különböző oldalak szerint a húsok GI értéke 0.
87. NeKoAn (válaszként erre: 86. - Napsugár8)
2019. szept. 15. 11:54

De....igen...köszike ☺️


2018...

86. Napsugár8 (válaszként erre: 85. - NeKoAn)
2019. szept. 15. 11:44

Gratulálok, szép eredmény!

A 2017. helyett 2018-at akartál írni ugye???

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook