Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hathónapos kisfiam egy hete délelőtt gyümölcspépet kap, mikortól kell már délután is adni neki szilárd kaját? fórum

Hathónapos kisfiam egy hete délelőtt gyümölcspépet kap, mikortól kell már délután is adni neki szilárd kaját? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
161. maya80
2009. máj. 24. 08:55
Sziasztok! Az én kislányom húsz hónapos, és nem ehet semmi tejterméket valamint lisztes dolgokat, ugyanis ekcémás foltjai vannak tőle. Nagyon szigorú diétát kell tartanunk, sajnos. Van valaki, aki hasonló cipóben jár?
160. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 159. - Pmjudit)
2009. jan. 3. 22:16
Igen, egy picit én is tettem. Mostmár ezeket tényleg ki fogom próbálni, amiket írsz.
159. pmjudit (válaszként erre: 158. - 92ba3c78f9)
2009. jan. 2. 20:05

Szupi!


A kakaóba én tettem cukrot is neki.

Tejszelet, Túró Rudi, Kinder Pinqui is mehet nyugodtan.

158. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 157. - Pmjudit)
2009. jan. 1. 23:00
Szia! Reggel adtam a kicsikémnek kakaót, nem sokat, kb. 60 ml volt. Majdnem meg is itta mindet. Úgyhogy első nekifutásra szerintem ízlett neki. Délután tejberizst csináltam, annak is sikere volt.
157. pmjudit (válaszként erre: 156. - 92ba3c78f9)
2008. dec. 31. 22:28

OKé, majd írd meg, mit szólt hozzá:))

BÚÉK!!!

2008. dec. 31. 22:14

Majd holnap akkor bevetem valamelyiket, csak próbaképp, mit szól hozzá. Új év - új íz:)

BÚÉK!

155. pmjudit (válaszként erre: 154. - 92ba3c78f9)
2008. dec. 31. 22:10

A kisfiamnak nem ízlik. A lányom 1 éves kora után nem itta meg a tejet, csak a kakaót. Így ő kakaót ivott cumisüvegből, én azt is hidegen adtam, hideg tejet öntöttem a kakaóporra. A gyereke gyorsan ki tudják választani a minőséget, Eszterkének csak a Milka kakaó kellett.:))


Az egyik kezében volt a cumisüveg a kakaóval, a másikban a csőrös pohár vizzel és egymást váltva itta.:))

2008. dec. 31. 21:57

Kakaót nem írtad. Vagy azzal még várjak?

(Igaz, van már egy nagyobb fiam, de már nem emlékszem, hogy nála mit mikor adtam.)

153. pmjudit (válaszként erre: 152. - 92ba3c78f9)
2008. dec. 31. 21:46

Túró Rudit nyugodtan adhatsz neki, az enyémnek az egyik kedvence. A kisfiam képes lenne joghurton élni.

Bakony tejet ill. CBA , Tolle tejet veszek. Az ára többnyire tükrözi a minőséget.:))


A tejszeletet is nagyon szereti, mondjuk a nagyobbik is.


Én is nagyon óvatos voltam, még a másodikkal is. Mindent próbáltam betartani, a lányomnál még egy évesen is forraltam a vizet az arca lemosásához, na ezen már a gyerekorvos is nevetett.

Perzse, hogy az iváshoz is. Miután már nem kellett forralni, némi hiányérzetem támadt.:))

152. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 151. - Pmjudit)
2008. dec. 31. 21:41

Köszi! Nekem is automatikusan jön még az, hogy forralom a vizet. Elég kemény a vizünk, többet nem tudok róla.

Milyen az a jó minőségű tej, amit veszel? Én kényelmi szempontból veszek - kartonszámra - dobozos tejet. Persze az ára miatt is.

Egyébként túrót, sajtot, krémtúrót már evett. Próbáltam betartani az intelmeket. Túrórudit is talán kétszer kóstolta. De mostmár úgy gondolom, ki kéne szélesíteni a palettát.

151. pmjudit (válaszként erre: 150. - 92ba3c78f9)
2008. dec. 31. 21:32

Szerintem ha eleget szopizik nem kell neki tejet adnod. Viszont tejterméket igen.

A csapvizet már nem kell forralni, az enyémek is elmúltak már 1 évesek, amikor már nem forraltam, bár már sokan kinevettek.


Kisfiam most 21 hós én hidegen dobozból adom neki a tejet másfél éves kora óta /nem forraltam eleinte sem, viszont jó minőségű, nem tartós tejet veszek neki/. De a tej bevezetése előtt fokozatosan szoktattam a tejtermékekhez.


A lányomnál is mindent így csináltam 6éves és egészséges, hála Istennek.

2008. dec. 31. 21:25

1 éves elmúlt a kislányom, még szopik. Ti adtok/adtatok már ilyen idős korban tejet? Kakaót? Kell forralni a tejet? Dobozos, tartós tejet szoktam venni, azt szerintetek lehet? Az anyatej mellett szükséges a tej adása?

A csapvizet meddig forraljam?

2008. júl. 27. 21:03

Én majdnem minden nap adok egy kis darabkát a főzelékébe. Vettem egy csirekemellet és kisebb nagyobb drabokra vágtam, bezacskóztam, és amikor főzeléket készítek beledobom.

Szerintem teljesen jól csinálod, de én délelőtt gyümölcsot adok neki inkább, most főleg hogy itt a szezonja. Délben főzelék, és a többi szopi.

2008. júl. 24. 21:15

Húst (csirkemell) egy héten hányszor adjak a 7 hónapos kislányomnak? Minden nap a főzelékébe, vagy ritkábban?


Az jó, ha egy nap háromszor eszik? Délelőtt tejpép gyümölcspürével, dél körül főzelék, délután gyümölcs. A többi szopi.

147. d@nu (válaszként erre: 145. - 92ba3c78f9)
2008. júl. 9. 16:06
10-11 hónaptól. Ha 6 hó előtt kezdtétek a hozzátápit, akkor egy picit adhatod előbb, de én 8-9 előtt semmiképpen nem adnám.
146. borbelya (válaszként erre: 145. - 92ba3c78f9)
2008. júl. 9. 15:57
Én még nem próbáltam, de szerintem borsót lehet héj nélkül.
2008. júl. 9. 15:50

Zöldbabot ti adtatok 6 hónapot betöltött babának?


Találtam valamit a múltkori tojásos vitával kapcsolatban:


A Gyermekegészségügyi Kiskönyv szerint (amit minden baba megkap születése után), főtt tojássárgáját 8 hónapos kor után lehet adni. Tojásfehérjét pedig 1 éves kor után.

144. borbelya (válaszként erre: 142. - D@nu)
2008. júl. 1. 10:56
ÁÁÁÁÁ semmiképp, nem foglalkozom vele, végülis engem nem zavar, sőt....
143. d@nu (válaszként erre: 141. - M_Marcsa)
2008. jún. 30. 22:07
:))
142. d@nu (válaszként erre: 140. - Borbelya)
2008. jún. 30. 22:07

:DDD Értettem így is, biztosan mert már én is álmos vagyok. ;)

Hát ilyen "háttérrel" nem könnyű, de a bébiért és önmagadért: ne add fel! :)

141. M_Marcsa (válaszként erre: 137. - Borbelya)
2008. jún. 30. 22:07

Én szoptattam minden evés után.

26 HÓS, még szopik...

2008. jún. 30. 21:34
Bocs kicsit álmos vagyok, néhol lehagytam egy szót. :D Szóval: 3 hós koromig anyatejet ettem cumiból.
139. borbelya (válaszként erre: 138. - D@nu)
2008. jún. 30. 21:28

Nos nálunk a felállás a következő: engem "elszúrtak" a cumival a kórházban és egy percig nem voltam hajlandó szopni, de 3 hónapos koromig anyatejet ettem, anyósom pedig egy percig nem szoptatta....szóval gondolhatod.

Addig jó míg szopik, az ő szervezetének mindenképp.

138. d@nu (válaszként erre: 137. - Borbelya)
2008. jún. 30. 21:17

:D A szülői nyomást is "el lehet nyomni", csak tudd, hogy mit akarsz. Ha nem azt, amit ők, akkor mondd meg nyugodtan. A lányom most hagyta abba a szopit, 26 hónapos volt. Ő is rángatta a pólót, nem mondom, hogy nem voltak kellemetlen helyzetek miatta, de az arcbőröm sokat elvisel, ha róla van szó. Még most is, amikor már azt újságolja úton-útfélen, hogy ő már olyan nagy lány, hogy nem cicizik... :D

Egyébként Anyum engem másfél, a nővéremet két éves koráig szoptatta, tehát már akkor is volt, aki nem úgy csinálta, ahogy a többiek. És már akkor is az anyatej volt a legolcsóbb...

137. borbelya (válaszként erre: 136. - D@nu)
2008. jún. 30. 21:10

2 hét múlva lesz 7 hónapos, úgyhogy kicsit sem érzem magam lemaradva. Csak azért más most hallgatom, hogy "az xy még 1,5 évesen is szoptatta a gyerekét", és "atya ég múltkor esküvőn voltunk és egy kisfiú rángatta az anyja blúzát, mert szopni akart", egyszóval jön a szülői nyomás rendesen, mert ől nem így csinálták. Az evések után a kisfiam is kap szopit, mert különben kissé nyüszi, ha kimarad.

Egyáltalán nem tervezem, hogy minél hamarabb leálljak, sőt. Örülök neki, hogy még van tejem és remélem jó sokáig még lesz is.

Szóval nem kapkodunk, majd szépen lassan, az a biztos.

136. d@nu (válaszként erre: 134. - Borbelya)
2008. jún. 30. 20:55

Hát, őszintén én ebben nem vagyok nagy segítség, mert én abszolút nem törekedtem arra, hogy kiváltsuk az étkezéseket. A lányom nagyon sokáig kérte a cicit az étkezések után (és között is), így nálunk nem volt olyan, hogy valamelyik étkezésre nem kapott szopit - még ha csak néhány kortyot is. Nem emlékszem már pontosan, mikor sikerült átállnunk az alvásokra korlátozódó szopikra, de az biztos, hogy legalább másfél éves koráig minden étkezés után kapott cicit.

Na, ebből kb. azt akartam kihozni, hogy ha szeretnél neki délután is mást adni, akkor megteheted úgy is, hogy előtte/utána megszoptatod, hogy a tejtermelésed azért továbbra is jó legyen. Persze nem tudom, most mennyi idős a kicsid - ha szeretnéd még szoptatni, akkor azért ezt nem érdemes túl korán elkezdeni, nehogy a kicsi úgy gondolja, hogy akkor elég a szopiból...

135. borbelya (válaszként erre: 133. - D@nu)
2008. jún. 30. 20:28
Annyira köszönöm a segytségedet, egy csomószor segített már:)
134. borbelya (válaszként erre: 133. - D@nu)
2008. jún. 30. 20:26
Most délelőtt gyümölcsözik, délben főzelék és szopi, és déluztám meg este szopi. A védőnőm szerint még hagyjam a délutáni szopit, mert akkor nem termelődik megfelelő tej. Az az igazság, hogy nagyon szopis a kisfiam, -főleg éjjel:) . úgyhogy nem tudom majd hogyan hagyja el...
133. d@nu (válaszként erre: 132. - Borbelya)
2008. jún. 30. 20:16

Mármint mikortól adj délután is pürét/főzeléket a bébinek?

Én azt mondanám, hogy az első hónap után, amikor már túlvagytok az első néhány zöldségen és újabbakat készülsz megismertetni vele. Ha érdekli a picit, akkor az új hamit add neki délelőtt, a régebbiek valamelyikével pedig megkínálhatod délután. Szerintem... :)

2008. jún. 30. 19:57
Nagyon köszönöm a segítségeteket. A délutáni szopikat hogyan vezessem be? És mikor kezdjem?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook