Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A hálapénzről - szüléskor kinek, mennyit fórum

A hálapénzről - szüléskor kinek, mennyit (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
2006. jún. 8. 16:29
Van egy ide illő történetem,bár én is csak hallottam!A kedves apuka a kórházi folyóson átad egy szép nagy ajándékcsomagot a dokinak.Lehet,hogy aznap kimerült volt a doki de ironikusan visszautasitotta a csomagot, hogy mit mondhatott az nem derült ki de az apuka ugy dühbe gurult, hogy szétkapta az ajándékkosarat,kivett belőle egy boritékot,majd abból a több db. tizezrest és a doki orra alá dörgölve megkérdezte hangosan:Ez magának nem elég? Hát aki szemtanuja volt az esetnek azis megdöbbent,nem még az orvos. Erre jó rá b.....t!Szerintem is elég a pénztárcánkhoz igazodni, aztis boritékban, nem kell mellé ajándékkosár sem köritésnek!
16. emilia
2006. jún. 8. 11:29

Szerintem épp eleget fizetünk társadalom biztosítást, hogy ne kelljen hála pénzt fizetni. a gyerekszülést meg nem kellene kihasználni az orvosoknak és pénzt kérni. Ugyanis az állam v. is a mi pénzünkön van ott minden szerszám és a mi pénzünkön van a fizetése is, vagyis az adónkból van a fizerése és a korház fenntartása is.

És ahogy irja nmarti ez hivatás és a hivatás önzetlenséget is jelent nem a zsebemet tartom ráadásul meg is határozzák némelyik orv. mennyi jár neki. Persze bevallani nem valják be Aztán azért akarják végül , hogy mindenért fizesünk még a recept fel írásért is. Pedig már mi azt meg fizettük előre a fizetésünkből. Én talákoztam olyan orv. is aki nem fogadta el a pénzt és még ki is kérte magának. Ő hívatásból dolgozott..

15. Fcica
2006. jún. 8. 11:04
A dokim amikor a szülésről beszéltünk, erre is kitért köntörfalazás nélkül. Ez az egy vizsgálatának a tízszerese volt. A szülésznő tarifáját szintén a dokimtól kérdeztem meg, mert nagyon közvetlenül lehetett vele beszélgetni erről a témáról. Ez a doki összegének a fele volt. Plusz virág és bonbon. Pénz borítékban, boríték a bonbonban. Abszolút nem volt kínos. Nekem így a szülés összesen került 100.000 Ft-ba, de megérte mert pont annyi figyelmet kaptam amennyit szerettem volna.
2006. jún. 7. 22:45
Én úgy gondolom,hogy ne már az orvos szabja meg hogy mennyiért szülhetem meg a gyerekemet.Mikor szültem az elsőt nagyon megkinlódtam(vákumos szülés volt,és 4kg-os volt a fiam)Rengeteget segítettek és utána adtam,de ajándékot.Ezét ők megkapják a fizetést,nem de?Én is ápolónő vagyok és azt gondolom hogy sokszor tényleg a betegek rontják el ezt az egészet.De azért "harapok" ha a kedves szülő a hátsó folyosón távozik és azt se mondja viszlát!Ne hoozanak semmit de becsüljék meg annak a munkáját aki ott van.Mostanában nagyon sok rossz tapasztalatom van,mióta mindenkinek joga van mindenhez,ot rugnak belénk ahol tudnak.Tisztelet a kivételnek!!És persze nekem is volt rossz tapasztalatom,de úgy gondolom minden munkahelyen vannak olyanok akik jól,és vannak akik,rosszul dolgoznak.És nem szabadna az egészségügynek a piszkos anyagiak felé elmenni,hisz ez egy hivatás amit csak szívvel-lélekkel szabadna csinálni.
13. bea533 (válaszként erre: 12. - 1e2db0da87)
2006. jún. 7. 21:58
Teljes egészében igazad van sajnos nagyon sok kis mama nem tud százezreket,de még tizezreket sem adni.A gazdagok adjanak ha van nekik.ők rontoták el az orvósokat és a személyzetet.Mindenki annyit ad amennyit tud nem kőtelező meg kapják a fizetésüket.Ha tudsz adni akkor is csak akkor ha mész haza ,mert ha előtte adod akor ugy is keveserlik ha nem kapnak nem szolhatnak semit azt jutalmazuk akit akarunk nem ?,
2006. jún. 7. 14:00
Én örülök neki, hogy vannak, akik 100 000 Ft-ot is ki tudnak adni egy szülésre, de kérem szépen, nekem babakocsit és kiságyat is kell vennem... És bár a dokim abszolút jófej, tényleg törődik velem, és nem kétlem, hogy a lelkét is kitenné értem, egyelőre állapotomnál fogva nem tudok mellékállást találni, hogy egy olyan természetes dolgot megfinanszírozzak, mint a szülés... Hm?
11. mikormarta (válaszként erre: 9. - Verus13)
2006. jún. 5. 09:35
Szerintem semennyit sem kellene adni. Az egy dolog, hogy működik a paraszolvencia intézménye,s ezzel sok orvos rendesen visszaél. Igaz, én is adtam orvosnak, szülésznőnek ápolónőknek, de csak annyit és annak, akinél éreztem, hogy emberséges és megértő volt. Egy kicsit durva a 70 000-res tarifa, s főleg az, hogy a doki azt mondja elég 500 Ft a takarítónak. Neki nem lenne elég mondjuk 20000 Ft az ötszázhoz viszonyítva? Egyébként szerintem a szülésznő érdemelne a legtöbbet, csak erről sokszor elfeledkezünk.Az én orvosom,csak a finisre ért oda, aztán meg várta a hálát és a köszönetet pénz formájában.
2006. ápr. 24. 07:58
Hát emlékszem, totál zavarban voltam, hogy adom oda, elég-e amennyit gondoltunk, stb. Hát a doki olyan, de olyan magától érthetődően tette el a borítékot, hogy majdnem elnevettem magam.
2006. ápr. 23. 22:35

Én szeretem a tiszta helyzeteket, pénzügyekben pláne. Így konkrétan rákérdeztem az orvosomnál, s a fizetendő tarifák -esetemben- a következők:

- a dokinak 70.000 Ft.

- a választott szülésznőmnek 15-20.000 Ft. - itt hozzá kell tegyem, a szülésznőm azt mondta, neki nincs tarifája, annyit kér, amennyit gondolunk.

- a segédápolónak, aki szülés után takarít, rendet rak 500 Ft.-ot javasolt adni az orvosom.

Mivel a csecsemős nővérkék tudomásom szerint az adott kórházban naponta változnak, így inkább nem adok először senkinek pénzt. Úgy gondolom, ha lesz olyan nővérke, aki segítőkész, kedves volt, majd az utolsó napon pl. egy doboz bonbonnal viszonzom neki a támogatást.

8. f8f2535b5d (válaszként erre: 5. - Neomodus)
2006. ápr. 20. 16:11
Szülés előtt állok, és örülök, hogy egy olyan korházi alkalmazottól olvastam ezeket a sorokat akiről úgy érzem hivatásból teszi a dolgát. Amúgy teljesen egyetértek, hogy kell adni, és nem azért ,mert mennyire érdemes vagy sem, hanem azért mert sajnos egy olyan világban élünk, ahol a becsületes munka nincs megfizetve, főleg az egészségügyben. Én ügyfélszolgálatban is dolgoztam, talán ezért talán könnyebb egy picivel a másik szemszögéből látnom a dolgokat, és szerencsésnek mondhatom magam, hogy lesz majd honnan adnom, és nem hiszem, hogy a pénz értékére fogok gondolni, hanem megköszönöm vele a törődést amit érte kaptam. Jó munkát a továbbiakban is.
2006. márc. 29. 14:31

Szerintem ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Ha valaki gyereket szül, ált szoktak adni, de csak azért, mert ált. mindenki ad. Így voltunk mi is...(császáros voltam)és ebben a pénz dologban csak az a rossz, hogy az orvos szerintem el is várja. Ha nem akarná a pénzt, azt mondaná, hogy költsük a gyerekre. Mert ugye ez lenne az etikus. De ki az az orvos, aki a gyerekre gondol?

Miután "lefizettük" az orvost...kenyérre lehetett volna kenni.

Igazából egyszer szívesen megkérdezném a nőgyógyászom, miért csinálják ezt az orvosok.

De talán az embereknek is változtatniuk kellene, mert az orvos minden betege után megkapja a pénzét az államtól...

Sajnálatos, hogy itt tart az egészségügy.

2006. márc. 23. 20:48
Elvárni KIZÁRÓLAG az orvosok várnak el bármilyen juttatást is a fizetésen kívül...
2006. márc. 23. 20:47
Nos...hogy mennyire érdemes vagy nem érdemes adni semmit, azt mindeni lelkiismerete szerint döntse el. Én tapasztalatból mondhatom,még egy köszönömöt sem szoktam kapni az elvégzett 12 órás folyamatos munkámért(a sebészetnek nem éppen mandulaműtétes ága). Még azt sem szokták megköszönni, ha valakit újraélesztünk, mire kijön a doki(aki egész éjszaka alszik és nem érdekli semmi sem, hölgyeim). Én nem várok semmit sem, és a kollégáim sem(mármint paraszolvencia vagy ajándékok terén), de azt nagyon jó néven vesszük, jól esik, ha legalább az a beteg,akinek az élete függött rajtunk, legalább köszön, ha kikerül az intenzívről az általános osztályra.
4. Hoxa
2006. márc. 8. 17:37

Nyilván kell adnod a dokidnak, ha nincs tarifája, akkor érdemes neten utánakérdezni más kismamáktól,ők mennyit adtak.


Ha van választott szülésznőd, akkor neki is kell

adni, szerintem mindenkinek a pénztárcájától is függ, hogy mennyit szán rá. Meg attól is, mit tapasztal közben.


A csecsemősnővérek sokan vannak, én ajándékkosarat fogok adni nekik - az első napokban! Azt hallottam számít, szóval megteszem (az adott kórházra vonatkozóan faggattam ki már tapasztaltabb kismamákat és ők mondták).


Ilyen a magyar egészségügy sajnos. Elvárják és te is nyugodtabb leszel szerintem, ha tudod, lehetnek elvárásaid... Én ezért is választottam saját orvost, perkálom neki a pénzt, tehát tudom, hogy mit várhatok el érte.

2006. márc. 8. 08:20
En nem adtam senkinek semmit. A valasztott dokimnak az elore megbeszelt tarifat, masnak semmit. Cserebe csak azt vartam el, hogy beken hagyjanak es minel kevesebbet lassam a korhazi szemelyzetet. :) A csecsemosok rendesek voltak, ok lehet megerdemeltek volna egy ajandekkosarat, de majd legkozelebb.
2006. márc. 7. 18:49
Szerintem a kórházban kell érdeklődni az ottani kismamáktól, hogy a helyi tarifától ne térj el nagyon. Hiszen az más tájanként, szerintem. Mi a csecsemős nővéreknak ajándékcsomagot vittünk, nagyon rendesek voltak!
2006. márc. 7. 12:46
Kinek mennyi pénzt "illik" adni a kórházban szüléskor?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook