Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
5100. PanniBp. (válaszként erre: 5099. - Krav)
2020. máj. 12. 18:17
Igen ez az a gép. A biokillt mi is használtuk. Kitudja, hogy segítette valamennyire? Néhány halott bogarat találtunk, azt viszont már tényleg nem tudom, ill. nem tudtam eldönteni az író ember miatt, vagy a szer miatt. Szerintem ezzel a gőzőlővel a kárpitot, szőnyeget, parkettát és az ablakot is ki tudod készíteni. Mint korábban írtam, árulnak hozzá ablaktisztító csíkot is. Kb. 4.600 forintba kerül. Az írtókat el kell felejteni. A géphez mindenképpen desztillált vizet adj. 2 liter ára kb. 200.- A Interspárban, benzinkúton és a DM-ben 5 liter ára 400 és 600 forint körül mozog. Egyszerre 1 litert tudunk beletölteni, kb. 5 perc, mire a masina felmelegszik. Amikor végzel, kb. 20 perc mulva ki kell nyitni a csavart, akkor enged el a vákum. SZIA!!!
5099. Krav (válaszként erre: 5097. - PanniBp.)
2020. máj. 12. 11:59

[link]


Ez az ugye?

5098. Krav (válaszként erre: 5097. - PanniBp.)
2020. máj. 12. 11:54
De jo! Koszonom h valaszoltal. Igen mar ugy vagyok h nem erdekel a penz beruhazok egy gozgepbe ha valoban segitett masoknak. Nektek sikerult megszabadulni a poloskatol? Szerinted erdemes venni biokillt vagy protectet es felvaltva hasznalni a gozolessel, vagy hivatasos irtok+gozgep? Nalam rengeteg a repedes, falon is parkettan is, az irtasok azert mindenkepp csokkentettek a rovarokat, de hogy lehet vegkepp megszabadulni toluk nem tudom... Tanacstalan vagyok. Sajnos a tarsashazban sem hajlandoak a kozos irtatasra.kovafold meg nem tudom jo e, mert azert az emberre sem veszelytelen.
5097. PanniBp. (válaszként erre: 5096. - Krav)
2020. máj. 12. 10:52
Szervusz Krav! Igaz nem tőlem kérdezted, azonban Hozzád hasonlóan nálunk is megfordultak már írtók. Ötször, három írtó. Közben megpróbáltuk a külföndéle porokkal enyhíteni a gondot. Kb. 10 hónapig, tán.' 1 évig is (?) eltartottak a kínlódások. Kb. 3 hónappal ezelőtt vettünk egy gépet - Karcher SC 2- easy premium márkájut, kb. 62 ezer forintba került. Ezzel a masinával a parkettát, kárpitot meg tudtuk gőzölni. Egyébként ablaktisztításra is alkalmas. Kb. 4-5 ezer forintért a márkaboltan ablaktisztításhoz is árulnak fejet. Mi mielőtt megvettük a gépet, használtunk egy kölcsönt is. A lényeget ez ölte ki. Naponta kb. 1 óra hosszát ment a gőztisztító. Üdv.!
5096. Krav (válaszként erre: 5009. - Kukutyin2)
2020. máj. 12. 10:35
Szia! Milyen gőzgepet vettel pontosan? Mit kezelsz le vele? Kanape? Karpitos butor? Parketta? Nalam nagyon sok minden fa, galeria, regi faparketta. 4x irtattam de a problema nem szunt meg. Nagyon megkoszonom ha segitesz nekem tippekkel, akar privatban, koszi!
5095. Robcsi76 (válaszként erre: 5093. - Csillmacsi)
2020. máj. 4. 21:48
Szia! További poloska mentességet!
5094. horakulum (válaszként erre: 5093. - Csillmacsi)
2020. máj. 4. 14:14
Dejó ezt olvasni! Gratulálok és további poloskamentesseget kívánok!
2020. máj. 1. 23:40

Sziasztok!

Sikeresen megszabadultam az ágyi poloskától! Szeretném megosztani,hátha segítség másnak is. Tudom milyen pszichés megterhelés ... :( Milliószor felkeltem már éjszakánként,mert úgy éreztem mászik rajtam...zseblámpa,takaró le, de soha nem láttam őket...

Januárban kezdtek el csípni minket kislányommal, ahogy az lenni szokott eltelt vagy 2hét mire rájöttem mi az, még sosem volt és most sem tudom hogy lett. Miután rájöttem mi az (akkor még dögöt nem láttam, fészket pedig sosem találtam) , a bolti írtókkal próbálkoztam, nem használt. Bújtam a netet és februárban találtam itt barát2 és Dormijó hozzászólásait. (Ezúton is szeretném megköszönni nekik!!!)

Kovaföldet ajánlották. Gondoltam megpróbálom, ha nem válik be írtó...

Rendeltem én is a neten Naturmind-es étkezési kovaföldet 250gr-ost. Első alkalommal 1 zacskóval szétecseteltem. Szétszedtem az ágyat , kívül-belül körben a kárpitot mindenhol bekentem, a parkettarésekbe is beecseteltem az egész szobában, szegőket, radiátort,mindent amihez hozzáfértem. (Aki kipróbálja vegyen fel maszkot, és készüljön,hogy a csillár teteje is poros lesz tőle , száll a levegőbe mint a fene )

1hét után talán csökkent a csípés mennyiség. Akkor láttam először döglődő példányt. De még mindig csíptek, de bizakodó lettem.

Következő héten megint szétszedtem az ágyat, megint beporoztam a kárpitot mindenhol rajta. Fél zacskót használtam el.

A 3.hét után már nem csíptek!!!!! Így 1hónap csípés nélkül ki merem jelenteni polokamentesek vagyunk!!


Kitartás mindenkinek! Remélem segíthettem valakinek. És még egyszer köszönöm barát2-nek és Dormijónak!

5092. horakulum (válaszként erre: 5091. - Horakulum)
2020. ápr. 26. 16:46
Mármint a mezei poloska.
5091. horakulum (válaszként erre: 5090. - Horakulum)
2020. ápr. 26. 16:46
-20 fokig is bírják...
5090. horakulum (válaszként erre: 5089. - Garabonciás)
2020. ápr. 26. 16:46

Nem fagynak el. Nincs tél. Elbújnak, áttelelnek. Ez lesz a kártevőkkel is, amik tizedelik a termést.

Megvan a természetes ellenségük. Úgy néznek ki mint a botsáska és barna szinűek. Ha látod őket el ne pusztítsd!

2020. ápr. 26. 15:41
Ennyi poloskát mint ami most van. Megy a lehallgatás biznisz ezerrel. :D Itt is van, de szerencsére nem ez a csípős fajta. Az enyémek repülnek. Meg veszettül büdösek. A múltkor egy barnát találtam, tegnap egy zöldet. Gondolom ez még nem ért be teljesen. :D Honnan jön ez a sok poloska, régen nem volt ennyi? Már csak a sáskajárás hiányzik, aztán majd csak ideér a világ vége is...:/
5088. horakulum (válaszként erre: 5086. - Gyáva13)
2020. ápr. 26. 15:14

Tudom hogy borzasztó! De ennyire észleled hogy megindulnak feléd? Mert akkor nagy lehet a fertőzöttség. Hisz meg sem várjak hogy mélyen elaludj hanem máris támadnak? Nincs csaladtagod aki bevállalná azt ott alvást? Marmint aki együtt el veled...


Hosszú pizsama?


Mondjuk akkor az arcodat csípik. Én is így jártam...


Utanad mennek sajnos ha kiköltözöl a helyiségből. El is költözhetsz, de ők egy évig is, de min.fel évig bírják kaja nélkül...

5087. Robcsi76 (válaszként erre: 5086. - Gyáva13)
2020. ápr. 25. 20:25

Szia! Pedig ott kellene aludnod, ahol vannak. Két okból is. 1. Hogy előjöjjenek és áthaladjanak a méregmezőn.

2. Ha másik helyiségben alszol, ahol eddig nem jelentek meg, akkor előbb-utóbb "kiszagolnak", hogy merre vagy és szépen átmennek oda is, tehát 2 helyiséget is lefertőznek általad.

5086. Gyáva13
2020. ápr. 25. 19:16
Sziasztok! Nálam 1 hete volt vegyszeres irtás. Megpróbáltam az ágyban aludni, de ahogy megláttam hogy közelednek felém, nem bírok ott maradni. Azóta sem alszom ott.Rettenetesen megvisel. Tudom, hogy ott kéne, eredményesebb lenne az irtás. Szeretném megkérdezni, hogy van e valakinek ilyen fajta tapasztalata? Hiába hívok így megint irtót?Akár többször is?
5085. Robcsi76 (válaszként erre: 5083. - Fancsu)
2020. ápr. 15. 19:40
Nekem is van gyerekem és én is dolgozom éppen ezért nem akartam leírni századjára. Sajnos a fórum nem teszi lehetővé, hogy lenne egy összefoglalója, amiben le van írva az alapvető tennivaló. 60 hozzászólást kellett volna csak visszaolvasni és kb. annyiban le is van írva majdnem az összes tapasztalat, de akkor megkeresem és bemásolom, mert hiába beszéltél vele 1.5 órát úgy látom nem magyarázta el a miérteket és a "hogyantokat". Igazából még felmosni sem szabad 1 hónapig nemhogy gőztisztítóval lemosni az irtószert. Akkor idézem magamat: "Azért kell a második irtás, hogy a petékből kikelt poloskák is átmenjenek a méregmezőn. Mivel a méreg kontakt szer, ezért bele kell menniük.Tehát az első irtás után még petézhetnek vagy, ami van pete annak is kb. 2 hét a kikelési ideje. Gondolom mondta a szaki, hogy 1 hónapig a felmosást felejtsétek el! Mert, akkor a szert is eltüntetitek! Ami ruhát nem használtok azt 60C°-on ha lehet mossátok ki és zsákoljátok be. A peték 60C°alatt nem pusztulnak el. Aludjatok abban a helyiségben ahol eddig is voltatok. A második irtás után még két hétig lehetnek csípések, de ha a harmadik héten is vannak, akkor sajnos nem volt elég hatásos az irtás.
5084. horakulum (válaszként erre: 5083. - Fancsu)
2020. ápr. 15. 14:37

Szia!


Én megértem. Nekem sem lenne időm visszaolvasni. De amúgy ha megnézed nem is az én javaslatom volt, hanem Robcsié...


Üdv.

5083. Fancsu (válaszként erre: 5081. - Horakulum)
2020. ápr. 14. 21:49
Aprilis 11.en volt az elso irtas. Azt mondta 5 napig meg csiphetnek, aztan 5napig nem kene majd jon egy turelmi idoszak. Ha lesz uj csipes azonnal szoljak beki. De tegnap este nem csiptek. Meglatjuk milesz! Hivni fogom es beszelek vele a tovabbiakban. Az 5ezer kommentet meg nem hiszem, hogy vissza olvasom. Kb eselytelen kisgyerek, munka es joszagok ellatasa mellett. Azert koszonom,hogy reagaltatok. Tovabbi szep estet.
5082. Fancsu (válaszként erre: 5080. - Robcsi76)
2020. ápr. 14. 21:45
Mondta, hogy jon meg egy irtasra! 20.an kell telefonon hivjam, hogy egyeztessunk. Mondta hogy irtas elott hasznalhatom a gozologepemet de remeltem hasznalhatnam elobb is. Amugy masfeloran at beszelgettem vele, ugyhogy nem erzem ugy, hogy nem tajekoztatott megfeleloen. Holnap felhivom es megkerdezem tole, azert koszonom a valaszodat...
5081. horakulum (válaszként erre: 5079. - Fancsu)
2020. ápr. 14. 21:43
Első körben hívd fel a szakit és vázold a szitut. Mondja meg ő hogy mit tegyél. 2 hét eltelt akkor az első irtas óta. Gőzölés is ok, de azzal magaba meg nem irtotta ki senki a poloskát , van akinek segített a kovaföld is.
5080. Robcsi76 (válaszként erre: 5079. - Fancsu)
2020. ápr. 14. 21:21

Szia!

Olvass vissza hozzászólásokat sokszor le van írva, mi a menete az irtásnak. Az a "szaki", aki nálad volt egy rohadt kókler. Alap, hogy 2 irtás kell. Az első irtás után 2 hét múlva a másodikra is szükség van. A miértre megkapod a választ, ha visszaolvasol. Ha nagy a fertőzöttség, akkor a harmadikra is irtani kell. A normális szaki garanciában elvégzi a harmadikat a lehúzós meg azt csinálja, amit veled most elkövetett. Nálam két irtás elég volt valakinél hat sem. Ott valószínűleg visszafertőződik a lakás. Annyiban "szerencséd" van, hogy ez egy ház. Tehát a szomszédból nem kapsz utánpótlást. Ha visszaolvasol, akkor vannak házi praktikák, amik valakinek beváltak valakinek nem. Az biztos, hogy egy irtás csak az ablakon kidobott pénz volt és erről nem te tehetsz, hanem az "irtó", hogy nem tájékoztatott megfelelően. Tényleg olvass vissza kb. 100 hozzászólást több nézőpontból látni fogod, hogy mi a helyzet.

5079. Fancsu
2020. ápr. 14. 12:22

Sziasztok!

A segitsegeteket szeretnem kerni :)

Roviden a sztori:

Egy honapja tanyara koltoztunk a keresztanyamhoz. A tanyan tobb haz is van es megkaptuk az egyik ketszobasat. Idekoltozesunk elott egy hettel itt aludt egy par ebben a hazban, agyban(ok hoztak be az agyi poloskat).

Elso ejszakank utan 4-5csipes jelent meg rajtam, par napra ra a kisfiamon. Azota sajnos tele vagyunk csipesekkel. Eloszor gondoltunk hangyara, pokra, bolhara. Mivel meg nem volt ilyenunk ket es fel hetbe telt mire rajottunk, hogy ez agyi poloska. :(

Rogton hivtam egy irtot, aki szombaton ki is jott. Feszket nem talaltunk, sot allatot se, azota persze egy poloska kisbabat talaltam, de en nem is gondoltam, hogy ezek ennyire ici picik.

Olvastam itt a kommentekbe, hogy sokan goztisztitoval olik ezeket. Nekem van is egy gepem amit szerencsere magunkkal is hoztunk. Mikor hasznalhatom? Hany napnak kell eltelnie az irtas utan mire gozolhetek? A szegolecet, parkettat, butorokat is gozoljem le?

Egyebkent ma meg egy uj csipes se jelent meg rajtunk.

Aludni egy - masfel hete nem nagyon tudok, merek. Rettegek toluk (tudom butasag..)

Lelkileg nagyon megvisel. Es a legrosszabb, hogy a ket es fel eves kisfiamat nem tudom megvedeni. Tele van csipesekkel :( Borzalmas ez a tehetetlenseg ejszaka. :(

Adjatok tanacsokat mivel segithetem meg a kiirtasat ennek az eloskodonek?


A szakember nagyon segitokesz volt, rengeteg tanaccsal latott el. Azt mondta, hogy a csoranyirto spraynek ugyan az a hatoanyaga, mint a poloska irto spraynek es ha akarok akkor azt vegyek, mert az olcsobb. Gozoles utan azzal lefujjak mindent?


Elore is koszonom a valaszaitokat!

Kitartast mindenkinek!

5078. panellakovics (válaszként erre: 5077. - Doreszka2)
2020. ápr. 13. 19:06
Szia Doreszka! Köszönöm, szépen, kipróbáljuk mi is.
5077. doreszka2 (válaszként erre: 5076. - Panellakovics)
2020. ápr. 13. 09:35

Szia Panellakovics! Igen befújtuk, sőt, gyakorlatilag a flakon kb 70%-a az ágyra ment rá. fekvőfelület, végig az ágy oldalai, fejtámla, ágyneműtartó. A maradékot pedig a szegélyek mentén, a csöveknél,ablakpárkányra fújtuk.

Ha az ágyatok közel van a függönyhöz akkor azt is nyugodtan be lehet fújni.

5076. panellakovics (válaszként erre: 5075. - Doreszka2)
2020. ápr. 12. 14:26
SZia Doreszka! és Ti befújtátok a fekvő területet is, ahol alszotok? Vagy csak a környékét?Köszi előre is
5075. doreszka2 (válaszként erre: 5066. - Kutasil)
2020. ápr. 12. 11:37
Szia! Mi használtuk, mivel az alsó szomszéd közölte hogy náluk van. Ők irtattak, mi csak döglöttel találkoztunk. Ámbár voltak csípések de valószínűleg nem annyira terjedt el.. szóval 2 flakont elfújtunk abba a hálóba ahol az alattunk lévők is észrevették, és azóta se csípés, se döglötteket sem láttunk. kopogjam le.Ez már 3 hónapja volt, de még most is érezni az szer "szagát" /mivel az ágy kárpitját is jól befújtuk/ bár én nem mondanám büdösnek. Mindenképp próbáljátok ki.
5074. PanniBp. (válaszként erre: 5073. - Melcsi3)
2020. ápr. 4. 17:50
Melinda kedves! Köszönöm szépen, hogy időt szántál rám. Én is úgy gondolom, hogy ezek a figurák zömmel nem tudnak, nem akarnak 100 %-os munkát végezni. Azt szoktam mondani: szubjektív tapasztalat, mert az ugye - tán.' leirtam már korábban, szóval olykor az volt az érzésem, hogy haragszanak rám a kérdéseim miatt. Szerintem 5-10 percet minimum szánhattak volna a lakásra, elmondhatták volna, személyre szabottan, mit tegyek el pl. zacskóba, mit hová. Ráadásul össze, vissza pacsmagolta az egyik a fotókat. Annyit azért megérdemeltem - megérdemeltünk volna, leszedeti velünk, nem úgy, mint a hüle,ront, és bont. No, erről ennyit. Szia!!!!
5073. Melcsi3 (válaszként erre: 5071. - PanniBp.)
2020. ápr. 4. 11:48

Kedves Panni!

Mi úgy gondoltuk, hogy ezek a horribilis összegek az írtást végző “szak” emberek zsebébe kidobott pénzek.

Mi az hogy nem lehet ezeket a bogarakat azonnali pusztulással írtani,

mese , és mese , hogy csakis “szakember” lehet a hatèkony megoldás. Kell a pénz a megèlhetèsre , az hogy az irtàs sikeres -e ??? Nem èrdekli öket.


Gözölj annyit, ès amikor csak tudsz.

Hidd el a hö ill fagy elpusztítja öket petèkkel együtt.

Kitartàst ! Megfosz szabadulni a dögöktöl!

Ezeket a kókler semmit èrö írtásból akaró meggazdagodni “szakikat” felejtsd el.


Nálunk is tavaly Márciusban kezdödött a háború.

Május eleje óta vagyunk mentesek.

Üdv

Melinda

2020. ápr. 4. 11:09
Sziasztok!Van valakinek még tapasztalata a Fendonáról? Őszintén, mi először az ablakon próbáltuk ki kívülről, mert semmi szaga nincs és úgy voltunk, inkább csak ott próbáljuk ki. Na mostanra kezd elmúlni a hatása, kb 2-3 hónap után. Ezt onnan tudom, mert egy szem büdösbogárral sem találkoztunk, csak döglöttel.Ami nagy szó, mert általában az ablakot nem lehet kinyitni tőlük. Viszont nem merjük az ágy vagy vagy matrac környékére kifújni, mert szagtalan és semmiy nyoma sincs. Valaki próbálkozott még vele?
5071. PanniBp.
2020. ápr. 3. 10:52
Sziasztok! Gondolom a koronavírus felülírja a poloska invázió okozta gondokat. Anno sokszor írtam az oldalra. Dióhéjban. Tavaly márciusban (kb.) vettem észre a bogarakat. Ezután több írtó is járt nálunk, a bogik továbbra is maradtak. A legutóbbi figura, neves cég alkalmazottja két alkalommal járt nálunk, kedden, először, kérte is, 4 nap múlva jelezzük, mi a helyzet, magyarán: vannak-e még csípések. Igaz nem 4, mondjuk 10 nap elteltével jeleztem - jeleztük, igen van. Elsőre 30 ezer forintot kért. Megbeszéltük, ismét jöjjön és végezze el a második kezelést is. Megbeszéltünk vele 1 időpontot (napot és órát). A napot betartotta, azaz a dátumot. Az órát nem, jóval előbb érkezett. Azon spekuláltam, mi történt volna, ha nincs otthon senki. Dolgozik, s a megbeszélt időpontra ér haza? Korábbi érkezésést a "másik címre kell mennem" szöveggel indokolta. Megcsinálta a melót, 2 órát el kellett hagyni a lakást, mert újból gázosított. Mondanom sem kell: továbbra is jöttek a bogarak, éjszaka, sőt nappal is. Szerencsére egyik ismerősünk adott egy gőzölőt. Ugy tűnik az segíteni fog. Alig-alig látjuk, érezzük az ágyi poloska jelenlétét. Ok. bizonyára volt értelme a legutóbb 2. irtásnak is, de nem volt elég. Grátiszt nem adott, csupán kedvezményként a 25 ezer forintot tette el. A maszkon kivűl semmit nem viselt. Érdeklődöm: úgy általában ők nem félnek attól, hogy hazaviszik a bogarakat. Mindenkinek drukkolok, remélem viszont, hogy én sem "ittam előre a medve bőrére". Sziasztok!
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook