Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Suttogó módszerről őszintén, egy anyától, aki kipróbálta fórum

A Suttogó módszerről őszintén, egy anyától, aki kipróbálta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A Suttogó módszerről őszintén, egy anyától, aki kipróbálta

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
370. wanita77 (válaszként erre: 367. - Urbanszkyviki)
2011. okt. 28. 10:01

Szerintem valamilyen szinten lehet gügyögni a babához, mindenki szokott. Csak akkor van baj, mikor ez így is marad évekig. A barátnőm is az 5 éves gyerekhez még mindig úgy beszél, mint egy csecsemőhöz és ő is logopédushoz jár, alig lehet érteni, mit mond. Nem biztos, hogy emiatt, de könnyen lehet ez is ok. Mert azzal rontja el sok szülő, hogy olyan aranyosnak találja a kezdetben rosszul mondott szavakat, hogy ő is így mondja. Pl. ha látott egy kutyát a gyerekem és mondta, hogy vava, akkor én azt mondtam, igen, ott egy kutya, hogy hallja helyesen is. Attól még sokáig vava volt a kutya, popojó a porszívó, hemimi a szemüveg, stb. :) De mindig elmondtam neki rendesen is, és egy idő után már ő is így mondta. A lényeg szerintem, hogy ne maradjanak meg ezek a baba szavak, gügyögő beszéd sokáig, mert az biztos nem tesz jót. Én nem azt mondtam, hogy felveszem a hemimimet, hanem a szemüvegemet, hogy hallja helyesen is. Az, hogy ő még egy ideig így mondja, az nem baj, de a szülő ne így beszéljen vele.

De ettől az iszi-isztitől borulok ki legjobban, amit korábban is írtam, hogy kéred az iszi-iszidet? Így soha nem tanulja meg a gyerek, hogy innivalót mondjon, mert ezt hallja ő is a szülőtől.

369. capuccino77 (válaszként erre: 229. - Orsibigyu)
2011. okt. 28. 10:00

:) Minden elismerésem, én 4.-et már nem mernék bevállalni. :) Számomra a 3. lányom egy mesébe illő csoda, annyira tökéletes Vele az életünk amióta csak megszületett, hogy el sem akarom hinni a mai napig, és valahol érzem, hogy ha még egy lenne, az döntene minden tökélyt, mert ennyi jót csak egyszer kaphat az ember. Az első kettőnél nem volt ennyire sima minden, ezért mindig mondom azoknak, akik azt mondják Nekem, - miután eltöltöttek kis időt a csöppöm társaságában - de jó Nekem, milyen tök jó ez a gyerek, hogy ezt már ki kell érdemelni! Majd a 3.-nál... :D

A követendő példákról: hát igen, van benne valami. :) De a jó mellett a hülyeség is ragadós. :D

368. urbanszkyviki (válaszként erre: 335. - Helge)
2011. okt. 28. 09:54
Gügyögés - gőgicsélés......sok embernek ugyanazt jelenti, aki nem tanulta pontosan azt a részt az iskolában, ezért nem szabad haragudni a másikra...
367. urbanszkyviki (válaszként erre: 331. - Egypt)
2011. okt. 28. 09:52

Ezzel egyet kell értenem, igaza van!

És van egy kis hozzáfűznivalóm a gügyögéshez: lehet, hogy valaki nem gügyörészik a gyerekének, de azt nem lehet mondani, hogy a gyereke nem hallott gügyögő szavakat, merthát szegény gyereket nem csak anyuci babusgatja minden egyes nap minden percében - ígyhát ezt így ebben a formában nem lehet kijelenteni.....

366. urbanszkyviki (válaszként erre: 316. - Wanita77)
2011. okt. 28. 09:46

Sziasztok. Sajnos ezt tudom cáfolni...:( Lánykám (ő az idősebb) 1 évesen szavakat mondott, érthetően, megfelelően beszélt jó hangzókkal. 1.5 évesen több szavas mondatok lettek. Ezzel ellentétben fiam (2. gyerek) elkezdett beszélni szavakat 10 hós kora körül, aztán 1-2 hónap múélva szépen leállt. Utánanézegettem, semmit nem találtam szinte, de azt igen, hogy van ilyen biza'.....2 évesen kezdett el beszélni, pedig ugyanúgy mondókáztunk, meséltünk, beszélgettünk vele is, mint a lánnyal. Persze van a lemaradásnak másik oldala is, motorikusan és agyilag fejlettebbnek tűnik (pl. matekból míg lányka kiszámolja az összeadást, inaska már rá is vágta fejből 2 mp alatt...)

Ja, és most 4.5 éves, rengeteg! beszédhibával, középsős de már a logopédus foglalkozik vele....

365. Orsy27 (válaszként erre: 364. - Egypt)
2011. okt. 28. 09:39
Szerintem is. Imádjuk amúgy a mondókákat, énekeket, ha gügyögnek, ha nem! :)
364. egypt (válaszként erre: 363. - Orsy27)
2011. okt. 28. 09:00
Igen, tisztázni kellett volna, ki mit ért gügyögés alatt, és nem lett volna belőle vita.:)
363. Orsy27 (válaszként erre: 362. - Egypt)
2011. okt. 28. 08:39
Oké, rendben van, csak akkor kifejthetted volna, hogy mit is értesz gügyögés alatt. Mert aki erről nem tanult, annak nem azt jelenti amit Neked! Nem ezt tanultuk itt legtöbben. Bocs, ha bántó voltam, de nekem a gügyögésről más képem van, és azt tényleg nem alkalmaztam a lányomnál.
362. egypt (válaszként erre: 333. - Orsy27)
2011. okt. 28. 08:36

Eredetileg az a megnyilvánulásod nem tetszett, hogy nem érted azokat a szülőket, akik gügyögnek a gyerekükhöz, mert te soha nem gügyögtél neki, és szembeállítottad ezt az "értelmes, felnőtt beszéddel".

Baromi sértő és lekezelő volt ez, mintha a gügyögő anyukák tudatlanok lennének. Pedig nagyon fontos a gügyögés, csecsemőknél nemcsak a beszédfejlődésre, de az agy fejlődésére is hatással van. Az is gügyögés, ha értelmetlen szavakat, szótagokat mond valaki, és az is, ha kicsinyítőképzőket, rövidített szavakat használ, rengeteg dolog beletartozik. Egy szónak megvan a saját jelentése függetlenül attól, hogy te mit értesz alatta.

361. egypt (válaszként erre: 335. - Helge)
2011. okt. 28. 08:29
Köszönöm a kioktatást, egyébként ötösre vizsgáztam pszicholingvisztikából, de én nem gőgicsélésről és gagyogásről beszéltem, ha visszaolvasol, hanem konkrétan szülői gügyögésről, mert erről volt szó, nem pedig a beszédfejlődés szakaszairól.
360. jozsi.38 (válaszként erre: 358. - Orsy27)
2011. okt. 28. 08:26
de könyvecske és baba nélkül mire jutottál volna? :) nem kötözködésből persze. én hárommal el se indulok esélytelen lekötni mind és én is egyek
2011. okt. 28. 08:23
azt írtam 6éves kor alatt :) 6éves korára kell eljutnia odáig, hogy nyugodtan tud ülni a fenekén és figyelni 45percet. ha nem jut el addig, még visszatartják egy évre, mert nem iskolaérett. ezt az óvónők mondták szülőin, nem kútfőből van :)
358. Orsy27 (válaszként erre: 356. - Jozsi.38)
2011. okt. 28. 08:23
Kislányom nagyon eleven alapjáratban, viszont nemrég voltunk pihenni egy hétvégére, és képzeld, könyvecskével és babával a kezében végigvárta azt a 25-30 percet az étteremben, amíg kihozták az ebédünket. Meséltem közben neki, meg a babát táncoltattuk. Szépen hozzászokattuk, hogy az étteremben nem szabad rohangálni. Az már más kérdés, hogy ebéd után ki akart szállni, ki is vettük, és jött-ment, de nem rohangált, pedig óriási mozgásigénye van!
357. csgybzs (válaszként erre: 356. - Jozsi.38)
2011. okt. 28. 08:21

És még az anyák mondják, hogy a gyerek semmiben nem korlátoz... :D


Egyébként meg lehet... nem szellemi fogyatékos egy gyerek... sőt.. rá egy évre ha igaz iskolás lesz.. ott se üli végig a 45 percet??

356. jozsi.38 (válaszként erre: 353. - Csgybzs)
2011. okt. 28. 08:16
tudod a fél nap netezés úgy jön össze, hogy a gép nyitva és jön-megy közben az ember és ránéz néha :) láttál már gyereket étteremben? nem tudják egy helyben szépen csendben kivárni azt a 20percet amíg elkészül a kaja, a 6év alattiak nem erre vannak kitalálva hogy úgy mondjam :)
355. csgybzs (válaszként erre: 268. - Wanita77)
2011. okt. 28. 08:12
Na ez az, amit itt soha nem szabad leírni. Ugyanis ezt az összes ősanya szerint Te rontod el! Nem ismered fel a jeleket, nem elég erős a kapocs, stb, stb...........
354. Orsy27 (válaszként erre: 353. - Csgybzs)
2011. okt. 28. 08:11
Ott a pont! Épp ezt gondoltam én is leírni, de aztán mégsem...
353. csgybzs (válaszként erre: 234. - Scorpiolady)
2011. okt. 28. 08:08
Ezt már le sem mertem írni, meg azt sem, hogy némelyik fél napot ül itt, vajon hol a rettenet nagy odafigyelés. Mindegy, nekem semmi közöm más életéhez és egyáltalán nem is érdekel, csak a stílus..... az baromira zavar.....
352. csgybzs (válaszként erre: 213. - Fdóri)
2011. okt. 28. 08:04

Jaj nehogy már a gyerektől még egy étterembe se lehessen elmenni. Viselkedni meg megtanulhat. Nem egy felhúzott játékbabáról beszélünk.


Sajnálom a gyermekedet, és igen, biztosan vannak szélsőséges esetek, de én nem arról beszéltem....

351. Orsy27 (válaszként erre: 350. - Wanita77)
2011. okt. 28. 07:57
Igen, akinek pici babája van, az még nem tudja, hogy hogyan fogja később lereagálni a hisztit és társait, így szerintem tanácsot sem tud igazán még adni. És tényleg nem kötelező ezt a könyvet követni, de aszerintünk szimpatikus és okos dolgokat ki lehet próbálni. :)
350. wanita77 (válaszként erre: 347. - Orsy27)
2011. okt. 28. 07:51

Így van. Én már most tudok egy csomó mindent, amit elrontottam, pedig akkor úgy gondoltam, az a jó. Mások is lesznek biztos így, főleg, akiknek még most pici a babájuk. Később az lesz a kérdés, hogy rácsapjak-e a fenekére, ha rosszalkodott vagy szép szóval hassak rá, hogyan kezeljem a hisztit, hogy és mikor adjam be bölcsibe vagy oviba, hogy kezeljem a tesó kérdést, stb. És akkor is mindenkinek magának kell eldöntenie, melyik megoldást választja, melyik válik be. És akinek magától jön az ötlet, örüljön neki, aki pedig segítséggel tudja csak megoldani, azzal sincs semmi gond.

A cikkíró sem azt írta, hogy ez lesz az új törvény, mindenki tartsa be és mostantól csak így szabad nevelni a gyereket és aki ösztönből neveli, az nem jó anya. Ő is csak leírta a tapasztalatát és valaki vagy követi vagy nem, nem kötelező senkinek!

349. Orsy27 (válaszként erre: 348. - Szandi30)
2011. okt. 28. 07:37
Na igen...ez meg a másik! :) Én is szúrtam el dolgot, amire már rájöttem, és még időben helyre is hoztam. :))
348. szandi30 (válaszként erre: 347. - Orsy27)
2011. okt. 28. 07:35
Aztán vagy bevallja,vagy nem:-)
347. Orsy27 (válaszként erre: 346. - Wanita77)
2011. okt. 28. 07:28
Ezzel egyetértek! Úgyis mindenki pár év múlva jön majd rá, hogy mit szúrt el a nevelésben, és mit nem. :) A szoptatás kontra tápszer pedig nem is vitatéma.
346. wanita77 (válaszként erre: 344. - Szandi30)
2011. okt. 28. 07:26

Szerintem is. Mindenki leírhatja a véleményét, csak egyesek rá akarják erőszakolni másra és az nem helyes. Minden szülő és baba más, mindenkinél más válik be, hiába is vitatkozunk bármiről.

Aki szoptat vagy tápszert ad, aki hagyja sírni vagy nem, aki együtt alszik vagy nem, mind-mind lehet jó anya és lehet a baba kiegyensúlyozott, boldog. Felesleges erről vitatkozni, inkább tapasztalatcsere kéne és tanácsadás. És valaki vagy elfogadja vagy nem, de ne hurrogjon le senki senkit, mert úgysincs értelme. Aki szoptatni akar, hiába mondják neki, hogy a tápszer jobb vagy fordítva, mindenki hadd döntse el maga!

345. wanita77 (válaszként erre: 337. - Iemma)
2011. okt. 28. 07:21
Lehetséges. Én csak azért írtam ezt, hogy régebben is voltak szabályok, könyvek, nem csak most. Nem mondom, hogy jó volt, csak hogy régen is betartottak szabályokat, durvábbakat is, mint mostanában.
2011. okt. 28. 07:20

Tyű...jó kis vitafórum:-DD


Szerintem az egész gyereknevelés baba-ill. gyerekfüggő dolog.

343. Orsy27 (válaszként erre: 339. - Iemma)
2011. okt. 28. 07:10
Nem degradálóan szóltam szerintem, a véleményemet írtam le, hogy szerintem miért nem jó az együttalvás. És nem térnék vissza a saját élettér fogalmára, meg hasonlókra, mert csak támadások jönnének. Amúgy azt tapasztalom itt, hogy ahogyan bárki mást ír, mint a többség, egyből támadják (tisztelet a kivételnek, aki értelmesen, és nem bántóan tud érvelni)...nem csípem az ilyen embereket! :(
342. Orsy27 (válaszként erre: 341. - Jozsi.38)
2011. okt. 28. 07:07
Hűha, hogy bírod? 4-5 részletben alszol? Le a kalappal! :) Igen, én is erre gondoltam, hogy nem iszike van, szóval erre a "gügyögésre" gondoltam. :)
2011. okt. 28. 07:03
gügyögés: én mindig mondom mit csinálok vele és mosolygok hozzá. kicsinyítőképzőt használok és becézgetem is, de nem iszikét vagy üccsit adok inni, azoktól feláll a szőr a hátamon :) délután a gyerekeké az éjszakát alvásra használom, én szeretek aludni, ha nem alszom 6órát minimum kiállhatatlan sárkány leszek :) ez a 6óra több részletben van meg, olyan 4-5 rész
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook