Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Suttogó módszerről őszintén, egy anyától, aki kipróbálta fórum

A Suttogó módszerről őszintén, egy anyától, aki kipróbálta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A Suttogó módszerről őszintén, egy anyától, aki kipróbálta

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2011. okt. 28. 06:30
azta és még én írtam azt hogy mintaanya vagyok! :))) ti mikor alszotok? én már rég diliházban lennék kialvatlanság miatt 3-4 órai alvással. együttalvás-külön alvás kinek mi jön be szerintem :) én mind a hármat beszoktattam magam mellé, a legnagy 4éves ő külön alszik, de este picit odabújik. a középső elalszik mellettem és apja átrakja, éjszak ha felébred visszajön. idő kérdése és átszokik. a legkisebb mellettem alszik mert éjszaka még szopik
339. iemma (válaszként erre: 315. - Orsy27)
2011. okt. 28. 04:25
Attól, hogy te nem vagy az együtt alvás híve még nem kell degradálóan szólni azokról akik azok. Én is sok pozitív példát tudnék mondani, többek között magamat is. De mint már írtam ez annyira gyerek és anya függő, bármelyik nem igényli nem kell erőltetni. Viszont ha a gyereknek igénye van rá és az anya is örülne, ha a baba mellette szuszogna éjszaka, de a hülye sztereotípiák miatt nem meri, na az már baj.
338. iemma (válaszként erre: 297. - Titánia83)
2011. okt. 28. 04:12

Pontosan! Én is azt tapasztaltam, hogy aki figyeli a babáját és kielégíti az igényét, nem fél attól, hogy ha felveszem vagy együtt alszom vele elkapatom (SZERINTEM hülyeség hogy el lehet kapatni), annak a gyereke sokkal empatikusabb és hamarabb lesz önálló. Mer elszakadni anyától, mert tudja, hogy mindig visszamehet, biztos pont.

Mi is együtt alszunk és imádom. De hozzáteszem akit zavar attól még nem rossz, hogy nem tud együtt aludni a babójával. Attól még lehet kötődve nevelni. Ami nálam még mindig kiveri a biztosítékot amikor egy 1 év alatti csecsemőre azt mondják, hogy hisztizik. 1 év alatt nincs hiszti, csak jogos igény, amire reagálni kell!!! (kellene)

Örülök, hogy hordozol, azt tapasztalom még mindig elég kevesen élnek vele, pedig hatalmas szabadságot ad az anyának és biztonságérzetet a babának.

337. iemma (válaszként erre: 292. - Wanita77)
2011. okt. 28. 04:01

Igen, generációk nőttek fel a Dr. Spockon, vakon, ész nélkül követték. Érdekes, hogy Dr. Spock fia öngyilkos lett.Milyen jó, hogy ő adott tanácsot nők millióinak.

Egy könyvnek vagy egy médiaszemélyiségnek sajnos nagyon nagy súlya van és ha vakon követik azt a babák sínylik meg.

336. iemma (válaszként erre: 286. - Helge)
2011. okt. 28. 03:50

SZERINTEM is!!!:-)

Hozzáteszem, egész iparág épült a fejlesztésre és ha a gyerek felül vagy feláll sikerként könyvelik el, pedig valószínűleg mindenféle fejlesztőprogram nélkül megcsinálják. (nem a szükséges gyógytornára gondolok).


A percentilis táblázatot egyenesen utálom.:-)

335. helge (válaszként erre: 331. - Egypt)
2011. okt. 27. 23:10
Pár éves pszichológiai tanulmányomból, csak mert kihoztad: gyermeknyelvet kutatók egy része - pl. Gósy Mária - egységesen gőgicsélésnek tekinti a korai szakaszt, és azon belül ír le különféle fázisokat. Ugyanakkor, semmi kifogásunk nem lehet azok ellen sem, akik külön szakaszként megkülönböztetik a gőgicsélést és a gagyogást; a beszédfejlődés szakaszokra bontásának sokféle leíró modellben nagyon is van értelme. Ami fontos: ha használod a külön szakterminusokat, akkor gőgicsélés van, és gagyogás. A "gügyögés" szóért azonnal repültünk a pszicholingvisztika vizsgáról, merthogy a gügyögést azt nem a gyerek csinálja, hanem a szomszéd Eulália néni, de őt is kérjük meg, hogy inkább ne tegye.:)
334. Orsy27 (válaszként erre: 332. - Helge)
2011. okt. 27. 23:08
Helyes! :)
333. Orsy27 (válaszként erre: 331. - Egypt)
2011. okt. 27. 23:08
Jaj, befejeznéd végre? Nem személyeskedek, csak elbeszélünk egymás mellett! A mondókákat nem költjük át, dehogyis, de amiről te írsz gügyögésről, azt a legtöbben a gyermekkel való hétköznapi kommunikációra értik...és úgy tényleg nem gügyögök a gyerekemhez. Nagyon okos vagy amúgy, csak gratulálni tudok a hihetetlen tudásodhoz! :))) Csak jó lenne, ha érthetően fogalmaznál, mert csak Te érted egyedül amiről először írtál (a gügyögésről).
332. helge (válaszként erre: 330. - Orsy27)
2011. okt. 27. 23:04
Az megvan, már a pocakban hozzászokott :)
331. egypt (válaszként erre: 327. - Orsy27)
2011. okt. 27. 23:04

Ha nem tudsz érdemben reagálni, rögtön személyeskedni kezdesz? Az ilyet nagyon nem bírom.


A gügyögésbe pedig rengeteg dolog beletartozik, pl. kicsinyítőképzők használata, szavak lerövidítése, amik a mondókákban, gyerekdalokban gyakran előfordulnak.

330. Orsy27 (válaszként erre: 329. - Helge)
2011. okt. 27. 23:02
Az kezdetnek nagyon jó! :) A lényeg, hogy zene-zene-zene kell! :))
329. helge (válaszként erre: 328. - Orsy27)
2011. okt. 27. 23:01
Azta' nagyon ügyi !!:) Mi még csak a FP zongoránál tartunk :D
328. Orsy27 (válaszként erre: 326. - Helge)
2011. okt. 27. 23:00
Köszi, zongorázgat is már. :)
327. Orsy27 (válaszként erre: 325. - Egypt)
2011. okt. 27. 23:00
A hétköznapokról beszélünk, nem pedig a mondókákról! A mondóka az mondóka, de hogy hogyan beszélek a gyerekemhez, hogyan beszélek meg vele valamit, az más. Gondolkozz egy picit mielőtt írsz, oké? Amúgy máshol is volt már vitánk ha jól emlékszem...te alapban ilyen típus vagy?
326. helge (válaszként erre: 324. - Orsy27)
2011. okt. 27. 22:58
Megkukucskáltam az adatlapodat:) Ha Te nem énekelsz a lányodnak, akkor senki ;-)
325. egypt (válaszként erre: 324. - Orsy27)
2011. okt. 27. 22:58

Szerintem meg te vagy fogalomzavarban.

Vagy talán a mondókákban meg dalokban a gügyögő részeket átköltöd?

324. Orsy27 (válaszként erre: 323. - Egypt)
2011. okt. 27. 22:56
Miről beszélsz? Semmi mondókázás, éneklés, becézgetés? Ezek nem egyenlőek a gügyögéssel szerintem! Rengeteget éneklünk és mondókázunk a lányommal picibaba kora óta, Ringatóztunk is sokat, és már ő is mondja és kéri ezeket, hogy mondjuk, tanulja szépen őket. Fogalomzavarban vagy szerintem...
323. egypt (válaszként erre: 321. - Orsy27)
2011. okt. 27. 22:54

csak sajnálni tudom azokat a csecsemőket, akikhez úgy beszélnek, mintha felnőttek lennének.

Semmi becézgetés, semmi játék, mondókázás, éneklés...

Olvastam szülőkről, akik nem hajlandók gügyögni a szuperokos gyerekükhöz, ezért pl. szigorúan nyulat mondanak mindig nyuszi helyett, mert ugye nem gügyögünk...

322. Orsy27 (válaszként erre: 320. - Helge)
2011. okt. 27. 22:53
Igazad van, persze, ezen amúgy kár vitatkozni, mert gyerekfüggő is a dolog, de én pl elképzelni sem tudnám, hogy együtt aludjak az iskolás gyerekemmel. Titánia írt erről amúgy, én csak reagáltam rá.
321. Orsy27 (válaszként erre: 319. - Egypt)
2011. okt. 27. 22:52
Semmi baja a lányomnak! Egészséges, vidám, kiegyensúlyozott kislány. Amiket mond, mindent szépen tisztán mond, helyesen ragoz, szóval nem tudom, miért is lenne szegény...
320. helge (válaszként erre: 315. - Orsy27)
2011. okt. 27. 22:51

Igazán nem vitatkozni szeretnék, de pl a felnőtteknek is jól esik hozzábújni a párjukhoz este az ágyban, olyan biztonságot adó, melengető érzés, és könnyen meglehet , hogy az a felnőtt épp egy nagyon is önálló cégvezető, mégis ....:)

Egyszóval az önállóság, és az együtt alvás szerintem nem üti egymást :)

319. egypt (válaszként erre: 317. - Orsy27)
2011. okt. 27. 22:50
Szegény lányod...
318. egypt (válaszként erre: 314. - Titánia83)
2011. okt. 27. 22:49

Számomra az ezotéria nem tudomány, de ezen nem vitatkoznék.

A gügyögés pedig valóban fontos az első időkben. És ez is értelmes, emberi nyelv, része a nyelvünknek. Megvan a maga helye és szerepe ugyanúgy, mint pl. a szaknyelvnek.

317. Orsy27 (válaszként erre: 314. - Titánia83)
2011. okt. 27. 22:48
Ezotériát??? Pfffff....részvétem! :( Én nem tanultam ezotériát (hála Istennek), de én sem gügyögtem soha a lányomhoz!
316. wanita77 (válaszként erre: 313. - Egypt)
2011. okt. 27. 22:48
Igen, ez igaz. Nem kijavítani kell, inkább csak elmondani mindig helyesen is és akkor ő is helyesen fogja mondani egy idő után.
315. Orsy27 (válaszként erre: 309. - Titánia83)
2011. okt. 27. 22:48
Te írtad, hogy ezek a gyerekek hamarabb önállósodnak, vagy nem? És nem maradnak vissza, csak könnyű megszokni hosszú évekre a szülő közelségét pl alvásnál...De örülök, hogy egy újabb szuperokos anyuval találkozhattam! :DDDD
314. Titánia83 (válaszként erre: 303. - Egypt)
2011. okt. 27. 22:46

Igazad van, nem tanultam gyermekpszichológiát, csak simán pszichológiát. Meg ezotériát. És azt gondolom, hogy elég fejlett a gyermek tudata, lelke, hogy ne gügyögjek hozzá.

Hát akkor nekem nincs női ösztönöm a gügyögésre. Első perctől beszélek hozzá értelmes emberi nyelven.

313. egypt (válaszként erre: 307. - Wanita77)
2011. okt. 27. 22:45

Vagy inkább nem mindegy, mennyi idős korban.

Egyébként nem javasolják a gyerek beszédének javítását kis korban. Azt mondják, a gyerek magától megtanulja a helyes alakokat a környezete beszédét hallgatva. Ehhez persze normálisan beszélő környezet (elsősorban szülők) kell.

312. Orsy27 (válaszként erre: 308. - Urbanszkyviki)
2011. okt. 27. 22:45
Vagy a gyerek kötődik pont emiatt túlzottan a szülőhöz, sok szülő pedig inkább kényelmes, és meg se próbálja a gyereket külön tenni időben...
2011. okt. 27. 22:44
Én is megyek, jó éjt!
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook