Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A három hónapot betöltött baba ehet már gyümölcspépet? fórum

A három hónapot betöltött baba ehet már gyümölcspépet? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
196. Rika1
2007. dec. 11. 01:36
Ehet,persze kell is neki adni.Almalé-püré.Aztán lehet variálni,de alma mindig szerepeljen benne..Banán,narancslé.Aztán 4 hónapos korától kezdheted elválasztani burgonyával..Viszont ha úgy érzed,hogy kevés a tápszer.Egy nagyon híg tejbegrízt nyugodtan próbálhatsz adni.:)
195. 104bdd8c43 (válaszként erre: 181. - M_Marcsa)
2007. dec. 10. 23:06
Az ízeket kell megismertetni vele!! 1-2 kanál gyümölcspéptől semmi baja nem lesz!!!! Alma, őszibarack..stb. Az ízekhez való szokatás, nem egyenlő a hozzátáplálással! Az ízeket elég 1-2 kávéskanálnyi gyümölcs vagy zöldség péppel kezdeni! Nem jóllakatni kell vele!!! Ja, és nem főétkezési időben, hanem 2 étkezés között kell adni!!
194. Pirosalma (válaszként erre: 192. - ALLICS)
2007. dec. 10. 19:57
3 hónaposan ez több mint érdekes...Az orvos mit mondott? A súlya gyarapodott rendesen (heti ~ 150 g)(mármint nem az orvosé:-)?
193. ansza
2007. dec. 10. 19:36
Nekem sajna tápszeres a kislányom,most lesz 3 hónapos,de 5-6 hónapnál elöbb nem valószinű hogy adok neki mást.3 hónaposnak,pláne,ha van elég tej,szeintem felesleges gyümit adni. a narancsról citromról azt olvastam hogy allergizál,ezeket jobb minnél később adni.erre a gyerekorvos azt mondta,hogy a c vitamin kell ilyenkor a babának,a teába nyugodtan facsarhatok narancsot.nem fogadtam meg.az ösztönöm ezt súgta.De anyám mesélte,hogy tesómmal mi is pár hónaposan kaptunk narancsot,stb,nem lett semmi bajunk tőle.az az igazság,hogy sok minden a génektől függ,csak ezután jön az éetmód.mi tápszeresek voltunk,hamar kaptunk mást is,30-40 éve ez volt a divat,de alig voltunk betegek és allergiánk sincs.de az is igaz,hogy túlvan reagálva a tápszeres és az anyatejes babák közti különbség,sajna az elöbbiekre hamar rásütik a gyenge és beteges jelzőt,meg rémiszgetik a szülőket,hogy ilyen kövér meg olyan túlsúlyos lesz.a környezetemben jópár ellenpéldát láttam már.pl:a tápszeren felnőtt gyerekek egészséges normál testalkatúak,akit meg 1-2 évig szoptattak majd kidurran a kövérségtől,meg havonta viszik orvoshoz,mert beteges.A Géneket nem nagyon érdekli az élemód,persze,ez nem azt jelenti,hogy felesleges szoptatnistb.akinek van rá módja,az szoptasson,ameddig a babának szüksége van rá,én is ezt tenném.
192. ALLICS (válaszként erre: 191. - Pirosalma)
2007. dec. 10. 18:48
Igen a masik ok nálunk még hogy nem volt elég tápláló neki a tápszer hiába emeltem az adagot fokozatosan ugyanolyan éhes volt:(
191. Pirosalma (válaszként erre: 190. - ALLICS)
2007. dec. 10. 18:39

Szia!


"Elválasztás: a szilárd táplálékok (minden ami nem anyatej vagy tápszer) bevezetése nem javasolt 4-6 hónapos kornál korábban...Az elválasztást az indokolja, hogy az anyatej, ill. az anyatej helyettesítő tápszerek önmagukban már nem elégítik ki a csecsemő energia- és tápanyag-, elsősorban vas- és vitamin-szükségletét." (Külön figyelmet érdemel a második mondat!) - Tápanyagtáblázat; szerk.: Dr. Rodler Imre (Medicina, 2004)


Ne izgulj, bajt nem csináltál vele, de mindig jobb az óvatosság;-) (Főleg, ha van más megoldás.)

190. ALLICS (válaszként erre: 187. - Pirosalma)
2007. dec. 10. 18:21
Szia!!Éppen a gyerekorvos és a védőnő ajánlotta a hozzátápit.Szóval most kinek higgyek.
189. M_Marcsa (válaszként erre: 188. - Pirosalma)
2007. dec. 10. 18:05

Értem én, de még tanácsolni is...

Egyébként igaz.

188. Pirosalma (válaszként erre: 186. - M_Marcsa)
2007. dec. 10. 18:02

Szia!


Nézd, nem lehet mindenki teljes mértékig tájékozott...:-/

187. Pirosalma (válaszként erre: 182. - ALLICS)
2007. dec. 10. 18:00

Szia, Allics!


Lehet kapni gyógyszertárban különböző természetes hashajtókat (pl. laktulóz: Laevolac szirup), ezek csecsemőknek is adhatóak.


A gyermekorvost kérdezd meg róla, mert lehetséges ellenjavallat!

2007. dec. 10. 17:51
Írd be a googleba, ott megkapos tudományosan is, mit ehet a 3 hós baba. Ide annyi hülyeség van írva...
2007. dec. 10. 17:43

Melin!


Teljesen igazad van!

Ez a téma nem "szerintem" kérdése, eltérő vélemények lehetnek, ki hisz a tudományos eredményeknek, ki nem. Ettől még a helyzet nem változik.

184. lindike
2007. dec. 10. 17:24
A korszerű táplálkozási tanács szerint nem.miért adnál neki???
183. melin76
2007. dec. 10. 17:17

Remélem senki nem innen akar tájékozódni.....

:((((


Az hogy valaki úgy látja semmi baja nem lett tőle a babájának az még nem jelenti azt, hogy egy másik babának nem lenne tőle baja, úgyhogy én vigyáznék a jószívű, de buta ajánlásokkal. Egyik ismerősöm babája a korai hozzátáplálás miatt lett ekcémás. Szegény baba rendesen szenvedett a viszketéstől és fájdalomtól, mindezt azért mert az édesanyja nem hitte el, hogy nem kell még az az alma, ami székrekedést okozott és ezt orvoslandó naranccsal kínálta a kicsit. Ne ez kiváltotta az ekcémát.

182. ALLICS
2007. dec. 10. 14:45
Nekem a fiam tápszeres és nem volt tőle széklete mindennel probálkoztunk egyedül a gyümölcs vált be.Nekm az számít hogy a fiam nem szenved a kakitól és ha neki ez segít akkor miért ne adjam?
2007. dec. 10. 14:41

Nem értem, miért kell siettetni a hozzátáplálást.

Miért jó az?

180. ALLICS
2007. dec. 10. 14:17
Nekem 3,5 hónapos a kisfiam és én már egy hónapja adok neki.Szerintem adhatsz!
179. supin
2007. dec. 10. 11:14
Én még ilyen korban nem adtam csak féléves kortól. De ma már egy két kanállal szokás
178. tafonta
2007. dec. 10. 10:40
Nem!
2007. dec. 2. 17:45
Az,hogy mikor mit ehet szerintem csak trendként változik,a nagy lányom 15 éves 1hónapos volt már frissen facsart narancslét kapott,3hónaposan már főzeléket is evett.A kicsik már mindent később kaptak, (bajuk nem volt, betegek évente csak egyszer télen voltak.)4-gyermekem van de egyforma véleményt még nem hallottam a 15 év alatt.
176. supin
2007. dec. 2. 17:20
Én még nem adnék ,majd később
175. melin76
2007. dec. 2. 16:20
Nem ehet.
2007. dec. 2. 12:59
Ehet.
2007. dec. 2. 08:38
Megyőződésem hogy 3 hónapos babának még nem szabad adni ilyesféléket.Egyszerüen a bélrendszere,gyomra,emésztése...stb még nem érett meg rá...persze adjuk,mert megeszi és úúgy szerette,meg nincs tőle baja,és mi is ettük gyerekkorunkban...viszont rengeteg későbbi megbetegedésnek,allergiának ,bélrendszeri panasznak, okozója lehet a túl korán adott mindenféle kajcsi...
172. 104bdd8c43 (válaszként erre: 171. - Ezti)
2007. dec. 1. 23:51
Nekem amikor már cumisüvegből itta a tápszert akkor is ugyanaz volt a hatása, ugyanúgy hozzámbújt és a szemembe nézett mint amikor szoptattam. A meló inkább a szoptatás,mert akkor meg kell dolgoznia a kajaért, a cumisüvegből azért annyira nem. Bár van olyan cumi is, amin nem luk van, hanem egy x alakú vágás, és uyanúgy meg kell dolgoznia a kajáért mintha szopna. Nekünk volt ilyen cumi, de ehhez másfajta cumisüveg is kell. Hasfájás ellen van ez a cumi, nem tud levegőt nyelni vele! Nekünk bevált!
171. Ezti
2007. dec. 1. 10:46

Szerintem a világ legcsodásabb dolga, amikor szoptathatod a babádat. Nekem sajnos este már táppal hozzá kell táplálni, de én biztosan a kizárólagos szoptatást választanám legalább 6 hónapig, ha lehetne. (látom hogy régebbi a topic, csak leírom a véleményemet)

Szerintem az ember addig amég el nem kezd menni a tejcsije, nem is tudja pontosan mekkora áldás ha van és mennyire meg kell becsülni:)))

Másrészt, amikor a kisfiam anyatejcsit eszik és hozzámbűjhat közben, annyira jó neki, hogy néha a szeme is majd felakad:) amikor meg üvegből eszi a tápot, csak beszlopálja, mered maga elé és mintha meló volna, benyomja és kész...

170. DODICA
2007. nov. 30. 18:20
nem
2007. nov. 29. 10:00
igen
168. M_Marcsa (válaszként erre: 167. - Win)
2007. okt. 24. 21:44
Sose lehet tudni...:)
167. win (válaszként erre: 166. - M_Marcsa)
2007. okt. 24. 09:07
Nem is feltételeztem, hogy kötekednél. :))))
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook