Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A mai szépségipari állások és a kozmetikusok helyzete fórum

A mai szépségipari állások és a kozmetikusok helyzete (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A mai szépségipari állások és a kozmetikusok helyzete

1 2 3 4 5 6 7 8 9
127. petrikek (válaszként erre: 119. - Nagual)
2009. jún. 5. 18:29
Nagual, te kozmetikus vagy?
126. Veronika27 (válaszként erre: 125. - Nagual)
2009. jún. 5. 15:27
Uuu bocsi!!! :)))
125. Nagual (válaszként erre: 124. - Veronika27)
2009. jún. 5. 14:07
Asszem nem érted a lényeget... Férfi vagyok!!! :)))))
124. Veronika27 (válaszként erre: 123. - Nagual)
2009. jún. 5. 09:58
Te hamarabb szültél, mint ahogy dolgozni kezdtél?
123. Nagual
2009. jún. 5. 05:02
Én is gratulálok! Látjátok én megúszom majd a gyerektartással...:D
122. Veronika27 (válaszként erre: 121. - Bné Zsazsa)
2009. jún. 4. 22:23
De legalább meg tudtad oldani, hogy szülj, két alkalommal is, és aztán is tudj dolgozni. Ez azért nem kis dolog ebben a szakmában. Gratulálok a gyermekeidhez, és még legalább kétszer ennyi időt kívánok, amit a férjeddel tölthetsz:))
2009. jún. 4. 19:52

Sziasztok! Látom "jó" témát találtunk!!!

Örülök, hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel.

Bár jobban örülnék ha többet keresnétek és csak én volnék "boca".

31 éve a munkaköpenyem zsebe dagadt a kétforintos borravalóktól, tanuló létemre jól kerestem.

Nőnap, máj.1, ballagások; nem győztük a vendégeket festeni, kezelni. Szombatonként reggel 6-tól du. 4-ig dolgoztunk. Volt kin tanulni!!!

A mostani helyzetet ismeritek!

Hogy mire volt elég ez a 30 év a szakmában? Két, diplomás sikeres gyermekemre és 30 éves házasságomra!

120. Veronika27 (válaszként erre: 119. - Nagual)
2009. jún. 4. 10:13
"Még soha nem tudtam félrerakni." Hát ez az, ez olyan szakma, hogy ha van egy kis pluszod, azt visszaforgatod termékbe. Mert elvárják, hogy újíts valamit időnként.
119. Nagual
2009. jún. 3. 22:42
Szomorúnak tartom a mai helyzetet de nem csak a mi szakmánkban... A többi "robotmunkához" képest még fényes a helyzet.. Azért ne sajnáltassuk magunkat. Én megéltem belőle akkor is ha vendégkört váltottam... Persze vannak szar időszakok, és még soha nem tudtam félre rakni... Meg én nem annyira a pénzre hajtok és nem vállalok sok vendéget... Amúgy ha valaki üzletet akar nyitni az botrány! :(
118. eb673dfdcb (válaszként erre: 117. - Veronika27)
2009. jún. 3. 22:27
kegyetlen világ ez de ez van.....
2009. jún. 3. 21:13
Igen Era, nekem 2007 nyarán jött ennyi össze, aztán a gázáremelések miatt mindenki visszafogta a kozmetikushoz járkálást :(
2009. jún. 3. 15:07
költséget akartam írni:)))..
2009. jún. 3. 15:07
Hát ha nagyon belefeszülök a munkába akkor kb. amit megkeresek talán 100....levonom, mint kötséget és ez marad...Aztánb meg enni is kéne és számlát befizetni....Jah az ember így küszködik, de akkor is szép Szakma:))
114. Veronika27 (válaszként erre: 113. - Bné Zsazsa)
2009. jún. 3. 11:13
Zsazsa, nekem így 5 év után elég lenne a 80-100ezres nettó fizetés, össze is tenném a két kezem érte...
113. Bné Zsazsa (válaszként erre: 111. - Timcsi.)
2009. jún. 3. 10:16

Szia Timcsi!

De jó volna, ha beérnétek 80-100ezer forinttal!!!!

30 éve vagyok a kozmetikus

szakmában, saját szekeremet tolom mégsem dőzsölök. Azért került oda a világ ,ahova, mert felnőtt egy olyan nemzedék aki nem tudja mi az elég!! Huszonévesek olyan fizetéseket kérnek és remélnek, ami nem méltó Hozzájuk! Miért akar annyit keresni, mint 30 éve "szakmahű" polgár!!!!

112. Veronika27 (válaszként erre: 111. - Timcsi.)
2009. jún. 1. 21:10
Szia. Ha csak egy szakmát szeretnél, akkor valóban ne ezt válaszd. Ehhez belső indíttatás kell. Az én volt osztálytársaim kb. 70%-a csinálta csak a papír miatt, meg mert "de szép és nőies szakma", csak aztán az ilyenek miatt jönnek a vendégek, hogy "nézd, hogy elcseszte a bőröm ez az xy kozmetikus!". (Ezeket én személy szerint megbuktattam volna, mert talán bemagolni ha tudták a tananyagot, de értelmezni már nem.) Egyébként a diplomáddal se fogsz tudni sokkal többet csinálni, ha M.o-on maradsz. Külföldre menj ki, jobban megbecsülik a végzettséget és a munkaerőt. Addig menj, míg nincs családod. Sok sikert neked!
111. Timcsi.
2009. máj. 31. 15:06
Sziasztok,örülök hogy rátaláltam erre a fórumra. 19 éves,idén érettségiző lány vagyok...jeletkeztem főiskolára,de mellette szeretném kitanulni a kozmetikát. A család is arra ösztönöz hogy inkább egy szakma legyen a zsebemben,mert azzal lehet többet elérhetek mint egy diplomával.Az ismerőseim egy része viszont lebeszélne erről a képzésről,mondván hogy népszakma,és nem kevés indulóösszeg szükségeltetik hozzá,illetve a vendégkör nehézkes kialakulása...A kommentárokat olvasva meggondandó hogy ezt a pályát válasszam-e. Sokan alkalmazott kozmetikusként dolgoznak majd 80-100 ezer forintért a kozmetikus növendékek,mert ehhez nemkell tőke.Valóban rengeteg képzés indul,Dunát lehet vele rekeszteni...csak kár hogy ennyire kihalóban van a keresettsége...Mindenesetre tényleg az egyik legcsodálatosabb szakma a világon. Szép napot nektek!
110. eb673dfdcb (válaszként erre: 109. - 6342d2631c)
2009. márc. 4. 14:22
Húúúú szempilla dauer?..hát azt megigérhetem, hogy megnézem Neked, de most nem tudom, hogy hol lehet!...
109. 6342d2631c (válaszként erre: 107. - Eb673dfdcb)
2009. márc. 1. 19:33
Nem tudod véletlenül hogy hol lehetne kitanulni a szempilladauert?
2009. febr. 18. 01:53

:) sajna ez a nagy átlag...

Amúgy elhiszed, hogy a pasikon is sokminden múlik? Az én párom pld. szóba se állna olyan lánnyal/ nővel, akinek a bőre gázos... Szoktam is tőle hallgatni rendesen, ha látunk 1 csinos, amúgy szépnek mondott fiatal lányt,vagy nőt, aki puccos p...a, de a bőre borzalmas!

Viszont a kalapját megemeli azok előtt, akik problémás bőrűek, de nem szégyellnek bőrgyógyászhoz, kozmetikushoz, kozmetológushoz járni, nem sajnálják az időt, a pénzt rá! (valószínűleg nem tenné, ha ez lenne a jellemző...)

Mondjuk, a párom hiúsága az eget súrolja! Nem az a nyálas pasi, de a bőrápolásra merem állítani, hogy többet fordít, mint sok nő! Arclemosó, arctonik, arckrém... Mi kell még :)

(azért azt bevallom, hogy megszoktam mosolyogni, amikor én már nem győzöm kivárni a soromat a tükör előtt, mert ő még az arcával pepecsel :)))

2009. febr. 16. 20:59
Tök jó(:() még be is égeti a bőrébe a szoliban a miteszereket:))..Sajna ez az átlag gyáááááááá.....
2009. febr. 13. 19:50

Sziasztok!

Úgy látom kicsit beállt a fórum. Én ma szembesültem azzal, amit ti - szakmabeliek - itt sokan írtatok.

Kozmetikusnál voltam. Nagykezelés.

Épp a gőzben ülök, amikor csinos, szolis, műkörmös fiatal lány jön szemöldökszedésre. Szó szót, tett tettet követett. Szóba került a sminktetoválás. Érdeklődött, hogyan miként.... stb. A kozmetikus csajszi elmondta a tudnivalókat és közben megjegyezte, hogy a bőrödre viszont ráférne egy alapos tisztítás.

Gondolom a választ sejtitek......

105. Bné Zsazsa (válaszként erre: 91. - Eb673dfdcb)
2009. febr. 6. 17:15
Halihó! Négy napot unokáztam, és úgy feltöltődtem, hogy világítani lehet velem. Nagyon kellett!!!! A krémet már megfőztem előtte, írtam is valahová.....Szupi lett, már be is jött az alapanyag ára.Látom nem unatkoztatok míg "kikapcsoltam",de én most még nem tudok morogni, majd hétfőtől!! Majd bekapcsolódok ha "bezökkentem".
104. Veronika27 (válaszként erre: 103. - Eb673dfdcb)
2009. febr. 5. 09:50
Ebben sosem lesz változás. Szerintem még sosem ömlött ránk annyi szépségápolási reklám, mint mostanában. Pedig a magyarok köztudottan reklámok hatására vásárolnak, meg mindenki fogyózik, hogy modell alkata legyen, és még sincs bennük meg az igény a szép, tiszta bőrre...
103. eb673dfdcb (válaszként erre: 102. - Luciababa)
2009. febr. 5. 08:04
Amíg nem lesz jobb a helyzet(az "agyakban" kéne rendet tenni először is)addig nem várhatjuk az igényességet....Nos sokszor a méhnyakszűrésre nem mennek el anyáink, illetve leendő anyáink, miért is várnánk el, hogy egy arctisztításra elmennének, ezzel mutatva rossz példát gyerekeinknek...Mikor lesz változás?
2009. febr. 4. 21:37

Sziasztok!

Ez egyébként tényleg így van:


1. vendégkör: anyum is mondja, hogy vannak a régi hűséges vendégei, de egyre több a hirtelen beeső, hónapokra eltűnő, majd ismét feltűnő vendég, akik mindig az előző kozmetikust szidják..


2. arcbőr: barátnőmnek nem vmi szép az arca, miteszeres, pattanások is vannak. Megkérdeztem tőle, miért nem megy el kitisztíttatni (nekem is vannak miteszerek, de egy "nyomkodás" után élmény végigsmiítani az arcom, annyira sima). Azt válaszolta: "Hülye vagy? Drága is és még fáj is, egy idő tán ugyanilyen lesz".

Ilyen felfogású emberek mellett nem is csodálkozom, hogy egyre kisebb az igény arctisztító kezelésekre.

Panaszkodnak, hogy fáj. Ugyan már. Ennyit megér, ugyanúgy mint a gyanta. Vagyis megérne..

2009. febr. 4. 21:01

Igazatok van:)....

enyém a 100. hsz.:)))

2009. febr. 4. 20:01
Hihiéne :))))) elírtam! higiéne akart lenni :))
2009. febr. 4. 19:32
Pénze sztem mindenkinek arra van, amire szán, amire igénye van! Ha nekem igényem van arra, hogy szép legyen a bőröm, akkor inkább máshonnan veszem el azt a pénzt, máson spórolok! Nagyon kevés az a nő, vagy pasi, akire azt lehet mondani, hogy igényes! Sokan csak olyan szinten adnak a külsőségekre, hogy minnél márkásabb ruhában feszítsen, de közben tiszta ragya, vagy a fogai rohadnak! Addig, amíg a legtöbb embernek pld. a szájhihiénéjével is hatalmas gondok vannak, ne várj sokat! Ne várd, hogy a szép bőrre igénye legyen!
98. Maja60
2009. febr. 4. 16:50
Talán ha nem lenne ennyi munkanélküli.Ha a kozmetikum nem lenne drága.Ha nem lenne az életbe maradás mindennapi küzdelem.Mindenre jutna de mindenki ezekről a dolgokról mond le először.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook