Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Suttogó módszerről őszintén, egy anyától, aki kipróbálta fórum

A Suttogó módszerről őszintén, egy anyától, aki kipróbálta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A Suttogó módszerről őszintén, egy anyától, aki kipróbálta

40. csgybzs (válaszként erre: 30. - A360345bdd)
2011. okt. 27. 10:16
Nem, csak felhoztam egy példát, ami látványos és eszembe jutott. Pffff....
39. a360345bdd (válaszként erre: 36. - Orsy27)
2011. okt. 27. 10:16
Az én gyerekemnek én vagyok a legjobb! De lehet, hogy Kovács Pistike szenvedne mellettem, mert lecarom a 4É-t!
2011. okt. 27. 10:15
akkor kettővel van dolgod az enyémek se hisztiznek boltban :) ha messzebb mennek tőlem rájuk szólok
37. a360345bdd (válaszként erre: 34. - Jozsi.38)
2011. okt. 27. 10:15

ez nálunk is így van! A sorrend a lényeg, hogy tudjunk egyezkedni. neki még hiába mondom, hogy félóra és kész. Azt érti, hogy tízórai után, vagy hogy a délutáni séta után.

Anya az órára néz ilyen tájban ez és ez történik, tehát a gyereknek csak ez vagy az lehet a baja.

De ehhez nem kell a gyereket idomítani!!!

36. Orsy27 (válaszként erre: 35. - A360345bdd)
2011. okt. 27. 10:14
Már látom, hogy a világ legjobb anyukájával van dolgunk! :))
35. a360345bdd (válaszként erre: 33. - Orsy27)
2011. okt. 27. 10:13

Az enyém se hisztizik, pedig nem visszahúzó félénk és csendes! Sokkal inkább egy hurrikán :)

tutira elcseszerintettem valamit, hogy ennyire nem lehet ráhúzni egy skatulyát sem!

34. jozsi.38 (válaszként erre: 31. - A360345bdd)
2011. okt. 27. 10:13
nem percre pontos persze, de ránézek az órára ennyi az idő? akkor biztos álmos/éhes azért sír. kb. mindig ugyanakkor, negyedóra, félóra eltéréssel maximum :) általában bejön
33. Orsy27 (válaszként erre: 27. - Zéti)
2011. okt. 27. 10:11
Azért ez nagyon gyerekfüggő. Gondolom, nyugodtabb a gyermeked, vagy visszahúzódóbb, nem? Bocsi, most mennem kell dolgozni.
2011. okt. 27. 10:11
csgybzs szülj egyet ha ennyire tudsz gyereket nevelni! légyszi! az én gyerekeimről tudom hogy nem tökéletesek :PP
31. a360345bdd (válaszként erre: 28. - Jozsi.38)
2011. okt. 27. 10:10
gondolom a ti napirendetek sem percre van beállítva ;)
30. a360345bdd (válaszként erre: 25. - Csgybzs)
2011. okt. 27. 10:10

Tehát aki nem suttogó anyuka az sz@rral tömi a gyereket és nem fekteti le nyáron időben?

Ez a legnagyobb különbség?

Igen! Én is úgy gondolom a jó anya egyik ismérve, hogy a saját gyerekére szerelemmel néz és őt látja a legjobbnak a legszebbnek és a legokosabbnak ;)

29. Orsy27 (válaszként erre: 26. - A360345bdd)
2011. okt. 27. 10:09
Ebben teljesen egyetértünk! :)
2011. okt. 27. 10:08
a suttogó módszer csak annál a gyereknél válik be aki hajlamos is rá. én ezt a másodikkal tuti nem bírtam volna megcsinálni, mert több emberes gyerek a mai napig is. igaz egyiknél se használtam a suttogót, de napirend mind a háromnál van/volt
27. zéti (válaszként erre: 24. - Orsy27)
2011. okt. 27. 10:08
Nem olvastam, mégsem hisztizik/hisztizett a gyerekem a boltban. Valamit rosszul csinálhattam.
26. a360345bdd (válaszként erre: 21. - Orsy27)
2011. okt. 27. 10:07
Nem csak azzal tudom leszerelni, hogy megveszem olcsóbban. Neki az is jó, ha megígérem hogy elmegyünk csúszdázni, vagy kacsát etetni. Mindig van valami amit fel tudok ajánlani cserébe. A lényeg az hogy 2 évesen is érti, hogy van amit akkor és ott nem lehet, mégpedig veszekedés nélkül.
25. csgybzs (válaszként erre: 20. - A360345bdd)
2011. okt. 27. 10:07

Persze, tudom, hogy mindenki úgy gondolja, hogy az övé jól csinál mindent, és ha valamit rosszul, az is csak a tanulás folyamata.

Nekem hála istennek nincs gyerekem, így abszolút elfogulatlanul és kívülállóként tudom megítélni ezt.

Szerintem nagyon sok anya elvakult, és azt hiszi az övé tökéletes. Biztos így is van jól. De attól még, hogy más más módszer szerint neveli, és szeretné megtartani bizonyos igényeit a magánszférára is, még nem szenvedteti a gyereket. Sokkal inkább az, aki hagyja, hogy álmosan, nyűgösen még kint szaladgáljon nyár estéken ahelyett, hogy lefektetné és kipihenné magát, és aki minden szarral megtömi, mert a gyereknek az kell. Csak sok helyen olvastam erről a módszerről, és a suttogós anyák mintha valami szörnyek lennének, akik rabláncon tartják a gyereket.....

24. Orsy27 (válaszként erre: 23. - Zéti)
2011. okt. 27. 10:06
Ezt senki nem mondta, de le van írva, hogy hogyan tudod kezelni okosan, gyorsan, hatékonyan. 22 hónapos lesz a lányom, de még eddig sosem hisztizett a boltban.
23. zéti (válaszként erre: 18. - Orsy27)
2011. okt. 27. 10:06
A suttógóval kezelt gyerekek soha nem fognak hisztizni a boltban?
22. a360345bdd (válaszként erre: 16. - Zéti)
2011. okt. 27. 10:06

Én is szeretnék még legalább egy évig szoptatni!


Senkinek sem mondtam, hogy nem szereti a gyerekét!

Csak nekem furcsa, hogy bedugjuk a kiságyba akkor is ha anya közelségére vágyik, mert fáj valami, mert rosszat álmodott, mert egyedül érzi magát, akármi!


Ha a külön alvás a frankó, a természetes, akkor a nő miért akar a férjével aludni? Náluk miért nem a külön a jó?

21. Orsy27 (válaszként erre: 20. - A360345bdd)
2011. okt. 27. 10:04
És megveszed neki a másik boltban? Ha kér valamit, akkor megveszed neki olcsóbban? Mert ha csak ezzel szereled le, és nem veszed meg, akkor becsapod. Ha meg mindent megkap, akkor hol a korlát? És amit írsz, hogy tanulni kell az indulatok kezelését, na pl erre nagyon jó a Suttogó! :)
20. a360345bdd (válaszként erre: 11. - Csgybzs)
2011. okt. 27. 10:01

Az én gyerekem nem üvölt a boltban! Nem rohangál!

Ha azt mondom neki tedd vissza azt a játékot, mert a másik boltban olcsóbb és ott veszem meg neked egy szó nélkül visszateszi, pedig csak 2 éves.

Naponta legalább 2 órát van friss levegőn és ott én is szaladok vele, meg van a rohangálás helye és ideje. Ő maga alakította ki a napirendet, persze velem egyeztetve, mert a reggel 6-os boltba járást 2 hét alatt kitoltam reggel 7re :D

Kell a gyereknek a korlát! Igen, nálunk is van olyan, hogy nem gyerekem nem szabad! És hiszti is van, meg toporzékolás. De ezeket együtt kezeljük igyekszem megtanítani az érzései kifejezésére és a frusztráció kezelésére.

Felnőttnél is előfordul, hogy úúúúúúúúúúúgy tudnék ordííííííííítaniiiiiiiiiiii! De nem teszi, mert kezeli a helyzetet. Ezeket is tanulni kell, mint a kanállal evést!


Az aranyközép út! Azt kell megtalálni az idomítás és a "szabadon eresztés" között.

19. tündér74 (válaszként erre: 14. - Zsuzsika83)
2011. okt. 27. 09:59
A könyv főleg az amerikai anyák igényeiről szól, pl.a szoptatásról és a tápszerezésről úgy ír, mintha egymás természetes alternatívái lennének, melyek között az anya kedve szerint választhat.
18. Orsy27 (válaszként erre: 11. - Csgybzs)
2011. okt. 27. 09:58
Szívemből szóltál! Az ilyen gyerekek hisztiznek a legtöbbet, meg lesznek elkényeztetve...
2011. okt. 27. 09:58

Jah, és nem magam akarom puncsoltatni, de írtam nemrégiben egy cikket a szopatási történetemről, én így gondolom ezt a részét a "nevelésnek".


Jah, és nekem a mai napig nincs napirendben, de ha lenne, akkor sem tudnám tartani, ha az ember kötetlen munkaidőben dolgozik, lavírozik a teendői között - a mai világ legtöbbször nem alkalmas arra, hogy 6-kor kelek, 7-kor reggelizek, 10-kor tízóraizok, 13-kor ebédelek, 16-kor felállok a melóhelyről... stb

16. zéti (válaszként erre: 5. - A360345bdd)
2011. okt. 27. 09:57

Köszönöm, hogy nem vagyok egyedül! :)

Az én lányom 7 éves. Mikor megszületett anyám próbálkozott mindenféle jó tanáccsal ellátni (4óránkénti evés, ne vedd fel ha sír, 3 hósan hozzátáplálni, stb...), de szerencsére SAJÁT MAGAMRA hallgattam és megszoptattam, ha ÉN úgy gondoltam, együtt aludtunk a hajnali ébredése után és így kipihentek voltunk. Nem mindig, mert voltak brutál éjszakáink, de sose gondoltam arra, hogy egy könyvet hívjak segítségül az ösztöneim helyett. A védőnővel jól kijöttem, az ő tanácsait nagyon szerettem, de egyetlen panaszkodásomra sem mondta soha, hogy vegyem meg a suttogót. Nálam alap volt, hogy szoptatni fogok, mert majd tudok szoptatni. (több, mint 3évig sikerült, de nem látom hátrányát) Semmi bajunk nem lett az együtt alvásból, a lányom évek óta egyedül alszik, tehát nem maradt a nyakunkon. A napirend meg igazság szerint nem nagyon érdekelt. Nekem a legfontosabb a baba kényelme volt, nem az enyém. 1 éves korától beállt a napközbeni egyszeri alvásra, amit nagyjából mindig ugyanabban az időpontban volt, de ha ettől eltért nem akadtam ki.

A párommal sem nélkülöztük egymást, Hedonistamamának igaza van, élelmesnek kell lenni. :)

15. Orsy27 (válaszként erre: 6. - A360345bdd)
2011. okt. 27. 09:57
Igen, ez így van, és senki nem mondja, hogy ne szeresd a gyerekedet, meg ne becézd! Nagyon jó, szoros a kapcsolatom a lányommal, viszont megvan a saját magánéletünk mellette, neki pedig szintén van külön élettere. És a lányomnak minden igényét kielégítettem minden téren, egészen pici korában főleg minden ugrottam. Ez a módszer nem arról szól, hogy ne szeresd a gyerekedet, ez óriási tévedés!
2011. okt. 27. 09:56

Anno én is elolvastam a Suttogót, és még alkalmazni is megpróbáltam. De az én legfontosabb észrevételem a módszerrel kapcsolatban, hogy szerintem szinte csak tápszeres babáknál működhet! Ugyanis, ha én az elejétől fogva 3 majd 4 óránként szoptattam volna, éjjel pedig még ritkábban, soha nem lett volna elég tejem a gyerekem számára! Azt, hogy most még 16 hónaposan is szopik, annak köszönhetem, hogy az első hónapokban éjjel-nappal szopizott, amikor csak igényelte! És igen, nagyon fárasztó volt, és sokszor fájdalmas is, de megérte!

És a saját napirendjét gyönyörűen kialakította saját maga kb. 4-5 hónapos korára.

Ja! És ne felejtsük azt sem, hogy az anyatej 1,5-2 óra alatt emésztódik, míg a tápszer 3-4 óra alatt! Szóval ez is azt mutatja, hogy ez a módszer anyatejes babánál nem igazán működik!

2011. okt. 27. 09:55

Igen, nekem is valami ilyesmi jött le, talán nem kegyetlenség... nem is tudom mi a jó szó rá.


Én ösztönösen csinálom, amit csinálok, nem követek semmit, és senkit, max. néha kikérem egy-két hozzáértő nőismerősöm véleményét, tapasztalatát.


Nálam egyébként is kiveri rögtön a biztosítékot a külön szoba, mindenképpen külön ágy (persze én is törekszem arra, hogy a kiságyában aludjon, de ha fogzik, mensi előtt állok és másabb a tejem, ha új mozgásformát gyakorol és nagyon túlpörög - ezekért riad többször, fel-felsír, nem fogom eltaszítani). Én is akkor tudok jól aludni, ha valaki szuszog mellettem, és a pár hónapos gyerekem kit fog a sötétben hallgatni?!?!


Egyetem alatt annyi ilyen idióta mozaikszót, mert baromságot tanultam (csupa amerikai sületlenség volt marketing és szervezéstanból), hogy ha még egy ilyet hallok már feláll a szőr a hátamon - szóval én úgy tűnik előítéletes vagyok a könyv iránt:)

12. grotto
2011. okt. 27. 09:54
A tej elapasztásával én sem értek egyet, mi 4,5 hónapig küszködtünk, minden létező módszert kipróbáltunk, de nem boldogultunk, már nem volt elég a gyerkőcnek, átálltunk tápszerre. De addig kitartóan küzdöttem!
11. csgybzs (válaszként erre: 6. - A360345bdd)
2011. okt. 27. 09:53
Ez nagyon szépen és jól hangzik, de ha mindenki ennyire csodásan, odafigyelve neveli a gyerekét, akkor miért látni mégis a gyerekeken a teljes káoszt? Üvöltözés a boltban, étteremben, nem képesek ülni, normálisan enni, hisztériáznak, ordibálnak, rongálnak. Ha tényleg mindenki zsigerből és szeretettel elérheti a jó nevelést, akkor végül is mi a helyzet? Az anyák 70 % mégis elcseszi?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook