Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Suttogó módszerről őszintén, egy anyától, aki kipróbálta fórum

A Suttogó módszerről őszintén, egy anyától, aki kipróbálta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A Suttogó módszerről őszintén, egy anyától, aki kipróbálta

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
490. Sylvi07 (válaszként erre: 485. - Moncsi85)
2012. jan. 16. 20:03

Szia!

A leírtak alapján teljesen jól csinálod.

Ha még kétszer alszik, akkor kb így(ez csak egy minta):

7:00 ébredés

9:00 vagy 9:30 alvás

11:15 tízórai

13:00 ebéd

14:00 vagy 14:30 alvás

16:00 uzsonna

17:30 vagy 18:00 vacsora

19:00 készülődés alváshoz

Amit leírtál szerintem abszolút belevág, persze az időpontokban egyéni eltérés lehet. Ezt 9 hónapos korig írja a Suttogó. Feltételezem a 9 hónapot nem kell kőbe vésni. Ezután elmarad a délelőtti alvás is, és csak egy nagyobb délutáni marad. Innentől már ugyanúgy eszik, mint mi felnőttek(reggeli-ebéd-vacsora) kiegészítve a tízóraival és az uzsonnával:) Ami szerintem tök ugyanaz mint eddig, csak elmarad a délelőtti alvás.

Személyes véleményem, hogy a napirend nem attól napirend, mert ráerőszakolod mondjuk a fenti időpontokat, hanem egy keret, ami azért valamennyire képlékeny. Talán mindegy is, hogy van, a lényeg, hogy legyen. Te tudsz tervezni, a baba meg megszok egy rendet, ami megnyugtatólag hat rá. Természetesen ennek az egésznek értelme akkor van, ha szükséged van rá, és nektek így a jobb, és mindig van mihez visszatérni, ha egyszer egyszer másképpen alakul.

489. Bonti74
2012. jan. 16. 17:45

Na én egyszer ki akartam próbálni egy módszert. Nekem már ez a szó is baromi rosszul hangzik, hogy módszer, főleg egy kisbabánál. Na mindegy...

A kisbabám, aki akkor volt kb. 4 hónapos (ma már 9 éves) össze-vissza hányt mindent. Még jó hogy ott voltam mellette. Mi lett volna ha külön szobában alszunk. A módszer lényege az volt, hogy egyre később és egyre kevesebb ideig vagyok mellette mígnem el nem alszik magától. Na akkor mondtam,hogy le van sza....va nagy ívben minden ilyen könyv és módszer. Én azóta is a harmadik lányommal is együtt alszom. Na jó nem iskolás korágig, de kb. 2 éves koráig mindenképpen. Főleg mert szopiztak is elég sokáig, így ez nekem kényelmesebb is volt. Nem bántam meg. Én így alszom nyugodtan és nekik is jobb.

488. egypt (válaszként erre: 485. - Moncsi85)
2012. jan. 16. 15:26

Mi az a 4É?

Én nem olvastam a Suttogót, de szerintem minden baba más, nem lehet őket beskatulyázni. Ami az egyiknél műödik és beválik, nem biztos, hogy a másiknál is. Inkább a babád igényeit figyeld, te ismered őt a legjobban.

487. blanka201004 (válaszként erre: 485. - Moncsi85)
2012. jan. 16. 15:11

Szerintem nem minden 10 hónapos egyformán éli napjait:-)

Ha 2szer alszik, nálunk úgy volt, h....

ebéd előtt aludt, meg uzsonna előtt, és az esti fürdés előtti rövid alvása maradt el.

486. tündér74 (válaszként erre: 485. - Moncsi85)
2012. jan. 16. 14:59
Szia! Szerintem ne a könyv szerint haladj, a babád igényeit tartsd szem előtt! :)
2012. jan. 16. 14:30

Sziasztok!

Egy hónapja a suttogó szerint próbáljuk élni napjainkat. Érdekelne hogy egy 10 hónapos babának milyen a napirendje??? Lányom eddig nappal 3szor aludt, de már nem igényel ennyit és áttértünk a 2 alvásra, viszont így borult a 4É. Reggel ébred eszik játszik alszik, ébredés után tízórai játék -séta- játék- ebéd, ebéd után alszik, ébredés - uzsonna- játék - fürdés- vacsi és alvás....

484. egypt (válaszként erre: 483. - Blanka201004)
2011. nov. 18. 14:14
Ja értem. Köszi, sajnos, nálunk ad hoc módszerben történik a felkelés, így ez nem kivitelezhető.:)
483. blanka201004 (válaszként erre: 482. - Egypt)
2011. nov. 18. 13:42
Szia, ne haragudj, de látom nem kaptál választ....ennek az a lényege, vagyis akkor jó alkalmazni, ha az éjszakai ébredések ált. hasonló időpontban történnek....mert azok már be rögzült szokások....tehát mielőtt tudod, h ébredni szokott, kb.fél órával előtte kitakarod-betakarod, vagy cumi ki-be a szájba, de csak annyira zavard meg, h ne ébredjen fel, de észlelje, h valami történik körülötte....ezzel kizökkented a "beállított óráját":-)
482. egypt (válaszként erre: 480. - Sylvi07)
2011. nov. 16. 21:17
Ez mit takar?
481. blanka201004 (válaszként erre: 480. - Sylvi07)
2011. nov. 16. 14:44

Szia,

én próbáltam az "ébredj, hogy alhass" dolgot, és eddig bejött.

Nekünk is volt ilyen hajnali 5-ös ébredés, majdnem 2 hétig tartott, és amikor meguntam....na akkor sikerült ezzel kibillentenem.

480. Sylvi07
2011. nov. 9. 08:38

Sziasztok!

Egy kérdésem volna, úgy látom itt vagytok néhányan sokkal tapasztaltabbak:)

Óraátállítás óta 5 órakor felébred az 5 hónapos kisfiam, azelőtt fél 7-7-kor kelt. Este nem fekszik korábban(8-kor), napközben jól alszik. Aki járt már hasonló cipőben, és leszoktatta, leírná mi a tapasztalata?

Valamint a suttogó féle "ébredj, hogy aludhass" dolgot csinálta valaki? Bevált?

2011. nov. 4. 19:22
sziasztok!nálunk a nagyobbik fiam,amikor megszületett úgy alakult,hogy a szüleimnél laktunk a férjemmel 1 szobánk volt,így nem is tudtuk volna külön szobába rakni a fiunkat és hiába volt kiságya közénk szokott az esti alváskor.Aztán próbáltuk vissza szoktatni elalvás után mindig berraktuk a kiságyába,de persze hajnalban mindig megjelent.A déli alváskor is igényelte mindig,hogy valaki feküdjön mellette,sajnos az lett a vége hogy már 5éves és már hiába van külön szobája külön ágya nem tud egyedül aludni.vagy köztünk alszik el vagy valaki üll az ágy mellett,amíg el nem alszik,és hajnalban szintén megjelenik köztünk,sosem zavartuk el,nem is akarjuk,csak jó lenne ha tudna egyedül aludni,2éve megszületett a kisebbik fiam,egyszer sem fektettük közénk éjszakai alváskor,sajnos szoptatni nem tudtam,mert már a korházból betegen jöttem haza és annyi gyógyszert kaptam,hogy elment a tejem bár nem sok volt,de ami volt az is,így ő tápszeres baba volt,de teljesen egyedül és maga alszik,nem igényli hogy mellette ülljünk és rendszeressé vált az alvása a kezdetektől,nem mászik közénk hajnalban,nem mintha azzal baj lenne csak a tapasztalataimat írom le.A nagyobbik fiammal a bölcsiben és az oviban is sok panaszt kaptunk,hogy nem hajlandó aludni,üllni kell mellette,mert nem hagyja a többieket aludni,a pici hamarosn bölcsis lesz kíváncsi leszek,de szerintem nála nem lesz ilyen probléma.remélem:)
478. Hay-nee
2011. nov. 1. 20:03

huh.. ez nagyon szomorú...


hihetetlenül nagy a szülő felelőssége (minden tekintetben)


nekem a gyerekem eszméletlen nagy szabadságvággyal született és amennyire tőlem telik meg is fogom/szeretném neki adni.

477. iemma (válaszként erre: 476. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. nov. 1. 19:37

Egyetértek. A kötődő nevelés egyik lényege, hogy csak addig tartson a szoptatás, együttalvás, hordozás... ameddig a gyerek igényli. Az így nevelt gyerekek általában igenis önállóak.

Náluk inkább a menye igényelte a gyerek közelségét. Érdemes lenne egy pszichológust felkeresnie, hogy miért telepedett ennyire a gyermekére és hátha rájön mit pótol vele.


Sajnos ilyet is láttam. Egy ismerősöm húga tavaly lett öngyilkos, mert nem bírta tovább az anyját elviselni. Megtervezte az egész életét a lányának, nem hagyta fiúzni, szórakozni... Amúgy 22 éves volt.

476. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 475. - Kneseva)
2011. nov. 1. 18:08

Nem értek egyet a konzekvenciával, amit a sztoritokból levontál. Szerintem nem az együttalvásban, hanem a menyed hozzáállásában van a hiba. Ennek maximum a "palástja" volt az együttalvás.


Könnyen lehet, hogy nem a lánya szobájában akar ő maradni, hanem fél felvállalni, hogy külön szobába költözzön (és nem vissza a hitvesi ágyba).

475. kneseva
2011. nov. 1. 17:17

Két dolgot szeretnék elmondani a cikkel kapcsolatban:

-nekem nagyon tetszett a cikk. Már túl vagyok a gyereknevelés mindennapi gondjain, de egy kicsit igazolva latom a módszert, amit mi alkalmaztunk a három gyerek nevelésénél. Önálló, szabadon dönteni tudó, felelősséggel bíró, család szerető emberek lettek, egymást ma is szeretik-becsülik . Összetartó család maradtunk, csak lényegesen többen lettünk.

-az unokám -- fiam második házasságából született, a menyemnek egyetlen, kicsit kései, gyereke--hosszú ideig egy szobában aludt a szüleivel, a három szobás házban A fiam nagyon nem értett ezzel egyet, a legkisebb próbálkozása is sikertelen volt. Mi lett a vége?A menyem külön szobába költözött a gyerekkel. A lány ma már 16 éves, és hiába tiltakozik a helyzet ellen, a menyem nem megy ki a szobából. Eredmény: az unokám teljesen az anyjára támaszkodott. Önállóság nagyon kevés volt benne,dönteni alig tudott, mindig megkérdezte az anyját, hogy most helyesen teszi, amit tesz, vagy nem. Ha nyaranta nálam van, mindent elintéz egyedül, mert én elzárkózom az állandó pátyolgatástó. Legutóbb azt mondta az anyjának, jó lenne, ha nem segítene neki mindenben, szeretne önálló lenni. A menyem ezt úgy éli meg, hogy a gyerek már nem szereti. Felfogni nem tudja, hogy mindenkinek igénye van arra, hogy maga véleményét kialakítva, a szerint éljen.( jó viszonyban vagyok a menyemmel )

Szerintem a hiba gyökere az együtt alvásnál keresendő. Kérdés, mi javítható ebből, ha az anyuka jobban megszokta, mint a gyerek. Sokkal jobb elszakadni 3 hónaposan, mint 10-15 évesen.

474. egypt (válaszként erre: 473. - Orsy27)
2011. nov. 1. 15:24
4 éves lesz novemberben. Nála igazából 3 éves kora körül kezdődött a hiszti, és mostanában durvult el. De azért szerintem jó gyerek, csak mostanában kezdi feszegetni a korlátait.
473. Orsy27 (válaszként erre: 472. - Egypt)
2011. okt. 31. 21:06
Mennyi idős most a kisfiad?
472. egypt (válaszként erre: 24. - Orsy27)
2011. okt. 31. 20:57

22 hónapos koráig az én fiam sem hisztizett soha, se boltban, se máshol... Bezzeg most...:)

Általában az igazi dackorszak később kezdődik, persze nem minden gyereknél jelentkezik egyforma mértékben. De szükséges rossz, mert része az egészséges személyiségfejlődésnek, ezen át kell esniük.

471. gyerekeim (válaszként erre: 24. - Orsy27)
2011. okt. 31. 19:22
Ezt gyereke válogatja szerintem!!! Nekem 3 gyerekem van a fiuk szinte soha nem hisztiztek a kicsilány pedig annál jobban.
470. urbanszkyviki (válaszként erre: 469. - Babsy_v)
2011. okt. 31. 18:24
Igen, a babakocsi nálunk is remek találmány...;) Volt mei tai-unk is, pár hósan használtuk párszor, rá akartunk szokni, de neki nem jött be. :S Mondjuk tél is volt éppen, sok ruha meg miegymás, lehet az zavarta.....
469. babsy_v (válaszként erre: 458. - Iemma)
2011. okt. 31. 18:03

Szó sincs fikázásról! De te is leírtad: viktoriánius kor előtt más volt, utána más volt....


Személy szerint szeretem a babaágyat, mert nem kell félnem, hogy ráfekszem. Szeretem a babakocsit, mert nem bírnám cipelni a városon át, közben pedig még a bevásárló szatyrokat is....


de a lényeg: mindenki úgy nevelje a gyermekét, hogy az neki, és a gyereknek is jó legyen.

468. babsy_v (válaszként erre: 450. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. okt. 31. 17:57
nem hangzik hülyén, ez így van. Frontérzékenység...
467. orsibigyu (válaszként erre: 467. - Urbanszkyviki)
2011. okt. 31. 15:12
Nekem is ilyen volt, majd fogacskák szep szor. stb és most 1 évesen megint jóbaba lett: KISANGYAL, ahogy Tracy mondaná.
466. wanita77 (válaszként erre: 464. - Iemma)
2011. okt. 30. 12:14
Teljesen egyetértek veled. És minden baba más, mindegyiknek másra van szüksége és ezt az anyja tudja a legjobban.
465. tündér74 (válaszként erre: 459. - Urbanszkyviki)
2011. okt. 30. 12:07
Ha a csecsemő szemszögéből nézzük a dolgokat akkor tény, hogy neki állandó testközelségre lenne szüksége, mert neki az ugyanolyan fizikai-biológiai szükséglet, mint pl. az evés-ivás.
464. iemma (válaszként erre: 462. - Urbanszkyviki)
2011. okt. 29. 23:54

Szerintem épp ez a szép az egészben, hogy olyan nevelést választasz ami neked és a gyerek(ek)nek is a legjobb. Amúgy egygyerekes szülőként is ismerős a szitu, én is folyton takargatok éjszaka.:-)

Én csak azért írtam amit írtam, mert ha valaki választ egy nevelési stílust és megindokolja, hogy miért, akkor ne úgy indokolja, hogy a többi stílust leszólja. Neki ez vált be, nekem meg a másik. Pl. ha megkérdezik miért szereti a csoki fagyit mondja azt, hogy azért mert ízlik, de ne azt, hogy azért, mert utálom a puncsot.

2011. okt. 29. 23:36
Jó éjt, lépek. :)
462. urbanszkyviki (válaszként erre: 460. - Urbanszkyviki)
2011. okt. 29. 23:34
Szóval akkor mi is dönti el, hogy valójában milyen is a kötődő nevelés?
461. egypt (válaszként erre: 434. - Babsy_v)
2011. okt. 29. 23:33
Ezt a vitát már lezártuk. A gügyögésbe a "becézés" is beletartozik. A példáid kicsit nevetségesek.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook