Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyit adjak szüléskor? fórum

Mennyit adjak szüléskor? (beszélgetős fórum)


1 2
41. 8d00a82c06 (válaszként erre: 8. - Nyusza93)
2020. máj. 7. 18:55

Itt cseszted el!


Mikor éjjel bevágtattam a szülészetre az ügyeletes rákérdezett hogy behívja-e a dokit akihez folyamatosan jártam!?

Finoman közöltem, hogy ne!


Mikor az ügyeletes akinél szültem bejött érdeklődni 3 nap után, tartotta a markát. Én ahogy illik kezet fogtam vele és megköszöntem.


Azt a pénzt pedig a gyerekre költöttem.

2020. máj. 7. 18:43

Igen, legalább elképzelni jó, hogy lesz következő......

😀

39. michelle.r (válaszként erre: 33. - Simple)
2020. máj. 7. 18:42
Abszolút így van, barátnőm apjának építőipari cége van, két őrt azért kell alkalmaznia, mert bejártak a területre a konkurencia emberei, és gyakorlatilag a melóból vitték el pár ezer forinttal többet ígérve.
2020. máj. 7. 18:39
Így van. Persze, hogy nem. Az az orvos, aki még emlékszik, mire esküdött - bár már évek óta csak orvosi eskü van, nem hippokratészi - paraszolvencia nélkül is megteszi amit lehet. Aki nem, az akkor is tojik a betegére, ha Dáriusz kincsét hordja oda neki.
2020. máj. 7. 17:05
Annyira szégyenteljes. :(
36. simple (válaszként erre: 35. - Semleges)
2020. máj. 7. 15:45
Mindegy, hogy 150 vagy 200, baromi kevés. Egy olyan embernek, aki emberéleteket ment, ettől lényegesen több járna szerintem.
2020. máj. 7. 15:39
A 150 netto régen volt, a focistákban totál igazad van. És még focizni sem tudnak. Nem adnék egy vasat sem nekik, előbb teljesítsenek, aztán majd kapnak fizut de nem milliókat. Mondjuk egy átlag bért. Ha nem jó, ne focizzanak. Majd aki szívből csinálja az fog.
34. Bless the child (válaszként erre: 33. - Simple)
2020. máj. 7. 15:39
Azt a ku...!
33. simple (válaszként erre: 32. - Bless the child)
2020. máj. 7. 15:37
Tavaly fejezték be a házunk szigetelését, 35 ezret kaptak egy napra fejenként, és a vállalkozó itt panaszkodott nekem, hogy keveset ad, és napról napra csábítják el az embereit máshova dolgozni. Mindenhonnan máshonnan is ilyen pénzeket hallottam, lasszóval kellett fogni az embereket ezekre a munkákra. (Budapesten)
2020. máj. 7. 15:31
Hol adnak 40ezret egy napra a segédmunkasnak? Már megyek is😀
31. simple
2020. máj. 7. 15:15
Ez az ország hibája, és nem az orvosoké! Vicc kategória konkrétan, hogy egy segédmunkás 35-40 ezer forintot kap egy napra, mert adogatja a téglákat, egy orvos meg keres 150 ezer nettót. Focisták milliókat keresnek... Röhej. Nem fordítva kéne ennek lennie?
30. semleges (válaszként erre: 30. - Michelle.r)
2020. máj. 7. 15:06
Mindenki annyit ad amennyit akar, arra költi a pénzét amire akarja. De én is azt vallom, hogy maguk a betegek rontják el az orvosokat. Egymást túl licitálva, pedig ha tudnák, hogy semmivel nem kapnak különb ellátást.
29. Bless the child (válaszként erre: 26. - Semleges)
2020. máj. 7. 15:01
És ha nincs takarítónő, akkor bachatják az egészet
28. semleges (válaszként erre: 27. - Piroska52)
2020. máj. 7. 14:59
Jól látod:)
2020. máj. 7. 14:59

Érdekes,nekem az oviban nem tömték a zsebem,azért mert elvégeztem a munkám.

Év végén kaptunk virágot.meg valami csekélységet ajándékba,ennyi.

Most meg mindenhol túlzásba esnek, mindennel de megy a sipákolás hogy milyen szörnyű ez a világ.

26. semleges (válaszként erre: 25. - Bless the child)
2020. máj. 7. 14:49
Persze, ápolónő nélkül nincs fekvőbeteg ellátás, nincs osztály, asszisztensnő nélkül nem tud rendelni, műtősnő nélkül nem tud operálni és még sorolhatnám hosszasan tovább:) A szülésznő nélkül állhatna ott egyedül.
25. Bless the child (válaszként erre: 24. - Semleges)
2020. máj. 7. 14:46
Ebben az a felháborító, hogy a piramis csúcsán landol a lóvé. A piramis legalja nélkül a szülész nem tud bemenni a szülőszobába, nem működnének a kórházak, stb...
24. semleges (válaszként erre: 23. - Bless the child)
2020. máj. 7. 14:44
Persze, hogy nem.
23. Bless the child (válaszként erre: 22. - Semleges)
2020. máj. 7. 14:43
És ebben az a röhej, hogy semmivel se kaptak különb ellátást, mint én. Akkor még nem műtőttek spinálban, semmi garancia nem volt arra, hogy a prof volt benn, vagy ha benn is volt, rábízta a medikusokra(egyetemi kórház)
22. semleges (válaszként erre: 20. - Bless the child)
2020. máj. 7. 14:40
Megérdemelte, eladhatta volna a feje fölül a házát, lakását is. Ennyi buta embert:(
21. NomNom (válaszként erre: 16. - Piroska52)
2020. máj. 7. 14:39

Csak amikor ez a zsebtömködés elkezdődött akkor arcpirítóan keveset kaptak és elvileg ez azért volt, hogy kicsit kiegészítse nekik. Aztán ma már olyan szinten elfajult a dolog, hogy tényleg elvárják. Nem szabadott volna hagyni, hogy ide jusson az EÜ.

Mivel változtatni nem fognak mert az rengeteg pénz lenne - és oda ugye nem jut pénz - ezért marad ez a "rendszer". Külföldön orvos még a vágáshoz/varráshoz sem kell, csak akkor jön ha császározni kell, illetve szülés után megvizsgál, hogy minden rendben-e lent és rendben távozott-e a méhlepény stb. aminek távoznia kell.

A gátmetszés és varrás a kiképzett szülésznő dolga.

2020. máj. 7. 14:37
Nem szülés téma: 90-ben ortopédian feküdtem, bokaműtétek miatt. Az öregasszonyok egymást licitálták túl, hogy mennyit adnak a profnak a csipő és térdprotézis műtétért. Volt, aki eladta a hétvégi telkét, hogy a legtöbbet adhassa. Én meg nagyokat hallgattam😉
19. semleges (válaszként erre: 3. - Epresturmix)
2020. máj. 7. 14:35
És ez csak egy ember. Milliókat keresnek így havonta a fizetésükön felül tisztán, adó nélkül.
2020. máj. 7. 14:34
Mindig is ez volt, penzt adni szülésért. A kedves anyukák"kényeztették el" a szülészeket, rászoktatták, most már simán elvárják. Amúgy meg a szülésnél a szülésznő az, aki keményen dolgozik, dokumentál, felel mindenért. Komplikáció mentes szülésnél a végén beáll a doki a lábad közé, vág, varr és elhúz onnan. 10-15 percért csak fizessetek
17. semleges (válaszként erre: 14. - Fincsi5)
2020. máj. 7. 14:33

De higgye el. Tudom, hogy terhes gondozás havi 12 ezer majd a szülés 120 ezer Margit kórház 2012. Ja és a szülésznő 50 ezer.

Felháborító, a markukat tartja mind, tisztelet a nagyon kevés kivételnek.

2020. máj. 7. 14:26

Hát, nem leszek népszerű,de elmondom.

Mindenki sír még rí,hogy mekkora a szegénység,milyen nehéz a megélhetés. Akkor meg mi a fenének tömik a dokik zsebét,ha nem muszáj. Azért kapják a fizetést. A baba meg nem marad bent.

2020. máj. 7. 13:51
Én 91-ben 60-70 körül fizettem, cakk-pakk, a mgánorvos vezette le a szülést, császárral. Ez olyan l -l,5 havi fizetésnek felelt meg, kb ugyanannyi mint most a 200 körüli összeg.
14. fincsi5 (válaszként erre: 2. - Csillag29)
2020. máj. 7. 13:44

Ugyanennyi volt Debrecenben 2 éve, vagyis az 1-1 magánrendelés 12 ezer.


És százért "jött meg" az unokánk. Férjem ma sem akarja elhinni.

13. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 8. - Nyusza93)
2020. máj. 7. 13:40

Első gyereknel igy volt nalam is.

80at kapott plussz a szuleszno is kapott.(10,5éve)

Masodiknal váratlan császár lett.Sose lattam a dokit.

Aposom meg parom intezte az anyagiakat amig en szenvedtem. 50korul emlekszem.(majd 7éve)

12. Amaunet (válaszként erre: 8. - Nyusza93)
2020. máj. 7. 13:28
Az egy dolog, hogy "ott lesz". Ő lesz a szülés orvosod is?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook