Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A három hónapot betöltött baba ehet már gyümölcspépet? fórum

A három hónapot betöltött baba ehet már gyümölcspépet? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
316. M_Marcsa (válaszként erre: 315. - DODICA)
2007. dec. 15. 20:14
Én is bevettem annakidején.:)
315. DODICA (válaszként erre: 313. - ALLICS)
2007. dec. 15. 19:24

Miért ne?? :)))


Anno véletlenül úgy klikkeltem be. Aztán az első Hoxa kvíz idején volt a nemek arányával kapcsolatosan egy kérdés, s jó poén kerekedett abból, hogy több csaj férfinek volt jelölve. Így maradt, nem változtattam meg. Aki régebbről itt van, az többünkről tudja ezt a titkot. ;) :)


Mellesleg van egy nicknév ugye, ami meg alapból nem árul el semmit senkiről.... ;)

314. ALLICS (válaszként erre: 311. - Win)
2007. dec. 15. 17:34

Nekem az egyik barátnőmön kívül (neki van gyereke) ha kérdezik szopizik e mondom hogy nem,tágra nyitott szemekkel néznek hogy mi az hogy nem szoptatod a fiadat.Persze a többségüknek nincs még gyereke vagy éppen most várja.Ők azt hiszik nekik lesz(adja Isten)de ha nem magukat is lefogják nézni??

Ja és szerintem a szoptatás nem hozzáállás kérdése.

Nekem a fiam kicsi volt a szopizáshoz(34. hétre jött)fejtem úgy kapta a tejemet.Minden kaja előtt próbálkoztam,de szép lassan elmaradozott,mert akkor kifáradt és a cumisüvegből sem evett.Én lettem volna a legboldogabb ha tudok szoptatni,amit volt szerencsém kb 10 másodpercig átéltem(akkor már apadóban volt a tejem és nem jött neki belőle):(((

313. ALLICS (válaszként erre: 308. - DODICA)
2007. dec. 15. 17:25

Akkor az adatlapodon mért szerepel hogy:FÉRFI

Hameg a felesége vagy miért nem jelentkezel be más nélven.

312. win (válaszként erre: 306. - Kittys)
2007. dec. 15. 16:14
Köszi! :))))
311. win (válaszként erre: 305. - Ansza)
2007. dec. 15. 16:14

Én azon döbbenek meg, hogy sorra-másra hallom az ilyen jellegű panaszokat az anyukáktól, hogy a szoptatni tudók lenézik őket.


Én ezt nem tapasztalom, itt, ahol én élek. Én is 15 hónapig szoptattam a fiam. Szinte minden héten megyünk babajátszóba, ahol aztán tényleg mindenféle anyuka összejön, de soha nem volt téma, ki hogyan eteti a gyerekét.

Ha szóba került, akkor persze megbeszéltük, hogy az ő lánya még reggel, este tápszert kap, vagy az én fiam még mindig cicin alszik el, de ennyi. Több szót ez nem érdemel ennél, úgy hiszem. Pontosan annyit foglalkoztunk ezzel a kérdéssel, mint hogy kinek mekkora a gyereke, milyen oltást kapott éppen, hol vettek neki cipőt, és milyen volt a szülinapi torta. Egy téma volt a sok közül.


Nekem természetes volt, hogy szoptatok, és így etetem a gyerekem. De azt is természetesnek veszem, ha valaki nem tud (esteleg nem akar) és tápszert ad a babájának. Minden bizonnyal hozzáállás kérdése is -mindkét oldalról.

310. kittys (válaszként erre: 307. - DODICA)
2007. dec. 15. 16:12

Szia DODICA.

Nem bántottál meg,én sem akartalak téged.

Tegnap este amúgy sem volt a legjobb kedvem.

309. DODICA (válaszként erre: 307. - DODICA)
2007. dec. 15. 16:06

felvilágosítással


Bocs, elgépeltem.

308. DODICA (válaszként erre: 300. - ALLICS)
2007. dec. 15. 16:04

Ügyesen! :)))


Nem vagyok férfi.

307. DODICA (válaszként erre: 294. - Kittys)
2007. dec. 15. 16:03

Egyetlen egyszer se mondtam, hogy az anyák hibája lenne, hogy nem szoptatnak. Se azt, hogy az ő hibájuk, hogy elment a tejük. Utóbbit okkal vitatom, s a nem kellő felvilágosításnak tudom be, illetve mocskos lobbi-érdekeknek. De semmiképp se az anyákat teszem érte felelőssé. Szegények mindent megpróbálnak, mindenféle tanácsnak bedőlnek jóhiszeműen, majd végül kénytelenek lesznek tápszerezni, holott meggyőződésem, el lehetne ezt a sok lelki (s testi) cirkuszt kerülni megfelelő felvilágítással. Olyannal, amiben nincs hátsó szándék, s tényleg a szoptatás fenntartása a cél. Ehelyett viszont a gyakorlat az, hogy megnyugtatják az anyukát kedves szavakkal, semmi baj, van ez így, s jön a tápszeres recept. :(


Amit írtam, azt továbbra is vallom.

A te eseted egy példa, s mivel nem ismerem elejétől végéig, így nem tudom kideríteni, mi miért, mikor és hogyan történt.

Nem akartalak megbántani.

306. kittys (válaszként erre: 304. - Win)
2007. dec. 15. 15:55

Húúú Win első vagy az akasztófában.

Gratulaaaaa....

305. ansza (válaszként erre: 304. - Win)
2007. dec. 15. 15:32
nem nehéz,csak a párunk nevén kéne bejelentkezni!én is elgondolkodtam,hogy egy férfi hogy tud anyatejet termelni,de kozben rájöttem,hogy valószinű,az asszony a férje neve alatt ir.a szopiról annyit,lehet hogy béna vagyok,azért nem jött meg a tejem 1 hónap után se.pedig tényleg kipróbáltam mindent,és nagyon szerettem volna szoptatni.de nincs büntudatom,bár eleinte a szoptatós mamák megpróbálkoztak vele,de már nem veszem fel.érdekes,az ő gyerekük többet van dokinál,mint az enyém,pedig ő "csak egy tápos"
304. win (válaszként erre: 301. - Kittys)
2007. dec. 15. 14:28
Szeretnétek, hogy két perc múlva én is férfi legyek az adatlapomon? ;DDDDDDDDDD
303. M_Marcsa (válaszként erre: 277. - Kittys)
2007. dec. 15. 13:11
Á, nem . Csak írtad, hogy érdekel.
302. M_Marcsa (válaszként erre: 300. - ALLICS)
2007. dec. 15. 13:09
Tud ő mindent...És neki elhiheted...
301. kittys (válaszként erre: 300. - ALLICS)
2007. dec. 15. 11:19
ezen már én is elgondolkoztam
300. ALLICS (válaszként erre: 291. - DODICA)
2007. dec. 15. 11:17
csak tudnám hogy szoptatsz ha férfi vagy?????
299. win (válaszként erre: 296. - LoLiNa)
2007. dec. 15. 09:21

Sosem szabad elfelejteni és figyelmen kívül hagyni, ha nagyobb testvér van, aki rendszeresen jár közösségbe, akkor hazaviszi a picinek a bacikat. Az ő immunrendszere még gyenge, nem tud védekezni, így ami a nagyobbnál egy kis orrfolyás meg néhány köhintés, az a pici babaánál hetekig tartó nátha, hőemlekedés lehet.


Az ismerettségi körömben az elmúlt egy évben 3-4 helyen is született kisbaba, miközben a nagyobb testvér már óvodás. Mindenhol pontosan ez a helyzet: a nagy kicsinek egészségesebb volt és a kicsi baba sokat beteg.

298. LoLiNa (válaszként erre: 285. - DODICA)
2007. dec. 15. 06:14
ebben tévedsz! létezik ilyen is! nagynénémnek egyik szopi időről a másikra eltünkt a teje! és nem is volt több! egyidőben szültek (tán egy hét különbséggel) kerianyummal. hirtelenben nem tudtak jobbat kitalálni, megszoptatta kerianyum mind a 2 tökmagot! sajnos igenis létezik ez is, még ha csak nagyon ritkán is!
297. LoLiNa (válaszként erre: 288. - Kittys)
2007. dec. 15. 06:11
hogyne..
296. LoLiNa (válaszként erre: 295. - 5cb4354c81)
2007. dec. 15. 06:09
ezen vagyok én is kiakadva! mert dettó ugyanez a helyzet. a nagyobbik fiam tápszeres volt, semmi baja nem volt. ovis koráig max 2 nátha. de a pici? lassan 7 hónapos, de többet volt beteg, mint a család másik 3 tagja együttvéve! szopik... nem értem..
2007. dec. 14. 23:30
Még annyit a nagy anyatejről, hogy a kislányom, aki korababa volt, és szopi mellett tápszert is kapott a kezdetektől, 1.5 hós korától pedig csak tápszert, és 2 hós korától már kapott mást gyümit, főzit(akkor ez volt a ternd) tized annyira nem volt beteges, mint a kisfiam, aki csak szopizott. Amikor a fiamnak 4 hetesen középfül gyulladása volt, amikor tüdőgyulladása volt(állítólag félrenyelt tejci miatt),amikor 3 és 6 hósan kórházban voltunk rota vírus miatt (ezt a levegőből lehet elkapni, nem a kajától), állandóan náthás, hurutos volt...Akkor azt mondtam, senki ne jöjjön nekem azzal, mennyire jó az anyatej. Vagy lehet, az volt a baj, hogy túlságosan féltettem a legkisebb huzattól is? Nem tudom. Azt tudom, hogy a hozzátáplálás miatt soha nem volt gondunk. És bárhol, bármelyik orvosnak elmondtam, hogy mit adok a gyereknek, egy sem mondta, hogy baj lenne!
294. kittys
2007. dec. 14. 23:28

Na jól van.Nekem ebből a témából mára elég.Ugyse tudjuk egymást meggyőzni.Kinek ez kinek az a véleménye.

Még a hozzátápláláson lehet,hogy el is gondolkoznék,De a szoptatással nem értek egyett.

Akkor ezek szerint rengeteg anyuka van akiknek a saját hibájukból ment el a teje.?


1 hónapig szoptattam még a kisfiam (tápszer mellett),hátha vissza tudom hozni a tejem ,de nem sikerült.És te azt irod hogy egy ANYA IGENIS TUD SZOPTATNI.

Akkor én igen béna vagyok.Valamit igen jól tudhatsz amit én nem.

Mindig kiköpte a cicim mivel nem jött belöle semmi,csak szívta szívta és semmi.Persze addig sírt amig nem kapott valami mást.Én ezt tapasztaltam.És akkor azt irod,hogy jókat tudnak szopni,még akkor is ha én nem tudok lefejni egy cseppet tejet sem.

293. melin76 (válaszként erre: 275. - Pirosalma)
2007. dec. 14. 23:24

dedebár :))))

igazából nem hiszem, hogy bárkit is meg tudnék győzni..

2007. dec. 14. 23:21

Én a kislányomat egy percig sem tudtam "csak szoptatni". Koraszülött volt, és nem akart szopni, tehát már a kórházban is kapott tápszert. másfél hónapig szopott is mellette. Persze én is béna voltam, de senki nem mutatta meg, mit hogyan. A kisfiamnál minden jött ösztönösen. Igaz, hogy félóránként cicin volt, sokszor sírtam, hogy már nem bírom, de nyolc és fél hónapig szopott. Én már három hónaposan kóstoltattam vele a gyümiket. Persze csak egy-két kávéskanállal. Imádta!!! 6 hósan már mindenből evett amit főztem, mellette sok bébiételt, és szopizott is. 8,5 hósan egyre kevesebb lett a tejem, és már nem is erőltettem. Tápszert kapott helyette. Most 17 hós, babatejet iszik reggel este, és mindent a világon megeszik. ma éppen lelopta a konyhapultról a póréhagymát, és azt ette meg. Az sem számít neki, ha csíp.

Amúgy a sógornőm az első babáját másfél éves koráig szoptatta, a másodikat 2 hónapig tudta. Hiába szopott a kicsi, nem gyarapodott, mert nem volt elég tejci. Pedig ő tudja, hogy kell szoptatni!

291. DODICA (válaszként erre: 286. - Kittys)
2007. dec. 14. 22:34

Igen, neked szeretném (nem akarom) elmagyarázni, s csupán azért nem hiszem el, mert fizikai képtelenség, hogy igaz legyen.

Hozzáteszem, nem a te hibád, hogy ebben a helyzetben a tápszerhez nyúltál. Nem voltál kellő információk birtokában, az nyilvánvaló, ahogy olvaslak, s emiatt nem te vagy felelős! Arra se utaltam, hogy direkt nem szoptattál, mert azt viszont az indulataidból is feltételezem, hogy ez abszolút nincs így. Hidd el, tudom miről beszélek, s átérzem, mennyire keservesen érinthetett a szoptatási csalódás. Átéltem én is az első gyerekkel, őt sajnos "nem tudtam" úgy szoptatni, ahogy akartam. Utólag már tudom, a világon semmi gond nem lett volna, ha mindazt tudom a szoptatásról, amit a kudarc miatti csalódás végett kiderítettem, s szoptathattam volna őt is évekig, mint testvéreit.

Node gond esetén vannak jóakarók, akiknek a legegyszerűbb s gyakorta a legjövedelmezőbb megoldás a tápszer felírása.


Az is teljesen normális, hogy az anya nem tud tejet kipréselni a melléből látványosan, de ettől még a baba nagyon jókat tud szopni. Ennek mechanizmusába most nem mennék bele, részint bonyolultabb egy kicsit, részint meg már évekkel ezelőtt volt, hogy naprakész voltam belőle, félinformációkat pedig nem szívesen adok.


Érvelsz a szakmáddal. Pláne nem értem......

Ha nincs nagyon súlyos anyai betegség, szervi elváltozás, akkor igenis tud szoptatni egy anya! De elsősorban hinni kell benne.

290. ALLICS (válaszként erre: 289. - DODICA)
2007. dec. 14. 22:31
Pl a mi esetünkben azért kellett a hozátápi,mert a tápszer megfogta a székletét.Ez volt ami bevált(kipróbáltunk sokféle tápot cseppeket stb...)
289. DODICA (válaszként erre: 288. - Kittys)
2007. dec. 14. 22:25

Aha. Akkor pl. az én fiam is a tudtommal kapott anno cukros vizet, meg kotyvasz tejet... ;)


Szép szöveg, de ha valaki nem elég éber, akkor sose lesz igaz. :( Valahogy nekem az a tapasztalatom, a szülőt nem szokás mindig mindenről értesíteni.


Azt meg még mindig nem értem, a tápszeresek miért is kapnak hozzátáplálást? Nem elég szegényeknek, hogy a tápszer emésztésével kínlódnak?

288. kittys (válaszként erre: 283. - DODICA)
2007. dec. 14. 22:16

Anyatejes csecsemők sose kapnak hozzátáplálást!!!Csak tápszeresek,de ők is csak 4 hónapos kor után.!!!

És a kórházba is mindig egyeztetve van a szülővel a gyermek etetése.Szülői beleegyezés nélkül semmi sem szabad a gyermeknek adni.

287. ALLICS (válaszként erre: 286. - Kittys)
2007. dec. 14. 22:13
Kittys ne is húzd magadat fel tudod a mi gyerekeink "csak" tápszeresek.Mi bénák vagyunk hogy nincs tejünk.Amúgy meg biztos direkt nem szoptatunk.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook