Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A hálapénzről - szüléskor kinek, mennyit fórum

A hálapénzről - szüléskor kinek, mennyit (beszélgetős fórum)


77. eee466847e (válaszként erre: 76. - 7130b15964)
2006. nov. 16. 21:47
Lehetséges, hogy nem hallottál róla, de már évek óta vannak tarifák. Amennyiben beutaló nélkül, utcáról bemegy valaki mondjuk egy laborvizsgálatra, azt elvégzik, de ki kell fizetni. Ugyanígy egy nőgyógyászati vizsgálat is évekkel ezelőtt az első vizit 3000 Ft volt. Következők ára 2000 Ft. Ez természetesen nem az orvos zsebébe megy. A Semmelweis Egyetem klinikáin még mindíg így van. Az árakat már nem tudom.
2006. nov. 16. 15:12

Nekem sokkal jobban tetszene, ha ki lenne függesztve az ajtaja mellett kívül, hogy mi mennyi. Vagy, ha valami komplexebb, akkor adjon rá ajánlatot. Lehet, hogy így elsőre hülyén hangzik, de az is elég hülyén jön ki, hogy az ember kényelmetlenül érzi magát, mert nem tudja, hogy mennyit KELL adni.


Mivel ígyis-úgyis fizetünk nekik, legalább legyen kitéve a tarifa, adjanak számlát és fizessék be utána az adót, ahogy nekem is levonják a fizetésemből.

2006. nov. 16. 14:05
Én még nem adtam hálapénz soha, de ha a gyerkőceimmel baj lesz akkor lehet, hogy én is adok.
74. Anita123 (válaszként erre: 49. - 9b5d4bd293)
2006. nov. 16. 13:53
En is egyetertek veled.En is szivesebben adok/adnek ajandekot,mint penzt.
2006. nov. 16. 13:45
Szerintem a halapenz osztogatas otthon nagyon el van tulozva.En kulfoldon elek par eve es itt nincs "penzosztas" nem is szokas.Megis tokeletes ellatast kapunk,megvagyok elegedve.(Hab a tortan,hogy a gyerekeknek ingyen van a gyogyszer,ingyen van a fogamzasgatlo tablettak...)Vegulis ugy ahogy bigiboy mondta"Mindenkink sajat dolga ad,vagy nem ad."
2006. nov. 15. 13:01
Amennyit megengedhetsz magadnak, és amennyire elégedett vagy az orvosoddal. Én a terhességem alatt, ha valamilyen vizsgálatra hívott, mindig a magánrendelésére mentem, ha ultrahangozott, mindig adtam egy ezrest, viszont a cukor miatt bent voltam egy hétig a kórházban és akkor nem kapott semmit. Szülésnél adtam 15 e Ft-ot. Cuzammen kb. 25 ezret kapott a 9 hónap alatt. Nagyon figyelmes volt és rendesen foglalkozott velem, mindazok mellett, hogy rengeteg a betege és állandóan rohan, viszont volt olyan is akinek nem ment be a szülésére...., tehát az motíváljon, hogy te hogy vagy megelégedve és ne az, hogy mások mit mondanak!!
71. be52089f0e (válaszként erre: 17. - 3b4055e2b2)
2006. nov. 15. 12:58

Én hallottam már olyan orvosról, aki a számlaszámát adja meg.

Na ő biztos nem kerülne ilyen helyzetbe.


De ez az orvos nagyon megérdemelte.:)))))

70. leleszi (válaszként erre: 17. - 3b4055e2b2)
2006. nov. 15. 12:46
Meg kérdezhetem kitöl hallottad mert én is hallottam ezt egy demecseri ismerösömtől.
69. leleszi (válaszként erre: 67. - 87955845cd)
2006. nov. 15. 12:43
Ha a te gyereked Vagy olyan aki közel áll hozzád kerülne olyan helyzetbe hogy ellátásra szorul és te azt látod hogy nem a legnagyobb figyelmet forditják rá te is odaadnád,ha nem lenne lehetőség másik orvosra vagy intézményre.Nem érdekelnének az elvek,csak hogy a legszakszerübben lássák el...
2006. nov. 15. 12:31

Amikor közeledet a szülés időpontja én rákérdeztem az orvosomtól, hogy mennyibe is fog ez nekem fájni. Ő azt mondta, hogy ezt rám bízza. Így egy szava sem lehet, hogy én mennyit adtam.

Bár valahol azt hallottam, hogy a magánrendelőben kért tarifa 10 szeresét illik odaadni.

2006. nov. 15. 12:25
Na látjátok, szidjuk az orvosokat a hálapénz miatt és tulajdonképpen mi szoktattuk rá őket! Neki ez a munkája, amiért kap fizetést, tehát az nem jár neki, hogy plusszba pénzzel tömjük! Az az orvos, aki nem végzi el korrektul a feladatát csak azért, mert előtte nem akpott hálapénzt, inkább adja vissza a diplomáját! Az olyan nem orvos. Úgyhogy én azt tartom, hogy nem az orvos a hibás, hanem az a sok ember, aki azt hiszi pénzzel mindent megvehet!!!! Akinek meg nincs le van sz..va! Na erről sürgősenle kellene szokni! Mert így pár éven belül a sok szegény ember ellátás nélkül marad!!! Siralmas!
66. bigiboy (válaszként erre: 64. - Minya)
2006. nov. 14. 22:43

Bocs.Mindenki saját dolga ad,vagy nem ad.Ez a doki szabiról bemegy,emberszeretetből?Vagy csak a remélt pénzért?Ha szabin van mit keres a kórházban,netán fusizik? "minden reggel bejött megkérdezni hogy hogy vagyunk szerintem ezért megérdemelte a pénzt amit kapot"Az ápolónő többször bement.

Minya ezeket ne élcelődésnek vegyed.Sok orvos csinálja így,nehogy valamelyik osztályos orvos munkaiőben levezesse a szülést ingyen/mert ugye ez a munkálya/Én a munkahelyemen nem dolgozhatok szabadság alatt!

65. 93a74b44ea (válaszként erre: 50. - Eee466847e)
2006. nov. 14. 19:53

"Megalázóan keveset keresnek,"...Hálapénzzel együtt viszont...Az én dokimnál 50-100e egy műtét. Hetente 20-végez kb., ez olyan 30 óra. Számolj csak 50e-rel...Elég jó kis órabér...

És elfogadta tőlem, akinek nem volt keresete akkor még (most is kevesebb a havi fizum, mint az ő tarifája egy műtétért...), elfogadta a kisnyugdíjas Rózsika nénitől, akinek szintén többe került, mint az egyhavi nyugdíj...

Jó, nekem itt vannak anyámék, neki gondolom a gyerekei segítenek, na de ha ők is műtétre szorulnának? Három generációban van egy keresőképes, és hagyatkozzunk rá, mert úgyis ott van?

Jó dokim van, másnál nem is műttetném megint magam, de az vérlázító...

Ja, és ha tényleg fizetnünk kell, ha a legközelebbi 3 kórházon kívül kezeltetjük magunkat, akkor a következő már 200e-ben lesz nekem (anyuéknak) is...

64. Minya
2006. nov. 14. 19:32
Ezt a hálapénzes dolgot én is elitélem de sajnos mi emberek szoktatuk hozzá az orvosokat!( személyes véleményem szerint!!!)de mikor a fiamat szültem a doki szabin volt és mégis bejött hozzám a szülést is levezette meg minden reggel bejött megkérdezni hogy hogy vagyunk szerintem ezért megérdemelte a pénzt amit kapot.Sajnos vannak olyan orvosok is mint ahogy már írtátok hogy előre kéri a pénzt nem szabad!!!majd ha csinált is érte valamit!!!
63. perfi
2006. nov. 7. 09:23

Még én sem szültem, viszont sajnos volt egy művi vetélésem. Az orvosom magánrendelésén 5000Ft-ot kell fizetni. A műtétet is ő csinálta. Nem szokás ilyenkor, de én adtam neki a kontroll vizsgálaton borítékban 5000Ft-ot.Nagyon rendes volt velem.


Ekka,ha annál az orvosnál szülsz, akihez egyébként is jársz, akkor természetes, hogy adsz neki hálapénzt. Nekem igenis fontos, hogy mit gondol. Hiába egészségügyben dolgozom, de én szeretnék még az orvosomhoz visszamenni.Ha nem adnék, nem lenne p@fám.

62. virkó
2006. nov. 7. 09:17
Ahol én szültem,ott nem lehet orvost választani.Minden kismama,akivel egy kórteremben voltam,adott vmit az orvosnak aki ügyeletben volt a szülésénél.Volt aki csomagot,volt aki pénzt(10-20ezer)...de szerintem ha nem adsz semmit,az se baj.Sokkal fontosabb a szülésznőkkel,nővérekkel,csecsemősökkel jóba lenni.Mi édességet,kávét adtunk(mások is).
61. Ekka
2006. nov. 7. 09:15

Én ugyan még nem szültem, de szerintem azt a pénz amit a dokinak adnátok érdemesebb a babára költeni.

Mindenki azt hiszi, ha pénzt ad, más elbánásban fog részesülni.. Butaság. Egyébként meg miután a baba megszületett (nehezén túl vagy) már nem mindegy, hogy a doki mit gondol arról, hogy nem adtál pénzt?!?!

2006. nov. 7. 09:12
Annyit adj amennyit szerinted megérdemel. Én adtam neki, de utána éreztetve volt velem, hogy ő nem ekkora összegre gondolt. Szerintem az se baj ha nem adsz neki.
59. wanda8
2006. nov. 7. 08:31
köszönöm a segitségeket!
2006. nov. 7. 08:29
Én nem adtam az orvosnak pénzt, persze bent sem volt.
2006. nov. 7. 08:24

Ha rám hallgatsz akkor nem adsz.Én pont egy hete szültem.

Ha mégis úgy gondolod megérdemli akkor is csak utána, ne előre.Hiába van megbeszélve egy percig nem biztos,hogy ott is fog lenni.A másik oka, hogyha bármi történne akár veled, akár a babával, akár miatta, akár tőle független okokból, akkor miért fizetnél?

Mennyit adj?Amennyit rászánsz vagy, ha olyan akkor a kiskönyv aláírásakor lehet, hogy közölni is fogja.

Egyre gondolj, neki ez a munkája, ez a dolga!!!!

Én ajándékcsomagokat adtam, de azért, mert kb. 3 hetet töltöttem bent a szülés előtt a kórházban.De az 5db mutatós édesség-ajándékcsomagok ára 12000 ft-ból kijött.

Hálapénzzel kapcsolatosan találsz fórumot, ott elolvashatod mások véleményét is!

56. wanda8
2006. nov. 7. 08:07
Arra lennék kivancsi mennyi pénzt adtok szüléskor az orvosnak?S mikor érdemes odaadni?Elöre vagy utána?SEGITSETEK!!!!!!!!!!!!!
2006. szept. 24. 20:03

Nagyon m,csk.s dolog ez a hála pénz!

Sok doktor ( tisztelet a kivételnek, mert vannak biztos) előbb a zsebét tartja aztán lát hozzá a gyógyításhoz.

Ami a leg gusztustalanabb, hogy Ők tisztában vannak a beteg egézségügyi állapotával, mégis elfogadják a borítékot, még akkor is ha menthetetlen a beteg.

Az én családomban is volt ilyenre példa.

54. Bettibaba (válaszként erre: 44. - 4726e582cf)
2006. szept. 24. 19:47
Nem akarlak elkeseríteni,de erről is volt szó.Hogy a receptkiírásért is fizetni kell majd.De nem tudom megszavazták-e?Az jó lesz,mert van egy gyógyszerem,amit 25,és van egy,amit 30 naponként kell kiíratnom.Szóval én kétszer megyek gyógyszert íratni.
53. zena01
2006. szept. 24. 19:40
Apu menthetetlen volt és ezt az orvos tudta. Mégis elfogadta a hálapénzt.Ha valaki meggyógyul,akkor még megértem. De egy haldoklótol? Hozzá kell tennem volt egy doktornő, aki azt mondta, hogy ilyen beteg emberektől semmilyen pénzt nem fogad el.
2006. aug. 31. 13:03

Érdekes, amit tegnap a hírekben mondtak.Lesz díj amit fizetni kell, csak nem vizitdíjnak fogják nevezni.Nem teljesen mindegy, hogy hogy nevezik?

Akkor sem értem az okát.Én elhiszem, hogy alul vannak fizetve az orvosok, ápolók, vagyis az egészségügyben dolgozók, de már megint ezt is rajtunk kell behozni?!!

51. eee466847e (válaszként erre: 43. - Molntak)
2006. aug. 31. 12:58
Igazad van! A vizitdíj sarc, dézsma. Akik kitalálták, nem családorvoshoz járnak. 41 éve fizetem a TB-t Eü hozzájárulást, havi 20.000 Ft-ot hagyok a gyógyszertárban, mi a fenét akarnak még.Váróterem díjat, folyosókoptatási díjat a rendelőkben, kilincsfogdosási díjat, vizsgálat előtti vetközési és öltözési díjat.stb. Felháborító!!!!
2006. aug. 31. 12:51
A hálapénz orvosoknak keresetkiegészítés, amit nem a betegnek kellene adnia, hanem az államnak. Megalázóan keveset keresnek (talán kivétel ma már a magánklinka stb.) Ismerek olyan orvosokat 2-3 szakvizsgával, akik "hivatalos besorolásuk" alapján kevesebbet keresnek, mint egy előadó középfokú végzettséggel. 26 éve egészségügyben dolgozom.Egyébként pedig mindenki annyit adjon, amennyit a pénztárcája megenged. Valóban ez a dolguk, szerintem hivatásuk. A felelősségük hatalmas. Kivétel közöttük is van, ilyeneket is ismerek, de ők vannak kevesebben.
2006. aug. 12. 18:52
Nekem mandulaműtétem volt nemrég és egy nagyon kedves doktornő műtött. Műtét után 1 héttel adtam neki egy viszonylag értékesebb ajándékot, de pénzt nem adtam volna, mert szerintem ez nekem is és neki is kínos. És nem érzem úgy, hogy adnom kellene. Ez a dolga.
48. 0f7f8f506d (válaszként erre: 47. - Emesecske)
2006. aug. 12. 14:03
egyetértek:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook