Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A három hónapot betöltött baba ehet már gyümölcspépet? fórum

A három hónapot betöltött baba ehet már gyümölcspépet? (tudásbázis kérdés)


136. M_Marcsa (válaszként erre: 133. - Kedveske)
2007. okt. 16. 19:15

Kenyérnek a héját adtam, egy darabkát, nem is rendszeresen.

Piskótát nem sütök, mert nem vagyunk édesszájúak, a férjem hízós, így a babám sem kéri. Viszont, ha kért valamit amit ettem, adtam neki. Vannak babakekszek, azok is jók, én ritkán adtam.

Ha megkóstólja a piskótát, amit süttél, sztem, nem lesz semmi baja.

Ekkora babák már szinte mindent esznek, persze diétássaban mint mi.

A védőnők is mind más mondanak. Ösztön szerint csináld, ha valamit nem tudsz.

Vagy, a Google beírod 8 hónapos baba, ott kiad egy csomó információt. Ezekből én azokra a véleményekre adtam, amiből több volt.

Ha tudok segíteni, írj még.

135. Pirosalma (válaszként erre: 133. - Kedveske)
2007. okt. 16. 16:49

Szia!

Gluténtartalmú étel (búa, rozs, zab, árpa - a teljesség igénye nélkül!) 6 hónapos kor alatt nem ajánlott, az élesztős dolgokkal szerintem később is vigyázni kell.

134. Mocori
2007. okt. 16. 15:03
Van a szomszédunkban egy baba, aki egyidős a kislányommal (8 hónaposok), ő az eleitől tápszeres volt és amikor 7 hónapos lett, azt mondta a védőnő, adhat neki knyeret megkenve sajtkrémmel. Nem tudom...lehet???
133. Kedveske (válaszként erre: 125. - M_Marcsa)
2007. okt. 16. 14:29

Szia!


Most olvastam, hogy a gyerkőcödnek már hat hónapos korától adtál kenyeret majszolásra. Nekem a védőnő azt mondta, hogy csak egy éves kora után adjak ilyenek...hát én is adok neki, most nyolc hós...de mi a helyzet az általad készített piskótával? Gondolok itt pl a gyümitorta szélére, adhatok neki, mert hogy kinézi a számból...

Szerintem nagy gond nem lehet vele, ha a kenyérre sem lett allergisás. Vélemény?

2007. okt. 16. 07:02

A három hónapot betöltött baba ehet már gyümölcspépet?


Ez a téma .No OFF.

131. 104bdd8c43 (válaszként erre: 122. - Win)
2007. okt. 15. 22:31
Xd már töröltem...veled együtt!! Anyukádat kislányozd oké!! Tsa!
130. Mocori (válaszként erre: 129. - Pirosalma)
2007. okt. 15. 17:41
Köszi, ez részletes volt!
129. Pirosalma (válaszként erre: 124. - Mocori)
2007. okt. 15. 14:15

Szia!


A teljesség igénye nélkül: mézet (18 hónap), olajos magvakat (3 év [!!!]), tejet (12 hónap), tojást (sárgája: 9 hónap; fehérje: 12 hónap), füstölt, csomagolt húskészítményeket (1 év), szóját (erre nem merek egyelőre írni), erősebb fűszekeret (bors, fokhagyma - tudom, ez nem fűszer -, csípős paprika stb.) egyelőre ne (helyette pl. kakukkfű, bazsalikom és hasonló, enyhe fűszerek).

Apró szemű gyümölcsökkel, ételekkel vigyázni!


Ha még eszembe jut valami, írok.

128. Mocori (válaszként erre: 126. - M_Marcsa)
2007. okt. 15. 13:42
:)))))))
2007. okt. 15. 11:40
Az én kislányom 3 hónapos, szopizik. Mindenképp megvárom legalább a 4 hónapot, hogy alma-öszipépet adjak neki.
126. M_Marcsa (válaszként erre: 123. - DODICA)
2007. okt. 15. 11:19
A tükör megrepedne...
125. M_Marcsa (válaszként erre: 124. - Mocori)
2007. okt. 15. 11:15

Én adtam főzeléket habarással, rántással. Kenyeret már 6 hótól majszolt, sokféle gyümölcs, tésztafélék tojás nélkül, csak tojássárga, egész tojás 1 év után, kajába tejet is tettem,joghurt, disznóhúst nem adok most sem, csirke, hal.

Fűszerek közül nem kapott még sót, cukrot, sőt méz is csak 1 év után.

124. Mocori
2007. okt. 15. 10:54

Na, szóval akkor a babák étkeztetéséről...:)


Új téma...:

8 hónaposaknak ki mit adott? Lassan már ehetnek azt nagyjából, amit mi.

123. DODICA (válaszként erre: 121. - 104bdd8c43)
2007. okt. 15. 09:02

Lehet, be kéne szerezned egy tükröt. ;)


Többen neked jeleznek, nem win-nek, ez nem tűnt föl??

122. win (válaszként erre: 121. - 104bdd8c43)
2007. okt. 15. 04:55

Először is: ez volt az utolsó, hogy én hozzád egyetlen szót is szóltam.

Másodszor: Nyugodtan másold ide, kislány, amit írtam neked privibe. Merem vállalni azt a "sok rondaságot"!


:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

121. 104bdd8c43 (válaszként erre: 119. - M_Marcsa)
2007. okt. 14. 21:41
Én is csak azt írok amit gondolok... Amit win írokgat magasról... na? most ebbe nem írok semmi rondaságot! Akinek kell az tudja mire gondolok. De privátba sem kéne írogatia rondaságokat!
120. Mocori (válaszként erre: 119. - M_Marcsa)
2007. okt. 14. 20:34
...igen-igen.
119. M_Marcsa (válaszként erre: 118. - 104bdd8c43)
2007. okt. 14. 18:25
Win nem ír rondaségokat, csak azt amit gontol. A te hsz-ed fele fütty...
2007. okt. 14. 17:24
A win stílusa talán jobb??? Mocori ezt amit nekem írtál mond el win-nek is!! Nem én kezdtem!! Erről ennyit!
117. Mocori (válaszként erre: 114. - 104bdd8c43)
2007. okt. 14. 09:26

Tényleg hagyd már abba mások ócsárolását!

Nem azért tettem fel ezt a kérdést, hogy vitát, bunkó beszólásokat keltsek. Oké?!?

116. DODICA (válaszként erre: 114. - 104bdd8c43)
2007. okt. 14. 09:22
Mire jó ez a stílus? :(((
2007. okt. 14. 09:18

Sziasztok!


Nem szeretnék nagyon belebonyolódni a vitába, de azért leírnám, amit gondolok, elsősorban a szakmai álláspontot képviselve.


Nem tartom helyesnek azt a mentalitást, hogy "nagyanyáink idejében", meg "én is ezt kaptam" stb., mert nem ildomos pár emberből statisztikát csinálni, másrészről igen, változott a világ, nem szabad semmiféle párhuzamot vonni az akkori táplálási szokásokkal.


Még írok, most mennem kell.

114. 104bdd8c43 (válaszként erre: 110. - Win)
2007. okt. 14. 00:34
Nemtom ki vagy te itt de nem is érdekel...Vegyél vissza az arcodból mert nem csak én unom a búrádatmeg az idióta hsz-dat Nemvagy semmivel különb mert te szoptatsz vagy szoptattál! Világos voltam?? Ha nem tetszk amit ide írnak akkor ne gyere ide és ne olvasgasd mások hsz.-it! Ne játszd itt a nagymenőt mert qvára nem vagy az!! Remélem eljutott a tudatodig!
113. kitta73
2007. okt. 12. 23:02
Nekem az orvosom mondta,hogy adhatok egy kis reszelt almát vagy banánt a picinek de négy hónaposan.De ismerek olyat,aki adta már három hónaposan is a reszelt gyümiket,még se lett baja a babának.
112. gabi0630 (válaszként erre: 108. - Win)
2007. okt. 10. 10:29

Teljesen egyetértek veled, mert nem elég érett még a gyerek emésztőrendszere, és jobb azért is később kezdeni, mert így jobban elkerülhetőek az allergiák.

Azzal én sem értek egyet, ha valaki ok nélkül hamarabb kezdi a szilárd ételeket.

Csak sajnos vannak mindig kivételek. Pl mi. 2 hónaposan tápszeres lett, és hiába próbáltunk ki több félét, mindig éhes volt, 2 ÓRÁNKÉNT többet evett, mint amit korának megfelelően ehetett volna. NAgyon meg voltam lepve, de védőnő mondta, hogy tápszeres babánál 3 HÓS KORTÓL lehet adni mást, előszőr persze gyümilevet, mert kevés minden tekintetben a táp.

111. Mocori
2007. okt. 8. 10:06
Csajok! Nem azért tettem fel a kérdést, hogy összevesszetek!
110. win (válaszként erre: 109. - 104bdd8c43)
2007. okt. 6. 20:44

Téged Erikpipinek hívnak? Mert akkor neked írtam az előzőt!


Amúgy meg -szerintem- megkértelek már, hogy SZÁLLJ LE RÓLAM!!!!!!

De úgy látszik, neked ez már bonyolult! :PPPPPP

Szegénykém... :DDDDDDDDDDDDDDDD



Arról meg nem én tehetek, ha magadra vetted, amit írtam, de ezek szerint nem ok nélkül... ;DDDDD

109. 104bdd8c43 (válaszként erre: 108. - Win)
2007. okt. 6. 17:13
XD Szerinted az almalé az szilárd étel?? Ugyanis 3 hónapos koráig almalét kapott..és minden más gyümölcsnek is csak a levét! Szóval ki tömte szilárd étellel a 2 hónapos gyerekét?? Hm??? Olvasd el többször ha szükséges és úgy válaszolj!! Köszi!!
108. win (válaszként erre: 107. - Erikpipi)
2007. okt. 6. 13:45

Te megint félreértettél engem, vagy nem olvastad el a korábbi hsz-okat!


Én nem ítélek el senkit azért, mert tápszert ad a gyerekének. Ha ő úgy látja jónak, akkor tegye.

Azzal sincsen semmi baj, ha valaki az adott kornak megfelelő ajánlásokat betartva táplálja a csecsemőjét, hisz akkor azt ítélik a tudomány adott fejlettsége mellett a legjobbnak.


Én azt nem értem, ha ma -az elmúlt 20-30 év kutatásai alapján- azt javasolják, hogy a gyerek későbbi egészsége érdekében a tápszeres csecsemőnek ne adjanak 4 hónapos kora előtt (az anyatjesnek meg 6 hónap előtt) semmi egyéb táplálékot a tápszeren (anyatejen) kívül, akkor a szülőnek mi olyan veszett sürgős, hogy már 2 hónaposan elkezdi a gyerekét szilárd étellel tömni? Erre vonatkozott a két hónappal előbbre utalásom.


Jelenleg a tudomány állása azt támasztja alá, hogy ezzel lehet a legtöbbet tenni azért, hogy a gyereket megóvjuk későbbi egészségügyi problémáktól. 30 év múlva, mikor az én gyerekem lesz szülő, biztosan megint valami más lesz, hisz az élet változik, a tudomány fejlődik (vagy nem... nézőpont kérdése).


Mi sem adunk mákteát meg pálinkás kenyeret a gyereknek, ha nyugtalan, holott a nagyszüleinknek ez még természetes volt. (Persze, kivételek mindig vanank. De ez már messze nem a bevett gyakorlat.) Arra senki sem hivatkozik. Arra bezzeg nagyon sokan, hogy mi is felnőttünk száraz rántáson, meg feles tejen. Igen, csak azt nem kellene elfelejteni, hogy azóta a világ haladt. Ahogy a mi anyáink nem adtak nekünk mákteát, mert a tudomány addigra már kiderítette mennyire káros és nem volt KORSZERŰ, úgy mi miért adnánk olyasmit, amiről a tudomány MA azt állítja, hogy káros és nem korszerű?


Én nem érzem úgy, hogy valaha is nekiesetem volna itt a fórumon bárkinek is, azért mert nem az én mércém (bár ezt a hozzátáplálási szabályt nem én találtam ki...) szerint cselekszik. Maximum nem értettem vele egyet, és a saját véleményemet próbáltam érvekkel alátámasztani. Van, aki ezt megérti és képes ő is érvelni a saját álláspontja mellett, van aki ilyenkor elkezdi ócsárolni és szidalmazni az embert.

107. erikpipi (válaszként erre: 106. - Win)
2007. okt. 6. 10:17

Milyen két hónappal előbbre gondolsz?

Egyébként a nagyfiam 18 elmúlt, nem kell elhinned, hogy nincs semi baja. (Én magam is tápszeres gyerek voltam, és elmúltam 40 is, mégsem vagyok semmire alergiás) Mellesleg az akkor kornak megfelelően tápláltam. Tudod, akkor azt kellett (kötelező volt)a gyereknek adni. Sőt 85-ben 2 hetesen volt kötelező almával kezdeni.

A hú,micsoda szörnyűség alatt értettem, hogy nem kell nekiesni egy anyának sem amiért nem a mások álltal felállított mérce szerint viselkedik, cselekszik.

Ha, neki az orvos azt tanácsolja, akkor azt fogja tenni. (Az én orvosom is ezt javasolta, és tettem is amit mondott.ez talán nem bűn.) Nem egy fórum közössége dönti el mit tegyen.

Persze más fórumokon is neki esnek egymásnak a nők, és mindegyik fújja a magáét, meg hivatkozik erre, meg arra.

Ha valaki nem szoptat azért utálják, ha tápszeres a gyerek, azért nézik le, stb...

Én is sajnos beleestem ebbe a csapdába amit mérhetetlenűl sajnálok (pl. az otthonszülés kapcsán).



Aki ide jön nem a kioktatásra vágyik, hanem a megértésre, és arra, hogy beszélgessen. Tele van a fórum, orvosokkal úgy látom....:)

Vannak hajlamosító tényezők amit az orvos bizony megvizsgál, és az alapján dönt.

A cinikus megjegyzéseket pusztán ezért írtam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook