Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyit adnál szüléskor az orvosnak? fórum

Mennyit adnál szüléskor az orvosnak? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. aug. 25. 14:04

Lányommal annó 13 éve nem volt fogadott dokim de mivel nagyon figyelmes volt szülés alatt után és 6 hetes kontrolon akkor én adtam neki 10E Ft ot de nem akarta elfogadni

A fiamnál 4 éve volt fogadott dokim (mert 3 vetélés után veszélyeztetett voltam) magánrendelésére jártem hetente minden alkalom 8-10E et elkért (magánrendelésen) megfogadtam és közölte ok 60E Ft (de nála feltétel volt , hogy minimum 8szor jelenjen meg a kismama a magánrendelésén)hozzáteszem szülés alatt nem sokat volt bent a végén bejött megveregette a vállam és közölte ügyes volt kismama :/ -viszont a szülésznő végig bentvolt segített mindenben és egy fillért nem fogadott el.

Én csak tanácsolni tudom, hogy ha van rá lehetőség ne dokit hanem szülésznőt válasszon magának a kismama

2013. aug. 25. 12:53
Az állam leszakad. 50-140 ezer forint? :O Nem is mennék olyan orvoshoz, aki előre közli, hogy ennyi. Hát kapja már be! Milyen világ ez??? Mi egy jelképes összeget adtunk 11 évvel ezelőtt a dokinak és a szülésznőnek is.
63. galanika (válaszként erre: 61. - Niroli)
2013. aug. 25. 12:41
mi csak a szülésznőnek adtunk!!!mert megérdemelte!!!
62. baloghany (válaszként erre: 61. - Niroli)
2010. máj. 12. 22:56
Igazad van. Mi a szülésznőnek is adtunk :)
61. niroli
2010. máj. 12. 18:29
azt nem értem, miért mindig az a kérdés: mennyi a dokinak?... -és a szülésznőnek?... -hát nem ö van végig ott a szülésnél?... és jó esetben csak egy kis "morzsát" kap a dokihoz képest, aki mennyi ideig is van ott a szülésnél?... na hát ez az, ezen el kéne gondolkodni!...
2010. jan. 20. 08:58

-van hogy megkérdezik az orvost

-ill. 50.000 ft-os átlagot látok én is

-függ az orvos titulusától,

én minél többet szültem annál kevesebbet fizettem.

a 4. gyereknél nem akart elfogadni pénz az orvosom,én hülye meg utánadobtam...

2010. jan. 20. 08:50
Nemrég halottam, hogy 50000 kb az átlag.
58. anikko
2009. okt. 1. 12:32
Nekem fogadott orvosom volt szeptemberben szültem, előre megmondta, hogy 70 ezret kér.
57. anitram001 (válaszként erre: 56. - Baloghany)
2009. aug. 13. 07:31
Köszönöm szépen.
56. baloghany (válaszként erre: 55. - Anitram001)
2009. aug. 12. 08:45
Szia! Ez változó szerintem orvosonkét. Valaki megmondja a tutit, hogy mennyit kér. Valahol a magánrendelés 10x-ét adják, de szerintem ez attól is függ te mennyit tudsz adni. Én áprilisban szültem és 50-et adtam. Ennyit tudtunk ez is nagy pénz volt.
2009. aug. 12. 07:39
Mik most az árak? Tud valaki pontosat írni?
2009. aug. 9. 10:04
Mik most az árak? Tud valaki pontosat írni?
2009. júl. 24. 08:14
Teljesen kihalt ez a fórum?
52. tücsimücsi (válaszként erre: 49. - Encike 2)
2009. máj. 17. 22:11
Hát én sem! ......-t a s....-be!!! Mit gondolt mégis miért lett megfogadva? Nem azért, hogy megkönnyítse a dolgot? Ez a lényege, nem?
2009. máj. 17. 22:07
Nekünk 1 vizsgálat 10000 volt alkalmanként. Az 100000 lett volna a végén. de csak 50000et adtunk. A szülésznő 20000et kapott, végülis szerencsére inkább csak rá volt szükség. Én is a 6 órából 4 és felet végigszenvedtem, mert csak addigra ért be, más meg nem adhat fájdalomcsillapítót. De utána is csak gázt kaptam.
2009. máj. 17. 21:57

Azt szokták mondani,hogy amit terhesség alatt kifizetsz 1-1 alkalommal annak min.a 10x-esét illik adni.Az én dokim 5000-et kért/alkalom.Az egyik ismerősöm 3 hónappal előttem szült ő megkérdezte azért pár hónappal előbb,hogy mennyi lesz,erre közölte 140ezer.Na egyből telefonált az ismerősöm nekem,hogy az én dokimnál mennyi,mondtam,hogy még nem kérdeztem.Felhívta az ismerősöm és mondta,hogy ö nem szokott árat mondani,mindenki amit gondol.

A dokim egyébként csak ügyelni,meg müteni és szülni jár a kórházba,de csak 1 telefon és ha magán rendelése van épp,ha nem veszi a cókmókját és rohan a kórházba.Nagyon lelkiismeretes és jóhírű doki,de még sincs magától elszállva mint sokan.Én is nagyon sokat vajúdtam,de nem a doki hibája volt,hanem én aktív sportoló voltam ez álltal elég kötöttek az izmaim,izületeim.Mi olyan este 8 körül értünk a kórházba és reggel negyed 9kor született meg a fiam.Egyébként nagyon sok kórházban csak nagyon-nagyon indokolt esetben engedik a császárt.Ahol lehet tudni,hogy komplikáció léphet fel ott előre kérvényezik a császárt:pl: nagy baba farfekvéssel.Én amúgy 55kg-mal kezdtem a terhességet ill.akkor már a 2.hónapban voltam,168 cm magas vagyok és a csípőm alapjáraton olyan keskeny,hogy a gyerek nadrágok is jók voltak rám.olyan nadrágba mentem szülni amit a teherbe esésem előtt 1 évvel vettem.Hátulról pl semmi sem látszott.A 8.hónapban 2x is előfordult,hogy utánam fütyültek az utcán.Aztán megfordultam és jót röhögtem.A kisfiam 3360g-al és 56 cm-el született,szóval annyira kicsinek sem volt mondható,de kicsit hosszadalmasan,de megszültem normál úton.Én 50ezret adtam a dokinak,de csak a 6 hetes kontrollnál kapta meg,és így is minden nap bejött hozzám.A szülésznő nem választott volt.Pont a vége fele lejárt volna a munka ideje.Kapott 10ezret,de nem azért,hogy maradjon,hanem azért,mert nagyon kedves,figyelmes volt,pedig akkor éjjel futószalagon jöttek a babák.Aztán úgy döntött mégis marad és befejezzük együtt.A dokim egyébként akkor nem ügyelt,szóval be kellett"rángatni"Bocsi a kisregényért

49. encike 2 (válaszként erre: 48. - Tücsimücsi)
2009. máj. 17. 21:21
én tuti nem adtam volna oda!!!
48. tücsimücsi (válaszként erre: 47. - Encike 2)
2009. máj. 17. 21:02
..én olyanról is tudok akit 9-10 órahosszáig hagyott a dokija vajúdni a nem normális nőci ezek után mégis odaadta neki az 50 ezret.
2009. máj. 17. 20:50

Már egy honapos a lányom, nagyon korrekt és segitőkész volt a dokim, sőt a szülésznő is, de csak a doki kapott pénzt.

Minden este benézett hozzám és sokat beszélgettünk.

Pedig nem kapott egetverő összeget!


A szobatársam minden vizsgálatnál pénzelte és a szülésnél se keveset adott és szülés után a dokija lesz...rta.

2009. máj. 15. 14:43
Nem semmi.
45. Manilu
2009. máj. 15. 14:08
Nekem megmondta a doki kerek perec,hogy 80-100eközött kér,a szülésznőnek 40-t adtam.
44. Kata75 (válaszként erre: 39. - Encike 2)
2009. márc. 17. 17:20

Ezért "szeretem", de nem utolsó sorban a szaktudásáért járok hozzá!

Az évek során leginkább a nem magánrendelés miatt soha fel nem merült ez a pénz kérdés. Megérdemelte és kapott. Kivéve egy esetet, de akkor egyáltalán nem volt olyan a szituáció (18.héten elveszítettük az első kis ikreinket/ügyeletes volt), és tuti nem is fogadta volna el (első kézből hallottam róla egy ilyesmihez kapcsolódó történetet). Kontrollon viszont ment a szokásos, és a kezemet megsímogatva mondta, hogy reméli mihamarabb találkozunk. Hála úgy is lett:)

Én ezt a mennyiért vállalja dolgot (magánon kívűl persze) csak és kizárólag akkor tartom elfogadhatónak, ha nem munkaidőben történik a szülés.

Persze ez csak utólag derül ki, és éppen ezért az lenne az etikus, hogy csakis arra az esetre mondana egy fix árat, a másik esetben pedig a kismamára bízná. Vagy akkor készenléti díjnak veszik a "többletet"?


Sok pozitív, de ugyan ennyi negatív tapasztalatot is hallottam mindkét esetre (fogadott és ügyeletes doki). Nem ettől függ, hogy egy orvos mennyire lelkiismeretes......


Ha az enyém váltana magánba, én akkor is ragaszkodnék hozzá.


Ja, és még annyit, hogy programozott csáazárral születtek a babáim, és a nagyműtéteim is munkaidőben voltak, így soha nem túlórázott miattam:)


Ismét bocs a terjedelemért.....:)

43. anitram001 (válaszként erre: 42. - Anitram001)
2009. márc. 17. 13:58
Persze azért megkérdezem legközelebb.
2009. márc. 17. 13:50
Legutóbb 2000.- kért magánban ennek a 10x= 20000.-Na leht ki is nevetne.
2009. márc. 17. 13:46
Az én orvosom megmondja mennyiért vállalja és amennyit kér annyit adnék neki......
2009. márc. 17. 13:42

Na most én is igen elgondolkodtam.

16 évvel ezelött 3000.-+ egy jó pezsgő. Most még nem kérdeztem meg a dokit a tarifáról. Legközelebb ha megyek akkor megkérdezem.

39. encike 2 (válaszként erre: 38. - Kata75)
2009. márc. 17. 12:45
na ez a nem mindegy, hogy KÉRI vagy KAPJA.
38. Kata75
2009. márc. 17. 12:33

Az én orvosomnak nincs tarifája, így a terhesség alatt 24 ezret adtunk összesen (8x3.000), a szülésnél pedig 40 ezret.

Azóta ha valamiért mennem kell (pl.rákszűrés), akkor szintén 3.000ft-ot borítékolok neki.

Előtte többször is műtött már, akkor pedig 10.000ft-ot kapott + a hathetes kontrollnál az akkori szokásos 2 ezret.

Kedves, lelkiismeretes (csak állandóan rohan:), és soha nem kérte, hanem kapta a pénzt.

Persze magándokinál adott a tarifa, de az más kategória.

Fogdokihoz magánba járok fix tarifáért, de csak azért mert sok kudarc után újra Sztk-ba mentem, és ott ismertem meg. Pár év múlva saját rendelőt nyitottak a férjével, én pedig követtem, így maradtam nála:)


Érdekes, mert a nőgyógyászomat is így találtam meg. Magánban nem vették észre a méhenkivülimet----> Sztk. Ott egy lelkiismeretes drnő talált nálam valamit, ami szintén elkerülte az előző dokim figyelmét. Így kerültem a Klinikára egy jó szakemberhez, aki azóta docens lett, és az én aranyos nőgyógyászom:)


Bocs a kisregényért:)

2009. márc. 17. 12:26
Én az elsőnél és a másodiknál is 40-40 ezret edtam, 2004-ben és 2006-ban is
2009. márc. 17. 12:25

Az én orvosom nem mondja meg a tarifát, de én, mint magánember adok egy kicsit neki. Igaz ez a hivatása, ő ezt vállalta, sőt fizetést is kap érte.

Szerintem mi emberek "szokattuk" őket ehhez.

A férjem rendőr, de ha ő fogadna el pénzt, amit sose tett, mert ő nyugodtan szeretne aludni, már rég kirugták volna a munkahelyéről.

De akkor se 100ezret adok! Ez már tulzás!

Ha ezt mondaná, tuti másik dokihoz mennék.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook