Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A három hónapot betöltött baba ehet már gyümölcspépet? fórum

A három hónapot betöltött baba ehet már gyümölcspépet? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
286. kittys (válaszként erre: 285. - DODICA)
2007. dec. 14. 22:10

Most nekem akarod megmagyarázni,hogy nem mehet el a tej egyik napról a másikra???Pedig ha hiszed ha nem ez igy volt.Szerinted direkt nem szoptattam??Még tápszer mellett is óránként mellre tettem,és mégsem jött belöle semmi.De mivel nem volt más választásom,muszály volt vmivel etetnem.

Nagyon jól tisztában vagyok a tej jelentöségével,és hogy mivel fokozható a tejserkentés.

Szakmámból adodóan nekem nem kell elmagyarázni,hogy hogy kell szoptatni,hányszor,hogy kell mellre rakni stb..

285. DODICA (válaszként erre: 281. - Kittys)
2007. dec. 14. 22:01

Az anyatej sose túnik el egyik napról a másikra! Olyan nincs. Kb. 40 nap alatt apad(hat) el véglegesen, de akkor ugye naponta egyszer se szopik már a baba.

Viszont eme 40 nap alatt is bármikor visszahozható!


Komolyan nem értem, miért nem szokás erről információkat adni az anyáknak, s miért egyszerűbb felírni a tápszert, ahelyett, hogy a szoptatásban segítenék őket?!

Pont 3 hónapos korban van egy jelentős növekedési ugrás a babáknál (persze nem napra pontosan, kinél így, kinél úgy), amikor tűnhet úgy, mintha elmenne az anya teje, nem lenne elég. Jóval gyakoribb mellretétellel 1-2 napon belül rendeződni szokott a probléma. A sűrűbb, gyakori szoptatás tejserkentő!

284. ALLICS (válaszként erre: 279. - DODICA)
2007. dec. 14. 22:00
Fejtem neki ameddig volt tejem.
283. DODICA (válaszként erre: 282. - Kittys)
2007. dec. 14. 21:56
Hát nem is engedném kórházba a gyerekem! Avagy egyedül semmiképp, ha még anyatejes.
282. kittys (válaszként erre: 280. - DODICA)
2007. dec. 14. 21:51

Pedig ez igy van.

Ja de hozzá kell tennem,hogy csak 4 hónapos koruktól kapnak mást is lassanként.

281. kittys
2007. dec. 14. 21:49

3 hónapos koráig én is szoptattam.De utána egyik napról a másikra hirtelen elment.Pedig semmi stresszem nem volt,rengeteget ittam,egézségesen táplálkoztam,homeopathiás bogyót is szedtem,lactoherb stb.

És mégis elapadt,igy muszályból eszik tápszert.Pedig én is szerettem volna sokáig szoptatni.

Én lennék a legboldogabb ha még lenne tejem,és persze akkor én sem kezdtem volna el a hozzátápit.

280. DODICA (válaszként erre: 255. - Kittys)
2007. dec. 14. 21:45
Az utolsó mondatod ténye roppant szomorú. :(((
279. DODICA (válaszként erre: 264. - ALLICS)
2007. dec. 14. 21:43

Roppant egyszerűen! Szoptass, szoptass, ha kell, ezerszer is, mert csakis attól lesz igazán tejed!

Lehet kételkedni, de ez az igazi titka. ;) :)

278. DODICA (válaszként erre: 270. - Melin76)
2007. dec. 14. 21:41

Tudod, ebben az egészben mi a vicces??? HOgy ez a teljesen normális!!!

Szülés után napokon át (ez akár 8 nap is lehet, még ennyi is belefér, s nincs semmi gond!!!) nincs még "normális" anyatej-mennyiség, hanem csakis a kolosztrum (előtej) termelődik, ami hihetetlenül fontos lenne minden baba számára, hogy maradéktalanul hozzájuthasson, mert tele van ellenanyaggal, vitaminnal. Viszont hiába mérik a babát, ennek az előtejnek mennyisége nem mérhető, olyannyira kevés! Szopásonként egy-két korty, majd később három-négy, stb..., míg átvált sárgás színűből fehéressé, azaz "beindul" a tej. Ellenben olyannyira tápláló, hogy pont elég a babának, az icicpici gyomor nem is bírna el többet. Nemhiába gyakori, hogy az újszülött babák sokszor hánynak, amikor előkerül a cukros víz és egyéb beetetési módok. :(((

Mellette meg ijesztgetik az anyákat, hogy nincs elég tejük, aztán az idegeskedés miatt sokuknak nem is lesz. :( Hiába fej szegény ezerrel, sose fogja tudni azt kihozni a melleiből, ami természetszerűen még nem is adott, másrészt a leghatásosabb tejtermelő a szopó baba!

Végül jön a tápszer, ami egy kis biztatással nyugodtan elkerülhető lenne. Node akkor nem járna jól a gyártó, s nem támogatná a kórházat, védőnőt, stb... Undorító lobby megy sajnos. :(

277. kittys (válaszként erre: 276. - M_Marcsa)
2007. dec. 14. 21:04

Köszi.

Célzás,hogy nézek be ugye??

Meggyöztetek beleolvasok.

276. M_Marcsa (válaszként erre: 273. - Kittys)
2007. dec. 14. 20:58
http//finomvolt.freeblog.hu, például
275. Pirosalma (válaszként erre: 271. - Melin76)
2007. dec. 14. 20:21

:-)

Amúgy komolyan írtam ezt. Tényleg látszik, hogy ki hogyan gondolkodik. Ezt is meg kell tanulni. Nemdebár?:-)

274. Pirosalma (válaszként erre: 269. - 1a50c86bb0)
2007. dec. 14. 20:19
;-)
273. kittys (válaszként erre: 267. - Melin76)
2007. dec. 14. 19:31

Nem utasítom el a WHO-t,mivel még nem is olvastam.Ezt a hozzátápit sem ugy kell értelmezni,hogy én tömöm a bébim minden gyümivel meg főzelékkel.Csak kóstolgatunk még egy darabig.De én úgy vagyok vele,hogy a tápszer már nem fedezi a napi szükségletét.Ezért kezdtem el lassan a hozzátáplálást.


Amúgy meg már igen kiváncsivá tettél,hogy miket irhat ez a WHO.


Felesleges ez a civődés,én nem ítélem el azokat akik nem élnek a hozzátáplálással.

272. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 264. - ALLICS)
2007. dec. 14. 19:27
aza anyáknak csak kis része az,aki tényleg nem tud szoptatni,és természetesen abban az esetben nem hagyják éhen a babót bababbarát kórházban sem...ez egyértelmü nem kell sarkítani és kiforgatni...sőt akkor sem hal éhen,ha átmenetileg nincs még elég tejcsije az anyának,stb...viszont odafigyelnek,sok mullik egy egy helyes póz megtalálásán,és rengeteg türelem kell hozzá...ritka az aki megszül,a babab bekapja a cicit persze helyesen,és szopik,és minden oké:))Ehhez az ideális esethez is sok esetben hosszú út visz,egyszerüen nem kell feladni és végig kell csinálni:))
271. melin76 (válaszként erre: 265. - Pirosalma)
2007. dec. 14. 18:58
:)))) igazad van.
270. melin76 (válaszként erre: 264. - ALLICS)
2007. dec. 14. 18:56
nekem 5 ml tejem se volt a szülés után. Iszonyú sűrűn szoptattam és szoptatás után fejtem így lett három-négy nap alatt 20 ml, bennt kellett maradnunk a kórházban nem engedtek haza minket, amíg nem értük el a 20 ml-t de vissza voltunk rendelve kétszer.
269. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 265. - Pirosalma)
2007. dec. 14. 18:54
Igazan sok tapasztalatod lehet a temaval kapcsolatban :))
268. melin76 (válaszként erre: 263. - ALLICS)
2007. dec. 14. 18:53
bocs de ez kötekedés. Magamtól nem tudom, ezért olvastam utána - úgy értem nem úgy születtem, hogy mindent tudjak :)
267. melin76 (válaszként erre: 255. - Kittys)
2007. dec. 14. 18:53
Amúgy megértem az indokaid, igazad van - miért olvassál utána? Azért vannak a gyerekdokik és védőnők! Csak azt nem értem, hogy miért kell csípőből elutasítani a WHO ajánlásokat. A világ egyik legnagyobb kutatóintézete, nem mondanak direkt rosszat, nem nekik van ebből anyagi hasznuk. Anyagi haszna a bébiételgyártóknak van, akiket már így is jelentős veszteség ért a WHO szigorításai miatt. Például nem is reklámozhatják az anyatej-helyettesítő termékeket. Nem adhatnak ma már termékmintát fél éves kor előtt!
266. win (válaszként erre: 263. - ALLICS)
2007. dec. 14. 18:52

Ezt szerintem úgy értette, hogy nem tudhatjuk, a mi gyerekünk az allergizáló ételek közül mire reagál esetleg rosszul, s alkul ki nála tényleges allergia.


Egyébként én sem értem minek rohanni?

Egy átlagos felnőtt férfi életkora ma Mo-on 66 év (körül). Ebből fél évig nem ajánlják, hogy mást is egyen anyatejen vagy tápszeren kívül, 1 éves korában már szinte mindent ehet egy gyerek, kevés kivételtől eltekintve. Összehasonlítva a fél, illetve 1 évet a 66-tal, nekem igazán kibírhatónak tűnik türelemmel kivárni az ajánlott határidőket. Főleg, ha gyerekem egészsége a tét.

2007. dec. 14. 18:46

Melin, szerintem hagyd abba, értelmetlen, az egész nem ér annyit.

Látszik, hogy távol áll tőlük a természettudományos szemlélet.

264. ALLICS (válaszként erre: 262. - Melin76)
2007. dec. 14. 18:46
kíváncsi vagyok annak hogy tanítják meg hogy kell szoptatni akinek nincs teje és akkor annak nem adnak enni,met az anyjának nincs teje??
263. ALLICS (válaszként erre: 260. - Melin76)
2007. dec. 14. 18:44
Nem tudod mi allergizál??akkor nekem minek írogatod hogy mit mikor adjak meg ez nem jó meg az.Hiszen kívülről fújod a WHO-t!!!Ha most ennyire aggódsz akkor mi lehetett amikor még kicsi volt a gyerek??
262. melin76 (válaszként erre: 255. - Kittys)
2007. dec. 14. 18:40

a világ változik, az orvostudomány fejlődik.

Egyébként nem véletlen vannak ma már bababarát kórházak, az ilyen kórházakban nem adnak tápszert a csecsemőknek, hanem megtanítanak szoptatni. És effelé haladunk, nekem nem is kéne vitatkoznom veled, az idő engem fog igazolni. Ha mégsem, akkor képes leszek beismerni, hogy tévedtem, oké?

261. melin76 (válaszként erre: 257. - Kittys)
2007. dec. 14. 18:33
ez nem biztos, van ami később jelentkezik, nem érdemes kísérletezgetni.
260. melin76 (válaszként erre: 258. - ALLICS)
2007. dec. 14. 18:32

Minden gyerek más, de belülről mindegyik egyforma :)))))

Nem nevelem mások tanácsai alapján, csupán az etetésére figyelek oda, hisz nem tudhatom mi allergizál. Egyébként nem vagyok túl aggódós - míg nagyon kicsi volt az voltam, de már elmúlt - teljesen átlagos az aggódásom :)))

259. melin76 (válaszként erre: 254. - ALLICS)
2007. dec. 14. 18:29
akkor jó. Nem ez jött le, hisz nyíltan elutasítod a WHO ajánlásait
258. ALLICS (válaszként erre: 256. - Kittys)
2007. dec. 14. 18:29
szerintem is túl aggodalmaskodó ás nincs saját véleménye és elképzelése,mások tanácsai alapján nevelni gyereket??de hisz minden gyerek más
257. kittys (válaszként erre: 251. - Melin76)
2007. dec. 14. 18:28
Erre csak azt tudom irni,ha nem tolerálná a kis gyomra,akkor annak ugyis lenne jele.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook