Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A mai szépségipari állások és a kozmetikusok helyzete fórum

A mai szépségipari állások és a kozmetikusok helyzete (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A mai szépségipari állások és a kozmetikusok helyzete

1 2 3 4 5 6 7 8 9
217. Veronika27 (válaszként erre: 216. - Eb673dfdcb)
2009. szept. 7. 21:21

Sajnos kevés a lelkiismeretes oktató Era, mert csak a konkurenciát látják a tanulóikban... A pénzt persze szeretik elrakni, de az oktatás helyett csak takarítást bíznak a tanulókra... Tisztelet a kivételnek!


Kaptam egy levelet otthonra, hogy mehetek mestervizsgázni. 140.000Ft...

2009. szept. 7. 21:10

Hát Lányok!


Vizsgáztatni fogok kozmetikusokat és baromira gáz, ahogyan fel vannak készítve a mestereik által.... tragédia nagyon szégyen...ANNYIRA GÁZ A MODUL RENDSZER, HOGY MINT TANÁR TAPASZTALOM A SAJÁT BŐRÖMÖN SZINTE NAPONTA....ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

215. vkatka (válaszként erre: 214. - Veronika27)
2009. szept. 4. 10:08

Ja értem :)

Most Biolával és Baumannal dolgozik.

214. Veronika27 (válaszként erre: 213. - Vkatka)
2009. szept. 4. 10:07
:) Maystarral kezdtem dolgozni, vagyis évekig azzal dolgoztam. Ő meg képviselő volt. Tőle rendeltem meg a kezdőcuccot, le is hozta nekem, meg a képzéseken is találkoztunk.
213. vkatka (válaszként erre: 211. - Veronika27)
2009. szept. 4. 10:02
Igen, ő az. Te honnan ismered?
212. vkatka
2009. szept. 4. 10:02
Veronika, felvettelek én is!
211. Veronika27 (válaszként erre: 210. - Vkatka)
2009. szept. 4. 10:01
Katka, Kiss Iza??
210. vkatka (válaszként erre: 208. - 874eb11dfd)
2009. szept. 4. 10:00
Igen sajnos kell hozzá az ismeretség. Az én szakmai tanárnőm Lakitelekről költözött Zalaegerszegre. Lakiteleken és környékén nagyon elismert volt, sokan jártak hozzá, de amikor elköltözött, akkor ugye nem volt ismerős azon a helyen és nem is ment az üzlet. Viszont most belevágott újra egy központi helyen és úgy tűnik, bejön neki :)
209. vkatka (válaszként erre: 207. - Veronika27)
2009. szept. 4. 09:57
Köszönöm szépen! Megpróbálok majd többet írni bele, hogy ne legyen olyan unalmas :P
2009. szept. 4. 09:57

ahol én voltam gyakorlaton, ott is csak egy wc volt. Hú..az eléggé bejáratott üzlet volt, imádtam ott lenni, mindig volt dolgunk :)

Én is szeretném csinálni, főleg sajátot, de hát nem merek belevágni.. Főleg itt Veszprémben nagyon isemrősöm sincs..

van egy veszprémi csajszi,szoktunk beszélgetni, ő is kozmetikus, alkalmazott.. és utoljára mikor beszéltem vele, mondta,hogy 3 hete senki nem volt nála.pedig mindenféle ingyenes kezelés van, pl. ingyen lábgyanta, vagy ingyen ultrahang..és még így se mennek hozzá. Ezért nem merek kezdeni, pedig itt a szomszéd házban van kiadó hely..

207. Veronika27 (válaszként erre: 204. - Vkatka)
2009. szept. 4. 09:55
Köszi! Bejelöltem a naplód, bár még csak beleolvastam, de nagyon érdekel!
206. vkatka (válaszként erre: 198. - Veronika27)
2009. szept. 4. 09:55
Ha gondolod, vegyél fel : vkatka88@hotmail.com
205. Veronika27 (válaszként erre: 202. - Vkatka)
2009. szept. 4. 09:54
Ez sajnos igaz, régebben sem kapkodtak az alkalmazottakért, de a válság óta meg főleg nem!
204. vkatka (válaszként erre: 199. - Veronika27)
2009. szept. 4. 09:54
Igen, Félegyházán. Nyugodtan jöhetsz hozzám, szívesen látlak :)
203. Veronika27 (válaszként erre: 201. - Vkatka)
2009. szept. 4. 09:53
Szívesen, máskor is!
202. vkatka (válaszként erre: 196. - 874eb11dfd)
2009. szept. 4. 09:53
Muszáj belevágni, tényleg félelmetes, de más lehetőségem nincs :(
201. vkatka (válaszként erre: 197. - Veronika27)
2009. szept. 4. 09:52

A fertőtlenítők már megvannak. Az ellenőrzés is valószínűleg együtt lesz a fodrászattal. Még az árlistát ki kell nyomtatnom. Ezek a biztonsági adatlapok lesznek még macerásak :S

Nem hallottam még a két wc-ről, de nincs is annyi. A gyakorlati helyemen is csak egy van, meg tusoló sincs.

Köszi az infókat, sokat segítettél!

2009. szept. 4. 09:50
laksz:)
2009. szept. 4. 09:49
Katka te nem is lkasz messze Makótól. Egyszer talán majd meglátogatlak:) Félegyházán nyitsz?
198. Veronika27 (válaszként erre: 196. - 874eb11dfd)
2009. szept. 4. 09:48

Ezt nem is tudtam, pedig tegnap jól eldumáltunk egy topicban:)

Csajok, ha van kedvetek msn-hez, én szívesen beszélnék a témáról. Megoszthatnánk egymással, hogy melyik termék vált be árban/minőségben, ki milyen árakon dolgozik, milyen újdonságok vannak meg ilyenek. na?

197. Veronika27 (válaszként erre: 195. - Vkatka)
2009. szept. 4. 09:46

Beszerezted a fertőtlenítőket? Ha igen, ahhoz kell biztonsági adatlap. Ezt vagy internetről tudod letölteni (Domestosé fent van), vagy a cégtől kéred, akitől vetted. (Én Afroditával dolgoztam, ők terjesztettek fertőtlenítőt is, tőlük kaptam adatlapot is.) Kell egy ellenőrzési napló is, ezt azt hiszem irószerben tudod megvenni.

Ezek után, ha minden készen áll a nyitásra, szóval kompletten kitakarítottad, berendezted, árlistád kiraktad (ez fontos!), akkor hívod az ÁNTSZ-t és kérsz egy helyszíni szemlét, ami nekem legutóbb 12.000Ft volt... Akkor kimegy a nő, beleírja az ellenőrzési naplódba, hogy milyen fertőtlenítőjeid vannak, milyen gépeid és hogy működnek, meg hogy a krémeknek jó a szavidejük, meg ilyenek, milyen higiéniai viszonyok vannak meg milyen a wc, tusoló, aztán lepecsételi és kész. Aztán küldik neked a határozatot, hogy kinyithatsz. Én ezt a határozatot is kitettem a falra bekeretezve.

Nagyjából ennyi, nálam így volt.


Nálatok is kötelező a 2 wc??

196. 874eb11dfd (válaszként erre: 195. - Vkatka)
2009. szept. 4. 09:42

fúú..aztamindenit :) Nem semmi, ilyen fiatalon üzletet nyitni :) Tök jó :)

Én is kozmetikus vagyok. már több mint 1 éve végeztem, és nem merek válalkozó lenni, üzletet nyitni.. sőt azóta mióta befejeztem a sulit, nem gyakoroltam..bár még bennem vannak a dolgok :)

195. vkatka (válaszként erre: 194. - Veronika27)
2009. szept. 4. 09:37

Szia! Árban próbálok a legolcsóbb lenni, de sajnos ez nem olyan egyszerű, mert fizetni kell ugye minden hónapban, nem is keveset :(

A gyanta Ecowax, a smink egyszer majd Malu Wilz lesz, de erre még gyűjtenem kell, addig is a saját készletemet használom, ami vegyes. Van benne BABOR, meg még egy márka, de nem jut eszembe a neve.

Az én kozmetikám fala citromsárga, a függöny narancssárga, fehér bútorok. Ahogy a függönyön átsüt a nap, valami hihetetlen kellemes hangulatot ad az egész helyiségnek.

De sajnos még mindig várat magára a nyitás. A vállalkozóit még ki kell váltani, a fodrásszal együtt akarjuk mert van neki egy ismerőse az okmányirodában és mondta hogy akkor csináltassuk nála mindketten. Még mindig nem vagyok tisztában a további engedélyekkel. Az üzletre minden engedély megvan, de a fertőtlenítőszerekkel, steril tűvel kapcsolatosan nem tudom, hova forduljak. Esetleg az ÁNTSZ-hez?

194. Veronika27 (válaszként erre: 193. - Vkatka)
2009. szept. 3. 18:44

Katka, mesélj az üzletedről:) Milyen áraid lesznek? Mikkel dolgozol Ilcsin kívül (gyanta, smink)?

Emlékszem, mikor én nyitottam 5 évvel ezelőtt... Jajj de szép is volt.

Az első kozmetikám lila színű volt. Halványlila fal, lila éger bútor, lila kiegészítők. Aztán fél év múlva helyet változtattam, mert jó lehetőség adódott a város legmenőbb fodrásza mellett dolgozni, kevesebb bérleti díjért. Ott sajnos a tulaj nem engedte, hogy átfessük a falat, bár megjegyzem, hogy minden fel volt újítva frissen és szépen. Így vettünk a bútorra bútormatricát és áthúztuk narancssárgára. Úgy is szép volt! 3 évet töltöttem ott, aztán átmentem egy mégolcsóbb bérleti díjú helyre. Szerettem a fodrász kolleganőmet, rengeteg vendég jött tőle. Aztán hát...szerelem jött és külföldre költözés. Tavaly júniusban üzletzárás:(

193. vkatka (válaszként erre: 192. - Bce8b01be5)
2009. szept. 3. 17:56
Az nagyon jó ötlet! Tudod egy szakember jobb tanácsokkal szolgálhat mint az eladók a drogériában. Jól megnézi a bőrödet, és direkt a te bőrödre való termékeket fog neked ajánlani. Járj sikerrel :)
192. bce8b01be5 (válaszként erre: 191. - Vkatka)
2009. szept. 3. 17:54
szija!:) fuu nem tudom de azon gondolkoztam hogy kozmetikushoz mindenfélekéépen elnézek hogy ő mit tud rá mondani!de ha van olyan termék akkor kiprobálom:)köszönöm neked:)és jo munkát kívánok:)pusz
191. vkatka (válaszként erre: 190. - Bce8b01be5)
2009. aug. 30. 22:43

Hát a szünet észrevétlenül eltelt!

Jövő héten nyitok a kozmetikában, most arra készülök. Az az igazság, hogy jó lenne ha kipróbálnád az Ilcsi termékeket. Én most kezdek vele dolgozni, hamarosan kitapasztalom, melyiknek milyen hatása van.

Van a közeledben Ilcsi termékekkel foglalkozó kozmetikus?

190. bce8b01be5 (válaszként erre: 189. - Vkatka)
2009. aug. 30. 19:05

szija!hát nem sok jo...:(sajnos nem épp a legjobb..de azota vettem clean&cleart csillogo bőr ellen...de ez kb 30percig jo :)

majd a wichyt akarom kiprobálni a pro matt termékeit...mert mintám volt belőle és nagyon jo..drága igaz..de már megörülök...:)hogy telt a szünet?:)pusz

189. vkatka (válaszként erre: 188. - Bce8b01be5)
2009. aug. 29. 11:03
Na, mi a tapasztalatod a krémmel kapcsolatban?
188. bce8b01be5 (válaszként erre: 187. - Vkatka)
2009. aug. 16. 20:26

szijjja!sajnos nem voltam sehol sem...igy elég unalmasan telt a nyár....bulizni voltam párszor..meg a páromnál voltam pesten,meg szoktam menni,deh az nem nyaralás!de sztem megveszem azt a pasztát..amugy a krém gyümölcs savas..és nem szárit...kiegyenliti a bört..de ideáig nagyon jooo:)

majd látom h késöbb is jo lesz e...:)

jo éjszakát!pusz

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook