Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Suttogó módszerről őszintén, egy anyától, aki kipróbálta fórum

A Suttogó módszerről őszintén, egy anyától, aki kipróbálta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A Suttogó módszerről őszintén, egy anyától, aki kipróbálta

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
190. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 182. - Promama)
2011. okt. 27. 14:30

Persze, mert jók voltak az adottságai, korán kezdett a szóbeli kommunikációval foglalkozni. Nyilván valamilyen szinten inspirálta a környezete is, de ez általában (beszédes környezet) a legtöbb babának megadatik és mégse egyszerre kezdenek beszélni.


Ott van pl. a járás. Szinte minden baba körül járnak az emberek, ők mégsem azonos napon kezdenek el járni. Nálunk a járás volt az átlagosnál hamarabb (9 hónapos korában már egyedül totyogott, egyáltalán nem segítettem, mert nem akartam, hogy az én erőltetésemre csináljon valamit, amihez még nem érett). Beszélni viszont igazából 2 és fél évesen kezdett.

189. wanita77 (válaszként erre: 186. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. okt. 27. 14:28
köszi, igazad van. :)
188. Promama
2011. okt. 27. 14:27
most mennem kell,de jó volt veletek beszélgetni! Szép napot!
187. wanita77 (válaszként erre: 180. - Fd8e423e9e)
2011. okt. 27. 14:26

Gratulálok neked, hogy ilyen jól ment rögtön minden, de miért ítélsz el mást, mert neki több idő kellett, mint két hét? És pláne miért bántod azért, mert segítséget mert kérni egy könyvből azért, hogy jobb anya legyen?

Pont azért keresett választ a könyvben, mert nem volt meg az ösztöne, de utána már tudta, mit kell tennie. Vagy ne tett volna semmit, csak hibáztassa magát, mert nem született úgy, hogy mindent azonnal tudjon? Nem jobb, hogy segítséget kért és ezáltal jobb anya lett és boldogabb gyereket nevelhet?

186. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 183. - Wanita77)
2011. okt. 27. 14:25
Off. Előre is bocs, a javításért, de először írtad jól, a hangokat kimondjuk (a betűket írjuk...)
185. Promama (válaszként erre: 180. - Fd8e423e9e)
2011. okt. 27. 14:24
azt nem a könyvből vettem miért sír,csak a tippet,hogy elemezzem,hogy ki tudjam találni,mert ez nem volt egész egyértelmű. Mert Zalán mikor hazavittük 2 naposan sírt,sírt másnap harmadnap és nem hagyta abba,csak néha elbóbiskolt,de folytatta,nem akarta abbahagyni. Ezért elemeztem a sírását és később végre megértettem
184. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 158. - Orsibigyu)
2011. okt. 27. 14:24
Persze, az nem elég, hogy valakihez sokat beszélnek. A tiedhez hasonló példát szinte minden családban lehet találni. Igazad van, inkább fordítva igaz a dolog. Az biztosan rossz, ha egy babához/kisgyerekhez nem beszélnek eleget, de a sok beszéddel nem feltétlenül hozható előbbre a beszédtanulás (és egyáltalán nem is lenne sok értelme a siettetésnek)
183. wanita77 (válaszként erre: 176. - Promama)
2011. okt. 27. 14:21
Nálunk is ugyanez van, hiába nem hiszik el mások. Ő is 2 évesen már ragozott, sőt, már eleve rendesen kezdett beszélni. És most 3 évesen egy hangot sem mond rosszul, már az R betűt is ki tudja mondani, csak néznek nálunk is az óvónők. 2 évesen kívülről tudta az összes könyvet, amit olvastunk, ha rosszul mondtunk egy betűt is, kijavította. :)
182. Promama (válaszként erre: 178. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. okt. 27. 14:21
:)) én se akartam,hogy beszéljen,de neki van mondanivalója. A kicsinél is mindent úgyanúgy csináltunk,de ő nem szólalt meg másfél éves koráig. Aztán elkezdte,de nem sokat mondott s mikor biztattam,hogy ő is mondjon valamit,csak rám nézett s azt mondta-beszél a Zalán
2011. okt. 27. 14:21

Elolvastam a cikket és az összes hsz-t is.

Pár dologban nem értek egyet a cikk írójával.......de azt sem értem, hogy miért kell egyből támadni Őt.

Szerintem a cikkel nem azt akarja mondani, hogy könyv alapján kell gyereket "idomítani".

Szerintem a hozzászólók 90%-a már olvasott valamilyen könyvet a babákkal kapcsolatosan, és pont azért mert van, amiben az ösztönök sem segítenek.

2011. okt. 27. 14:21

Megfogadtam pedig, hogy nem fórumozok, de nem hagyhatom ki.


Könyörgöm ott már nagy a gond, ha valakinek könyvet kell ahhoz elolvasnia, hogy a gyerekének sírását elemezze, rájöjjön mikor miért sír éppen.


Kb. két hét elég volt hozzá, hogy tudjam mikor mit szeretne éppen a kislányom, igaz szinte a nap 24 órájában testközelségben voltunk.


Vagy van ösztön, vagy nincs. Ha nincs el kell gondolkodni mi BLOKKOLJA!!!! nem a gyerekkel van gond kérem szépen, magunkba keressük már a hibát!!!

179. wanita77 (válaszként erre: 174. - Promama)
2011. okt. 27. 14:19
Na, ez is teljesen így van. Sok olyat hallottam a játszón, hogy egy nagy gyerekkel még mindig úgy beszéltek, mint egy csecsemővel: kéred az iszidet (innivalódat) pl.? És ez így marad, nem javítják ki, az autó brrrr, a vonat sihuhu, a kutya vava marad. Pedig igenis mindig rendesen kell kimondani a szavakat, és nem szabad állandóan gügyögni hozzájuk. És ezt tényleg rengetegen elrontják, ezért beszélnek rosszul a gyerekek még 5-6 évesen is!
178. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 148. - A360345bdd)
2011. okt. 27. 14:18

A fejlődés üteme mindenkinél egyéni, de 6-7 éves korukra, kevés kivételtől eltekintve nagyjából mindenki azonos szinten beszél és mozog.


A gyerekek nem is emlékeznek rá és számukra semmi jelentősége, hogy mikor kezdtek el beszélni vagy éppen járni, ezért sem érdemes szerintem a "versengés".


Az én fiam is inkább a mozgásban élte ki magát, aztán egyszer bekapcsolódott nála a rádió, azóta is keressük, hogy hol lehetne kikapcsolni egy kicsit:))

177. 728bc799e2 (válaszként erre: 174. - Promama)
2011. okt. 27. 14:18

hát örülök, hogy nektek bevált, de nekem nem igazán tetszett!

például, hogy aludja át a gyerek az éjszakát! A kislányom már éjjel nem szopizik, de még mindig fel kel éjjel, pedig nem veszem ki az ágyából, csak símogatom, hogy tudja, hogy ott vagyok! mégis minden éjjel sokszor ébred...

176. Promama (válaszként erre: 173. - Urbanszkyviki)
2011. okt. 27. 14:16
pontosan ezt mondják azóta is,az óvónő is csak hápogni tudott mikor három évese azt mondta a fiam mikor kinézett az ablakon:-lám hó borítá a tájat. Tessék?-nézett az óvónő,ha ezt mondják nem hiszem el s ezt mind aí könyvekből vette,igaz nem a Suttogóból,hanem azokból amit már 1 hónapos kora óta felolvastunk neki,rengeteg könyv és vers. Ő nem szólt,aztán amikor megszólalt a már pontosan tudta,hogyan ragozzon és tegye a hangokat egymás mellé,lehet hogy titokban gyakorolt,ezt nem tudom:)de tény tudta
175. wanita77 (válaszként erre: 169. - Promama)
2011. okt. 27. 14:15
Ez jó. :) Az enyém is ilyen kis okostojás, mindent tudni akar. Nálunk inkább az akaratossága, makacssága, türelmetlensége a probléma, ezek miatt szokott hisztizni. És az apja pontosan ilyen, úgyhogy ez egyszerűen öröklött dolog, nem sok köze van a neveléshez szerintem. Persze a kordában tartását, kezelését már nekünk kell megoldani, ez az, ami nehéz. Ehhez nem árt ismerni a gyereket, hogy nála melyik módszer válik be és ehhez pl. nagyon sokat segíthet egy jó könyv. Igazából az a lényeg, hogy meg kell ismernünk a gyerekünket és magunkat is, és az alapján nevelni őt is és magunkat is. Mert sok esetben magunkat kell megnevelni türelemre, megértésre, hogy nyugodt hangon szóljunk a gyerekre, ne kiabáljunk, stb. És ha ezek megvannak, a gyerek kiegyensúlyozott lesz, akármilyen típus.
174. Promama (válaszként erre: 167. - 728bc799e2)
2011. okt. 27. 14:11
én alapból nem voltam olyan,hogy beszéljek,ha kérdeztek,akkor igen,tanítottam a gyerekeket,de egy csecsemő? Mi a fenét mondjak neki?Mosolyogtam,meg ugyele-bugyele,de ez csak az ordítást hozta ki belőle. Aztán jött a könyv s csak néztem:most komolyan mondjam el neki épp mit csinálok?kérjek engedélyt ha kiveszem a kiságyból????? Igen és tényleg. Én tiszteletbe tartottam az ő magánszféráját s lőn,most ő is megteszi:kopog mielőtt belép a mi szobánkba s a wc-re se ront be,hanem kopog,hogy van-e ott valaki
173. urbanszkyviki (válaszként erre: 144. - Promama)
2011. okt. 27. 14:11

Csodagyerek...;)

Akkor a könyvvel az agyát is fejlesztettétek?

A szókincset értem, igazad is van...dehogy 1 évesen egy ilyen hoszú mondatot így, minden hangzójával pontosan elregéljen???? Ne haragudj, de ez lehetetlenség.

172. wanita77 (válaszként erre: 166. - Promama)
2011. okt. 27. 14:09

Az én fiam pontosan ilyen, és még csak 3 éves! :)

Már 2 évesen ismerte a betűket, számokat, és egész nap dumál és minden érdekli. És választékosabban beszél, mint sok felnőtt. Olyanok érdeklik, hogy nem hiszem el, mi az a radar, a robbanómotorok, stb. Meg is kapom sokszor, hogy minek ezeket tudnia egy ekkora gyereknek? De ha érdekli, nem én erőltetem! És ne válaszoljak, ha kérdezi a házszámokat, hogy kell mondani a 213-at? Már össze tud olvasni 3 számjegyet, de nem én tanítom, hanem ő kérdezi, mikor sétálunk, a rendszámokat is. :)

De szerintem ez öröklött dolog, bár valószínűleg nem tőlem örökölte az eszét. :):)

171. Promama
2011. okt. 27. 14:07
kieg:és főleg hogyan
2011. okt. 27. 14:07
Köszi,hogy megírtad.-)Én biztosan fogom olvasni amikor anya leszek.Gratulálok a cikkedhez és jó egészséget kívánok nektek!
169. Promama (válaszként erre: 165. - Wanita77)
2011. okt. 27. 14:06
nálunk a hiszti legfőbb oka az volt,ha valamit nem tudott.Pl Anya miért van fenn ott az a repülő. Én meg épp nem figyeltem és azt mondtam:mert fent van,megy valahova,a repülők repülnek. Erre kicsi fiam levágta magát a földre egy tapodtat se ment tovább és addig nem nyugodott míg el nem magyaráztam neki miért repülnek a repülők:)
168. 728bc799e2 (válaszként erre: 166. - Promama)
2011. okt. 27. 14:06
én az első oltásra menet is elmondtam neki, hogy hová megyünk és pontosan mit fognak vele csinálni! megfogják a combiját, és beleszúrnak majd, és egy picit fájni fog, de majd anya gyorsan megöleli és már nem is fáj! az első pár alkalom után már nem is sírt az oltásnál! én mindent elmondok! hogy mit csinálok, mit fogok csinálni! de nem csak a beszéd a fontos! lehet énekelni, is mondókázni! ez is ugyanolyan hasznos!
167. 728bc799e2 (válaszként erre: 158. - Orsibigyu)
2011. okt. 27. 14:03
én is későn kezdtem el beszélni, pedig nagymamám is velünk lakott, és sokat vigyázott rám ő is, és sokat beszélt hozzám, ahogyan a szüleim is, főleg anyukám! de amikor megszólaltam, anyu szerint, úgy beszéltem, mintha mindig is beszéltem volna... attól hogy valaki később beszél, nem buta! csupán másképpen fejlődnek a gyerekek... és ez nem egy könyvön múlik!
166. Promama (válaszként erre: 161. - Urbanszkyviki)
2011. okt. 27. 14:03

na de ennyit???:))))


Én legyintettem s elintéztem néhány egyszerű mondattal,ám ez nem volt sose elég. A könyv pedig azt mondta,hogy mindent mondjunk el,mert értelmes emberi lény,na de tényleg? és igen Zalán 5 éves és az evolúciónál tartunk,mindent tudni akar,tudományos szinten,én meg mondom,mondom,mondom:)))

165. wanita77 (válaszként erre: 161. - Urbanszkyviki)
2011. okt. 27. 14:03

Hidd el, nem mindenki tudja. Sokan nem gondolják, hogy már egy csecsemőnek is kell beszélni, hiszen úgysem érti. Sok ilyen ismerősöm van és még 3 évesen sem beszélt a gyerek. Nem mindenki születik anyának, sokunknak igenis tanulni kell anyának lenni, de ez nem szégyen!

Én is mindig azt kaptam anyósomtól, hogy hát neked kell tudnod, te vagy az anyja! Köszi, ha kérdeztem tőle valamit vagy tanácsot kértem, akkor valószínűleg azért, mert nem tudtam a választ. Ő talán úgy született, hogy minden a kisujjában volt? lehet, hogy igen, akkor szerencsés, de nem mindenki tudja ösztönből, mit kell tenni, de az nem bűn. Én még mindig sok dolgot a neten nézek meg, ha valamiben elakadok. Mint mostanában a nyafogás és hiszti kikészít teljesen és nem az kell, hogy anyósom annyit mondjon, hogy hagyd rá, majd abbahagyja, hanem konkrét tanács, hogy mit tegyek, hogy elmúljon. És találtam nagyon jó dolgokat, amiket kinyomtattam és odaadtam férjemnek is, hogy olvassa el és próbáljuk meg ez alapján megszüntetni a problémát. A lényeg, hogy megoldódjon, nem?

2011. okt. 27. 14:02

Mielőtt elolvastam a cikket azelőtt azt gondoltam hogy annyit írok a fórumhoz hogy nem is értem miért kell beleszólni hogy ki mit csinál a gyerekével , úgysem fog változtatni csak ha érdeklik a kritikák az önbizalma csorbul az anyukának. Elolvastam a cikket lehet nem kellett volna:) Én őszintén nem értem hogy miért van a tejelapasztás.komolyan. Én is szenvedtem, 4 kerek hónapig igaz hamar kapott pótlást de anyatejet egy kedves barátnőmtől. Nekem is fáj, vérzett, a gyerek éhes volt,nemvolt napirend és igen szar volt és szenvedtem de a hormonok miatt amik a szülés után pár hétig még fel vannak borulva.

Én is olvastam a könyvet. Nem tartom hülyeségnek egyéltalán. De pont ilyen szerint nevelni a gyereket háát nem tudom.


Lehet hogy nem egy kalap alá veszi a gyerekeket, valóban nem:ha jól emlékszem 5 kalap alá(5 típus). Na most én a nagy fiamnál hiába próbáltam kitartóan a hisztikezelésre alkalmas módszert nem vált be. Persze hogy 10ből 9 anyuka azt írja hogy ilyen mert könnyebben kezelhető gyereke van.


De, és legfőképpen szerintem ez a lényeg az egészben:(bár biztos írták mások is de nem olvastam végig a fórumot) ezt egy amerikai nő írta ahol 6 hetesen de legkésőbb 6 hónaposan más vigyáz a gyerekre mert anyukának vissza kell mennie dolgozni.Egész más felfogás, más mentalitás.Ha dolgozok akkor persze hogy át kell aludnia az éjszakát meg persze hogy kapja a tápszert meg a z összes többi idomítási technika, de itthon nem ez a jellemző hogy ilyen hamar visszamennek az anyukák.


Mindezt úgy írom hogy nem itélem el a könyvet és találni benne értelmes dolgokat.

163. 728bc799e2 (válaszként erre: 161. - Urbanszkyviki)
2011. okt. 27. 14:01
így van...
2011. okt. 27. 13:58

Reggel elolvastam a cikket, azóta forgatom magamban a szavakat, hogy hogyan is írjam le, ami a cikk kapcsán eszembe jutott. Mert jutott eszembe számtalan, szebbnél szebb gondolat...


Aki úgy képzeli el a kisbabáját, hogy "időben" eszik, alszik, tudja a rendet, bizony csalódott lesz. Annak az anyukának kell valami mankó, ami átsegíti a kezdeti "rendszernélküliségen".


Aki meg elfogadja, hogy egy csecsemő akkor és annyit eszik, alszik, ahogy neki jól esik, az nem lesz csalódott, hogy szoptatás-büfi-pelus-szoptatás körforgából áll a napja. Érdekes módon ezek a babák és mamák is egy idő után valamiféle rendszer szerint élnek, ösztönből.


A különbség, hogy egyik esetben elfogadjuk a gyerek saját igényét, evés-alvás terén és azt az igényét is, hogy rendszer, állandóság legyen az életében. A másik esetben pedig egy ösztönlényre ráerőszakolunk valmit, ami lényegében a mi elképzelésünk az igényeiről, és a rendről az életében.


A mi tapasztalatunk:

Nálunk a gyerekek igénye érvényesül. Igaz, hogy alig van éjszaka, amit végigaludnék, viszont a gyerekeink így is kiegyensúlyozottak, boldogok, értelmesek. Anélkül, hogy "idomítottam" volna őket.


Nem mondok ítéletet, hogy melyik a jó vagy követendő (a véleményem egyértelmű). A lényeg, hogy maradjunk meg következetesen az általunk választott elvek mellett. Nem a védőnő, anyukánk, anyósunk, barátnőnk elképzelése szerint kell élnünk. Pláne nem váltogatva, hogy mindegyiküknek megfeleljünk.

161. urbanszkyviki (válaszként erre: 135. - Promama)
2011. okt. 27. 13:57
A gyerekeknek magyarázni kell...ezt azért könyv nélkülis tudjuk.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook