Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Suttogó módszerről őszintén, egy anyától, aki kipróbálta fórum

A Suttogó módszerről őszintén, egy anyától, aki kipróbálta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A Suttogó módszerről őszintén, egy anyától, aki kipróbálta

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
2011. okt. 27. 09:53
Addig olvastam el a cikket, hogy "el akartam apasztani a tejet, mert fájt a szoptatás". Nem értek vele egyet... Igen, kemény munka a szoptatás, büfiztetéssel együtt kitesz egy teljes munkaidős állást, de a lányom javára vált.
2011. okt. 27. 09:50
Nekem tetszett, mert nálunk is ez vált be! Ugyan ez volt a helyzet, a végeláthatatlan küszködések a szoptatással,fejéssel, a kevéske tejért, teljes káosz, a napirend teljes hiánya! Én azt mondom, mindenkinél más az ami megoldás, mindenkinél más módszer a megfelelő, de ezért nem kell elítélni!! Így leírva lehet hogy kegyetlenül hangzik, először nekem is annak tűnt amikor a gyerekorvos(!) ajánlotta, amikor már tehetetlenek voltunk. De végül bevált és nem olyan durva, mint első olvasásra tűnik. :) Ne ítéljétek el elsőre az anyukát, higgyétek el, nagyon kemény tud lenni!
8. a360345bdd (válaszként erre: 7. - Tündér74)
2011. okt. 27. 09:50

:)

Ez remek kis hozzászólás! Tetszik :)

7. tündér74 (válaszként erre: 1. - Babsy_v)
2011. okt. 27. 09:49

Ezzel a módszerrel az a gond, hogy minden gyermeket egy kalap alá vesz. Sajnos a könyv sokszor elfeledkezik az életkori sajátosságokról.

Nevelni többnyire zsigerből szoktunk és nem kézikönyvből.

6. a360345bdd (válaszként erre: 4. - Orsy27)
2011. okt. 27. 09:48

A gyerekek 90%-a az 5. hónapra kialakítja a saját napirendjét, ha addig igény szerint a rendelkezésére állsz! Tapasztalatból mondom :)

Az én gyerekem nem sírt soha a kiságyba száműzve!

És teljesen mindegy, hogy milyen nevelési utat választasz, egy magatehetetlen baba így is meg úgy is türelmet, kitartást igényel a szülőtől, de elsősorban szeretet, testközelséget, becéző szavakat, tejet igény szerint :)

5. a360345bdd (válaszként erre: 3. - Zéti)
2011. okt. 27. 09:45

Valóban kegyetlen módszer! Én inkább idomításnak nevezném, nem nevelésnek.


A 4 óránkénti szoptatás pedig a tej apadásához is vezethet....


Én együtt alszom a lányommal az első perctől kezdve, kipihent vagyok és boldog.


Az intimitásról pedig annyit, hogy élelmes felnőtt embereken nem csak sötétben ágyban képesek rá ;)

2011. okt. 27. 09:45
Nálunk bevált a Suttogó több mindenben. Nagyon jó módszer! Nem kegyetlen, inkább úgy mondanám, hogy nagyon nagy kitartást és türelmet igényel a szülők részéről, de a leírt módszerek egyaránt a gyermek és a szülők hosszútávú igényei szerint vannak kitalálva. Sokan nem elég erősek sajnos ehhez szerintem.
2011. okt. 27. 09:42
Én ezt nem bírnám alkalmazni. Ebből a cikkből (lehet, hogy rosszul van megírva) elég kegyetlen módszernek tűnik.
2011. okt. 27. 09:39

?????

No comment.

2011. okt. 27. 09:26
Sok suttogó fórum van itt, gondoltam megosztom tapasztalataimat. Sokan támadják - főleg több gyermekes anyukák, akik enélkül is felnevelték gyermekeiket - de le szerettem volna írni, hogy miről is szól valójában ez a könyv, és hogy mennyire megkönnyítette számomra a mindennapokat! Ugyanis én e könyv alapján töltöm napjaimat a fiammal. Szeretném a saját problémáimon bemutatni nekem mennyi mindent segített.

Ugrás a teljes írásra: A Suttogó módszerről őszintén, egy anyától, aki kipróbálta
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook