Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A hálapénzről - szüléskor kinek, mennyit fórum

A hálapénzről - szüléskor kinek, mennyit (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2007. júl. 9. 10:44
A 9 hónap alatt 4 hetente 3000ft-ot adtam az orvosnak,majd amikor szültem 30000ft-ot!Nem volt fogadott szülésznőm,így neki 5 ezret adtam!
2007. júl. 5. 14:58

Semennyit!

Mi sem kapunk a fizetésünk mellé semmiféle jutatást.

A lányom februárba szült és ő sem adott egy fillért sem.Azt mondta,hogy a gyerekekre költi azt a pénzt,amit adna az orvosnak.

195. Vica30
2007. júl. 5. 13:31
2004-ben szültem, a kilenc hónap alatt kb 3-4 hetente mentem 5000/alkalom, aztán mikor szültem (császárral) pont ügyeletes volt a doki, 30000-et kapott.
194. 139 (válaszként erre: 193. - Csibe78)
2007. júl. 5. 12:32
Ki tudja mennyit szokás adni egy egészségügyi küretnél? Külön kap a nőgyógyász és külön az altató orvos?
193. Csibe78 (válaszként erre: 191. - 0208)
2007. jún. 7. 10:43
Szerintem annyit adj neki, amennyit jónak látsz, és amennyit a pénztárcád enged. Sajnos ez sem egy utolsó szempont :(
192. Ditke62 (válaszként erre: 191. - 0208)
2007. jún. 6. 21:59

0208

Szerintem a "tarifát" orvosa válogatja. Pesten többnyire magasabbakat hallottam mint vidéken, és attól is függ, hogy a professzor vagy egy kisebb orvos operálta.

191. 0208
2007. jún. 6. 14:39
Segítsetek! Apámnak rákos bélműtétje volt, a sebész rendesen ellátta, látogatta minden nap. Holnap mát vihetem haza, mi a tarifa?
190. nicci
2007. jún. 2. 17:40
Császárral szültem, 70e-t.adtam,de a kilenc hónap alatt egyszer sem fogadott el pénzt!
189. RLindi
2007. jún. 2. 17:04
Mi a dokinak a magánrendelésen 4e-t adtunk,a szülés(császér) után ennek a 10xeresét,azaz 40e-t. A szülésznőnek meg 20e-t.Pedig forditva jogodabb lett volna...Rendes volt különben a dokim,de a majd 20 órás vajúdás alatt a szülésznő végig velem volt és tartotta bennem a leket is,ami nagyon jól jött!
188. Csibe78
2007. jún. 2. 16:03
Én császár után 30 ezret adtam a dokinak. Bár 5 hónapon keresztül magánrendelésre jártam. Ott havi 3 ezret fizettünk.
2007. máj. 14. 02:08

A mi dokink ( a harmadik doki lett az Igazi, előtte elfogyasztottam egy SZTK-st, egy felkapott sztárdokinőt ,végül az ügyeleten találkoztam Vele-hála Istennek) egy végtelenül korrekt, rendes, mindig ráérő,nyugalmat sugárzó, vagány, jófej és nagyon jó orvos.

Előtte megbeszéltük vele,hogy Ő hogyan látja a dolgokat.

Nála havonta adtak a kismamák egy meghatározott összeget, igy a finisben semmit nem fogadott le, de én 5 hónap elején találtam rá,igy mi a végén adtunk Neki.

A szülésznőnek pedig a baba egyéves szülinapján fogunk, igy jött ki a lépés :)

Ő is egy nagyon szinpatikus nő volt amúgy!

186. Ditke62
2007. máj. 7. 01:27

Az a baj, hogy a betegek nem tesznek különbséget hálapénz és hálapénz között. Az egyik orvos elvárja, elkéri és mégsem tesz érte többet mint amit elvileg a fizetéséért kellene, mégis ez a réteg a felkapott főorvos-professzer réteg (tisztelet a kivételnek), és az emberek ez alapján általánosítanak. A szülészeten kialakult "tarifákat" gondolják általánosnak, a fővárosi összegeket gondolják vidékre is. Nem gondolnak abba bele, hogy a patológus vagy a radiológus is orvos, mégsem keres, nálunk a belgyógyászaton (művese osztály) ha egy doboz bombont kapunk már sokat mondok, legtöbbször egy egyszerű köszönömnek is örülnénk, de sajnos az sincs. Nem mindenhol fiatal egészséges emberek várnak felkészülten babára, bekalkulálva a gyerekvárás "költségeibe" a hálapénzt is. Azt meg gondolom senki nem gondolja, hogy pl. a hozzám járó átlag 60-70 éves betegek, akik 3 naponta jönnek kezelésre, és havonta-kéthavonta bent fekszenek, ők tömött borítékkal érkeznek, súlyos tízezrekkel??

És amikor valaki elkéri az orvosa mobilszámát, hogy bármikor elérhesse, vagy elvárja, hogy az őt operáló orvoshoz menjen visza kontrollra, az szedje a varratot, vagy egyszerűen csak nem szeretné, ha x operálná, hanem ő kijelölné magának hogy ki legyen az aki műti, akkor szerintetek azért a pluszért nem jár valami ellentételezés? Az iskolában is, ha odamegyek egy tanárhoz, hogy a gyereknek nem megy jól a matek, úgy hallottam Ön jól magyaráz, adna pár órát a gyereknek - akkor nyilván megmondja, hogy mennyiért. Ez is ugyanúgy plusz szolgáltatás, csak ez mindenkinek természetes.

Én úgy gondolom, hogy rengeteget tanultam azért, hogy orvos lehessek, nagyon nagy a felelősségem, és ezért szeretnék legalább olyan körülmények között élni mint a kőművesem vagy az asztalosom. Azt hiszem végzek legalább olyan fontos munkát mint ők és tanultam is érte legalább annyit. Mégis nekik van nagyob autójuk, nagyobb házuk, és ők járnak többet nyaralni. Akkor hogy is van ez? Ha azt mondom neki, hogy csináljon egy konyhabútort, 400 Ft-ot fizetek óránként, kiröhög. Én ennyit kapok ügyelteben, nappal még ennyit sem. Hangsúlyozom, nem azért várjuk el legtöbben a pénzt amiért a fizetésünket kapjuk, hanem amit azon felül kérnek a betegek. Csak ők sokszor ezt természetesnek gondolják és fel sem merül bennük, hogy ezt vagy azt nekem nem lenne kötelességem megcsinálni.

185. 9a2354601b (válaszként erre: 181. - 09d65bf33d)
2007. ápr. 24. 20:17

sajnos a legtöbb ember azt képzeli, hogy a professzor, tanár, kandidátus úr kezelése alatt van a legjobb "kezekben". Aztán a kezdő orvos veszi fel az osztályra, beosztott orvos figyeli és sokszor az is operálja, éjjel felkel hozzá.

A professzor-főorvos-tanár pedig panyókára vetett köppennyel, fonendoszkóppal a nyakában, hártatett kézzel, tudálékos pofával hümmög az ágy felett viziten, csipegeti az orcáját.

Csak egy biztos: hogy benyeki a paraszolvenciát.

2007. ápr. 24. 19:46
Bocsáss meg, a poszek is én vagyok , csak a húgomnak is létrehoztam egy nevet ... egyelőre mindkettőt én használom ...
183. 6ecc9e2636 (válaszként erre: 182. - 09d65bf33d)
2007. ápr. 24. 19:44

Sok kitartást kívánok Neked, a korodból ítélve még a pályád elején járhatsz .

Az unokanővérem kardiológián dolgozik , és az elején , amíg meg nem szokta a hajtást többször kapott sírógörcsöt .A legtöbb embernek fogalma sincs arról , hogy egy ügyeletben az orvos egész éjjel talpon van, vagy ha szunyókál is pár órát , akkor félálomban , készenlétben és másnap így kezdi a napot ugyanott .És ezt hetente többször.

Ráadásul most a betegek és a média is állandóan beléjük kötnek .


Én ezt soha nem tudnám csinálni . Jó , hogy van néhény megszállott , mint ti vagytok , mert így legalább akad , aki meggyógyít , ha baj van.

182. 09d65bf33d (válaszként erre: 180. - Poszek)
2007. ápr. 24. 19:30
Nagyon jól látod a dolgokat, ez tényleg így van (sajnos).
181. 09d65bf33d (válaszként erre: 178. - 93a74b44ea)
2007. ápr. 24. 19:25

Persze, nem vonom kétségbe amit írsz, én is ismerek és tisztelek idősebb tényleg nagytudású és szakmájában vérprofi orvosokat, de általában nem ezek a legpénzéhesebbek, sőt. Az viszont tényleg igaz, hogy a "tarifa" (már akinek van) nem igazán arányos a szakmai tudással, hanem a titulus és az ismertség határozza meg.

De mindenkinek magának kell eldönteni, hogy mit szeretne. Csak nekem olyan furcsa, mikor valakinek nincs is tapasztalata egy bizonyos orvossal, mégis azt követeli hogy őt a professzor vagy a főorvos kezelje, mert neki más nem felel meg. Bár az én esetemben ennek pont az ellenkezője történt (azt szerette volna a főorvos betege 1 hét után hogy inkább én kezeljem-na hát ez is kínos volt nagyon, amellett hogy utána minden intézkedésem- vizsgálatok, kezelés -meg lett vétózva). Arról nem is beszélve hogy engem ezek után mennyit szivattak(pl.minden ünnepen ügyeletes voltam egy évig, karácsonykor pl. 2 napig, születésnapomon direkt a kérésem ellenére stb.)

180. poszek
2007. ápr. 24. 19:15

Nekem az unokanővérem belgyógyász szakorvos. Rengeteget tanult, amíg mi , a többi gyerek a kertben szaladgáltunk , vagy később bulizni jártunk , ő a könyvei fölött görnyedt . Már tizenévesen is azt mondta , hogy az orvoslás nem gyerekjáték , arra egy életen át keményen kell készülnie. Én mindig különcnek gondoltam, de mára már nagyszerü embernek látom. 39 éves , kiváló szakember , rengeteget dolgozik , óriási felelősség van a vállán ...mégis azt látom mennyit küzd a megélhetésért a férjével és 2 gyermekükkel egy 3 szobás lakótelepi lakásban élnek , pedig elvileg más szakmában most lennének a csúcson ... Nem hiszem , hogy sokkal többre viszik , nincs semmilyen kacsalábon forgó palotájuk , luxusautójuk , azért fogadják el a hálapénzt , mert 2x havi 150 ezerből nem tudnak 2 gyermeket szépen nevelni .És unokanővérem szerint ez a nagy átlag, az orvosok elenyésző hányada él luxus körülmények között , néhány professzor , ennyi.

Szerintem ne bántsátok azokat a szegény orvosokat , mert a legtöbbjük baromi sokat dolgozik , iszonyú fáradt és igazán önfeláldozó.


Ez nem védőbeszéd akart lenni , de közvetlen közelből látom ezt a családomban és az ő baráti körükben.

179. 9a2354601b (válaszként erre: 178. - 93a74b44ea)
2007. ápr. 24. 19:06

Bocsi a túldimenzionált reakciómért.

.-*

178. 93a74b44ea (válaszként erre: 177. - 9a2354601b)
2007. ápr. 24. 19:02
Engem kétszer operált, és az állapotom és a betegtársaim állapota bizonyítja a szakmai kvalitását. Rosszul fogalmaztam, elnézést. (Ez néha még tan'tónénikkel is megesik.) :-)))
177. 9a2354601b (válaszként erre: 176. - 93a74b44ea)
2007. ápr. 24. 18:59

lehet, hogy vannak kivételek, de azzal nem lehet bizonyítani az általános szabályok ellenkezőjét. Az olyan, mint amikor valaki azt mondja, hogy a nagyapja 90 évig élt, és végig dohányzott.

Az, hogy egy orvosra sokat kell várni, az kizárólag a népszerűségét bizonyítja, nem pedig a szakmai kvalitását. Győzike is népszerű...

2007. ápr. 24. 18:55

Azért én cáfolnálak titeket, az én orvosom 60 felettti, Prof. Dr., és ma is az országban a legjobb, hónapokig kell várni rá.

Lehet igazatok is, de ennyire azért ne általánosítsunk.

175. 9a2354601b (válaszként erre: 174. - 09d65bf33d)
2007. ápr. 24. 18:47

Vajon hogyan jöttem rá??

:-))

174. 09d65bf33d (válaszként erre: 173. - 9a2354601b)
2007. ápr. 24. 18:39
Igen, az vagyok.
173. 9a2354601b (válaszként erre: 172. - 09d65bf33d)
2007. ápr. 24. 18:28

Nagyon jól látod a dolgokat. Lehet, hogy te magad is orvos vagy?

Az öreg szeniliseket ki kellene szelektálni. 55 éves kor felett már fizikailag sem bírnak rendesen operálni, olyankor már elvész a kézügyesség. Az új dolgokat meg már előtte se tudják megtanulni.

172. 09d65bf33d (válaszként erre: 170. - Micóka)
2007. ápr. 24. 18:25
Szerintem úgyis a probléma nagysága határozza meg, melyik orvos fog kezelésbe venni. Ha a mikor bemész egy kezdő fogad, az is meg fog vizsgálni és ha kétségei támadnak, köteles a feljebbvalóját értesíteni, illetve segítséget kérni. Ki az a hülye (elnézést a kifejezésért) aki a mai világban (meg egyébként is) kockáztatna? Akinek nincs lelkiismerete, és tesz rá hogy mi lesz a beteggel (én nem sok ilyen orvost ismerek, nővéreket már inkább),az meg retteg attól egyrészt, hogy ha hibát követ el perbe fogják, illetve ha van főnöke, attól hogy az majd jól leba...a, hogy hogy merte egyedül bevállalni az esetet. A többi kolléga megvetésétnem is említem. Szóval szerintem pont a főorvosokkal lehet a inkább megszívni betegként, mert azokat már nem ellenőrzi senki, elkérik a pénzt is, de sokszor már bele vannak fásulva a hajtásba, és nem biztos hogy kellő figyelmet fordítanak egy-egy emberre. Persze a tapasztalat aranyat ér, de csak annak, aki egyébként is lelkiismeretes. Ha pedig az, akkor fiatalabb korában is az volt. Persze értem én hogy miért bíznak meg az emberek jobban az öregedő (néha már kissé agyérelmeszesedett) főorvosokban, de nem mindig ez a célravezető.
2007. ápr. 24. 18:22
Jót fog tenni az orvosoknak egy kis munkanélküliség.
170. micóka (válaszként erre: 168. - 09d65bf33d)
2007. ápr. 24. 14:41

Szia Borzi!


Megértem, hogy igazságtalannak gondolod sokak véleményét, de ez mind szubjektív vélemény- és az mindenkinek lehet. Itt nyilván azokról van szó, akikről... szerintem senki nem gondolja azt, hogy kivétel nélkül minden orvos ilyen. Engem már ért ezzel kapcsolatban kellemes és bizony nagyon sok kellemetlen élmény is.

Viszont azt végképp nem gondolom, hogy "elégedj meg azzal ami van" alapon engem ne olyan ellátásban részesítsenek, amit megérdemlek. Főleg akkor, ha én nem egy magánklinikára megyek. Szerintem nagyon rossz elmélet az, hogy aki csak keveset tud fizetni, azt mondjuk egy gyakornok lássa el, aki többet, azt mondjuk egy adjunktus. És aki egyáltalán nem tud fizetni, azt a takarítónéni?- vagy az utolsó mondatod félreértettem?

169. micóka (válaszként erre: 166. - 9a2354601b)
2007. ápr. 24. 14:30

Sziasztok!Szia Sanya!


Húúúú, szerintem azért a kettő közel sem uaz. Azt hiszem, ha az ember beteg, vagy gyereket vár, akkor jóval nagyobb a tét, mint egy hamburger. Borzasztó kiszolgáltatott helyzet lehet mindkettő. És bizony gyakran a biztonságodat, azt hogy komolyan törődjenek veled meg kell fizetned. Véleményem szerint itt nem a betegek hozzállása a megoldás a gondra...én nem sajnálnám az orvosoktól a (nagyon) magas fizetést. Fizessék meg őket, tényleg azt gondolom, hogy sokan megérdemlik. Viszont én megbüntetném azt, aki pénzt fogad el.

2007. ápr. 24. 14:16

Lassan azt gondolom hogy tök fölösleges hozzászólnom ehhez a témához, mert az emberek fejében él egy kép az orvosokról úgy általában és nem fogják fel hogy a valóságban ez az orvosok kb. 20%-át jelenti maximum.Nekem se kocsim, se nyaralóm, a lakásom 100% hitelből van. A férjem tartja el a családot, aki egy multinál dolgozik. Kettőnknek sem telt eddig kocsira.A fizetésünk pedig hajszálpontosan annyi, mint a pedagógusoké (ha az sok, akkor sokat keresünk).Annyi különbséggel hogy míg nekik marad idejük magántanítványokat "fejni", addig én hétvégén is nettó 400 Ft-os órabérért húzom az igát, van hogy egy perc pihenés sincs. A munkaidő kereken másfélszerese az átlag napi 8 órás munkaidőnek az ügyeleteket is beszámítva.

Tudom ez senkinek nem fogja megváltoztatni a véleményét, mindenki azt gondol egyébként amit akar, akkor is, ha nem igaz. Ja és még valami:senkinek sem kötelező a legfelkapottabb, legmagasabb beosztású orvoshoz menni, elégedjen meg azzal akihez alapból kerül.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook