Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A három hónapot betöltött baba ehet már gyümölcspépet? fórum

A három hónapot betöltött baba ehet már gyümölcspépet? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
16. Szofka
2007. jún. 25. 12:16

Szerintem varjal meg egy kicsit a gyumolccsel is. 5-6 honapos korig a tejcsi meg elegendo neki. En a kisfiamnak fleves koraig csak anyatejet adtam. Kislanyomat 4 honaposan nagymamam megetette bablevesbe aztatott kenyerrel! Azota is azt hallgatom,hogy nem lett semmi baja a gyereknek, e s hogy hogy izlett neki. En vele is megvartam az 5 honapos kort, es utana kostolgattunk.

Viszont meg azt is hozzateszem,hogy testverem liszterzekeny, es allitolag ezt az is kivalthatta, hogy tul hamar kapott lisztes etelt! Szoval csak nyugi, meg van idod!

15. birogaby (válaszként erre: 11. - Ipi)
2007. máj. 16. 08:15

Teljesen egyetértek veled,sokat változott a világ 30 év alatt.Amikor mi születtünk,anyumék 3 hónap után kellett visszamenjenek dolgozni,nehéz lett volna úgy szoptatni,ezért kezdték hamarabb a hozzátáplálást.


Én a lányomnak 6 hónapig semmit nem adtam az anyatejen kívül,utána kezdtük az alma,meg sárgarépa levét kóstolgatni,majd ugyanezt pépesen,utána krumpli,párolt répa,stb.Szinte mindent,amit kínáltam neki szívesen evett,nem volt azzal gond,hogy mivel késôbb kezdte,ne fogadná el az új ízeket!

14. Mocori
2007. máj. 15. 07:33

Csajok! Eldölt, adtam neki almalevet, kb. 2 kiskanállal. Ízlett neki, nem fájt a pocakja.

Köszönöm a jó tanácsokat!!!

Ha csak anyatejes lett volna (sajna pótolgatnom kell), nem adtam volna neki még. Remélem nem tettem vele rosszat. Itt felénk minden anyuka (akit kérdeztem)4 hónaptól pépet, 5-6 hónapos korban már husit adnak neki.

2007. máj. 14. 18:20

Nekünk a doki mondta, hogy akkor kezdjük el szoktatni lassacskán. (először lé, aztán 1 hétig du-án 2 kanálnyi almácska)Pl. ha elfogyott volna a tejci, akkor már nem lett volna neki ismeretlen az új íz. Más meg szenved a gyerkőccel, mert nem akar enni pépeset. Persze almával kezdtük, mert a déligyümölcsökkel igen is vigyázni kell!!! Főleg a narancsal!


Ma mindent megeszik a kisfiam, amit már ilyen idős korban lehet, és szopizik is mellette rendesen!


Mindenki maga döntse el, mikor kezdi a hozzátáplálást! Mi nem bántuk meg, hogy olyan idősen kóstolgattunk!:-)

12. mongi (válaszként erre: 11. - Ipi)
2007. máj. 14. 13:54
ÍGY IGAZ!!!!!
11. ipi
2007. máj. 14. 13:15
Sziasztok, én határozottan azt mondom: nem. Ha szoptatsz, az úgy van jó kb. fél éves korig. Ha tápszeres a baba, az sem jogosít fel senkit, hogy előbb kezdje a hozzátáplálást, mert 1. nem fejlett a baba emésztőrendszere más étkek emésztésére 2. ha korábban kap mást enni, mint kellene, az egyáltalán nem biztos, hogy azonnal fog jelentkezni, lehet, hogy csak hónapok vagy évek múlva... 3. egyet szinte mindenki elfelejt: nem a baák mások, mint mi voltunk 30 évvel ezelőtt (én is 2 hónaposan kaptam almát, mellesleg egész életemben emésztési gondjaim voltak és arcbőrproblémám...), hanem a világ és a föld tápanyagértéke, meg a zöldség-gyümölcs termesztés menete. Egyáltalán nem biztos, hogy atartósítószerrel kezelt narancs, meg banán jót tesz neki korábban, mint kellene. Hadd erősödjön már egy picit, fél évet csak, aztán úgy is még annyi szemetet eszik szegény egész életében, ha akar, ha nem. Mert lassan nem lesz más. Vagy nem?
2007. máj. 14. 12:13
Nekünk 4 és fél hónaposan mondta a doktornőnk, hogy most már adjunk a kicsinek gyümilét, majd pépet. Persze mellette még szopizott is.
2007. máj. 14. 09:39

Sziasztok!

Az én babám is 3 hónapos. Múlt héten megkérdeztem a doktornőnket, hogy mi a véleménye erről. Mivel mi anyatejesek vagyunk, azt javasolta, hogy még ráérünk. Szerinte kb. 4,5-5 hónapos korban érdemes elkezdeni, de 6 hónapos korban sem késő. Én is nagyon sokféle véleményt hallottam, de azt hiszem a legjobb, ha az anyuka az ösztöneire hallgat.

2007. máj. 10. 23:40
Miért ne lehetne? Én 2 hós korától adtam az alma levét neki, utánna már a pépet is ette. Nem kell csak pár kávéskanállal először! Ha most nem kap, nem ismeri meg az ízeket később nem kell neki egyáltalán! Sok 6 hónapig csak anyatejes baba nem hajlandó megenni a gyümölcsöt és persze mást sem! Tapasztalat! Bio gyümölcsöket kell adni!! Kicsit drágább, de biztonságos!Mi is kaptunk ilyesmiket és élünk! Nem lesz bajuk tőle, a gyümölcsben vitamin van!
2007. máj. 10. 22:40
Szerintem kicsit korai még,inkább várjatok még egy hónapot,de ahogy érzed.Én ilyen korban még nem adtam és nem is adnék.Szerintem még nincs szüksége a szervezetének ilyesmire.
2007. máj. 10. 22:34
A 3 hónapos babának az anyatej a legidálisabb eledele. Ugyanis ebben a korban még elégé fejletlen az emésztőrendszere és még nem képes más ételek megemésztésére. Ha van tejed, akkor 6 hónapos koráig ne adja neki mást. Ha valamiért nem tudod szoptatni, akkor próbálkozhatsz almával esetleg banánnal.
2007. máj. 10. 22:30

Szerintem nyugodtan adhatod (a báttyám ennyi idősen állítólag csak a gulyáslevestől volt nyugodt :) )

Elöször valóban érdemes az almát adni, több lével, sosem erőltesd!, egyik nap lehet kívánja, másik nap nem...ezt a kisbabád tudja, nyugodj meg. Még azt is hogy add-e neki vagy sem, ha elfogadja nyugodtan kezd el (esetleg többször) kis adagokkal.

4. Mocori (válaszként erre: 2. - Maca29)
2007. máj. 10. 22:28
Van három hónapos kortól bébiétel? Még nem is láttam olyat! Amúgy én is almával akarok kezdeni, köszi a jó tanácsot! Megpróbálom!
2007. máj. 10. 22:00
Én először gyümölcslével kezdtem a hozzátáplálást, aztán jön csak a pép kb 4 hós korban, szerintem az még korai neki. Vagyis én legalábbis igy csináltam, mivel ráadásul a lányom tápszeres is volt.
2007. máj. 10. 21:59
Én már három hónapos kora után adtam a lányomnak; almával kezdtük, majd barack, banán. Persze csak fokozatosan szabad szoktatni. Az én lányom nagyon szerette a gyümiket. Bébiétel is van már három hónapos kortól.
2007. máj. 10. 21:54
A három hónapot betöltött baba ehet már gyümölcspépet?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook