Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A mai szépségipari állások és a kozmetikusok helyzete fórum

A mai szépségipari állások és a kozmetikusok helyzete (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A mai szépségipari állások és a kozmetikusok helyzete

1 2 3 4 5 6 7 8 9
157. vkatka (válaszként erre: 154. - Eb673dfdcb)
2009. júl. 13. 18:18
Igen Era, Ilcsivel fogok dolgozni, ahogy Veronika írta. De azért enyhén kiakadtam, hogy ma átmentem Kecskemétre, alig találtam meg a helyet ahol lehet kapni Ilcsit, erre közölte velem a nő, hogy csak a vevőkártyával rendelkező kozmetikusokat áll módjukban kiszolgálni... A vevőkártyához azonban kell a végzettséget igazoló bizonyítvány, amit majd elfaxolnak Pestre, és onnantól kezdve kb.1 hét amíg megérkezik a kártya. És akkor majd kiszolgálnak Ilcsivel.
156. Veronika27 (válaszként erre: 154. - Eb673dfdcb)
2009. júl. 13. 17:59

Era, írta már. Ilcsivel fog.

Valóban kedvező a havi 5000, sőt szinte semmi! Remélem, beindul majd az üzleted:))

155. zsudi
2009. júl. 13. 15:20

Kedves Bné Zsazsa!


Igazán nem tudom, min húzta fel magát annyira, akinek nem inge, nem veszi magára.

Mind a 2 diplomám "eladhatatlan" a mai világban, de nem azért váltottam pályát-sok más emberrel ellentétben-mert gyors meggazdagodást vártam, hanem mert a kozmetikusi szakmát sokkal testhezállóbnak érzem és imádom csinálni!

Kettőnk közül nem nekem kéne megbékélnem a világgal...

154. eb673dfdcb (válaszként erre: 153. - Vkatka)
2009. júl. 13. 14:30
Kata ez nagyon jó lehetőség...Gratulálok és nagyon sok sikert kívánok!!! Apropó...milyen krémmel fogsz dolgozni?
153. vkatka
2009. júl. 11. 17:21

Sziasztok!

Tegnap néztem meg az üzletet amelyiket bérelni fogok szeptembertől :))))

Meg is egyeztünk a bérleti díjakról is, és nagyon jól járok. Szerencsére ismerősünké az üzlet és kaptam fél év türelmi időt, amikor is nem kell fizetnem és azután is csak havi 5000 Ft-ot. + a rezsi. De ez most nagyon boldoggá tett!

2009. júl. 8. 17:03
Amúgy osztom Zsudi Hsz-jeit, mivel most kezdi a szakmát biztos fel van háborodva dolgokon(még lesz is)...De kérlek Titeket, ne legyen vita:)) Olyan jó kis téma ez és tök jó, hogy sokan hozzászólnak:)....Na szép napot:)
151. eb673dfdcb (válaszként erre: 136. - Zsudi)
2009. júl. 8. 17:01
Zzudi.. valóban elavult dolog a krémfőzés és valóban nem épp kívánatosak a krémek mint a gyáriak, de ahogy mondod gazdaságosak és természetesen nagyon is tudod, hogy mi van bennük....Az hogy gusztustalan nem mondanám, hanem inkább macerás.....Szerintem nem rossz dolog a krémfőzés manapság sokan visszatérnek bio- vagy egyéb kozmetikumokra illetve a krémfőzésre, mert sok az allergizáló anyag....persze így sem nagyon lehet kivédeni a sok allergiás reakciót...
150. eb673dfdcb (válaszként erre: 140. - Bné Zsazsa)
2009. júl. 8. 16:56
Zsazsa:)....Fiatal és bohó:) Nézd el neki:)))...
149. Veronika27 (válaszként erre: 148. - Vkatka)
2009. júl. 6. 23:36
Ez utóbbit nem ismerem. Az Ilcsinél az a rossz, hogy nem túl hosszú a szavatossági idejük, egy nagyobb kiszerelés esetében nem biztos, hogy gazdaságos megoldás.
148. vkatka
2009. júl. 6. 15:43
Ezen nagyon sokat gondolkoztam, sokmindent kipróbáltam és végül az Ilcsi mellett döntöttem. Jó termékek még a Benexere termékek is de máig em küldték meg sem az árlistát, sem az elérhetőséget.
147. Veronika27 (válaszként erre: 146. - Vkatka)
2009. júl. 6. 14:29
Választottál már terméket, amivel dolgozni fogsz?
146. vkatka (válaszként erre: 145. - Veronika27)
2009. júl. 6. 14:28
Köszönöm Veronika! Nagyon igyekszem mert ez az egyetlen reményem!
145. Veronika27 (válaszként erre: 144. - Vkatka)
2009. júl. 6. 14:04

Sok sikert kívánok, és főleg kitartást! Az nagy segítség, ha egy ideig nem kell bérleti díjat fizetned, talán így marad pénzed majd. Nem könnyű és biztos sokszor eleged lesz a venségekből, de ez ezzel jár.


Van itt olyan, akinek a szakma mellé van kéz-és lábápolói végzettsége is?

144. vkatka
2009. júl. 5. 21:55
Én az idén végeztem kozmetikusként. Szeptemberben kezdek vállalkozóként, egy ismerősünk üzlethelyiségét fogom bérelni. Annyi engedményem lesz, hogy egy ideig nem kérnek tőlem bérleti díjat, majd csak azután, ha már beindult. Sajnos nagyon is igaz hogy pénz kérdése az egész. Az én osztályomban ketten vizsgáztunk jelesre, a többiek kettesre meg hármasra... És persze a kettes tanulóknak nyitnak a szülők saját kozmetikát, akiknek nincsenek pénzes szülei, az meg kereshet munkát, de nem nagyon talál...
143. vkatka
2009. júl. 5. 21:50
Az én sulimban egyel alattam járt egy srác, azt mondta hogy kozmetikus akar lenni... Jövőre végez.
142. Bné Zsazsa (válaszként erre: 141. - Veronika27)
2009. júl. 5. 17:53
Szia! Úgy gondolom, nem tetszik a koleginának semmi! Egyáltalán nem bántott, hanem fölháborított!
141. Veronika27 (válaszként erre: 140. - Bné Zsazsa)
2009. júl. 4. 23:31
Zsazsa, nem értelek. Mi volt a bántó a soraiban?
140. Bné Zsazsa (válaszként erre: 137. - Zsudi)
2009. júl. 4. 09:52

Szia!

Csak azt tudnám, hogy hol voltál mielőtt kozmetikus szerettél volna lenni!!!!

Jobban körülnéztem volna a "piacon", hiszen nem tegnap keletkezett bajságokat sorolsz.

A másik végzettségeiddel sem lehet manapság mit kezdeni? Vagy ott is belenyúltál a nem "eladható" diplomákba?

Úgy gondolom Neked sem a 20, sem az 50 éves nem tetszik!

Előbb kibékülnék magammal, a körülvevő világban a szépet keresném.

Ha már ilyen nyílvános helyen írtál gondolom nem lep meg, hogy mindenki nem fog bólogatni a soraidra.

Még csak annyit?; 30 éve végeztem kozmetikusként és csak a gyes szakította félbe szorgalmas napjaimat a kozmetikában!

139. Veronika27 (válaszként erre: 138. - Zsudi)
2009. júl. 3. 22:33

Zsudi, akár én is írhattam volna, amiket te. Bár talán én "gagyi" iskolában végeztem, de itt nem ez a fontos.

Nálunk is volt lehetőség sminktanfolyamra menni. Én nem mentem és milyen jól tettem: ugyanez volt, mint nálatok.

Milyen diplomáid vannak?

138. zsudi
2009. júl. 3. 13:22

Ma hívtam egy sminkoktató céget hogy érdeklődjek a tanfolyamukról, melyet kifejezetten kozmetikusoknak hirdettek: 30 óra 110.000.Ft :D

Remélem komolyan gondolták, mert viccnek durva lenne:) Honnan a bánatból szerezzek annyi pénzt???

Én is híve vagyok a "tanuljunk és képezzük magunkat"elvnek, de mindig elveszik a kedvem ilyenekkel...

Az évfolyamból többen voltak C.A.M. tanfolyamon:) (csak hogy ne legyen reklám)szintén egy kalap pénzért, ami abból állt hogy papírokat töltögettek ki színelméletből...semmi sminkelési lehetőség nem volt, az ajándékba kapott "eredeti amerikai C.A.M.cuccok pedig made in China minőség voltak

137. zsudi
2009. júl. 3. 13:18

A lehetőségeről meg annyit, hogy:

legyél fiatal, legyen vendégöröd, munkatapasztalatod (minél több év ugye), legyél önálló, saját krémekkel és saját gépparkkal, akkor nem lesz gond...így én is találnék melót, de sajna senki nem utal át a bankszámlámra milliókat csak úgy...hogy a fene vinné el...úgyhogy addig itthon dolgozgatok barátnőkön, és a tőlük kapott pénzt forgatom vissza. Bocs a sok kommentért, de nekem ez a téma most nagyon aktuális és sok még a friss élmény

136. zsudi
2009. júl. 3. 13:15

Még annyit hogy ő tanított minket krémet főzni...bár ne tette volna, mert szerintem undortó és rémesen elavult dolog...De spórolni nagyon megtanított, és bár akkor azt gondoltuk mi odáig sosem süllyedünk majd, lehet hogy mégis rákényszerülünk...Ti is szűritek még a gyantát, mossátok a gyantacsíkokat és hasonló szörnyűségek?

A vizsgák után azon gondolkoztunk, hogy vajon 20-30 év múlva mi is ilyenek leszünk? Mert sajna nem csak az én mesterem ilyen...

135. zsudi
2009. júl. 3. 13:12

Két hete vagyok okleveles kozmetikus, nem holmi gagyi iskolából (Szépmves), és már most bosszant a sok kókler!Lehet hogy ők jobban tudnak érvényesülni, de rémes szakemberek...végignézek a végzett évfolyamon, és egy kezemen meg tudom számolni, hányhoz ülnék be...:( Túl fiatalok még, linkek, nincs bennük semmi felelősségtudat, a legtöbb azért végezte el a sulit, mert nem volt jobb dolga, nem tudott mit kezdeni magával, vagy azért mert apu vesz neki egy kocsit, ha kibírja a 2 évet...

Én egész máshogy akarom csinálni, minőségi szolgáltatást nyújtani, tisztelettel bánni az emberekkel.Lehet ez azért van mert 2 diplomás, nyelvizsgás kozmetikus vagyok:) de volt gyerekszobám, nem tegezek le mindenkit, stb.

Most lehet nevettek, de ahogy a volt mesterem mondaná, a legtöbb tanulót arra is meg kellett tanítania, hogy kell felvenni a telefont...

Egyébként róla annyit hogy nem mondanám jó szakembernek, sem türelmesnek, egyszóval nem mesternek való:( Én annyit profitáltam belőle, hogy 2 év gyakorltom van, mivel utál dolgozni, és mindent velünk csináltatott. Szóval amit jónak láttam, ellestem, a többi fölött szemet hunytam és remélem hogy nem hoz össze vele az élet többet

2009. jún. 8. 19:52
Atom a téma:) Egyik tanulóm fiú gyönyörűen sminkel, a csajokat szereti:))) Ez tuti...egyszerűen szereti csinálni:)...Tehát vannak férfi kozmik vagy ami jellemzőbb sminkesek:)
133. Bné Zsazsa (válaszként erre: 132. - Nagual)
2009. jún. 7. 14:19
Kreatívitás, kézügyesség mindegyikhez kell! nemdebár???
132. Nagual (válaszként erre: 131. - Bné Zsazsa)
2009. jún. 7. 13:49
Hát igen ez az élet iróniája... Akit ismertem az asztalosként kezdte, később masszőr, műkörmös ,béna üzletember és most biztonsági őrként dolgozik... :)))
2009. jún. 7. 13:33

Itt vagyok ,csak közben megkereszteltük az unokámat!Köszi a gratulációkat, bár ne lennék ilyen "fehér bárány".

Én ismerek férfi kozmetikust, most már masszőr.A 70-80 -as években dolgozott feleségével együtt. Így aztán az intim dolgokat nem Ő csinálta.

A dolog pikantériája csak az ,hogy előtte karosszérialakatos volt. Nem vicc!!!!!

130. Veronika27 (válaszként erre: 128. - Petrikek)
2009. jún. 5. 23:52
Én egyről tudok, akit Péternek hívnak, benne volt valamelyik szakmai magazinban. Hát nem tudom, intim gyantát mennyit csinálhat :)))
129. Nagual (válaszként erre: 128. - Petrikek)
2009. jún. 5. 19:00
Nem tudom, de férfi műkörmöst ismerek... :D
128. petrikek (válaszként erre: 125. - Nagual)
2009. jún. 5. 18:30

Ja már látom bocsi, fodrász...

Elsőre kicsit meglepődtem, mert még nem találkoztam férfi kozmetikussal. Szerintetek van?

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook