Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A mai szépségipari állások és a kozmetikusok helyzete fórum

A mai szépségipari állások és a kozmetikusok helyzete (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A mai szépségipari állások és a kozmetikusok helyzete

1 2 3 4 5 6 7 8 9
2009. jan. 3. 12:36

Sziasztok!

Én 2003-ban végeztem kozmetikusként, s 5 évig dolgoztam egyéni vállalkozóként. Az 5 év alatt 3 helyen voltam. Sok vendégem volt, s rengeteg vendéggel szinte barátnők lettünk. Sajnos a bérleti díj, rezsi, járulékok elvitték a hasznot! Nekem a 2007-es év volt a legjobb. 2-3 évig veszteséges voltam, de aztán beindult. Hozzá kell tennem, hogy referencia szerződést kötöttem, s szépen ment a forgalmazás közép árkategóriás termékekkel. Évi 2-3 továbbképzésünk volt, külföldön is, mindig mentem, s igyekeztem újítani is mindig. Nagyon jó gépparkom volt, de mindent a szüleim finanszíroztak! Aztán 2008-ban a gázáremelések miatt a vendégek vagy kezdtek elmaradozni, vagy csak apróbb munkákra jöttek :( Aztán úgy alakult az életem, hogy külföldre költöztem a külföldi párom miatt. A nyelvet nem beszélem, egyelőre nem dolgozok, de ha ez megoldódik, akkor sem vállalkozóként fogok elhelyezkedni, hanem alkalmazottként. Nincs már kitartásom elölről kezdeni mindent, s csak kiadni a pénzt!

Egyet kell értenem Era kozmetikussal: megfelelő anyagi háttér, kitartás, a szakma szeretete nélkül ne kezdje el senki...

Andrea a tanárom volt, nagyon lesújtott a halálhíre :(((

36. 3a92f8d690 (válaszként erre: 35. - Bdca8f77f0)
2009. jan. 2. 23:35
köszi de ze vidék itt na kapkodnak az üzletéert inkább feketéznek!!!sajna.De köszi keresek mindenféleképpen igényeset mert azért van a helyiség:-))
2009. jan. 2. 23:30
az úgy jó:)nekem külön szinten vot a fodrászat és a zaj átjött.nagyon sok kozmetikus van,olyat keress aki igényes,nem ocska anyaggal dolgozik.:)))
34. 3a92f8d690 (válaszként erre: 33. - Bdca8f77f0)
2009. jan. 2. 23:25
kölönálló:-))az utcára néz 1-1 üzlet az ami most üres masszázs szalon volt csak itt vidéken mindenki prüd és luxusnak tekintik de a kozmetikushoz szivesen elmenneének!!!an a városban 3 kozmetikus de 1 még elférne:-))
33. bdca8f77f0 (válaszként erre: 32. - 3a92f8d690)
2009. jan. 2. 23:22
Hát Barbika,tudod nekem is voltak fodrászaim,de megszüntettem mert az igazi kozmetika a nyugalom relaxáció szigete,zaj nem lehet mialatt a vendég lazul.A 2 szakma hiába szépségipar,nem egy és ugyanaz.a fodrásznál jól eldumálnak az emberek nagy a nyüzsi,a kozmiban a vendégek a szépülés mellett elvárják hogy nyugodt körülmények között elazulhassanak.
2009. jan. 2. 23:16
Kevés a kozmetikus pedig én is egy jó kozmetikusnak adnám ki az üzlethelyiségem fodrászat mellett van aranybánya lenne neki:-)))
31. bdca8f77f0 (válaszként erre: 14. - Emagdi)
2009. jan. 2. 23:12
sziasztok!kozmetikus vagyok 14 éve,olvasom a véleményeiteket,tapasztalatomat megosztom veletk,voltam megyei szinten forgalmazó,amit tapasztaltam nagyon sok kozmetikus a legolcsobb termékkel dolgozik és elég magas áron,csodálkoznak hogy nincs vendégük.Én luxustermékkel dolgozom,soha nem reklámoztam magam,szájról szájra terjedt a minőségi munka,melyet ezen terméknek köszönhetek.nagyon drága,sokan ugy vélik a kozmetikus drága dolog,d nagyrészben magának a kozmetikai cégnek dolgozunk az ő termékeiket kell megfizetni.Mivel szeretem a szakmám,eredményeket szeretek elérni kezelések során,kisebb árréssel dolgozom pont ezért hogy több vendégem legyen és csak minőségi munkát ADJAK ki a kezemből.Sajnos a kozmetikus iskolák leragadtak a 30évvel ezelőtti szintnél,nem adnak olyan tudást a tanulóknak,mellyel elkezdhetik saját kis kozmetikájukat.Hozzáteszem folyamatos képzésekkel tudunk szinten maradni!A mai gazdasági helyzetben már én sem mernék belevágni,ellehetetlenitik a pályakezdőket,semmilyen támogatást nem kapnak legalább 1-2 évre hogy beinditsák vállalkozásukat.
30. eb673dfdcb (válaszként erre: 29. - .Alexa.)
2008. dec. 30. 15:47
Jaj Alexa ez nagyon kedves írás volt a részedről, köszönöm, hogy a cikkemet küldözgetik és hogy Te is ilyen elhivatott vagy akármennyire is nehéz...Bízz bizony, legyél jobb és még jobb..Nem árulok el nagy titkot, de nekem is tanárom volt szakiskolában és fősulin is Judit(nekem már csak mint kolega tegezve "Judit":)))..Ő volt a szakdolgozati konzulensem és rendkívűl nagyrabecsülöm Őt:))) Örülök, hogy vannak hozzád hasonlók akik nem csüggednek!!!Ahogy leírtad, a családod is hatalmas támasz, de dolgozni kell sokat és mindig megújjulni:))) Leveledből kitűnik egy határozott csaj, tenniakarása:)) Kívánok minden Jót!!!
2008. dec. 30. 15:27

Sziasztok! Nekem a nővérem küldte a cikket. Örülök Neki! Gondolom Ő is olvasta, hogy mennyire tanulságos és igaz!

Én elsőéves tanuló vagyok. A Szépmíves Kozmetikusképzőbe járok, Halmos Judithoz. A mesterem a lehető legjobb: Ő Pillerné Koleszár Ildikó. Remek mester és egyben kozmetikus. Elég nagy neve van a szakmában.

Én mióta csak tudom mi szeretnék lenni, másra gondolni sem tudtam, csakis a kozmetikára! Bízom benne! És ez így is marad. Persze, ha majd sok év után sem jön majd be, ahogy említitek és mellettetek még sokan mások. Nem fogok csüggedni, kitalálok valamit. A suliban Nálunk így is nagyon sokat kalaplják a fejünkbe, hogy rettentő nehéz szakma, nehéz eljutni a megélhetésig, színte lehetetlen. És máris sokan feladják, hiszen Ők is álomvilágban éltek idáig, talán még most is. Sokan vagyunk tanulók, de a végén kevesen maradunk. És még kevesebb aki el is ér valamit ezzel. Én mindenesetre még nem hátráltam meg, tartom magamat. Nem fogok elkeseredni az első években rögtön ha nem megy! Folytatom, és meg lesz az ára :D Remélem! Én általában mindenhez így állok hozzá az életben és ez nagyszerű. Azt még nem tudom, hogyan fogom elkezdeni, de ezzel még ráérek foglalkozni később. Sok ismerősöm, segítségem van.

Annyival könnyebb, hogyha majd lesz valami és esetleg később, ha már van vendégköröm vagy nincs :D Megtehetem, hogy az otthonunkban lévő üzletet veszem igénybe, mert nekünk az is van, ami egyenlőre ki van adva (szolárium és fodrászatként üzemel: Bp. 1154 Gazdálkodó út 21 - kis reklám) Plusz van a kedves nővérkém aki Fodrász, a barátnőm pedig műkörmös, hátha hárman már össze tudunk hozni otthon valamit. Ezek egyenlőre mind csak apró reménysugarak, mert mi nagyon szeretnénk!

Alexa

28. eb673dfdcb (válaszként erre: 25. - Laura0504)
2008. dec. 29. 21:09
...Hát igen...minden hozzászólásom ez: IGAZATOK VAN......!
27. eb673dfdcb (válaszként erre: 26. - Cb4c323adf)
2008. dec. 29. 21:08
Gyááá...elkeseredek, de nagyon ...Biztos jó kozmetikus voltál/vagy és mégsem tudsz boldogulni...Szégyen ez az ország a szakmailag 100-as emberek verdődnek...:((
2008. dec. 29. 15:22
hát lányok ehez csak anyit tdok szólni ha van tőkéd te is vagy ha nincs akkor nincs semmi.Én is csináltam welnessz arckezelést testtekercselést ,de amikor bejön a vendég és :drágám most csak inkább a szemöldököm csináljuk meg mert jött a gáz villany a gyerek stb tudod ugye?,akkor beszélheted te rá akármire ha nem akarja ,nekem 8 évvel ezelőtt olyan baromi jól ment több mint 200 ezer jött be és akkor még csak 30 körül volt a minimálbér,rezsi bérleti és igy is szépen maradt .De megszültem és miután visszamentem 1.5 éves volt a fiam már nem volt ugyanaz ,azóta már van egy lányom és egy 4 hónapos fiam a visszatérés lehetetlen inkább itthon az legalább az enyém!!! Ha valaki szülni megy utánna semmi sem a régi :(((
2008. dec. 29. 13:48

Én is kozmetikus vagyok!!! Nagyon nehéz boldogulni a mai világban, egy nő ha spórolni kezd... előszőr magától veszi el a pénzt, nem a kaján fog spórolni, hanem kevesebbet jár fodrászhoz, kozmetikushoz, masszőrhöz:( Én is elvégeztem a hajhosszabítást, testkezelést, szolikat vettem, és most kezdem a profi sminkelést!! Több lábon kell állni, mert csak a kozmetikából nem élnék meg:(

És most január jön:(

24. eb673dfdcb (válaszként erre: 12. - Debóra)
2008. dec. 29. 12:56
debóra...Jhaj...Nagyon a lelkemből beszélsz ..akár fodrász, akár kozmi, masszőr..stb..Előbb folyamodnak az egyre kevesebb pénzzel rendelkező "vendégek" olcsóbb és önálló hajfestésre és arctisztításra..stb(megveszik a nem épp a bőrüknek megfelelő DM-es, Azúros, Rossmann-os krémeket, gyááá!)..Mit is mondahtnék?:)
23. eb673dfdcb (válaszként erre: 14. - Emagdi)
2008. dec. 29. 12:53
Igen igaz..emagdi, de ismerek pár jól menő kozmetikust akik hajszálra pontosan annyit keresnek amennyit (sokat dolgoznak!!)elköltenek krémekre, rezsire...jah és kaja, csekkek...pfff..A nagyon jók nem csak "egy lábon" élnek, férfj vagy más jellegü "tőke " áll a háttérben vagy olyan marketinggel adják el a "szolgáltatást "-persze jól is dolgoznak, széles kezelési alternatívákkal és gépekkel- ami teljes embert kíván..Azt hiszem így lehet, vagy csak így??:)))Szerintetek?
22. eb673dfdcb (válaszként erre: 16. - Petrikek)
2008. dec. 29. 12:48
petrikek...:) egyet kell hogy értsek újfennt:)))...Teljesen jól írtad amit írtál...Ez van:)
21. eb673dfdcb (válaszként erre: 17. - 7934d1ac97)
2008. dec. 29. 12:47
Sajnálom, hogy úgy érzed, hogy nem tudnád finanszírozni...Ez mint láthatod a hozzászólásokból, sok mindenki így van....Talán megváltozik az egyensúly a szakmában, talán...Bár sok esélyt nem látok...Minden felnőttoktatással foglalkozó cég beveszi a "repertoárjába"a kozmetikus képzést és nőttön nő az iskolák száma ahol éves szinten "dézsából öntik" a végzős tanulókat, de MINEK??? Szegények ezt a szép szakmát rövid időn belül elhagyják ha nincs sikerélmény illetve nem tudják finanszírozni.....Egyszerűen bízni kell valami csodában, vagy baromi jól kell dolgozni szombat, vasárnap is ünnepnapokon.Be kell kerülni a középpontba valamilyen szakmai lapba kell irogatni, előadást kell tartani hatóanyagokról és stb..stb...Hát ez van nyomulni kell és nagyon sokat dolgozni..:)
20. eb673dfdcb (válaszként erre: 18. - 874eb11dfd)
2008. dec. 29. 12:39
Ne add fel....Próbálj sminkelést csinálni, testkezelést vagy valami mást mint a többi kozmetikus..De igazat kell, hogy adjak marha nehéz dolog ha "több a vadász mint a fóka":(...NE ADD FEL:)
19. eb673dfdcb (válaszként erre: 13. - Castellina)
2008. dec. 29. 12:37
Persze azon is múlik, hogy ne legyen a kezelés után az arca olyan mintha "összeverték volna"..De ahhoz pedig rengeteg, tapasztalat kell és haladni kell a korral:)))....Én sem voltam annak a híve, hogy halálra nyomkodjak egy arcot, inkább visszahívtam egy-két hét múlva egy félórás kezelésre(tök ingyen természetesen) ha úgy éreztem nem lenne azonnal jó kitisztítani az arca minden egyes területét...:))
2008. dec. 29. 09:32

sziasztok csajok. En kb fel eve vegeztem mint kozmetikus, Papan lakom, annyi kozmetikus es fodrasz van ,hogy hihetetlen..abban a kis varosban. Es plussz a munkanelkuliseg.. jelenleg a kozmetikus papirommal kitorolhetem.. :(

El se kellett volna kezdenem :(

2008. dec. 29. 09:21
Én ezért nem lettem kozmetikus, pedig nagyon szerettem volna, de már akkor mikor én érettségi környékén jártam nehéznek tünt elkezdeni kozmetikusként a szakmát, így lemondtam róla. Bár azóta is egy kicsit vérzik ezért a szakmáért a szívem. Azóta is nagyon érdekel. De hát a pénz... :(
16. petrikek (válaszként erre: 10. - Eb673dfdcb)
2008. dec. 29. 05:19

Hú mennyi gondolat ötlött fel bennem, nem is tudom, hogy hol kezdjem, hiszen biztosan kihagyok valamit.

Az általad említett probléma érinti a fodrászokat, butikosokat, masszőröket stb. A mai gazdasági helyzetben a kozmetika (fodrász stb.) luxusa az egyik amit elsőként kihúznak az emberek a listájukról.

Másik első gondolatom az volt, hogy igen-igen, de meg kell érteni az üzlettulajdonosokat is. Ő is pénzből él. Lehet, hogy az üzleten hitel van, amit emelnek neki, lehet hogy csak a környékbeli árakhoz emeli az árát.... Szóval, ha neked üres üzlethelyiséged lenne kiadnád "ingyen"????

És igen az is igaz, hogy sokáig kell keresgélni ahhoz, hogy az ember megtalálja a neki való kozmetikust. Lakásunk körzetében kb. 10 perces sétával legalább 10 kozmetika elérhető (ez egy kicsi város). Vannak köztük idősebbek, fiatalabbak. Én 32 éves lévén voltam már legalább 5-6-nál. Most éppen állandó kozmetikusom van már pár éve és előtte is pár évig "hűséges" voltam. Az előző idősebb volt (most kb. 50 lehet), de nem igazán "haladt a korral" (pl. már nem korszerűen sminkelt, csak sima kezeléseket végzett stb) és úgy kerültem át ehhez a fiatal 25 körüli lányhoz, hogy egyszer gyönyörűen kisminkelt és aztán szépen lassan kipróbáltam más területen is. Sok újdonság van nála, amiket jól is csinál (szerintem). Nem csak "szépülni" lehet nála, de jókat nevetgélünk, mindig akad egy szelet csoki, amivel meg tud kínálni. Ha olyan a hangulat, akkor kellemes a zene, ha olyan akkor dögösebb. Megtalálja a hangot a kislányommal stb.

És hát igen - egy éven belül már a harmadik bérleménybe fog költözni februárban...

Ez akár köszönhető annak is, hogy

15. Castellina (válaszként erre: 14. - Emagdi)
2008. dec. 28. 21:18

Ebben is van valami. Van egy fodrász, aki jó frizurákat csinált mindig, de olyan murfuc volt, semmi kedvesség, néha olyan érzésem volt, mintha utálná, hogy csinálnia kell, ezért átmentem más fodrászhoz. Sokszor volt olyan, hogy kértem egy pár árnyalattal világosabb hajszínt és nem vállalta el. A másik fodrász meg szó nélkül. Én lapozgattam időnként a fodrászok szakmai újságjait és csodálkozva olvasom, hogy vannak olyan fodrászok, akik pl filmforgatásnál olyat kérnek tőlük, hogy a fekete hajú szinésznőt szőkitsék ki és a forgatás után csinálják vissza a haját az eredeti színre. És mindezt olyan szerekkel, hogy ne tegyék tönkre a haját.

És itt egy lépésben, kímélő szerekkel produkálnak olyat, aminek a tizedére egy sima fodrász nem képes. Miért van ez?

14. emagdi
2008. dec. 28. 21:08

én úgy látom, hogy a jó szakembereknél (legyen az fodrász v kozmetikus, vagy bármi más) mindig nagy sorok állnak, nagyon nehéz bejelentkezni, és az emberek vagyonokat hagynak ott.


akikhez nem mennek, azok valamit nem jól csinálnak: vagy szakmailag/emberileg nem jók, vagy nem jól marketingelik az üzletüket.

13. Castellina (válaszként erre: 11. - Eb673dfdcb)
2008. dec. 28. 20:39
Engem nem érdekel különösebben, hogy mennyit tud az új kutatásokról, elég ha tudja úgy kitisztitani a bőrömet, hogy ne kelljen napokig bújdosnom a hegektől. ha már másnap nem látszik semmi, akkor jó munkát végzett. Bizony volt szerencsém olyan kis kezdő fiatal kozmetikushoz mennem, hogy többet nem engedtem meg neki, hogy a bőrömhöz nyúljön, olyan sebeket produkált az arcomra, mintha macska karmolászott volna meg. Hiába tud sokat a krémekről, ha egy pattanást nem tud maradandó nyom nélkül eltüntetni.
2008. dec. 28. 20:31
Szintén saját tapasztalatból írok, én fodrász vagyok, 5 éve dolgozom egy helyen, ahol az elején rengeteg vendégem volt és nagyon jól kerestem. Az utóbbi egy évben teljesen lemorzsolódtak a vendégeim, de nem azért mert szar fodrász vagyok, hanem mert nincs az embereknek pénzük szépítkezni. Inkább megveszik az olcsó festéket és felkenik a fejükre és lesz amilyen lesz. A bérleti dijat és a havi kiadásaidat, mint vállalkozó nehéz kitermeli. Szóval nekem havi 100.000 Ft volt csak a kiadás, és még nem ettem. Egyszerűen nem éri meg beszületesen dolgozni, jobban megéri, ha az ember házhoz megy és olcsóbban megcsinálja az emberek fejét. Sajnos szar világban élünk.
11. eb673dfdcb (válaszként erre: 9. - Castellina)
2008. dec. 28. 20:21
Az idősebb kozmetikusok nagyon tapasztaltak és persze mondhtani sok minden "került a kezükbe", de ismerek zseniális kozmetikusokat akik bőrgyógyászati kongresszusra is beharcolják magukat hogy megtudhassanak olyan előremutató kutatásokról is infformációt ami- bár nem a kompetenciájuk-előremozdíthatja tudásukat.Vannak fiatal kivételesen jó kozmetikusok akiket pl. tanítok(baromi büszke is vagyok rájuk:))akad köztük pár...:)) De annak meg örülök, hogy nem sok probléma van a bőröddel, szerencsés vagy:)))...Igen nagyon kevés alkalommal járnak el a hölgyek kozmihoz, de ez van ....Sajnos:(
10. eb673dfdcb (válaszként erre: 7. - Holorka)
2008. dec. 28. 20:17
Jézusom nem akarlak elijeszteni a szakmától egy apró kicsilányt sem..A kozmetikus szakma szép és ahogy egy régi mesterem mondaná:-A kozmetikai masszázs olyan mint egy szimfónia!Segítesz szépíteni egy-egy arcot, gyógyítani arcot/lelket!! Ehhez elhivatottság kell és különleges alázat!A reményvesztett, pattanásos tini, vagy egy elhanyagolt feleség dícsérő szava és újabb és újabb vendéget hozó "hívnév" pótolhatatlan!!! ..A szakma sok buktatója ellenére mint szakoktató tanár mindig mondom a szakismeret órán a kozmetikus tanulóknak, hogy bár sokan vagyunk, érdemes tanulni, kongresszusokra járni, szélesíteni a látókörünket mert rettenetes kitartó munkával és sajnos anyagi háttérrel kilehet lépni a közönséges kozmetikusok sorából és szépen lehet keresni vele!!!Tehát van időtök, bár más is lehet a csöppségből, de adj neki még egy kis krémet had kence.ficézzen!!!!:))))
2008. dec. 28. 20:11
Manapság kevés nő teheti meg, hogy rendszeresen kozmetikushoz járjon. Én pl egy évben egyszer megyek arctisztitásra, tavasszal. Hála az égnek az arcomnak elég az otthoni arcpakolás, így olcsón megúszom. És akkor is idősebb, szakavatott kozmetikust keresek, a fiatalokhoz nem sok bizalmam van.
8. eb673dfdcb (válaszként erre: 2. - Katácskák)
2008. dec. 28. 20:01
igen ismertem őket...te is kozmetikus vagy?:)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook