Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A mai szépségipari állások és a kozmetikusok helyzete fórum

A mai szépségipari állások és a kozmetikusok helyzete (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A mai szépségipari állások és a kozmetikusok helyzete

1 2 3 4 5 6 7 8 9
97. eb673dfdcb (válaszként erre: 96. - Veronika27)
2009. febr. 4. 13:48
jah...ez tényleg gáz....
96. Veronika27 (válaszként erre: 94. - C1e9612cd3)
2009. febr. 4. 13:31

Teljesen egyetértek. Kozmetikus vagyok. A párom öccse 15 éves és katasztrófa a bőre. Playstationt tudnak neki venni több tízezer forintért, de hogy azt mondanák, hogy menj el fiam kozmetikushoz, adok rá pénzt, na olyan nincs! 2 hónapja volt a szülinapja, megleptük egy komplett arcápoló csomaggal (abból vettük, amikkel dolgoztam, így tudom, hogy hatásos), van benne tisztítóhab, arckrém, tonik, arcmaszk, peeling. Szerintetek hányszor használta a 2 hónap alatt??? Egyszer sem! Pedig én még azt is felajánlottam neki, hogy megcsinálom neki, hogy tudja, mit mi után kell használni.

Szóval itt a szülőkkel van baj. Hajfestésre, műkörmökre van igény, de a szép bőrre nincs...

95. eb673dfdcb (válaszként erre: 94. - C1e9612cd3)
2009. febr. 4. 12:29
Értem én, de az a kevés aki hűséges a kozmijához.(((..és nincs pénze az embereknek....ez is tragédia
2009. febr. 4. 02:57

Ne haragudj Era, nem olvastam vissza a hozzászólásokat, de elmondanám a véleményem a cikkről. Szerintem nem is csupán azzal van baj, hogy a leendő, vagy az éppen aktuális paciensek drágálják a kozmetikus szolgáltatását. És nem is azzal, hogy túl nagy a konkurencia. Az, aki jó kozmetikus, biztos, hogy hatalmas (legalábbis megfelelő számú), és hűséges vendégkörrel rendelkezik! Szerintem, a probléma onnan indul, hogy a problémás bőrű tiniket a szülők nem szoktatják rá arra, hogy szakemberhez forduljanak. (én legalábbis ezt látom) Igaz, a mai tinik jórészének a fogmosásra sincs igénye, nemhogy a kozmetikusra... (vagy lehet, h csak én fogtam ki eddig ezeket a kölyköket?)

Szerencsére én soha nem voltam problémás bőrű, ezért nem jutottem el soha kozmetikushoz! Saját magam megtudtam csinálni mindent, ami kellett. Azonban. ami késik, nem múlik! Vannak dolgok, amikre a bőröm öregedésével már én egyedül képtelen leszek. Na, én erre az időszakra tartogatom a kozmetikust! És, ha sikerül jó szakembert találnom, biztos, hogy hűséges vendége leszek, mert semmiképpen nem tenném ki a bőröm állapotát semmilyen véletlen "balestnek".

Sztem legalábbis fontos, hogy az a kozmetikus, aki kezeli a bőröm, ismerje szinte minden pórusát, minden lehetséges minőségi változását, érzékenységét, stb!

2009. febr. 3. 07:25
Itt is megkérlek nudelberry, hogy(Kata?) hogy hagyd el a fórumot...Szívességet tennél, ha nem szélhámoskodnál...
92. 6342d2631c (válaszként erre: 84. - Azsutus)
2009. febr. 2. 10:52
Hát igen,sajnos félnek már a fodrászoktól!Sokan félve ülnek be hozzám is,de megnyugodva szállnak ki a székemből!Mert lehet találni olyan fodrászt aki a vendég kérését tarja szem előtt,de sajnos az kevés,de nekem jó mert bennem megbiznak,tudják,hogy én keveset vágok ha keveset kérnek.Az iwiwen ha megkeresel: aa Gyovainé Viki néven találsz meg,ott a képeim között láthatod munkáimat és ott látni fogsz egy nagyon hosszú hajú lányt is aki csak bennem bizik,igymár kb 9 éve jár hozzám.És sok olyan vendégem van aki vidékről jár hozzám,vagy más kerületből immár több éve,aztán hozza a barátnőjét,anyukáját ...stb.Igy alakit ki vendégkört a fodrász!
2009. febr. 2. 07:52

Bné Zsazsa!

Krémecskéid??? Mit "főzöl" még?:)))

90. eb673dfdcb (válaszként erre: 86. - Petrikek)
2009. febr. 2. 07:51
A véleményed nekem is segített..Milyen gép volt? Megtudhatom?..Előre köszi szépen!
2009. febr. 2. 07:49

Szia nudelberry!


Pfúúú hát lehet összekeversz valakivel:))), de nem kezeltem rádiófrekis géppel soha (csak ismerem a gépeket), IPL Nannolight géppel viszont lehet, hogy kezeltelek Téged, de most ez nem rémlik(ne haragudj sok vendégem volt akkoriban)...Priviben azért elárulhatod hol kezeltelek "nagy hatással":)))

Üdv: era

2009. febr. 1. 16:07
mert, hogy nekem is ez a véleményem a rádiófrekis kezelésről, bár nekem ránctalanítás céljából csinálta Era(ismerem a cikk íróját)...És szerintem is nagyon hatásos a kezelés...
87. d2c5b75247 (válaszként erre: 86. - Petrikek)
2009. febr. 1. 16:05
Köszike a válaszod, :))))).....Segített:)
86. petrikek (válaszként erre: 83. - Eb673dfdcb)
2009. febr. 1. 15:15

szia!

Nem tudom, hogy mennyit segítek vele, de én próbáltam egy ilyen rádifrekvenicás elven működő alakformálást. Nem tudom, hogy kinek hogyan vált be, de szerintem nagyon hatásos.

Ehhez persze tudni kell, hogy rendszeresen mozgok és nem zabálom magam halálra. Tavaly tavasszal próbáltam. Hatásos volt. A kozmetkusom szerint "csodákat művel" ránctalanítás terén is.

85. eb673dfdcb (válaszként erre: 84. - Azsutus)
2009. jan. 31. 23:13
Hát megértelek, de van azért frankó fodrász aki tiszteletben tartja a kérésed:)..Keress, kérdezősködj és találsz..:)
84. azsutus (válaszként erre: 57. - 6342d2631c)
2009. jan. 31. 20:27
Sziasztok! Én is azok közé tartozom, aki otthon festem a hajam. Az én városomban már az összes fodrászt kipróbáltam. Hiába mondtam milyen frizurát szeretnék, össze-vissza belenyirbáltak, otthon nem győztem kiigazítani. Egyszerűen felfoghatatlan számomra, hogy miért nem a vendég kérését tartják szem előtt. Évek óta szeretném a hajam hosszát egybenöveszteni, de ez nem sikerül, mert a fodrásznak hiába mondom, hogy csak alulról vágjon le 1-2 cm-t, tépett frizurát csinál. És ezt csinálja mindenki, bárkihez megyek.
2009. jan. 29. 10:34
váááá ..egy kis segítség kellene csajok! Ki mit tud a rádiófrekvenciás gépekről????Nagy segítség lenne egy ismerősömnek ez a kérdéskör....Köszönöm előre is :)
2009. jan. 28. 20:32
Még valami csajok..elkezdtem gondolkodni, hogy szakmatársak és érdeklődöknek szerveznénk egy kis találkozót, hogy összedughassuk a buksinkat:))) Tavasszal lenne valamikor(ezt még megbeszéljük)..Hogy hol arra még jó lenne megoldást találni, mert vannak Szekszárdról és más távolabbi városból is....Szóval ezen töröm a fejem:)
2009. jan. 28. 20:29
Pfff tsiztára örülök, hogy ennyi szakmabeli és kesves érdeklődő írogat ide....Köszönöm:)
2009. jan. 28. 20:26
A felnőttoktatás vagy képzés során ugyanannyi óraszámban van meghatározva a tananyag ledása mint a nappali(régi képzésnél)...Szóval én mint tanár(szakismeretet oktatok), konkrétan szívemen viselem minden tanítványom sorsát.Szeretném, ha sokat tudnának és felkészültek lennének-élvezem, hogy más vagyok mint a több tanár-én ímádok tanítani és új dolgokat, kutatásokat is szeretek megosztani a "tanulokkal"...Hidjétek el nem mindig a modul vagy tanfolyam jellege adja a tudást, hanem aki tanítja..Én beleadok apait-anyait, de nem kicsit!!!...De megértem Luciababa amit írsz....De mondok valamit, örülök a lelkesedésednek! Ezért nem hal ki a kozmetikus:))))
79. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 78. - Bné Zsazsa)
2009. jan. 28. 19:34
Bizonyára :)
78. Bné Zsazsa (válaszként erre: 77. - 3e0ba54fb8)
2009. jan. 28. 19:25
Szia! Én is mondhatnám, hogy csak 3 hét múlva tudlak fogadni.Valamelyik kolegina azt gondolja, hogy így menőbb!! Hú, ez biztosan szupi kozmetikus, mondjátok Ti, hisz ennyi munkája van???? Tuti, hogy van KIVÉTEL! Üdv
2009. jan. 28. 19:06
Ma felhívtam a kozmetikusomat egy időpontért, 3 hét múlva kaptam időpontot. Megígérte, felhív ha valaki lemondja. Szerencsére mégsem mindenhol ilyen rossz a helyzet.
76. Veronika27 (válaszként erre: 75. - Luciababa)
2009. jan. 28. 18:59
Hm... Akkor lehet hogy errefelé más a szokás! Nem tudom, passz!
75. Luciababa (válaszként erre: 74. - Veronika27)
2009. jan. 28. 14:52
Tudom, de a felnőtt oktatás is csak tanfolyam szerű, 13-15 hónapos.
74. Veronika27 (válaszként erre: 71. - Luciababa)
2009. jan. 28. 13:03
Létezik ám felnőtt oktatás is!
73. 6342d2631c (válaszként erre: 66. - Eb673dfdcb)
2009. jan. 28. 12:32
Szia!Igen,fodrász-hyjhosszabbitó vagyok
2009. jan. 28. 12:01

Szerintem menj el kozmetikus tanfolyamra. Ha másért nem, mert sokmindent megtanulsz (amit esetleg anyukád még nem mondott el)


Tanuld ki az általad megálmodott dolgokat (ezek jó részét anyukád nem tudja), és legyen a szalonban ez a te feladatod.

Csináld te a mézemulziót, stb.

Előbb-utóbb szerintem több vendégetek lesz. (remélem)

71. Luciababa (válaszként erre: 70. - Veronika27)
2009. jan. 28. 09:44

Szia!


Még arra gondoltam, hogy egy ideig ott körmözök mert elférnék, és ha ő úgy gondolja, hogy akkora átadná megtanulnáma szakmát, közben persze segítenék neki ott ebben abban.


Tanfolyam oktatásra van már csak lehetőségem mert 22 leszek, és addig van nappali

70. Veronika27 (válaszként erre: 69. - Luciababa)
2009. jan. 27. 19:51
Szia Luciababa! Szerintem nagy előnnyel indulnál, ha kész üzletet vennél át, persze az is akkor jó, ha anyukád halad a korral és fejleszt is az üzletben. Viszont igaza van Zsazsának, nem mindegy a személy... Szerintem egy próbát megér, bár a tanfolyami "oktatást" én sem favorizálom... Szerintem próbálkozz meg vele, de ne csak ez az egy végzettséged legyen.
69. Luciababa (válaszként erre: 68. - Bné Zsazsa)
2009. jan. 27. 17:33

:(

Elszomorítottál, pedig nagyon lenne kedvem kozmetikusként dolgozni, de a vendégkörön én is gondolkoztam már. Még ő is aktívan dolgozik, én max 2-3 barátnőt tudnék odacsalogatni.

Még tnaulok egy évet, utána majd még átgondolom az egészet, addig is gyakorolgatom a szakmát

2009. jan. 27. 17:15
Szia!50 éves,vidéki kozmetikus vagyok. Nyolc évvel ezelőtt mi is ilyen dilemmában voltunk a lányommal.Egyetlen érv szólt ellene, de ez lett volna a legfontosabb:a vendégkör.Ha két műszakban visszük az üzletet akkor az én zsebembe nem lesz annyi. Ha nem adok át Neki vendéget, akkor Neki miből lesz egy kissebb városban.Ilyenkor még a rokonok, barátok is ugyan azok.Egy szó mint száz, nem lett kozmetikus pedig anyósom is az volt.A sors úgy hozta, hogy az osztrák határ mellé ment férjhez.Így már jó lett volna ,hogy kozmis, de már nem lesz. (bár még emlegeti)Tanácsot adni nagyon nehéz, de azt tudnod kell, hogy nem felmenőben vagyunk!!!Még csak pár gondolat! A városunk egyik legjobb kozmetikusának a lánya követte anyukáját. Oly annyira, hogy az anyuka külföldre költözött, így mindenestől Övé lett az itthoni vendégkőr.Csak egy baj volt, a lánya nem Rá hasonlított hanem az apukájára!!Hiába keresték benne az anyukát ,nem azt kapták. Abba is hagyta a szakmát.Sajna nem tudom kire halgass!!! Üdv: Zsazsa
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook