Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Suttogó módszerről őszintén, egy anyától, aki kipróbálta fórum

A Suttogó módszerről őszintén, egy anyától, aki kipróbálta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A Suttogó módszerről őszintén, egy anyától, aki kipróbálta

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2011. okt. 27. 22:43
Jó éjt, lépek. :)
309. Titánia83 (válaszként erre: 302. - Orsy27)
2011. okt. 27. 22:43

A Húgom kisfia most volt két éves szeptemberben. Nagyon korán el kezdett beszélni, most már érthetően, tisztán, mondatokban beszél. És együtt aludt a szüleivel eddig. Ez marhára nem ettől függ, hogy ki hol altatja a gyerekét. :D

Tán az együttalvók szerinted visszamaradnak? :D

Jól nézünk már ki. :D

308. urbanszkyviki (válaszként erre: 302. - Orsy27)
2011. okt. 27. 22:43
Akinek az iskolás korú gyermeke a szülőkkel együtt alszik, ott nem a gyerek a hibás - ott a szülő nem akarta elengedni a megfelelő időben a gyermeket - ez pedig nem önállóság kérdése, hanem nevelésé.....
307. wanita77 (válaszként erre: 303. - Egypt)
2011. okt. 27. 22:42
Igen, kell gügyögni, de nem mindegy hogyan. Szerintem ő is arra gondolt, hogy sokan úgy beszélnek a gyerekhez, ahogy ő beszél és nem javítják ki, mint pl. hogy kéred az iszi-iszidet, jössz aludni a fincsibe (ágyba) még 5 évesen is így hívja egy ismerősöm gyereke.
2011. okt. 27. 22:42
Nagyon teteszett a cikk, mi még a babavárás előtt vagunk, de mindenképpen beszerzem ezt a könyvet.
305. Titánia83 (válaszként erre: 302. - Orsy27)
2011. okt. 27. 22:42
És mert te hülyeségnek gondolod, én nem ismerhetek 3-nál több olyan anyukát, akiknél a kötődő nevelés pont nem erről szólt. Gratulálok!
304. Titánia83 (válaszként erre: 300. - Iemma)
2011. okt. 27. 22:39
Én a felnőttet olvastam, nekem az nagyon tetszett. De azt mondták, hogy kb. a gyerek változatban is ugyanaz van.
303. egypt (válaszként erre: 283. - Titánia83)
2011. okt. 27. 22:38
Nyilván nem tanultál gyermekpszichológiát, azért nem érted. A csecsemőhöz gügyögni kell! Ez egyébként a nőkből ösztönösen jön, a férfiak nem is képesek erre. És később a dajkanyelvnek is óriási szerepe van a beszédfejlődésben. És messze nem arról van szó, hogy az anya hülyének nézné emiatt a gyerekét.
302. Orsy27 (válaszként erre: 297. - Titánia83)
2011. okt. 27. 22:37
Ne haragudj, szerintem ez hülyeség, mert én meg 3 olyan anyukát ismerek, akinek az iskolás gyereke még együtt alszik vele! Egész pici kora óta együtt alszanak...Kislányom 3 hetes kora óta külön szobában alszik, nem is tudtunk együtt aludni vele, és nem is szerettünk volna, és 22 hónaposan nagyon önálló, beszél, értelmes, okos kislány.
301. Levybaba (válaszként erre: 276. - Zsuzskalany)
2011. okt. 27. 22:36

"vajon azok a szuperanyuk akik MINDENÁRON szoptatnak, mennyire veszik figyelembe a gyerek igényeit????"


Anno én is ezen agyaltam mindkét gyereknél. Mikor teszek jobbat? Ha hagyon sírjon (mert éhes) amíg lesz több tejcsi...ha lesz, vagy ha adok neki tápszert ha a tejcsi nem elég???

Akkor szabad hagyni sírni, ha nem elég a tej, de nem akarok neki adni tápszert???

300. iemma (válaszként erre: 284. - Titánia83)
2011. okt. 27. 22:36
Igen, az 5 szeretetnyelves. Lehet, hogy ez is csak nekem nem tetszett.:-) Akkor tuti bennem van a hiba.
299. Titánia83 (válaszként erre: 296. - Wanita77)
2011. okt. 27. 22:35

Senki nem mondta, hogy rossz anya vagy.

A szavak falak vagy ablakok könyv is nagyon jó, amit golyorago ajánlott itt korábban.

298. wanita77 (válaszként erre: 295. - Helge)
2011. okt. 27. 22:33
Nem az fáj, hogy más a véleményed, hanem hogy cinikus volt a hangvételed.
297. Titánia83 (válaszként erre: 287. - Babsy_v)
2011. okt. 27. 22:32

Különszoba...hm én nagyon sok anyukát ismerek, aki kötődő nevelés szellemében neveli a gyermekét. És érdekes, hogy ezek a gyerekek hamarabb lesznek önállóak. Akár hordozzák, akár egy ágyban alszanak a kicsivel. Ezek a gyerekek könnyebben beilleszkednek közösségbe.


Téves azt hinni, hogy pont ők lesznek azok, akiket 18 évesen kell kitenni a szülői ágyból. :D


Ott más probléma állt fenn, ahol nagyon szülőfüggő a gyerek!

296. wanita77 (válaszként erre: 288. - Titánia83)
2011. okt. 27. 22:31
Tudom, hogy nem szabad veszekedni, tudom, hogy valamire fel akarja hívni a figyelmet, legtöbbször tudom is a hiszti okát, csak azt nem tudom, mi a jó megoldás arra, hogy abbahagyja és férjem se akarjon elköltözni emiatt otthonról. Büntetés, figyelmen kívül hagyás, elterelés, utánzás, stb, rengeteg módszer van, mindet ki is próbáltam már, de nem mindig válik be. Amúgy nálunk inkább a nyafogás a probléma, és ezt férjem nem bírja elviselni, hallgatni. És erre is a neten találtam egy jót, 6 tanács a nyafogás kezelésére, most ezeket próbálgatom. De ezért rossz anya vagyok, mert nem magamtól jutott eszembe?
295. helge (válaszként erre: 292. - Wanita77)
2011. okt. 27. 22:27

Bejött, sejtettem, hogy nem marad válasz nélkül :DDD

Én meg azon gondolkodom éppen, hogy neked miért fáj, hogy SZERINTEM hogy van?? Nem más szerint!!! Ez az én véleményem, senkire nem erőszakoltam rá!

294. Titánia83 (válaszként erre: 286. - Helge)
2011. okt. 27. 22:26
SZERINTEM is.
293. Titánia83 (válaszként erre: 276. - Zsuzskalany)
2011. okt. 27. 22:25

A mindenáron szoptató anyák tán megerőszakolják a gyereküket a szoptatással? :D Mert ez úgy hangzott. Csak tán figyelembe veszik a gyerek igényeit, pláne ha igény szerint szoptatnak. :D


Szerintem szuperanya nincs. :D Mint ahogy senki sem tökéletes. A gyermek számára sincs rossz vagy jó anya. Egy anya van! Te!

292. wanita77 (válaszként erre: 286. - Helge)
2011. okt. 27. 22:24
SZERINTEM nincs igazad, mert pont nagymamám mesélte, milyen szabályok szerint kellett nevelni a gyerekeket: Ha elérte az 5 kilót a gyerek, csak 4 óránként szabadott etetni hiába sírt, 2 hetesen sírni hagyta miközben fogta a férje kezét, úgy hallgatta és ő is sírt, de nem szabadott bemenni hozzá, stb. Anyu szintén ezt követte, a Spock könyv alapján nevelt, kiszámolta, mennyit kell ennünk és mikor. És még ha így is volt, ahogy leírtad, nem kéne ennyire cinikusan fogalmazni és másokat bántani még akkor sem, ha esetleg ők idomítással akarják nevelni a gyereküket. Miért fáj ez neked ennyire?
291. helge (válaszként erre: 287. - Babsy_v)
2011. okt. 27. 22:23

Félreértettél, én nem a könyvet szóltam le, hanem azt, ahogyan (félre)értelmezve lettek belőle dolgok.

Itt van a pont, megyek bebújok picurom mellé :)))

290. Titánia83 (válaszként erre: 270. - Iemma)
2011. okt. 27. 22:20

A legjobb, amit tehetünk, ha olyan szülőktől kérünk tanácsot, akiknek valami bevált. Én is a kötődő nevelés híve vagyok, és alkalmazom is.

Bár annak az is része, hogy velem/velünk alszik. :p

És holnaptól hordozom is. ;)

289. helge (válaszként erre: 285. - Wanita77)
2011. okt. 27. 22:19
A könyv az marketing, el lehet adni, és el is adják, hívogató, sokat ígérő címmel. De aki írta, az nem ismeri a Te gyermekedet, őt Te ismered, Te érzed őt.
288. Titánia83 (válaszként erre: 268. - Wanita77)
2011. okt. 27. 22:19

Akkor egy jó tanács: ne veszekedjetek!

A hiszti valamire fel akarja hívni a figyelmet.

Ugyanakkor ha ti veszekedtek, az őt is stresszeli, és fokozza a hisztijét. Szerintem első körben vezessétek le a saját feszültségeteket, és figyeljétek, hogy a gyerek hogy reagál rá.

287. babsy_v
2011. okt. 27. 22:18

Azt gondoltam ezzel a cikkel végre el lehet kerülni a félreértéseket, de látom megint azok nézik le, mondják nem működik, akik a kezükbe se vették a könyvet! :D És az, hogy egyesek nem értik amit olvasnak felnőtt fejjel, pláne szomorú (szövegértés alsó tagozat 2. osztálya!)


1. ha sír a gyerek, fel kell venni!!!!! Mindig!!!!! Ha 100szor egy éjszaka, akkor 100szor!!!!

2. meg kell tudni, miért sír este: fél, sötét van, meleg van, foga jön, éhes, szomjas, pelussal van gond, stb… ezeket orvosolni. Azonban, ha egyik sem, akkor csak rosszul tanult meg elaludni: ölben, ringatva, tv előtt, hurcolva, babakocsiban, autóban. És ekkor sírás van. De ekkor fel kell venni, meg KELL nyugtatni!!!

3. hiszti: ha hisztizik el kell vinni onnan, meg kell mondani mit érez (honnan tudná szegény, hogy az éppen düh, frusztráltság, esetleg nyűgösség), és meg kell dicsérni ha lenyugodott. Ezután vissza lehet menni a hiszti helyszínére, semmi gond nem lesz! ;) Mire jó a hazudozás???? Ígérgetni, hogy majd ezt veszek, azt veszek, ide-oda viszlek csak maradj csendben??? Átvered a saját gyereked Hedonista mama! Gratulálok!

4. napirend nem időbeosztás!!!! Napirend az, hogy reggel reggelizel, ébredés után, időbeosztás az hogy 8kor. De a könyv NEM IDŐBEOSZTÁSRÓL SZÓL!!! (tanuljatok meg olvasni!)

5. igen, el akartam apasztani a tejem. Önző vagyok? Nem, de nem vagyok mazochista. Ráadásul úgy emlékezzek gyermekem első heteire, hónapjaira, hogy fájdalmas volt az együttlétünk? Kösz, de inkább nem. Egyébként a szoptatás nem fájna, ha normális szoptatási tanácsadók volnának. Erre sajnos később jöttem rá…. Én inkább azokra a primitív nőkre nem találok szavakat (és férfiakra) akik képesek elfogadni, hogy egy-egy helyzet fájdalommal jár. Vannak alternatívák, csak utána kell nézni. (lásd szülésnél edi) A poén, hogy akartam volna sem tudok szoptatni, genetikailag kevés a család nőtagjaiban a tejmirigy. Van ilyen. DE NEM APASZTOTTAM EL! Sőt! Szedtem homeos bogyót, tejszaporító teát, pihentem, ettem amit mondtak, hogy attól majd jóóóóóóóó sok tejem lesz (inkább nagy seggem), fejtem kézivel, elektromossal…. Akinek genetikailag nem megy, mert nincs miből tejet fakasztani, annál felesleges pénzkidobás. (TANULJATOK MEG OLVASNI! Főleg Enie!) A másik, hogy ezzel azt akartam írni, hogy attól hogy másképp táplálod a babádat, egy fikarcnyit sem vagy kevesebb, mint azok, akik szoptatnak. Olyan sokan írják, hogy sírtak napokig, hetekig, mert nem tudtak szoptatni. Ez jó egy babának???

6. Viki (urbanszky) 97.hsz abszolút egyet értek: nem lehet 100%ban alkalmazni, ez egy mankó, nem szentírás!!! A legnagyobb segítség azonban, hogy elhiteti veled, nem vagy rossz anya, csak mert sír a gyerek. Csupán valamit tudtodra szeretne adni, és ennek a „lefordításában” segít. Lásd esetemben: ha evés után fél órával sír, nem éhes, hanem más lesz a gond, és így nem etetek rá, és lesz hányás.

7. nem az a rossz anya, aki nem a suttogó meg mit tudom én milyen könyv szerint nevel! Hanem aki fáradt, emiatt türelmetlen, ne adj isten, agresszív. (tudjátok hogy van ilyen, hírekben hallani). Komolyan mondom minden elismerésem a kiegyensúlyozott anyáknak, (plána ha több gyerek van), és van türelmük hozzá. Mert anno ezelőtt 30-40-50 évvel nem éppen a türelem szellemében nevelték a gyerekeket. Hiszen mióta is büntett a gyermek felpofozása??? Ugye?

8. Jaj, nem győzöm hangsúlyozni: a 4 órás étkezés lehet 3 óra de 5 is!!!! :D Gyerek függő!!!!

9. Arnie (schwarzenegger) írta, hogy az anyukák beszélnek a babájukhoz. Aha, gagyarásznak, legtöbb azt hiszi, hogy semmit sem fog fel, vagy idősebb gyerekkel úgy beszélnek mint egy fogyatékossal. Pedig okosabbak, mint hinnék. (tessék kutakodni a neten kísérletek után! :D )

10. gyerek besorolás. 4 főcsoport van, DE van hogy többe is beleillik a tulajdonságai alapján (ez is le van írva!) Egyébként a pszichológiában, Marketinben is vannak csoportok, ahová több személyiség típus, termék beillik.


Judit Miksolcról: 2 hétig hagytad hogy sír a gyerek? :)

Blanka: így van! Nem azt írtam, hogy csak így lehet nevelni. Ez egy kis segítség, ha kell szótár babáról-felnőtt nyelvre.

Gota: pontosan leírtad: megnyugszik a szülő, megnyugszik a gyerek. Ha ehhez könyv kell, az sem baj szerintem.

Helge: nem lett volna jó egy könyv, ami megmondja, hogyan kell randizni, ezáltal megspórolva egy csomó beégést??? ;) Vagy nem olvastál egy kismamáknak szóló folyóiratot, könyvet sem? Pedig ugye tudod, hogy nő a pocakodban a kicsi, kb. 9 hónapra világra fog jönni, mégis olvastad! :)


Miért tettem manókám külön szobába? (3 lépésre az ágyamtól!) Mert túl sok olyan gyereket ismerek, akik 15 évesen még a szüleikkel alszanak. Ez nem a gyerek hibája! (még akkor is, ha fél, ha szorong, el lehet vinni szakemberhez, el lehet neki magyarázni dolgokat, de ezt már 5-10 évesen is meg lehetett volna tenni. És sajnos emiatt tönkrementek házasságok.)


Jöjjenek ösztönből a dolgok….. hm… Szóval először legyünk sikeres, karrierista nők, majd szuper bombázó feleségek, szexistennők, és majd hipp-hopp ősanyák… Lehet ez valakinek csípőből megy, nekem igenis tanulnom kellett. És miért? Hogy ne legyen szülés utáni depresszióm, hogy ne dobjam a falhoz a gyereket (durván hangzik, de erre is van/volt példa sajnos- ezzel nem azt akartam írni, hogy ezt meg tudnám tenni, hanem hogy vannak erre hajlamos „anyák”), hogy ne legyek nap mint nap „mosott sz@r” kinézetem, és hogy boldog kisbabám legyen. Az utolsó a legfontosabb!!!!!


Egyébként érdekes volt olvasni, hogy akik leginkább támadtak, azok hangsúlyozták, hogy volt napirendjük. És ugye erről szól a könyv. :D Mint említettem ez egy mankó! Honnan a fenéből tudná egy 1. gyermekes anyuka, hogy a gyereknek napirend kell, ha senki sem mondja???? Márpedig a reklámanyagok, kismamakönyvek a 9 hónapról, szülésről szólnak, és nem arról ami utána van.

286. helge
2011. okt. 27. 22:18
Így összegzésképpen csak annyit tennék még hozzá, hogy SZERINTEM szép-, ük-, déd-, és nagyanyáink is csudajó embereket neveltek fel, talán jobbakat, mint a mai agresszív fiatal társadalom. Nem volt könyvük hozzá, sem szuperdada, sem tracy sem semmi. Összhangban voltak a picurral, ha dolgoztak a földeken, magukra kötötték, érezték minden rezdülésüket. Nem akartak megfelelni a (nemlétező) szakkönyvek elvárásainak, nem méricskéltek, nem hasonlítgatták gyermeküket a szomszéd gyermekéhez. És láss csodát: mégis kevesebb pszichés beteg lett azokból a gyermekekből, mint a ma felnövő, előírás szerint idomított, percentilis táblázatokba sorba szedett, netán korai önállósodásra edzett, végső soron csak szeretetre, babusgatásra vágyó picikből. SZERINTEM
285. wanita77 (válaszként erre: 280. - Helge)
2011. okt. 27. 22:18
Szóval én rosszul neveltem a gyerekemet, csak mert kérek segítséget? A hiszti okát legtöbbször én is tudom, csak nem mindig sikerül kezelni. Szerinted akkor lenne ennyi fórum, cikk, tanács a hiszti kezelésre, ha mindenki tudná a választ saját magától?
284. Titánia83 (válaszként erre: 263. - Iemma)
2011. okt. 27. 22:17
A Gary Chapmanos könyv az, amelyik a szeretettankról szól?
283. Titánia83 (válaszként erre: 258. - Iemma)
2011. okt. 27. 22:15

Szerintem is alap. Én pl. azt nem értem, ha valaki gügyögve beszél a gyerekhez, és nem rendesen.

Elvileg ugye éjszaka nem szabadna hozzá beszélni, hogy tudja éjszaka van. De hát én egy szangvinikus anyuka vagyok... na jó, annyit vettem vissza, hogy éjszaka már suttogok. :D Hehe, én is Suttogó vagyok, bár az egész könyvet nem olvastam. :D

282. wanita77 (válaszként erre: 270. - Iemma)
2011. okt. 27. 22:13

Sokat változik az ember hozzáállása az első hiszti után, legalábbis nálam ez volt. Előtte el sem tudtam képzelni, hogy fel tud úgy idegesíteni, mint ahogy mostanában és hogy így el tudom veszíteni a türelmemet és lehetek ennyire kétségbeesett és tanácstalan. :(

De most mindenhonnan a hiszti és nyafogás kezelésre keresek megoldást és ha jót találok, ki is próbálom. És mindegy, honnan jön a segítség, a lényeg, hogy használjon. És akinek még nincs egy hisztis gyereke, az soha ne mondja, hogy SOHA!

281. Titánia83 (válaszként erre: 254. - Urbanszkyviki)
2011. okt. 27. 22:12

Ez egy hosszú és rögös út volt.

De legalább mindent megpróbáltál. Le a kalappal.


Egyet kiemelnék, soha többé nem szednék fogamzásgátlót. Erről volt egy másik cikk, szóval itt már off lenne.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook