Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A három hónapot betöltött baba ehet már gyümölcspépet? fórum

A három hónapot betöltött baba ehet már gyümölcspépet? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
376. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 339. - DODICA)
2007. dec. 20. 09:53
Köszönöm hogy ezt így leirtad:)Legyen péda sokak számára....
375. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 328. - Kittys)
2007. dec. 20. 09:49
nagyon nagyban hozzállás kérdése...nem cáfolom hogy vannak akik alkatilag nem tiudnak,de a ha mindenhol úgy állnának hozzá mint pl a Debreceni klínikán,ahol mindent megtettek úgy láttam több esetben is,hogy a legreménytelenebb esetből is kihozzák a maximumot...pár csepp is sokat jelent...volt ismim aki az elejétől csak minimálisat tudott "produkálni",egy éves koráig mégis kapta a babó azt a picit is....
374. 754c7e07c3 (válaszként erre: 373. - Kittys)
2007. dec. 19. 22:19
A tápszer után minden íz tetszik neki. Új. Változatos. Szoptatáskor úgy változik az anyatej íze, ahogy az anyaq étkezik. A tápszer mindig ugyanolyan ízű. A tesóm kisfia is mindent örömmel elszopogatott, még az uborkát, almapaprikát is.
373. kittys
2007. dec. 19. 21:53

Hát pár órája a neten lógok és a hozzátápiról olvasgatok.

Sok helyen tényleg azt irják,hogy várjunk vele min. 5-6 hónapos korig.

Na most elgondolkoztam egy kicsit.És úgy döntöttem,hogy nem növelem az eddigi mennyiséget többre.Mert már a hónap végére el akartam hagyni 1 tápszert,és főzeléket adni helyette.Ugyhogy maradok a napi 1 x-ri kóstolgatásnál (amit addig is csináltam) ami 20-30 gr körüli lehet.

És inkább csak gyümit fogok adni,(azt még muszály a kaki miatt)nem főzeléket.

Ugyis már 4,5 hónapos.január végén pedig elkezdem majd a rendes hozzátápit.

Csak az a baj,hogy már igényli a kis drágám,repdes ha már a tányérral megyek felé.

372. ALLICS (válaszként erre: 368. - Win)
2007. dec. 19. 21:14
Nem is magyarázkodni akartam.
371. win (válaszként erre: 370. - Pirosalma)
2007. dec. 19. 19:22
:DD
370. Pirosalma (válaszként erre: 369. - Win)
2007. dec. 19. 19:16

Helló!

Bocs, most esett le, hogy a HA hipoallergént jelent:-)

369. win (válaszként erre: 367. - Pirosalma)
2007. dec. 19. 19:02
Tudom, és szerintem pont ezt írtam én is. Csodálkozom, miért nekem írod? :-OOOO
368. win (válaszként erre: 366. - ALLICS)
2007. dec. 19. 19:01

Nézd, írtam is: mindenki azt csinál, amit akar. Nekem nem kell magyarázkodnod, én is csak leírtam a véleményemet és Te is a tiedet.

Nem azért tettem, hogy meggyőzzek bárkit, de ha ennek hatására megváltoztatja az eddigi módszerét, az is az ő döntése és az is, ha nem.

367. Pirosalma (válaszként erre: 362. - Win)
2007. dec. 19. 18:28

Sziasztok!


A tápszerekben a fehérjék (tej, szója ált.) különböző mértékben hidrolizáltak, tehát előre lebontottak, így az allergizáló hatásuk csökken.

366. ALLICS (válaszként erre: 362. - Win)
2007. dec. 19. 18:15
De itt nem arról van szó hogy én bébikajákkal tömöm minden etetéskor.Naponta egyszer-kétszer kap olyan 20-20g-ot.Ennyi ezt is csak azért hogy tudjon kakilni.Tudod nem szép látvány volt nézni hogy a gyerekem már annyira nyomja a kakit hogy majd ki guvvad a szeme.Bekeményítette a táp.
365. ALLICS (válaszként erre: 364. - Melin76)
2007. dec. 19. 18:12
Hát ez van....
364. melin76 (válaszként erre: 363. - Win)
2007. dec. 19. 17:40

Teljesen egyetértek.

Nekem van egy volt osztálytársnőm, még terhes volt, mikor mi elérkeztünk a hozzátápláláshoz, levelezgettünk, írtam neki, hogy mit mikor adok sorban, oldalakat linkeltem be neki, (mikor terhes voltam egyik barátnőm ajánlgatta nekem ezeket). Erre ő, hogy szerinte meg lehet adni mindent. És így is tett. Nem mondhatja, hogy nem tudott róla, hogy nem kéne. Próbáltam mondani neki, hogy olvasson utána a szoptatásnak - magamból kiindulva tudtam, hogy nem olyan egyértelmű mint elsőre gondolja az ember, erre ő minek, majd segítenek a kórházban, első napokban sebes lett a mellbimbója, mert rosszul tette mellre a babát, később már nem is csodálkoztam, hogy tápszerrel pótolt - mondván, hogy estére kevesebb a tej....

Három hónaposan hozzátáplált, az a kis nyugodt baba ekcémás lett, iszonyatosan sírt a fájdalomtól - végül szteroidos krémmel elmulasztották. És nem mondhatja az anyuka, hogy nem tudott semmit, csak épp nem hitte hogy baj lehet belőle.

363. win (válaszként erre: 360. - 5cb4354c81)
2007. dec. 19. 17:14

Mindegy?????


Pont hogy nem mindegy! A környezetszennyezést nem tudom megállítani (maximum megteszem ami tőlem telik), de a gyerekemnek nem muszáj 6 hónaposan rántott húst enni sült krumplival és majonézzel. Kis túlzással...


Pont az lenne a lényeg, hogy amit el tudunk kerülni, mint veszélyeztető tényezőt, azt kerüljük is el! Éppen elég, ami ellen nem tehetünk, nem kell azt még tetézni.

362. win (válaszként erre: 356. - ALLICS)
2007. dec. 19. 17:09

Itt egyáltalán nem arról van szó, hogy szívesen eszi-e amit adsz neki, hanem arról, hogy egészséges-e!


Arról van szó, hgy 3 hónapos kor előtt egy gyerek szervezete és főként emésztőrendszere teljességgel alkalmatlan arra, hogy az anyatejen kívül mást is emésszen.

A tápszerek is tehéntej alapúak, de -nem véletlenül !!!- azokat is folyamatos kutatások és fejlesztések sorén igyekeznek az anyatejhez leginkább hasonló összetételűvé tenni. (Ami persze lehetetlen, hiszen az mindig is fajidegen fehérjét fog tartalmazni, akármennyire is HA.)

De nyilvánvaló a cél: ha már tápszert eszik egy baba, akkor a lehető legkevésbé terhelje meg a még kialakulatlan, fejletlen emésztőrendszert.


Valamelyik szakmai értekezés ahhoz hasonlította a korai hozzátáplálást, hogy az olyan, mintha a rákos beteget a kemoterápia után túl korán kilöknék az emberek közé, és ott állna a legyengített immunrendszerével a mindenféle kórokozót hordozó (látszólag) egészséges embertömegben. Lehet, hogy nem lesz beteg, de nem biztos. Orosz rulett!


Egyébként abban maximálisan egyet értünk, hogy mindenki azt csinál, amit akar. Bármi is történik, a saját lelkiismeretével kell elszámolnia, nem máséval.

361. ALLICS (válaszként erre: 360. - 5cb4354c81)
2007. dec. 19. 17:01
Én is ezt próbáltam hangsúlyozni
2007. dec. 19. 16:48
Egyébként meg, amikor a környezetszennyezés, már olyan szinten van, mint manapság, akkor mindegy, hogy 4 hósan, vagy 6 hósan, vagy 12 hósan adsz mást is enni a bébinek. Mert úgyis lesz majd mástól más baja. Sajnos! Ez olyan, amikor azt mondtam, nem fekszem ki napozni, nehogy bőrrákot kapjak. Erre azt mondta az egyik ismerősöm: itt élsz, három gyár között, és attól félsz, hogy bőrrákban fogsz meghalni? :DDDD
359. 5cb4354c81 (válaszként erre: 357. - Mandy)
2007. dec. 19. 16:45
Attól függ milyen csokit eszel, és milyen mennyiségben!
358. supin
2007. dec. 19. 13:59
Ha szoptatol is akkor még várj.
357. mandy (válaszként erre: 356. - ALLICS)
2007. dec. 19. 13:51
Én is jóízüen eszem a csokit. De attól még nem tesz jót :)
356. ALLICS
2007. dec. 19. 13:33
Hát én ezzel nem értek egyet.A gyerekem olyan jó ízűen eszi a dolgokat és már ha a kezembe veszem a kistálját fülig ér a szája.De Te úgy csinálod én meg így.
355. win (válaszként erre: 354. - ALLICS)
2007. dec. 19. 11:56

Visszakérdezek: tételezzük fel, hogy meg volt a hajlam az allergiára (amit ugye nem lehet előre tudni senkinél), akkor miért is kell kockáztatni?


Ma már tudományos tényként kezelik, hogy ahol a szülő allergiás, ott a gyermek(ei) is hordozzák a hajlamot.

Nálunk sincs senki allergiás rajtam kívül, én mégis az lettem. Aki korán hozzátáplál, arra hivatkozik (olvass csak vissza, van nem 1, nem 2 ilyen), hogy nálunk senki sem allergiás. Itt vagyok jó példának: ki garantálja, hogy nem az ő gyereke lesz az első a családban? És nem most, hanem majd akár évtizedek múlva.


Lejebb már írtam: átlagéletkort figyelmbe véve 65 évig ehet egy férfi mindent, amit szeme-szája megkíván. Miért nem lehet kibírni a szülőnek azt ez egy évet, amíg korlátok vannak, és azt a felet, amíg nem kellene egyáltalán mást adni a babának? Összehasonlítva igazán nem tétel az a fél év! :)))


Ennyit megtenni a gyerekünk jövőbeni egészségéért szerintem nem jelenthet problémát, ez a minimum. :)

354. ALLICS (válaszként erre: 352. - Win)
2007. dec. 19. 11:12
És azt honnan veszed hogy a feles tejtől és rántástól van.Több ezer más dolog is lehet ami miatt ezek kialakulhattak nálad.pl hajlam is lehet....Miért pont a korai hozzátápira fogod??
353. 754c7e07c3 (válaszként erre: 340. - Win)
2007. dec. 19. 00:47
:DD
352. win
2007. dec. 18. 22:08

Könyörgöm! Miért ragad le sok ember azona szinten, hogy nem allergiás a gyerekem, pedig adtam neki már ekkor meg akkor gyümölcsöt, főzeléket, húst, stb.???!!!

Ki mondja, hogy 2 év múlva sem lesz az? Ki garantálja hogy nem 40 évesen sem lesz az? Akkor már felnőtt és nem tartoztok érte felelősséggel?


Én 18 évesen lettem allergiás, addig az én anyám is "verhette volna a mellét", hogy pedig feles tejet, meg száraz rántást kapott mégsincs semmi baja. Addig. Aztán? Most győzöm sokszor nem kiköpni a tüdőmet a nagy tüsszögésben, fáj, sebes az orrom a sok fújkodásól, könnyezik, viszket a szemem, és emellett még fémallergiám is lett néhány évvel később.


Talán a sok kételkedőnek, ellenkezőnek ki kellene próbálni 1-2 hétig mi is az az allergia és akkor jobban meggondolná, hogy betart-e egyes szabályokat, ajánlásokat. Hihetetlenül meg tudja nehezíten az ember életét egy ilyen betegség, még ha nem is látványos a dolog.

351. ansza (válaszként erre: 346. - Melin76)
2007. dec. 18. 20:29
végül is igazad van,ebben is van valami
350. ansza (válaszként erre: 349. - 5cb4354c81)
2007. dec. 18. 20:27
nem hiszem,hogy ettől lenne fémallergiád.ez a mai kor népbetegsége.régen azért nem volt ennyire elterjedt az allergia.annyi minden befolyásolja az ember egészségét,szerintem a génjeinkbe kódolt dolgok többet számitanak,mint az életmód.láttam már ezer példát erre is,arra is. a bátyám,aki szopizott,elég beteges volt mindig,én a tápos,meg fele annyit sem.a barátnőm sokáig szopizós kisfia egyik betegségből a másikba esik.nem az anyatej fontosságát vitatom,akinek van az szoptasson amig tud,és várjon a hozzátáplálással,de lényegében nem ez a döntő,hogy ki milyen egészségi állapottal fog rendelkezni
2007. dec. 18. 18:44
Én fémallergiás vagyok. Mitől, hogy anyukám korán adott mást is az anyatejen kívül?
348. 5cb4354c81 (válaszként erre: 342. - Ansza)
2007. dec. 18. 18:06
Az ég világon nem lett semmit baja tőle. Ma is makk egészséges!!
347. mandy (válaszként erre: 345. - Ansza)
2007. dec. 18. 17:42

Az én (nagy)lányom sajnos elég beteges.

Három hónapos koráig volt csak anyatejes, mert akkor (1999) még azt mondták, hogy akkor kell elkezdeni hozzátáplálni. Aztán annyira ízlett neki a 'rendes' étel, hogy egyre kevésbé akart szopizni, így 8 hónapos korára teljesen elválasztotta magát.

Nem mondom, hogy emiatt beteges....de soha nem is fogom már megtudni. Viszont biztos ami biztos, a kisfiamnak nem adtam semmi mást anyatejen kívül féléves koráig, és még most is 3-4x szopizik egy nap.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook