Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A Vargha gyógymóddal kapcsolatban van valakinek tapasztalata? fórum

A Vargha gyógymóddal kapcsolatban van valakinek tapasztalata? (beszélgetős fórum)


1 2 3
50. pisztrang1 (válaszként erre: 49. - Hedi13)
2011. dec. 23. 12:01

Igazából nálam a sorrend az volt, hogy lombik, aztán mindenféle rosszullét (már a leszívás után, ami beültetéssel is megmaradt), 1 hónap múlva kórház: nőgyógyászati laparoszkópia, mert azt hitték, méhen kívüli terhes vagyok (itt egyébként felmerült az endometriózis, bár döbbenten néztem a dokira, amikor mondta, hiszen van ilyen az ismerősi körömben, és mindegyiküknek gondja a mensiével, nekem meg soha semmi. Tényleg, megkérdezhetem, hogy nálad se voltak gondok, tünetek? Akkori nőgyógyim azt mondta, hogy biztos, hogy nincs endometriózisom, még csak az hiányozna), érdekes módon viszont a zárójelentésbe sem került bele ...

Aztán belázasodtam és rosszul lettem, és akkor még nőgyógyászaton felnyitottak, de sebészt kellett hívni, mert már lyukas volt a vékonybél, hashártyagyulladás, ... stb. Ezután ezzel együtt volt 7 műtét, mert mindig tovább lyukadt (na ezt azóta se tudja senki megmagyarázni, miért, 1-1 lyukadásra sok magyarázat lehet, egy biztos, hogy a sok hormonnal elvékonyították a belet, ezt minden doki elismeri). Ezután jött a szteroid, ami megállította, de még a vastagbelem egyszer kilyukat, így kivezették a vékonybelem. Majd júniusban ezt visszahelyezték. Szóval összesen volt 9 műtétem (az első 8 két hét alatt), ezért meg mivel nem kelhettem fel, összenőtt minden mindennel. Aztán ez a ciszta-szerű dolog szeptemberben kezdődött, addig soha nem volt ilyenem (viszont Varghához aug.31-én kezdtem járni, persze nem biztos az összefüggés). Igazából azóta nincs szteroid se már, a nagy műtétek óta eltelt 10 hónap, de a záróműtét óta is 6.

De köszönöm mindenesetre az ötletet, mert erről még nem beszéltünk a jelenlegi nőgyógyimmal, ő azt vallja egyébként, hogy a sok összenövés miatt nehezebb a beleimnek dolgozni, és erőkifejtés közben vizet/folyadékot választanak ki, ezért van. Szerencsére ő a természetes gyógymódok híve, így aviva tornát javasolt, meg szőlőmag kivonatot. Sajnos pont a Varghához való futkosás miatt nincs időm/erőm még tornázni is, ezért is gondolkodom, hogy abbahagyom, lehet, mozgás, torna vagy jóga többet segítene ...

Köszönöm a választ! Békés, boldog Karácsonyt kívánok!

49. Hedi13 (válaszként erre: 48. - Pisztrang1)
2011. dec. 23. 09:06

A soraid kapcsán az endometriózis ugrott be rögtön. (folyadékkal teli ciszta, ami hol előjön, hol eltűnik!!!) Nem merült még fel a nőgyógyászodban? Attól lehet emésztési gondod, fájhat a hasad, bélperforációt is okozhat. Nálam most endomet. gyanú merült fel, csak ezért vagyok tájékozott. :)


Nem is értem, hogy miért kellett ilyeneket mondani. Nekem a másik Varga fiú csinálta az állapotfelmérést, ami nagyon találó volt egyébként.

Én hiszek a talpreflexológiában, nekem egy darabig hatásos is volt. Szerintem annyi a különbség, hogy ők nyomják erősen a pontokat, a másiknál meg masszírozzák. Az előbbi méregdrága, mert ez egy "módszer", az utóbbi meg megfizethető.

Ha fogok is járni, akkor csak sima talpmasszírozásra, nem ide.

2011. dec. 22. 20:52

Igazából nálam bélperforáció volt előzetesen, és abból szerencsésen kijöttem, de eléggé lefogytam, és gondoltam, felerősítésként nem árt, ha "rendbetesznek". Illetve szteroidot kellett szednem korábban, amiről nehéz volt leállni, szédültem, gyenge voltam. Ez egyébként megszűnt, bár ki tudja, lehet, amúgy is úgy alakult volna a gyóygszer kiürülésével ...

Nálam a fenti sztori előzménye lombik program volt, ahova úgy mentünk el, hogy igazából nem volt semmi komoly baj (nálam meg aztán tényleg minden OK volt).

A kivizsgálást egy Melinda nevű hölgy csinálta, ő szimpatikus volt. A felülvizsgálat Vargha Zsoltnál volt, aki olyanokat "vágott a fejemhez", hogy nem csoda, ha nem jött össze a gyerek, mert olyan állapotban voltam (honnan tudja, hiszen akkor még nem jártam ...), meg gyerekkoromban biztos agyonantibiotikumoztak (később megkérdeztem anyukám, és nem!). Szóval nekem azóta az emésztésem rosszabb, mint volt, meg lelkileg sem érzem magam túl jól. Amikor beszélni akartam vele erről, akkor meg mindig üzengetett, hogy biztos csak vírus, szedjek C-vitamint, aztán még egy próba: igyak gyömbérhéj tea (na, ilyenről senki nem hallott). Ja, és nem tudom, összefüggésben van-e, de azóta a Douglas-ürben van hol eltűnő, hol előjövő, folyadékkal telt hólyag (kvázi ciszta). Egyébként a táplálék kiegészítők nagy részét én se vettem meg, illetve csak azt szedtem be, amiről meg voltam győződve, hogy jó. Rá nem kérdeztek konkrétan, így ők simán azt hitték, hogy igen :).

És még azon gondolkodom, mivel is több ez, mint a talpreflexológia ...

Köszönöm a válaszotok :)!

47. KétBagoly (válaszként erre: 46. - Hedi13)
2011. dec. 22. 20:07

Pontosan, majd mi eldontjuk milyen tap.kieg.-et szedjunk. Nalunk is ez volt felirtak 4-5 felet hogy ezt vegyuk meg ennek osszege volt 30.000 ft. Mikor mondtam, hogy majd meglatom ugy nezett ram a csaj mint a veres rongyra. Meg nekem csinaltak lelkiismeretfurdalast. Ugy velem ez az egesz csak a penzre megy. En csalodtam bennuk nem is kicsit. Egyebkent nekem is egy ismerosom ajanlotta oket, es naluk volt pozitiv tapasztalat. Hat nem tudom de a mi betegsegunkre nem volt jo azt viszont biztosan tudom.


Engem is erdekelne, hogy mi volt a felulvizsgalaton, ha nem gond.

46. Hedi13 (válaszként erre: 45. - Pisztrang1)
2011. dec. 22. 15:52

Szia! Milyen problémákat hozott a kezelés?

Miért sírtál, mi történt a felülvizsgálaton?

Szerintem benne van bizony, hogy úgy intézik, hogy menjél még, mert innen lesz pénzük! Nekem a felülvizsgálaton nem találtak semmit, de mondták, hogy abba ne hagyjam a kezelés, mert innentől jön a lejtő!

Én nem vettem meg a csillagászati összegű táp. kiegészítőket, kicsit le is hordtak. De hagy döntsem már el én, nem?

2011. dec. 22. 12:24

Sziasztok, én Győrbe járok, ahol a módszert kitaláló fia dolgozik. Nekem is vannak kérdőjeleim, nem is egy. Általánosan segített, de ugyanakkor csak újabb (?) problémákat hozott. Legalábbis vannak olyan dolgaim, amik korábban nem voltak ... mire gondoljak, mi miatt lettek!

A felülvizsgálat után hazafelé végig bőgtem, nem vagyok benne biztos, hogy olyanokat kell mondani egy páciensnek, amik ott elhagzottak, rendesen használják a megfélemlítés eszközét ... és igen, én se tudok azóta beszélni a főemberrel, ő mindig csak üzenget, igyak ilyen-olyan teát.

Most már erősen gondolkozom rajta, hogy abbahagyom, mert úgy érzem, lelkileg is leépít, és nem mellesleg valóban csillagászati összegeket kifizetni :(. Van valaki, akinek van pozitív tapasztalata egyáltalán??

44. Hedi13
2011. dec. 16. 14:11
A szerződésben levédték magukat. :( Ki van ez találva! Remélem találtok más megoldást és az fog segíteni!
43. Hedi13
2011. dec. 13. 11:30

Igazat adok neked, én nem vagyok ellened, csak leírtam amit én tapasztaltam.

Az én véleményem is siralmas az orvosokról, sok rossz tapasztalattal.

A kérdéseidre nem tudom a választ és jogosan vagy te kiakadva azt hiszem.

Nem véletlen mondják, hogy fejétől bűzlik a hal..Nem tudom miért nem álltak veletek szóba, sajnálatos és szégyenteljes.

Kérd meg őket, hogy fizessék vissza a pénzt!!!!!

42. KétBagoly (válaszként erre: 41. - Hedi13)
2011. dec. 13. 10:41
Akkor miert nem allt elem a doki, hogy beszelgessunk a kezelesekrol? Csak gondold vegig kedves Hedi, ha te havonta kifizetnel 84ezret a kezelesekre ami nem hasznal es szeretnel erdeklodni a dokinal hogy megis akkor most mi van, es erre kapsz egy hatarozott nemet, nem hiszem, hogy te nem tenned szova. Szted ez korrekt eljaras? Szamomra egy ilyen ember nem orvos. Miert nem all az ember szeme ele es mondana meg, hogy asszonyom sajnljuk, de a fia betegsegere ez a modszer ugylatszik nem hasznal ilyen egyszeru lenne, de hat ezt nem fogjak mondani soha az eletben senkinek, mert akkor a beveteluk nagy reszetol elesnenek az biztos. Sajnos fiam betegsege ravilagitott arra, hogy a legtobb orvost csak a jutalek motivalja semmi mas.
41. Hedi13 (válaszként erre: 38. - KétBagoly)
2011. dec. 12. 15:18

Orvos csak egy van ott, aki a módszert kitalálta, fejlesztette. Úgy tudom, ő is kezel, csak több pénzért, de ebben nem vagyok biztos.

Azért vitatnám, hogy nem érdekük a gyógyítás. Ahova én jártam, nagyon rendes kezelőkből állt a csapat, több sikerélményt is hallottam.

40. KétBagoly (válaszként erre: 39. - Darcy73)
2011. dec. 11. 11:29
Gondolom ez attol is fugg kinek milyen merteku a betegsege. Orulok, hogy meggyogyultatok :-)
2011. dec. 11. 07:22
Engem itt kezeltek 1,5évig.Egy kedves ismerősöm kisfiát is 1,5 évig.Mindketten ennek köszönhetjük,hogy meggyógyultunk.
38. KétBagoly (válaszként erre: 37. - Hedi13)
2011. dec. 10. 18:20
Naluk sztem az az alapelv, hogy minel tobb penzt kicsikarni az emberek zsebebol ez a ,,modszer,, is csak a penzrol szol nem a gyogyitasrol. Tolem legomboltak havi x ezret, es meg csak nem is lehetett az orvossal beszelni azert ez jelent valamit sztem. Egy kezelo ugy nyomkodja a talpat ahogyan akarja senki nem nez utana a munkajanak, mi meg azt hisszuk, h milyen jol vegzi a munkajat aztan lehet, h csak simogatja a talpat. Hat 7000 ft-ert en is elsimogatnam barki talpat, egy laikus nem tudja,hogy azt hogyan is kene rendesen csinalni csak nezi, nezi aztan ennyi. Neha erez egy kis fajdalmat, h a kezelo megnyugtassa hogy van ott valami kis gubanc es, h folytatni kell meg a kezelest. Nem hulyek akik ott dolgoznak en ebben biztos vagyok nem erdekuk a gyogyulas. Es ez nem csak erre a kozpontra vonatkozik hanem az altalos gyogyitasra is az orvosokra. Nem veletlen van a koztudatban az a megfogalmazas hogy gyogyszermaffia, meg korrupt orvosok. Azert ennek van hattere ha egy kicsit a lapok moge nezunk!!!!
37. Hedi13 (válaszként erre: 36. - KétBagoly)
2011. dec. 10. 13:49

Sajnálom, hogy nem használt a "kezelés" és ilyen rossz tapasztalatot szereztél.

Úgy tudom, hogy náluk alapelv, hogy mindegy ki kezel, mert a módszer a lényeg, nem a kezelő!

2011. dec. 9. 20:47

Sziasztok!


Nekem van 8 honapos tapasztalatom roluk, haaaaat nem valami pozitiv. Egyszeruen en csak sarlatanoknak hivom oket, semmit nem hasznalt, de a legrosszabb az az benne, hogy egyszeruen nem tudtam a Vargha doktorral beszelni szemelyesen, egyszeruen kozoltek velem az informacios pultnal, hogy erre nincs lehetoseg.....anyad..... kifizettem havi 84.000-et ezeknek es meg csak erdeklodni sem lehetett a kezelesekrol meg, hogy miert nem javul semmit a gyerek allapota ha mar a celzott kezeles is elkezdodott. Szelhamosak, jellemtelenek,arrol nem is beszelve hogy hanyan kezeltek a gyerekemet szamat sem tudom megmondani. Hat nekuk sem erdekuk, h a beteg meggyogyuljon, minek amikor ilyen jol fizetok vannak mint en is voltam. Most mar nem jarunk oda teljesen felesleges. A mi betegsegunkre nem volt jo, lehet hogy masnak hasznal nekunk nem valt be, de ez a hangnem meg banasmod elegge kiakasztott. Na mind1, csak gondoltam megosztom veletek az en tapasztalatomat.


Minden jot nektek!

35. Hedi13 (válaszként erre: 34. - HnéViktória)
2011. aug. 23. 13:43

Én is úgy gondolom, hogy érthetetlenül drágák a kezelések. Legalább gyerekek esetében tehetnének jelentős kedvezményt.

Abszolút hiszek a módszerben, de úgy gondolom, hogy nem egy-két hónapig, hanem jóval huzamosabb ideig kell járni, hogy valóban használjon... már aki bírja anyagilag!

2011. aug. 22. 13:14
Sziasztok!Nekem az unokanővéremék járnak a kislányukkal.Légúti allergiával,és epilepsziával kezelték.Már több mint 1 éve járnak,az allergia teljesen megszünt,az epilepszia nem ,de a gyógyszer adagokat sikerült csökkenteni,ami nem kis eredmény.Ellenben nagyon költséges.Egy kezelés 7000,-forint +utiköltség 4000azaz 11.000 heti kétszer!!!!Már mindenük ráment,eddig a család is sokat segített,de apad a forrás.Ja és mellé a sok ilyen olyan vitamin meg külön étkezés amit ők előírnak az havi 10-20000,-forint.Most kérelmet írtunk,igy egy kezelés csak 5000,-forint nekik...de ez is rengeteg.Úgy érzik segít...a végeredményt meg majd meglátják,alényeg,hogy hisznek és reménykednek a gyógyulásban.Az én véleményem viszont az,hogy ez a kezelés nagyon drága,és szomorú,hogy akinek nincs rá fedezete,nem tudja igénybe venni:!!!!
33. Hedi13
2011. aug. 22. 12:38
Sziasztok! Van -e valakinek új tapasztalata a Vargha gyógymóddal kapcsolatban? Három hónapra járok, az elején éreztem a javulást, de egy ideje megrekedtem és nem használ. A mensimet nekem is rendbe hozta, ez hatalmas piros pont. Sajnos nem tudom már fizetni, így abba is hagyom a kezeléseket.
2011. jún. 27. 16:08
Sajnos nekünk sem használt, pedig nagyon szerettük volna. Nagyfiam allergiája,asztmája miatt jártunk, sajnos teljesen eredménytelenül. pedig az elején hitegettek minket, hogy teljesen biztos, hogy kigyógyítják, a végén pedig csak széttárták a karjukat.
2011. febr. 15. 22:05
tehát akkor a többségnek nem hatott, ha jól értem...
30. pearl1975 (válaszként erre: 28. - Life14)
2010. okt. 29. 18:10

nem hat rá a fájdalomcsillapító. meg hát 2 éven át az már kicsinálta volna a gyomrom.

az Arcidegzsába fórumba szoktam írni, ott végigolvashatod mi minden volt már...

ezt az utolsó kérdésedet nem is igazán értem.... arra nincs magyarázat, hogy miért nem javulok, miért nem használ semmi. azt se tudják, mitől van.

29. life14 (válaszként erre: 26. - Pearl1975)
2010. okt. 29. 18:02
Probaltam a probiotikumokat is,tobbek kozott a Multi Achidophilust is,de a hiaba.
28. life14 (válaszként erre: 27. - Pearl1975)
2010. okt. 29. 17:59
Az nagyon rossz lehet.És szedsz valamilyen fájdalomcsillapitot?Milyen gyogymodokat probaltal még?Mit mondtak a Vargha Gyogymodnal,miert nem gyogyulsz?
27. pearl1975 (válaszként erre: 25. - Life14)
2010. okt. 29. 16:53
nem, nem éreztem javulást a kezelésektől. pedig mindent betartottam, amit a csaj mondott. és nekem is mindig az volt, hogy majd javul....hát...mai eszemmel kb 2 hónapot adnék neki, ami pozitiv dolog történt (mensi), az hamar történt...
2010. okt. 29. 16:51

nekem több, mint 2 éve fáj az arcom, a fogaim. olyan, mintha egy kést vágtak volna az arcomba, és nem vették volna ki. a jobb arcfélen kezdődött, egy fogászati kezelés váltotta ki, de fél éve "átment" a bal oldalra.

megjártam már vagy 30 orvost, rengeteg mindent próbáltam. a Vargha-módszerrel csak azt tudták megállapítani, hogy a vegetatív idegrendszerrel van a baj, mert az arc tájék reflexpontjai semmit se jeleztek....

fél évig jártam, közben már megtanultam, mi hol van a talpamon. így összességében már 1.5 éve csinálom ezt a talpnyomkodást, de nem javulok. másra lehet, hogy jó....nekem mondjuk a mensim rendbejött, mikor jártam. meg volt olyan, hogy fájt a térdem, nyomtam a reflexpontot, és 1-2 nap alatt elmúlt....

szerintem probiotikumokat egyél, az elvileg helyreállíthatja a jó-rossz bacik egyensúlyát...

25. life14 (válaszként erre: 24. - Pearl1975)
2010. okt. 29. 16:32

Szia pearl1975

Milyen problémával jártál a kezelésekre?Nem is éreztel javulást a kezelésektől?Én nogyogyaszati es hugyuti gyulladassal jarok.Rengeteg antibiotikumot szedtem,huvelykupokat hasznaltam,gyogyteakat ittam,immunerositoket szedtem,cickafarkos,tengerisos ulofurdoket csinaltam.Ritkan eszem hust,tejet egyaltalan nem iszom,joghurtot edesseget sem eszem.

24. pearl1975 (válaszként erre: 23. - Life14)
2010. okt. 29. 13:41

szia


sajnos tőlem nem fogsz bíztatót hallani. nekem nem jött rendbe a bajom ettől a módszertől. fél évig jártam kezelésekre, meg magamnak is csinálom, de hát nem hat. mondjuk más dolgokra lehet, hogy hatott, kisebb dolgokra, de lehet, hogy azok amúgy is rendeződtek volna.

a Te bajodra: miket próbáltál? gyógyteák, diéta? vitaminkúra?

23. life14
2010. okt. 27. 18:47

Kedves hozzászólók

A tanacsotokat szeretnem kerni.4 honapja jarok a Vargha Gyogymod intezetbe kezelesekre.Lassan ket eve tarto huvely es hugycso gyuladasom van.Allando fajdalmat erzek a hugycsovemben.Olyan erzes mint peldaul a ful vagy az inygyulladas.Rengeteg antibiotikumot szedtem,de hiaba.A kezelesek hatasara enyhult a fajdalom.1 honapja voltam felulvizsgalaton,Vargha Zsolt elinditotta a celzott kezelest.Elmondta,hogy a fefazasoktol es a sok antibiotikumtol legyengult a huvelyem es a hugycsovem,es tulsulyba kerultek a karos bakteriumok.A hugycsovemben az izmok kuzdenek a karos bakteriumok ellen,es ezert erzem az allando fajdalmat.Es hogy a kezelesek soran arra kell torekedni,hogy a jo bakteriumok a szervezetemben kiszoritsak a karosakat.Azt mondta,hogy kb 1-2 honap es rendbejovok.Nagyon felek,hogy nem fogok teljesen rendbejonni,mert a felulvizsgalat ota eltelt 1 honap,es meg mindig megvannak a tunetek,igaz kicsit enyhultek.Szeretnem megkerdezni,hogy van-e valakinek hasonlo tapasztalata.En tudok varni a gyogyulasra,de biztos akarok lenni benne,hogy tenyleg meggyogyulok-e.Van valaki,akinek nehezebben indult be a gyogyulas,de aztan teljesen rendbe jott?Kérem irjon.A válaszokat előre is köszönöm.

22. baremi (válaszként erre: 21. - Csiguka)
2010. okt. 9. 21:06
Engem érdekel, kiváncsi vagyok hogy tudsz erre válaszolni, ugy hogy mindent betarts amit a bejelentkezésemnél tiltottak
21. Csiguka (válaszként erre: 17. - Kisstoth)
2010. szept. 12. 00:17
én tudok olyant aki vargha módszerrel dolgozik. akit érdekel tudok segíteni, írjon
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook