Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Suttogó módszerről őszintén, egy anyától, aki kipróbálta fórum

A Suttogó módszerről őszintén, egy anyától, aki kipróbálta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A Suttogó módszerről őszintén, egy anyától, aki kipróbálta

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
430. babsy_v (válaszként erre: 308. - Urbanszkyviki)
2011. okt. 29. 21:08

:D


akkor mi is a megfelelő kor, hogy "kidobd" a gyereket az évek során jól megszokott, pihe puha, biztonságot nyújtó szülői ágyból?

429. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 427. - Babsy_v)
2011. okt. 29. 21:08
Nagyon nem mindegy, hogy 7 évesen lesz külön szobád vagy 7 naposan :)
428. babsy_v (válaszként erre: 301. - Levybaba)
2011. okt. 29. 21:05

Na neeeeeee! Soha, de soha ne hagyjátok sírni a gyereket!!!! Stressz hormonok szabadulnak fel nála, később az emberi kapcsolatok kiépítésénél lesznek gondjai. Hisz gondoljatok bele: bízik benned, az anyukájába, az apukájában, és ők cserbenhagyták. :(


Amit nekem mondtak: ha sír, és éhes, szoptasd meg, ettől (állítólag) több tej is termelődik. Jó, ez most lehet hülyén hangzik tőlem, aki alig várta, hogy abbahagyja a szoptatást, de én nem bírtam, hogy fél óránként, 10 percenként sír. És cicin. Mert nem jött belőle semmi. :(

Úgyhogy irány tápszerért. Mert éheztetni sose tudnám. Látszik is rajta! Kis vasgyúró! :D

427. babsy_v (válaszként erre: 297. - Titánia83)
2011. okt. 29. 21:02

:D mióta is van ez a kötődő nevelés Magyarországon?

5-10 éve?

Most ez is egy fajta nevelési módszer. Sajnos egyiknek sem tudjuk, hogy mi lesz a vége: önálló lesz, félénk, befelé forduló, nyitott, magányos, társasági, laza, vagy nagyon is szabályokat követő.... ez majd elválik 20-30-40 év múlva. De biztos vagyok benne, hogy az anyák, akármilyen nevelési módszert is követtek (ugye volt hogy hagyják sírni, nem lehetett megölelni, stb....) mindig a legjobbat akarták a gyermeküknek.


Én pl anno 7 évesen külön szobát kaptam, (előtte nem emlékszem, de azt tudom hogy külön ágyban aludtam). Nálam -vagy emiatt, vagy nem- de ez úgy hatott, hogy hamar elköltöztem otthonról, önálló életet kezdtem. Több száz kilométerre mentem tanulni, egyedül mentem suli beiratkozásra (18 évesen), magam választottam albérletet, munkáimat én választottam ki, sose kértem szülői protekciót, stb....


Én csak pozitív oldalát látom ennek a "korai leválasztásnak". Persze biztos vagyok benne, hogy van rá ellenpélda, mint mindig, mindenre. De mint említettem, magamból indulok ki.

426. jozsi.38 (válaszként erre: 422. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. okt. 29. 12:05
szerintem is :))
425. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 424. - Wanita77)
2011. okt. 28. 21:22
Az oka az idegrendszer fejlődése, annak egy stádiuma. Mindenkinél más.
424. wanita77 (válaszként erre: 420. - Urbanszkyviki)
2011. okt. 28. 21:19
Igen, ezt én is olvastam. Csak jó lenne tudni az okát a nyafogásnak, mert így nem tudok neki segíteni. Olyat találtam, hogy ajánlanak 6 módszert nyafogásra, abban az van, hogy ilyenkor pont nem szabad odafigyelni, csak ha rendes hangon mondja. Meg kell kérni, hogy rendes fiús/lányos hangon mondja, mert különben nem értem. És ha elmondja rendesen, akkor meg kell dicsérni és megadni, amit kér. Mert különben megszokja, hogy mindent nyafogással érjen el és már csak így fog "beszélni" Ezt meg nagyon nem szeretném.
423. wanita77 (válaszként erre: 421. - Golyorago)
2011. okt. 28. 21:13
Lehet, hogy igazad van, de én mindig megkérdezem először kedves hangon, mi a baja, miért nyafog, mit szeretne, de nem mond semmit. Most is lementünk sétálni és végig nyafogott közben. Az a baj, hogy mindenért nyafog, ha itthon van azért, hogy menjünk le, ha lemegyünk, haza akar jönni, ha mást akar játszani, ha mást akar enni, más mesét akar nézni, vagy csak úgy. Ez nem az odabújás miatt van szerintem, más oka lehet. Mert ha kézen fogva akar menni az utcán vagy az ölembe akar ülni, akkor azt szokta mondani. Én is szeretném tudni, miért csinálja és szeretnék segíteni neki, de nem hagyja. Ha babusgatni akarom, ellök. :( Az idegesít, hogy nem tudok segíteni, változtatni, megnyugtatni őt, pedig szeretném. De holnap új nap lesz, talán jobb is, fő az optimizmus!
422. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 418. - Bella 13)
2011. okt. 28. 20:11
Majd pár év múlva tárgyaljuk ez újra! :)
421. golyorago (válaszként erre: 410. - Wanita77)
2011. okt. 28. 20:04
Szia wanita! Próbáld meg ilyenkor ölbe venni, babusgatni, mesélj neki lágy, andalító hangon valamit. A nyafogós gyerekek sokszor csak egy kis dédelgetésre vágynak. Rá is kérdezhetsz, hogy "azért beszélsz ilyen hangon, mert szeretnél kicsit idebújni?" Ha nem ez az oka, akkor is jó beszélgetés indító, talán segít Neked kitalálni, mivel segíthetnél rajta. Mert valami kényelmetlensége biztosan van ilyenkor, nem azért csinálja, hogy Téged idegesítsen.
2011. okt. 28. 19:44
Én ezt olvastam pár hete a nyafogásról: a legidegesítőbb hang, tényleg így volt írva, hogy még a láncfűrésznél is rosszabb...:S Ezzel kapcsolatban végeztek a nemtudommilyen majmokkal kísérleteket is,és ugyanúgy reagáltak teljesen, mint az emberek: nem bírták elviselni, mert a kismajmok is nyígnak ám ezerrel az anyjuknak! Ilyenkor egy idő után odafordultak a kicsinyükhöz és muszáj volt nekik "pátyolgatni" a kicsit, akkor abbahagyták. És azért művelik ezt ilyen borzasztó hanggal, hogy tutira ráfigyeljen az anyuka, mert ugye ezt a hangot tényleg nem lehet elviselni!! - ez a lényege. Okosak ezek a gyerekek...:-D
419. wanita77 (válaszként erre: 418. - Bella 13)
2011. okt. 28. 19:32
Ezt kinek címezted, ha szabad megkérdezni???
2011. okt. 28. 19:27
Miért szül az, akit idegesít a saját gyereke?????????????????????????????????????????????????????????????????????
417. orsibigyu (válaszként erre: 416. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. okt. 28. 18:59
Egyetértek, mindenkinek van érve arra, hogy miért azt választotta, attól még nem primitív.
416. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 415. - Orsibigyu)
2011. okt. 28. 18:48

Helyesbítek, én nem állítottam :)


Biztosan kihagytam azt a hozzászólást, amire gondolsz. Alapvetően hülyeségnek tartom, hogy valaki ezt vagy azt a módszert kritizálja úgy, hogy a saját verzióját állítja be etalonként, csak azért, mert nála máshogy történtek a dolgok.

415. orsibigyu (válaszként erre: 409. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. okt. 28. 17:29
Azért írtam mert állította, ha nem hiszed olvass vissza.
414. wanita77 (válaszként erre: 413. - Egypt)
2011. okt. 28. 16:45
Hát igen, sejtettem, hogy erre nincs hatásos megoldás. :( Néha amikor viccesen kezelem, akkor használ, de napjában ezerszer nehéz viccesnek és nyugodtnak lenni. Na mindegy, majd csak elmúlik ez is. Amúgy olvastam, hogy a nyafogás a legidegesítőbb hang, a csecsemősíráson és a láncfűrészen is túltesz. Hát igen, aki még nem hallott ilyet, az el sem tudja képzelni, milyen.
413. egypt (válaszként erre: 408. - Wanita77)
2011. okt. 28. 16:40

Senki sem örül neki...:)

És nagyon nehéz kezelni. Sokszor csak elviselni lehet maximum, mást nem.

412. wanita77 (válaszként erre: 411. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. okt. 28. 16:33

Tényleg borzasztó ezt hallgatni, ehhez nekem sincs türelmem sajnos és férjemnek még kevésbé. Már reggel, ha meglát, kezdi, nyafogva jön utánam és látványosan szenved, nyekereg mindenért. Próbálom néha én is utánozni, de arra csak még erősebben rákezdi. Ha rászólok, nem hagyja abba, ha szépen kérem, akkor sem. Ha elmegyek mellőle, jön utánam, ajtót nem zárhatom rá, ha veszekszem vele, akkor hiszti és ordítás lesz belőle, figyelmen kívül ezt nem lehet hagyni, mint a hisztit, mert olyan idegesítő hallgatni, hogy bekattanok tőle. És ráadásul terhesen még nehezebben viselem. :(

És legtöbbször nem látom okát, mert csak úgy csinálja és ezt nem bírom felfogni. Mert ha nyafogva akar valamit, az még érthető, elmagyarázom neki, hogy nagyfiús hangon mondja, mert csak úgy értem és ez használ általában. Elmondja utána rendesen, megkapja és megdicsérem, hogy na, így kell szépen ügyesen nagyfiúsan beszélni. Ilyenkor büszke is magára, tök aranyos. De sajnos 5 perc múlva megint kezdi. :(

411. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 410. - Wanita77)
2011. okt. 28. 16:24

Pontosan ugyanezt csinálja az én fiam is. Decemberben lesz 4. Tudom ettől még a tied nem lesz kevésbé idegesítő, amikor ezt csinálja :)

Engem is kikerget a világból vele. Ráadásul én nem vagyok a türelem mintaszobra. Mindig mondom is neki, hogy anyának nem ez az erőssége és jobban járunk mindketten, ha abbahagyja.


Amikor végre visszakapom a normális kisfiamat, akkor nagyon látványosan örülök, előtte meg próbálom kisebb-nagyobb sikerrel türtőztetni magamat, mivel tudom, hogy csak kicsi és egyébként sem boxzsák.

2011. okt. 28. 16:19
Most már tényleg sírógörcsöt kapok ettől a nyafogástól!! Segítsen valaki, mit csináljak. Amióta hazahoztam az oviból, nyekereg, nyafog, sír, anya, anya, anya, öhö, öhö, öhö, és közben nyekereg a fülembe. de nem akar semmit, nem mond semmit, csak áll vagy ül mellettem és nyekereg, nyafog, vagy "anyázik" folyamatosan. Miért csinálja ezt, nem értem? Olyan idegesítő ezt hallgatni, hogy el sem tudom mondani. :( Ez a hisztinél is sokkal rosszabb! Mert ha csak nyafogva kér valamit, akkor várok, míg rendesen mondja és akkor megkapja. De mikor fél óráig is csak nyekereg, de nem mond semmit, azt nem bírom elviselni. Apósommal lakunk, de ilyenkor ő is becsukja az ajtót, hogy ne hallja. Nincs valakinek ötlete, mi lehet ez és mitől múlna el?
409. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 403. - Orsibigyu)
2011. okt. 28. 16:10

"Minden kutatást állatokon végeznek." - Ez nem így van.


"De nehogy már mazochista, primitív legyen egy nő, aki természetesen szeretne szülni?" - Ezt pedig nem állította itt senki.

408. wanita77 (válaszként erre: 406. - Egypt)
2011. okt. 28. 16:09

Tudom, hogy fontos és elvileg kell is a hiszti, de akkor sem örülök neki mikor egész nap az megy...

Inkább az ellenkezés, dac, nyafogás, ami egész napos. Kér teát, ha adok neki: nem kérek, másik pohárból kérem, az ágyon iszom meg, még kérek bele mézet, nem finom, stb. és közben toporzékol. Mesét akar nézni, de nem azt, mikor lesz már vége, mikor lesz már a másik mese, stb. és ez így megy egész nap, fárasztó.

407. Titánia83 (válaszként erre: 405. - Egypt)
2011. okt. 28. 16:02
Az ezotériának pont ez a lényege. Azt fogadod el, amit magadban igaznak találsz. Ami ellenkezik a megérzéseddel/meglátásaiddal, azt nem.
406. egypt (válaszként erre: 391. - Wanita77)
2011. okt. 28. 15:54
Örülj neki! Nagy gondok vannak azzal a gyerekkel, akinél a hiszti kimarad...:) Az egészséges személyiségfejlődés része, nagyon fontos dolog. Persze a mérték, intenzitás és gyakoriság gyerekenként változó.
405. egypt (válaszként erre: 385. - Titánia83)
2011. okt. 28. 15:51
Doreen Virtue-t nem kedvelem és nem is hiszek abban, amiket írogat (igaz, csak egy könyvét olvastam, de elég is volt), Müller Pétert viszont nagyon szeretem és nagyra tartom annak ellenére, hogy nem mindent fogadok el a "tanításából", de szerintem nem is kell, nem ez a lényeg.
404. egypt (válaszként erre: 381. - Titánia83)
2011. okt. 28. 15:50

Pedig az ütyülüpütyülü is fontos egész pici korban.

Gügyögéskor az ember, illetve nő, mert csak nők képesek erre állítólag, ösztönösen magasabb frekvenciára vált, mert a babák jobban hallják a magas a hangokat.


Találtam egy cikket a témáról, ha valakit érdekel:


[link]

403. orsibigyu (válaszként erre: 402. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. okt. 28. 15:37
Minden kutatást állatokon végeznek. De nehogy már mazochista, primitív legyen egy nő, aki természetesen szeretne szülni?
402. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 380. - Orsibigyu)
2011. okt. 28. 15:30

"Amugy epidurális nélkül szültem mert tanulmányok bebizonyították, hogy azok az állatok akik fájdalommal szülik a kicsinyeiket sokkal gondoskodóbbak és nagyobb kötődést mutatnak mint azok aamelyek kevés vagy fájdalommentesen."


Ez az ÁLLATOKRA lehet, hogy igaz...

2011. okt. 28. 15:16
Milyen sokat alszik ma a babám még sikerült vissza is olvassak mindent. Jó kis fórum lett, még ha vitázós is, de legalább nem halott.Ahol harc van ott élet is van! Na letöltöttem a Suttogó 2őt hozzá is látok míg a kedves fiam megengedi.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook