Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A mai szépségipari állások és a kozmetikusok helyzete fórum

A mai szépségipari állások és a kozmetikusok helyzete (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A mai szépségipari állások és a kozmetikusok helyzete

1 2 3 4 5 6 7 8 9
2009. jan. 27. 15:10

Sziasztok!


Elég elkeserítő a helyzet!

Jelenleg írom a diploma munkám, és mivel édesanyám is kozmetikus, szeretném kitnaulni a szakmát, de már csak a 10-15 hónapos tnafolyamra van lehetőségem. Már kiskoromban is imádtam magam kenegetni, de sajnos anyukám is azt mondja, hogy örülne, ha több olyan törzsvendége lenne mint én.

Tudom, hogy gagyi a tanfolyam, mert alig tnaulok meg aheti 2 gyakorlati órán vmit, de anyum mondta, hogy ő nem vállaja a gykorlataot, hiába van mesterlevele, azt mondta inkább menjek el a városba minél több dolgot megismerni - persza ha úgy döntök, hogy kozmetikus leszek.


Diplomámmal sem fogok többre menni sajnos, és hát hogy mondjam, anyu 50 éves múlt, átvehetném majd jópár év múlva az üzletet, addig is átjárkálnék hozzá besegíteni (gyanta, szempillafestés nagyon megy) és pár barátnőmön is tudnék gyakorolgatni.


Első ötlet a kéz és lábápoló volt, de a vendégek zöme idősebb így inkább sima pedikűr/gyógypedikűr manikűr lett volna a fő "profil". Bátyám barátnője viszont kicsit lebeszélt, azt mondta hogy pedikűrhöz sok esetben gyomor kell, és hogy előbb mennek el kozmetikushoz mint körmöshöz. Ő egyébként körmözik. azt mondja sok pénz elvisz az anyag, házhozjárni talán jobb, de 1 műköröm 2 óra kb, annak a fele szinte anyag, és inkább szeret rövidebb manikűrös munkákat megcsinálni.


Szóval ez a helyzet. Most nem tudom mit csináljak, kezdjek-e neki vagy ne merjek, de mégis ott van egy kozmetikai szalon, mellette fodrászat, kialakult vevőkörrel. "aranybánya"?!?!?!


Másik dolog: vannak ötleteim, milyen tanfolyamokat , extra szolgáltatásokat szeretnék elvégezni ileltve ajánlani. sminkes tanfolyam, elektrokozmetika, mézemulziós gyanta, stb. Kérdés, hogy egy kisebb településen erre mekkora kereslet van. Ráadásul januárban, februárban, és napjainkban, maikor betörtek a piacra anyukám által oly sokat szidott epilálók, borotvák, szőrtelenítő krémek, otthoni arcpakolások, és műszempillák.


Ennyi az én véleményem. Vélemények kicsiny álmomról? szerintetek milyen esélyeim vannak?


Egyébként anyu mondja, hogy tőlem el tudna kérni 1 alkalommal 10ezret, de hát ha fizetnem kellene én sem járnék hozzá havonta :(

66. eb673dfdcb (válaszként erre: 65. - 6342d2631c)
2009. jan. 26. 14:47
Viki..Fodrász vagy?
65. 6342d2631c (válaszként erre: 58. - Veronika27)
2009. jan. 26. 11:12
Hát van olyan nő-lány aki mindent megadna azért,hogy hosszú haja lehessen!Nem mindenkinek adatik meg,hogy dús- szép hosszú legyen a haj,ez az a réteg aki ezt a szolgáltatást igénybe veszi.És mivel én nem a belvárosban dolgozom,nálam nem szöknek egekbe az árak.
2009. jan. 26. 09:14
enrosadira tavasszal jön pestre...öööö akkor jó idő van és talán többen eltudnak jönni...ez jó nektek csajok???Kávé, tea vagy süti :)...Valahol a belvárosban, kávézó..ötleteket várok!...:))
63. Bné Zsazsa (válaszként erre: 62. - Eb673dfdcb)
2009. jan. 25. 17:44
Benne vagyok, segítek!
2009. jan. 25. 11:30
Apropó csajok! Lenne kedvetek kozmetikusok, fodrászok összejönni egy beszélgetésre..?tUDOM NEM KÖNNYŰ MEGSZERVEZNI, DE FELVETEM A DOLGOT ÉS TALÁN LESZ BELŐLE VALAMI!Hmmm??? Mit gondoltok?
61. eb673dfdcb (válaszként erre: 60. - Bné Zsazsa)
2009. jan. 25. 11:28
Tuti recept, még krémfőzös iskolás koromból nostalgiázok :)....Sokféle krémet csinálsz belőle...Örülök, hogy leírod és megosztod ezeket velünk....Nagyon szépen köszönjük és ezt a jó tulajdonságodat ne hagyd el!!! Hajrá ZSAZSA:)
60. Bné Zsazsa (válaszként erre: 56. - Eb673dfdcb)
2009. jan. 24. 18:34
Halihó! Cetaceum nem volt abban a patikában ami a kozmihoz közel van. Ebből az alapkrémből fogok kikeverni massz. krémet, gyull.csökkentőt, hyarulolsavas pakolást, stb. Ezt fogom otthonra is adni, jó kis tavaszi bőrgyulladásokra. Azulén olaj, vitaminok és máris dolgozik a krém. Legalább az ultrahang is tud haladni, nem úgy mint a levegős, habos- babos krémekben. Még a kaviáros oldatot is ezzel fogom berezegtetni.Hogy miért most főztem ,azt ne kérdezzétek: Talán túlságosan könnyűek lettek, a látszatra tele,tégelyek. .................
2009. jan. 24. 14:14
Oké mindenkinek rosszzzzzzzz......Sajna..
58. Veronika27 (válaszként erre: 57. - 6342d2631c)
2009. jan. 24. 13:57
Nem tudom, manapsag ki engedheti meg maganak a hajhosszabbitast. az is egy vagyon.
2009. jan. 24. 13:03
Sziasztok!Én bár fodrász vagyok a mi helyzetünk sem jobb.Annyi festék kapható a boltokban és a fodrászkellékesnél is mindent megtalálnak már,ami egy hajfestéshez/gyantázáshoz/műkörömhöz szükséges.Azt kéne bevezetni mint külföldön,hogy csak a szakembereknek adják el a kellékeket-anyagokat.Én nem dolgozok drágán,mégis sok olyan vendég kerül hozzánk aki otthon befestette a haját nem úgy sikerült neki ahogy kellett volna és végül nálunk jukad ki.Sajnos a válság is elért bennünket,de mivel én kitanultam a hajhosszabbitás több módszerét így kompenzálva vagyok.De sajnos a kozmetikusoknál és a műkörmösnél eléggé érezhető.
56. eb673dfdcb (válaszként erre: 55. - Bné Zsazsa)
2009. jan. 24. 10:02
De jó...Csak jöjjenek a vendégek ezuzt kívánom:)...Melyik alapanyagra kellett várnod?
2009. jan. 23. 18:49
Sziasztok!Kész a krém Nagyon fincsi lett. Egy féle alapanyagra kellett várni, de ma tudtam már főzni.Úgy tűnik kezdenek a vendégek előbújni, dolgoztam a héten!!!Üdv Zsazsa
54. eb673dfdcb (válaszként erre: 53. - Bné Zsazsa)
2009. jan. 17. 22:38
Hajráááááá Zsazsa:)...Értesíts minket!
2009. jan. 17. 18:58
Sziasztok! Elhatároztam, hogy a jövő héten zsíros krémet fogok főzni a kozmiba. Legalább 50 éves a recept, 20 éve ez természetes volt, elfogyott főztük a következő adagot. 2 órán keresztül kell keverni , hogy a zsíros alapanyagok befogadják a vizet. Remélem a patikában megkapom a hozzávalókat. Ha megfőztem írok! Csak remélni tudom , hogy nem lesz rá időm.
52. Veronika27 (válaszként erre: 51. - Eb673dfdcb)
2009. jan. 16. 11:16

Ha penzes szuleid, vagy ferjed van :)

De ez tenyleg elszomorito :(

2009. jan. 16. 10:17
Sajnos levonom a levonnivalót, szinte mindenki egyetért azzal a ténnyel, hogy tarthatatlan a helyzet...Mégis, hogy lehet ezt túlélni?
50. Orsica
2009. jan. 15. 00:24

Sziasztok!

Teljesen egyet értek mindenkivel. Én testkezelőként dolgoztam 8 évig , most gyesen vagyok, és egyben várom a második babát. Az utolsó évben felvettem egy alkalmazottat, hogy kihúzom így addig, amíg vissza nem megyek. Mellette én voltam egy üzlet főbérlője, tehát nekem kellett gondoskodnom a kozmetikusról, masszőrről, körmösről. Midezt itthonról egy pár hónapos gyerekkel. A kozmetikusunk bejelentette, hogy babát vár, egy év alatt 5 masszőr, és 5 körmös volt az üzletben. Nem volt magas a bérl. díj, csak nem bírták kivárni, hogy vendégeik legyenek, és 2 hónap múlva felálltak az asztaltól. 1 évig bírtam így, és aztán elfogytak a tartalékaim. Nagyon sajnálom, mert egy nagyon jó kis vendégköröm volt, persze ők is lemorzsolódtak amikor elmentem. Hogy mit fogok csinálni, ha egyszer visszamegyek? Fogalmam sincs, ráadásul ez egy du-i, esti szakma, mert mindenki munka után jön, de akkor mi lesz a gyerekekkel? Nem látom most ennek a jövőjét. És igen, minden sarkon kozmetika van, ( és ezzel nem túlzok), és igen, az emberek ezt veszik ki először a listájukból. Szóval elkeserítő.

2009. jan. 13. 12:10

Hát igen..Hány műköröm és "hogyan vágjunk hajat otthon" reklámot láttok a Tv-ben? Nos persze a finistermékeket reklámozzák(hajhabok, lakkok, sampon)de ezeket azt hiszem nem éri fel a Vichy, Loreal, Nivea krémek használatára ösztönző reklámáradat.Nekik is érdekük az eladás és mivel ehhez "nem kell hajatvágni, körmöt felrakni- tehát " könnyebben sajátítható el"(nah most mit mondjak mint kozmetikus amikor a bőrgyógyász nem akar hozzányúlni a vendég bőréhez és visszaküldi hozzám, akkor mi a könnyű, a kozmetikában????)ÁÁÁÁÁ nem jól van ez így....Igen a "gyorskaja", "gyorsposta" gombnyomásra rendelés és a "gyors külsőségek számítanak" és ezért talán jobban pörög a fodrászok élete és a körmösöké(bár nem keveset dolgoznak ők is és néha éhenhalnak, de mégis jobban mennek hozzájuk)....:(((A kozmetikai sláger valóban a szempilla, szemöldök, esetleg gyanta(de ezt is sokszor megoldják otthon a vendégek akár rosszul akár jól)....Nincs ránk szükség....Most mit mondjak a tanítványaimnak?Hogy sz@rt se ér a szakmájuk?:((( Szomorú

, ezért

48. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 47. - Moanda)
2009. jan. 11. 18:01

Igen, ez is igaz, Az igények is mások sok esetben.A pattanásos bőr nem gáz, de ha nincs műköröm azért megszólják a suliban:(

Bár nekem jórészt középkorú vendégeim voltak, így őket ez nem nagyon érintette.Viszont pl kezelésre nem, vagy csak ritkán jártak, inkább szempilla, szemöldök ami sláger volt, mert az látványos.Az utolsó évben meg pl a telet kihúztam egy patron gyantával, mert azt csak nyáron igényelték, tudni illik télen eltakarja a nadrág a szőrt:o

47. moanda
2009. jan. 10. 22:55

Sziasztok,

En veletlen keveredtem erre a weboldalra, es mint kozmetikus szomoruan de egyetertve olvastam a hozzaszolasokat. Sokaig azt hidtem hogy ezzel a vendeg kerdessel hogy hol vannak? azt hidtem hogy egyedul kinlodom.

En most is egy szepsegszalonban taposom a kereket ameddig meg birom, es elkeserito naponta szembenezni mind azza a problemaval hogy nem ugy igenylik a szep szakmankat mint regebben vagy ahogy szeretnenk. Sajnos valtoznak az igenyek es szokszor azt is vitatom hogy nincs penzuk a vendegeknek. Latvan azt hogy 50.000 ft tol a 100.000 ftokat is meghalado osszegeket kepessek hajhosszabitasra kidobni amit atlag 5 havonta ujjitani kell mert elkopik a potlas es a mukormokrol ne is beszeljunk. Oda is atlag 3 hetente ronahannak a vendegek ketsegbe esetten hogy jaj mi lessz a kormommel mert mar kezd lenoni?! es hat vetekszik a kozmetikai kezelesek araval. Szoval en ugy erzem, hogy sajnos a kulsoseg es latvanyossag az amit keresnek a vendegek mert hogy attol szebb lesz.... Szebb??! Kozelrol nezve a szet szolariumozott es mar igencsak apolasra szorulo bor az nem az nekik nem szembeotlo!!!??? Elkeserito hogy manapsag mar a szepseget a hajpotlasokban es a hosszukormokben merik!!

Es a kozepiskolas kislanyokorl mar ne is beszeljunk mert nem nagyon latok olyat akinek a kezen ne legyen mukorom, de az arcuk...

Es ahogy beleolvastam az elozo megjegyzesekbe en is nagyonsokszor tapasztalom sajnos egyre tobbszor ,hogy a nap vegere mar erom sincs hazamenni mert ugy leszivjak a vendegek az energiamat! Sajnos a legtobb napot eros fejfajassal zarom es beesve az agyba csak arra varok hogy visszaszedjem az eromet! Mert tenyleg energiavampirok!

Arrol mar nem is beszelve hogy ez a szakma mar reg nem 6 oras munkarol szol, hanem legalabb 10 oras!

Ahhoz hogy tenyleg szinten tudjunk maradni csak penz kerdese. Sok mindennel mar probalkoztam a legjobb testkezeleseken keresztul a szempillahosszabitasokon at ...

sajnos csak mi tudjuk hogy mivel jar belevagni egy ujjitasba... sajnos sokszor tapasztaltam hogy a vendegek igenylik az ujjat amit megprobalok beszerezni de hogy hasznaljam is az mar nem kell mert -"most megsem kerem majd legkozelebb" es sajnos a kremek mennek a szemetbe a szempillahosszabitasos ragasztok amit tobb 10.000 ft ba kerulnek beszaradnak stb stb....

de gondolom ezeket ti is ugyanigy tapasztaljatok :))

es mindig este azt remelve holnap egy uj nap jon majd el :)))

2009. jan. 9. 13:07

Sziasztok:)

Elkezdtem olvasni a cikket, de nem értem a végére, mert tudom mi van benne.

Én is kozmetikus vagyok.Most otthon vagyok a kislányommal gyesen, de erősen gondolkozom, hogy visszamenjek e dolgozni a szakmámba.

Nálunk nincs munkalehetőség, így a nők ezen spórolnak.Az utolsó három évben pl nem emeltem árat sem, és még így is egyre kevesebb nő engedhette meg magának, hogy igénybe vegye a szolgáltatásaimat.

2009. jan. 6. 11:14
Pfúúúúú lányok örülök, hogy ennyien hozzászóltatok(nem gondoltam volna)....Még tessék beszélni róla, tessék tapasztalatokat írni:))))....Era voltam:)
44. Veronika27 (válaszként erre: 43. - N.hani)
2009. jan. 5. 12:42

Szia!

Én jelenleg nem dolgozom, de a 3 évig referencia szalon tulajdonos voltam. Én maximálisan meg voltam elégedve a céggel, amely forgalmazta a termékeket. Megadtak minden marketing támogatást, ami az eladáshoz kellett, évi 2 továbbképzést mindig tartottak (egyiket külföldön), s a saját termékeik mellett szerződést kötöttek olyan cégekkel, amelyek gépeket, fertőtlenítőket stb. forgalmaztak. Mindig házhoz szállították a termékeket, ez nagyon fontos, hisz a postaköltség nagyon drága. Ami még fontos volt, hogy a szállító is kozmetikus volt, vagy pedig ha mégse, akkor nagyon értett a termékekhez, ők is jöttek a továbbképzésekre, bármit kérdezhettünk, mindig tudták a választ! A továbbképzéseken pedig nagyon sok hasznos tippet kaptunk elméletben és gyakorlatban is.

Sajnos tudok olyan céget, ami amellett, hogy csak postán lehet rendelni, olyannak adta a területi képviselői jogot, aki mint ember, bár magas szaktudással rendelkezik, de maga az udvariatlanság, és a bunkóság megtestesítője, aki még a szavát sem tartja be.

43. n.hani
2009. jan. 5. 11:43

Sziasztok!

Először is BUÉK!

Én most regisztráltam az oldalon és ez a kőr is az ami nagyon érdekel! Több oka is van mert kozmetikus tanuló vagyok és gyűjtöm a tapasztalatokat valamint emelet egy kozmetikai cégnél dolgozom! A szakmában forgok már 3 éve, de csak most kezdtem el az elméleti képzést saját elhatározásból! Ne ilyedjen meg senki nem nyúlok semmilyen bőrhöz, csak gyakorlaton. Nem szeretném megnevezni a céget ahol dolgozok maximum privátban ha valakit érdekel, viszont a véleményeitekre lennék kíváncsi. Azt hiszem a 2008-as év a kozmetikusok nagy százalékának egy nagyon és még annál is nehezebb év volt, és nagyon sok mindenkitől azt hallottam, hogy nincsennek megelégedve a professzionális termékeket forgalmazó cégek támogatásaival és egyáltalán nem érdeklik a cégeket , hogy a kozmetikusoknak épp mire, milyen újdonságokra, támogatásokra lenne szükségük (tisztelet a kivételeknek). Egyáltalán nem segítik a munkátokat! Ezért döntöttem úgy, hogy nem csak azoknak a kozmetikusoknak kérem ki a véleményét akikkel valamilyen kapcsolatba kerültem már, hanem megpróbálok minnél szélesebb körben látni. Írjatok már arról nekem légyszi, hogy mennyire vagytok megelégedve azzal a kiszolgálással, lehetőségekkel. . . amit a termékeiteket forgalmazó cégek kínálnak, miben tudnánk a munkáitokat segíteni és bármit ami igazából felmerül bennetek ezzel a témával kapcsolatban!

Még annyit, ez az írásom megtalálható már egy másik témánál is, ez csak azért van, hogy biztosra megtaláljak minden kozmetikust és aki úgy gondolja, hogy tehetünk egymásért annak elolvashassam a véleményét!

Szép Napot mindenkinek!

2009. jan. 5. 08:47
Sziasztok! Jó reggelt! Ha igaz amiket leírunk, akkor idő lenne a legtöbb a krémfőzéshez.Már én sem főzök, de a régi vendégeim még emlegetik a jó "vastag" krémeket.A mai habkrémeket már én sem tudom, hogy kell: sok víz és mégtöbb levegő???Mit is írhatnék még!Nincsenek szuper gépeim, még mindig nem jutott rá. '92 óta dolgozom a legnagyobb Biptron lámpával (szeretem),de nagy szó volt akkor! De nem az enyém volt akkor még ,egy gyógycentrum része voltam.Mindig érdekelt az egészségügy, de bármit szerettem volna a kozmiban csinálni nem igazán volt eladható.Azt tapasztalom, hogy bármennyire is kényelmes sokmindent egyhelyen megcsináltatni,nem szeretik a vendégek.Itt ezt, ott azt, mindig nem engem akar látni és hallgatni.No meg ,hogy mennyit költ magára így nem derül ki.(ez nem baj)Te csak masszírozzál minket,-mondják, gépeket nyomkodni mindenki tud.Most, hogy minőségi váltást mertem, kellett csinálnom elkezdem megint a testmasszázst.A hawaii relaxot tanultam meg még 2000-ben ,nem fáj, kényeztető! Ma ez a fontos!Ennyi szeretethiányos nő még soha nem volt.Szívnak is rendesen. Megfigyelted már, hogy 20 perces masszázs után lefordulsz a székről?Ezek az energiavámpírok!!! Meg kellene tanulnom nem engedni!Ti tudjátok, hogy kell???Bár akkor nem olyan lesz a masszázs mint most.Sok minden kavarog a fejemben, fontos dolgok, de talán a fiatalokat más érdekli.Tudjátok:MINDENKINEK MÁS A FONTOS!!!
41. Veronika27 (válaszként erre: 40. - Bné Zsazsa)
2009. jan. 4. 20:33

Írj még Zsazsa, kíváncsiak vagyunk rá!

Krémfőzésről annyit, hogy összesen talán 2 óránk volt, amin tanították, s az elsőn a tanár is elrontotta :) Manapság már nincs erre szükség, vagy igény, na meg idő rá.



Era, köszönöm a jókivánságokat!

2009. jan. 4. 19:12
Sziasztok Kolleginák!30 éve végeztem Pécsett,azóta Szekszárdon dolgozom kozmetikusként.1983 telén ,éppen gyesen, megkerestek, hogy menjek vissza dolgozni!!1 éves lányom és alig 3 éves fiamat betettem a bölcsibe( volt hely)és dolgoztam.Akkor még éreztük a nőnapot a máj.1-ét stb.Jó világ volt, pedig a krémeket is mi főztük.(ti tudtok?)HOgy hol tartok ma?Két diplomás gyereknél, egy unokánál, egy bérelt üzletnél(két hete költöztem másikba).Semmi különöset nem tudok ennyi év után sem felmutatni, sajna. Álmomban nem gondoltam volna, hogy a vendégköröm két hónap alatt "felszívódik" De most itt tartok 30 év után!A fiatal kolleginák "szatyorból" dolgoznak, így az apró munkák lemorzsolódnak.Bezzeg nyomkodni nem szeretnek! Nálam minden vendég zárt ajtó mögött szépül, nincs zsibvásár.De már réges -régen bezárhattam volna, ha nem szeretném jobban a vendégeimet mint jómagamat.Még sokmindent tudnék írni, de...
39. eb673dfdcb (válaszként erre: 37. - Veronika27)
2009. jan. 3. 14:39
Sok sikert az életben Vera:))))...Úgy legyen:)
2009. jan. 3. 12:46

Még valami: külföldön jól meg lehet élni ebből a szakmából. Csak Magyarországon vannak ilyen lehetetlen helyzetben a szolgáltatóiparban dolgozók. Ha fiatalabb lennék és nem lenne párom, valószínűleg kimennék hajóra dolgozni, ahol havi 3000$-t is meg lehet keresni vele.

Egyébként akit érdekel: árulom az összes felszerelésemet. Priviben lehet érdeklődni, a cuccok Makón (Csongrád megye) vannak.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook