Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Suttogó módszerről őszintén, egy anyától, aki kipróbálta fórum

A Suttogó módszerről őszintén, egy anyától, aki kipróbálta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A Suttogó módszerről őszintén, egy anyától, aki kipróbálta

160. gota (válaszként erre: 149. - Lara20100617)
2011. okt. 27. 13:56

Hát még ha tudnátok, hogy a tápszeres baba sem biztos, hogy alszik 5 órát!!! Az enyém nem aludt, és hiába volt tápszeres, nem aludta át sokáig az éjszakát...

Sztem ez sok esetben nem az anyán múlik, hanem egy csomó minden máson. (Hozzáteszem, hogy anno én is sokáig nem aludtam át az éjszakát, szóval nem is voltak nagy elvárásaim. :))

Hulla fáradt voltam, de megérte! :D

159. gota (válaszként erre: 125. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. okt. 27. 13:50

Na, hát a mi védőnőnk az pont egy rakás...

Semmit, de úgy képzeld el, hogy tényleg SEMMIT nem segített!

De tudom, hogy van olyan védőnő, aki pl. visz madártejet a nagyobbacska kis betegeknek... Irigylem azt, akinek jó védőnő jutott...

158. orsibigyu (válaszként erre: 154. - 728bc799e2)
2011. okt. 27. 13:46

'Így van,sőt ez genetika. Én is sokat beszélek a gyermekemhez, és 11 hónapos létére max 6 szót mond. Apósom napi 5 mondatot mond, és mégis a legokosabb ember akit ismerek, mert ha szól akkor ...

6 testvére van: 4 extrémnagyszájú 2 apósomhoz hasonlóan kevesetbeszél de többet mond. Ugyanaz volt az anyjuk. Mind a 6 nagyszerű zeneihallással rendelkezik, kivéve apósomat, pedig mindegyikkel hallgattattak anno komolyzenét,mert dédimama nagyon szerette.

157. Promama (válaszként erre: 155. - Orsibigyu)
2011. okt. 27. 13:43
na az biztos,én nagyon jó anya akartam lenni sokat vártam az első babára s mikor jött én mindent meg akartam adni neki. Olyan volt a szobája,mint egy színes karnevál,aztán mikor úgy sírt el kezdtem kivinni dolgokat s láttam hogy ez megnyugtatja,hogy nem kell ott mindig nézni valamit,hanem van a szobába legalább egy pont,ahol nincs semmi.
156. wanita77 (válaszként erre: 152. - Promama)
2011. okt. 27. 13:41

Teljesen jól csináltad, hogy kerestél segítséget, miért lenne ez baj? Lehet, hogy akinek nem sír sokat a gyereke, el sem tudja képzelni, min megy át egy sírós gyerek anyukája. És azt gondolja, biztos ő szuper anya, mert az ő gyereke nem sír. Örüljön neki, de ne ítélje el azt, aki könyvhöz fordul kétségbeesésében. Az én fiam nem volt hasfájós, egyik fogát sem érezte meg, a 20.-at úgy vettem észre véletlenül, és csak néztem, hogy jé, megvan az összes fogad, mikor jött ez ki? :) Sokáig átaludta az éjszakát, meg voltam győződve róla, hogy ez az én érdemem. De aztán mikor el kezdett felébredni éjszaka, nyűgösködni, rájöttem, hogy mindez csak szerencse volt, nem biztos, hogy nekem köszönhető. Most várom a 2. babát és készülök rá, hogy teljesen más lesz, ráadásul kislány. :)

És ha kell, újra belelapozok a könyvbe azokhoz a részekhez, amik a fiamnál mondjuk nem kellettek, lehet, hogy nála szükség lesz rá.

155. orsibigyu (válaszként erre: 152. - Promama)
2011. okt. 27. 13:40

Vagy csak te lettél magabiztosabb. Nagyon sok nő nem bízik a természetben: egésznap mérik a babát, hogy eleget szopizott, noha a nem sír, mások idegesek és a gyermek átveszi. Szeretnél egy olyan emberre bizatni, akinek remeg a keze és fogalma sincs mit kell kezdenie veled. Pedig túl egyszerű:etetni, tisztábatenni, és altatni.

Amiben jó a könyv az az, hogy bár kevesen gondolnak ebbe bele de egy picurka babát lehet túlingerelni.

154. 728bc799e2 (válaszként erre: 153. - Promama)
2011. okt. 27. 13:37
nagyon ügyes lehet a kisfiad, de ez nem a könyv hatása... pusztán hogy beszéltél hozzá... én is beszélek rengeteget a kislányomhoz, sőt sokat énekelek... egész nap dumál a maga módján... de én ezt nem a suttogó hatására... csak ösztönből...
153. Promama (válaszként erre: 148. - A360345bdd)
2011. okt. 27. 13:36
Sőt az még fel is van véve,amikor teljes történetet mond el másfél évesen arról,hogy honnan is jön a testvére:) A párom behozta a diktafont és csendben hallgattuk egy órán át mi beszél.
152. Promama
2011. okt. 27. 13:33

Sose felejtem el,hogy ott ültem a 4 napos gyerekemmel a kanapén(2 naposan már hazaadták) s csak üvöltött,én meg teljesen kikészülve(mindenem fájt,tejlázat kaptam közel 40 fok,a kicsi pedig sírt,semmi nem volt jó,hiába beszéltem hozzá,semmi) csak annyit mondtam a páromnak,hogy lőjetek le:)

Aztán a párom odahozta kérésemre a Suttogó s felolvasott nekem s mondhatni minden megváltozott,nem azonnal fokozatosan. Ahogy elkezdtem őt megérteni,Zalán végre megnyugodott

151. Abigél (válaszként erre: 137. - 9bfb98608b)
2011. okt. 27. 13:32

Lincsike0315!

Én nem ismerem ezt a könyvet, de az én kislányom már másfél hónapos korától átaludta az éjszakát. És nem azért, mert én erőltettem.

Rengeteg múlik azon, hogy hogyan bánnak a gyermekkel a kórházban. Sajnos, mi 7 napig voltunk benn szülés után, mert lázas lett. Igaz nappal velem volt, de akkor is le volt szabályozva, hogy mikor etethetem (nem ehetett akármikor, mert minden evés után elvitték, és mérték a súlyát, és ha - szerintük - nem ette meg a megfelelő mennyiséget, akkor tápszerrel rápótoltak) Éjszaka pedig hagyták őket sírni, vagy az ujjukat nyomták a szájukba. :-( Hiába mondtam, hogy ez nem jó. Közölték: ez a kórházi rend, más be tudja tartani, ne hisztizzek.

Így 7 nap után, mikor hazamentünk, nehéz volt másképp csinálni, mert már volt egyfajta napirendje a kicsinek.

Kezdetben nagyon mérges voltam rájuk, de így visszagondolva talán nekik "köszönhető", hogy ilyen hamar átaludta az éjszakát.


A cumi pedig azért kell, mert ha már nem tud szopizni a baba (nem elég a tejcsi, vagy nincs), az helyettesíti anya cicijét.

150. a360345bdd (válaszként erre: 149. - Lara20100617)
2011. okt. 27. 13:30

ÉLJEN ÉLJEN ÉLJEN!

Nagy gratula neked és a férjednek is hogy támogat!

2011. okt. 27. 13:29

én is olvastam a suttogót, még a kismamaság alatt és háááááááááááááát voltak fenntartásaim... ugye míg pocakban volt a babi el is képzeltem mit hogy teszek majd....

a könyv szerint pl.:

8:15 bugyoláld ki a babát húzd szét a függönyt, hadd ébredjen fel magától, pelenkázd etesd, tedd le a játszószőnyegre hadd rugdosson..

9:15 itt a 45 perces alvás ideje, tedd a kicsit az ágyba, bugyoláld be, húzd össze a függönyöket, csukd be az ajtót és hagyd aludni.

10:00 bugyoláld ki a kicsit, húzd szét a függönyöket, pelenkázd ki, etesd meg, tedd le a játszószőnyegre, hadd rugdosson...

blablablabla


kérdem én, hol van ebbe az anya-baba kapcsolat, a testi közelség, érintés?


mikor ezt olvastam röhögőgörcsöt kaptam .... mondtam a férjemnek ha megpróbálnám alkalmazni csapjon le.... :)

úgy írja le az egész babanevelést, mint ha a 312-es gép lennék a millió közül... ja nem beszélve arról, hogy soroljam be a gyereket, melyik táblázatba illik?????

röhej, nincs annyi táblázat a világon, ahány személyiségtípus.


persze NEM ÍTÉLEM el azokat akiknél működik, én valahogy nem vagyok szabványtípus :-)


a másik a szoptatás, a cikkíró azt írta hogy volt hogy 1 órába telt a szoptatás, no képzeld nekem 1,5 óráig szopizott az első 3 hónapban, olyan lassú volt hogy azt hittem elalszom, de neki akkor is a legjobbat adtam. megtömhettem volna 200 ml tápival aztán csönd 5 óráig, de nem tettem... és milyen nagyon jól tettem, ahogy nőtt úgy egyre ügyesebb lett, gyorsabban szopizott. most 16 hónapos múlt, és még napközben is szopizik ha úgy tartja kedve, és én egyáltalán nem bánom... én az ő érdekeit nézem, most az az első.

2011. okt. 27. 13:28

Az én gyerekem 2 éves és csak most kezd el beszélni, de a mozgásban már a 4 éveseknek megfelelő szinten van. Más ütemben fejlődik, ennyi :)

Nem buta, nincs elmaradva.

Beszélek hozzá mióta az ultrahangon megláttam!

És két nyelvű gyerek, tehát várható volt, hogy később fog megszólalni.


És valóban csodálatos, hogy egy bölcsis gyerek hibátlanul ragoz és használ többszörösen összetett mondatokat.

147. Promama
2011. okt. 27. 13:28
Én magam irtó okosnak hittem a terhességem kezdetén,mert mi nekem egy gyerek,hiszen gyógypedagógus vagyok. Olvastam a könyvet a várandóság alatt,de akkor még nem vettem komolyan. Aztán megszületett és sírt 1 héten át. A végkimerülésig.Nesze neked sok ész-gondoltam.És elővettem a könyvet,alkalmaztam a benne foglalt módszereket s a szűnni nem akaró üvöltés elmúlt. Zalán már akkor beszélni,kifejezni akarta magát s ez a könyv segített,hogy megtaláljuk a közös nyelvet.
146. wanita77 (válaszként erre: 144. - Promama)
2011. okt. 27. 13:24
Ebben van valami, az én fiam is 1 évesen már szavakat mondott, 1,5 évesen összefüggően beszélt, mondókákat mondott. Mondjuk ezt nem a könyvből tanultam, ösztönből beszéltem hozzá születése óta. De miért baj az, ha valakinek ez könyvből megy csak? Nem mindenki születik úgy, hogy azonnal tud mindent, attól még szeretne jó anya lenni. És akinek segítség kell, megkérdezi az anyját, testvérét, anyósát, barátnőjét, megnézi a neten, egy fórumon vagy: elolvas egy könyvet. Mindegy hova fordul, a lényeg, hogy segítsen!
145. Promama (válaszként erre: 143. - Zéti)
2011. okt. 27. 13:23
Nem,már most se használjuk a könyvet,de mikor az a bizonyos kibillenés volt kellett az a tanács,hogy igen még ha kiszárad is a szánk mindig válaszoljunk és mindig beszéljük meg a gyerekkel mi minden fog történni. Én ezt alapból nem tettem,mert minek-gondoltam. Ám a hiszti az meg jött s mikor ezt elkezdtem alkalmazni,a hiszti megszűnt. A gyereknek fontos volt tudnia,hogy mi minden fog aznap történni. Ezt ma már olyan szinten igényli,hogy saját naptárt rajzol és minden napra be van írva,mikor mi lesz,mi fog történni
144. Promama (válaszként erre: 138. - A360345bdd)
2011. okt. 27. 13:20
Az hogy beszéltem hozzá tette lehetővé,hogy már nagyon korán megtanult választékosan beszélni és olyan szókinccsel,hogy a bölcsibe a gondozónők alig akarták elhinni.Egy éven azt mondta,mikor elvittem a bölcsibe:"tetszik nekem ez a hely,én most maradok,Te elmehetsz"majd leült játszani. Minden szót pontosan a megfelelő módon használt és mondott ki
143. zéti (válaszként erre: 135. - Promama)
2011. okt. 27. 13:17
Nem tudom, hogy hány kötetes a suttogó, de ha nem jelenik meg több könyv és te elakadsz mondjuk a gyerek 8 éves koránál, akkor mi lesz? Összedől a világ?
142. Promama (válaszként erre: 137. - 9bfb98608b)
2011. okt. 27. 13:16
cumi az kell,ha szüksége van rá.A páromnak pedig kell az éjszaka,hogy pihenhessen,a baba közöttünk ezt nem teszi lehetővé. És ha én nem alszom,mert a kicsi egész éjjel a cicin cumizik,akkor hogyan fogok tudni nappal a nagyra is odafigyelni? Fejni pedig kell,nekem nagyon sok tejem volt,állandóan folyt,volt hogy 5 perccel azután,hogy a kicsit letettem spriccelt belőle a tej,annyira tele volt.
141. a360345bdd (válaszként erre: 137. - 9bfb98608b)
2011. okt. 27. 13:14

Ez is egy nagyon szép és bölcs hozzászólás!

Örülök, hogy nem csak ketten hárman gondolkodunk így :)

140. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 135. - Promama)
2011. okt. 27. 13:12

"kicsit kibillentünk "


Inkább a "kibillentem" illene ide szerintem. Úgy értem, hogy a könyvre támaszkodtál és elvesztetted a támaszt, azáltal, hogy "kinőttétek" a könyvet.

139. Bea0124 (válaszként erre: 134. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. okt. 27. 13:12
Igen,nincs olyan alkalom amikor esetleg találkozunk hogy ne lenne valami olyan ami nevetséges!
138. a360345bdd (válaszként erre: 133. - Promama)
2011. okt. 27. 13:12

OKé!

Én is mindig beszéltem a gyerekemhez, de ha bekakilt, pisilt, büfizett, bukott akármi nem néztem vigyorogva és "pofáztam" csupán hanem azonnal ugrottam és vetkőztettem, töröltem amit csak kell.

Mi a búbánatért kellett volna várnom mielőtt intézkedek????

Mert mekkora poén, hogy sír a baba? És jé másképp sír mint 20 perce????


Bocsánat, de valóban nincs 200as IQ-m, csak magamból indultam ki. Ha én 100 évesen az öregek otthonában magam alá fosok, akkor szeretném ha pillanatok alatt kapnék tiszta pelust és nem vagyok kíváncsi az ápoló néni bájvigyorára meg idióta szövegére. Cselekedjen! Ne dumálgasson!

2011. okt. 27. 13:10

Miért kell etetés után fejni? Mert ha sok a tej, akkor egy etetésnél egy cici, ha meg nem , akkor két cici, és TÖBBNYIRE és ez valóban a többségre vonatkozik, hamar, nagyon hamar beáll a tejtermelés mennyisége!!! És miért kell időre szoptatni. Addig és akkor szopik amíg kell és van. Lehet azt érezni hogy van e még tej a mellben, lehet tudni éhes e még a baba!!!


Én évekig nem aludtam végig egy éjszakát sem. Miért várja el az anya a gyerekétől hogy ő átaludja születésétől kezdve az éjszakát, hiszen azt sem tudja mi az, ösztönösen él. Nem tud még úgy gondolkodni, hogy na akkor éjszaka van alszom. Mindenki amikor eldönti hogy anya lesz, ezt is fel kell hogy vállalja.



Éjszakát korán átalusszák a babák! Tévhit, hogy anyuka nem alszik a gyerek 1-2-3 éves koráig át egyetlen éjszakát sem! Már a 4. hónaptól lehetséges! Attól nem rossz anya senki és nem is önző, hogy ki szeretné magát pihenni!

Igy van, csak a gyereknek lennének mások az igényei!!


könyv szerint is fel KELL venni, meg kell nyugtatni,

Akkor miért kell a szájába a cumi éjszaka? És nem a szülő közelsége????


Szerintem az egyik legrosszabb könyv, de van akinek bevált és ez nem rossz. Persze nekem teljesen más elveim vannak a nevelésről, de örülök hogy neked segített.

136. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 133. - Promama)
2011. okt. 27. 13:10

Figyi, alapból az anyukák beszélnek a babájukhoz. Ennek több oka van, az egyik pedig pont az, amit te a könyvből vettél.


Van aki ezt ösztönből csinálja, te pedig az olvasottak alapján tudatosan próbáltál végére járni a dolgoknak. Nincs ezzel semmi baj.


A baj azzal van, aki egyáltalán nem próbálkozik.

135. Promama (válaszként erre: 129. - Wanita77)
2011. okt. 27. 13:08
Lehet,hogy könyv nélkül is ilyen lett volna,bár mikor az egyik könyvet kinőttük:)) és még nem volt folytatás-kicsit kibillentünk s már esett is szét minden.Nem fejlődött vissza vagy ilyesmi,de már a babás program nem volt alkalmazható,ő pedig olyan típusú gyerek akit csak szigorú napirenddel lehet fékezni és azzal(második könyv:))hogy minden alaposan elmagyarázunk neki. Tehát hova megyünk,mikor miért és így tovább:))
134. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 130. - Bea0124)
2011. okt. 27. 13:08

:DDD

Ezek szerint a tietek a szórakoztató kategória :)

133. Promama (válaszként erre: 122. - A360345bdd)
2011. okt. 27. 13:04
Nem a könyvtől sírt különböző módon,hanem mert rájött a kicsi okos fejével,hogy ezzel tud "beszélni" velem. Ugyanis,mikor sírt,nem vettem ki azonnal,hanem figyeltem hogyan sír,majd tudatosítottam benne,hogy most mit csinálok,tehát ő a saját rossz érzéseit megtanulta a dolgokhoz kötni.Pl: bekakilt,ezt ugye egy baba rossz élményként éli meg:sír.Én ezt észreveszem és mondom,hogy most kakis a pelenkád,de adok tisztát. Így azt a kellemetlen érzést ott lent,sikeresen párosította azzal,hogy akkor ő most kakis. Így egy bizonyos fajta sírással kezdte el jelezni,hogy kéri azt a tiszta pelenkát.Én pedig megtanultam a sírásfajták között különbséget tenni. Másnak ez persze nem volt ilyen egyértelmű,de még egy példa.Nem voltam otthon és anyu felhívott,hogy szerintem mi a baja mert sír. Én meghallgattam a sírást és mondta,hogy kell a tiszta pelus,de mondta anyu-nincs semmi abba a pelenkába.Akkor még nem bújt ki,kicsit segíts neki és tegyél alá tisztát. Anyu fél óra múlva hívott,hogy minden rendben,úgy volt ahogy mondtam és most édesdeden alszik:)))
132. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 122. - A360345bdd)
2011. okt. 27. 13:01

:DDD


Mindenkié másképpen sír. Valószínűleg a könyv hatására könnyebben megfejtette.


Nem baj az, ha egy könyvben találta meg a segítséet, amit mástól/máshonnan nem kapott meg.

131. Inci79 (válaszként erre: 127. - Bea0124)
2011. okt. 27. 12:59
:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook