Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A hálapénzről - szüléskor kinek, mennyit fórum

A hálapénzről - szüléskor kinek, mennyit (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
287. Imo (válaszként erre: 286. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 20. 22:44

azt nem állítom, hogy minden orvos kér pénzt ha privátban mennek hozzá


ezt onnan tudom mivel jóatyám is szülész-nőgyógyász

ő a magánbetegeitől még privátban sem kér pént és nem mondja meg, hogy mennyit kell fizetnie szülés után


volt olyan aki vigig hozzá járt privát terhesgondozásra és miután megszült többet nem is látta, de volt olyan is aki kolbászos kosarat adott neki mert csak azt tudott

:)


úgyhogy nemcsak pénzéhes dokik vannak a szülészeten ezt merem állítani

2009. jún. 19. 07:51

Ha valaki privátban jár nőgyógyászhoz, attól a doki biztosan kér x összeget vizsgálatonként, és a szülésnél is. Valaki itt nagyon jól írta, hogy a privát vizsgálat 10x-ese a tarifa, és a privát kismamának ezzel számolnia kell, hogy az orvos a végén benyújtja a számlát, vagy a szülés előtt mondja meg, mennyiért vállalja. (Ugyanis nem árt megkérdezni, mert lehet más a kezelő és a szülészorvos is).

Nekem fogadott orvosom és szülésznőm volt mindkét terhesség és szülés alatt. Mindketten annyira felkészítettek, hogy nem voltak félelmeim a szüléssel kapcsolatban, kicsit izgultam de semmi negatív élmény nem is maradt bennem (a második lányommal már én vezettem be 5 perces fájásokkal a kórházba). Na jó, utólag visszagondolva, lehet, hogy nem csinálnám meg még 1x).

zsuzsika13 ha az első babádat várod, nincs mitől félned, hisz nincsennek tapasztalataid a szüléssel kapcsolatban.:) Ne hallgass azokra, akik horrortörténetként állítják be. Nem kellemes az igaz, de a pici mindenért kárpótol!

Számomra sokkal megnyugtatóbb volt a férjem jelenléte, mint az orvosé. Mindkét lányom 3,5 óra alatt született.

Az orvosnak egyébként nem az a dolga, hogy a kismama mellett legyen, de egy idő után engem már kifejezetten zavart, hogy a 20 percenként megkérdezte, mi újság.:) A szülésznő végig mellettem volt. A szülésznőnek 25 ezret adtam, igazán megérdemelte (rengeteget segített még a szülés utáni napokban is), a dokinak 30 ill. másodszorra 40 ezret, ugyanis a vizsgálatok alatt tőlem többször nem fogadott el pénzt, és ő a nőgyógyászom is, máig hozzá járok.

Úgy gondolom, mindenki maga döntse el, mennyit ad az orvosnak, hiszen ők minden szülés után kapnak pénzt (a kórház is).

Egy kismama mesélte, hogy szülés után a fogadott orvosának 30 ezer ft-ot akart adni, de a doki visszaadta, hogy kávépénzt nem kér. Ez milyen dolog?

285. 1f9774333a (válaszként erre: 275. - F4804d75d9)
2009. jún. 19. 07:10
Nekem nem volt dokim, csak szülésznő. Ő 30.000.-, bár császsár lett a vége
284. 1f9774333a (válaszként erre: 281. - Angel304)
2009. jún. 19. 07:09
Potosan
283. Imo
2009. jún. 19. 06:58

orvostól és helyszíntől függ


valaki kér pénzt vki nem

282. d3bb59819c (válaszként erre: 281. - Angel304)
2009. jún. 19. 06:56
Én is így hallottam.
2009. jún. 19. 06:55
Ja amúgy azt mondják,hogy a magánrendelésen kért összeg TÍZ szeresét aktuális adni a szülés levezetéséért.....
2009. jún. 19. 06:53
Az én orvosom végig bent volt a szülésnél.Le a kalappal előtte.
2009. jún. 19. 06:51

Sziasztok!


Tőlem alkalmanként 2400 ft-ot kér a doki.

Úgy hallottam róla, hogy szülésnél annyit kell adni neki, amennyit gondolunk.


A vélemények megoszlanak, hogy adj-e neki pénzt, volt másik fórum, amin nagy vita is lett belőle. Speciel én rettegtem a nőgyógyásztól, mielőtt hozzá kezdtem járni, most amikor hüvelyi vizsgálatot végez, már fel sem tűnik. A szüléstől is rettegek, és én igen, szeretném, ha ő lenne ott velem. Már ismerem, megnyugtat a jelenléte, számítok rá!

2009. jún. 19. 06:48
Szia.Márciusban szültem.Fogadott orvosom volt,a magánrendeléseken egy vizsgálatért 10 ezer forintot kért.Megkérdeztük,hogy mennyit kér a szülés levezetéséért.Nem mondott összeget,ránk bízta.40 ezer forintot kapott.Káron nem származott belőle,a mai napig hozzá járok.
277. mrsa4
2009. jún. 19. 06:45

én most fogok szülni, és nem tudom.

a doki magánrendelésére járok, ma megyek 6. alkalommal. eddig 48000 pénzt adtam neki, remélem nem kell a végén is lóvé neki. ma fogadok szülésznőt, távoli rokon, remélem nem kér sokat.

2009. jún. 19. 06:19
Nekem nem volt fogadott orvosom,de az SZTK-ba mindig ugyanahoz mentem...soha senkinek nem adtam egy forintot sem,mikor megszültem akkor sem.Úgy vagyok vele,hogy marha nagy pénzeket vonnak le a fizumból TB jogcímen...Az egészségügyről és ahogy bánnak az emberrel sokszor inkább nem érdemes szót ejteni,de mint kismama nem volt semmi negatív élményem...
2009. jún. 19. 06:14
Sziasztok! Szeretném megkérdezni,hogy mennyit szokás adni a szülésznek,aki levezeti a szülést? Ha nem adtatok,származott károtok belőle?
274. 79d1943975 (válaszként erre: 273. - Mandula71)
2008. dec. 11. 14:40
szia! az nem semmi tarifa. és végül császár után az ügyi doki mennyit kapott?
273. Mandula71 (válaszként erre: 259. - Sanya197*)
2008. dec. 10. 14:10

Én tavaly karácsonyra vártam a kisbabámat. Beszéltem előtte szülésznővel. A kérdésre, hogy mennyit kér, a válasz az volt, hogy eddig 25 és 50 ezer között kapott. Ha az ünnepek alatt szülök, úgy természetesen a magasabb összeg... És hogy nem vállal el úgy, hogy orvost nem fogadok...

Ezek után se orvost, se szülésznőt nem fogadtunk, a kisfiam pedig január 3-án született meg, az ügyeletes orvos(ok)nál és szülésznőknél. Végül császárral szültem, de ez akkor is így lett volna, ha van orvosom és szülésznőm.

2008. dec. 10. 13:12

Sziasztok!

a decemberi babákból csatlakoznék hozzátok. Bp- Sote I en fogok szülni egy nő" orvosnál. nevet nem akarok irni, aki ott szült, vagy főleg szintén nőnél, meg szeretném kérdezn hogy mennyi pénzt adott az orvosnak, és hogy mikor? nagy bajban vagyok, a dr nő nagyon megérdemli, de a magánrendelés is sokba kerüt, 1 hét a szülésig, és nem tudom mennyi az annyi? ő a fogadott orvosom, aki bejön majd. esetleg a szülésznőnek (aki az ügyeletes lesz) mennyit kell-illik?

nagyon köszi ha valaki ir, privben:-)

271. bnedora
2008. nov. 19. 10:08
A menyem nemrég szült, és bizony fogadott orvosuk és szülésznőjük volt. Ez azt jelenti, hogy kellett nekik pénzt adni. Hogy mennyit adtak nem tudom, de tény, hogy a menyem nem a vajúdóban várta meg a szülés kezdetét, hanem egyből a szülőszobába vitték, ahol a fiam mellette lehetett. Egészen más bánásmódban részesült így. Sajnos még mindig itt tartunk...
2008. okt. 30. 18:42
Amennyit muszáj és amennyit nem ciki. Ha még akarom használni az alsó részeimet és a gyerekemet is tisztességesen megszülni, mindenki próbálja a minimális kárt megszenvedni nem árt a "háláról" előre tudatni a dokit.
269. Sanya197* (válaszként erre: 268. - 85ef3bb3d1)
2008. okt. 30. 18:38
Szerintem is a legtöbb orvos undorító, pénzéhes és lelketlen.
268. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 267. - Sanya197*)
2008. okt. 30. 18:36

Nem értesz! Nem a gyerektől sajnálom! Sőt az orvostól sem csak sokkalom. De nem is akarok vitába szállni veled mert az előző hozzászolásodból úgy látom te egy magasabb réteghez tartozol. Én életemben nem fizettem még 8000-et fodrászra de nem is engedhetném meg magamnak. Az nálam egy heti kajapénz! És tudod hányan vagyunk még így? Azt a pénzt amit ti az orvosnak adtok én inkább pont a gyerekre költeném!

Én az orvosok közt dolgozom és látom milyenek lettek és milyenek a betegek! Hidd el undorító!! De ez nem ide tartozó téma.

267. Sanya197* (válaszként erre: 266. - 85ef3bb3d1)
2008. okt. 30. 18:24
Egy 15000 Km-es autószervíz 75.000,- Ft, női fodrász 8000,- Ft, kencefice 6000,- Ft/tubus. Akkor nem kell sajnálni a pénzt a saját gyerekre.
2008. okt. 30. 18:10

50.000 az orvosnak, 20.000 a szülésznőnek! És még a gyereknek sem ártana bevásároni, ugye? Sajnos az a szomorú, hogy ezek az összegek nincsenek egyensúlyban sem a minimálbérrel sem az átlagfizetéssel. Irreálisan magas. Igaz halottam olyat is aki egy műtétért 300.000 et adott.

Én 3 gyereket szültem, 1994, 1998, 2001. 5000-et adtam az első kettőnél az orvosnak és a szülésznőnek semmit. A harmadiknál 10.000-et adtam az orvosnak és 5000.-et a szülésznőnek. Mindhárom gyereknél fogadott orvosom volt. Tökéletes ellátást kaptam a gyerekeim jól vannak, élnek!! Ha a többszörösét adom ennek az öszegnek akkor sem kaptam volna külömb ellátást! Megérteném valahol ezeket a kiúgró összegeket ha mindig szülés elött adnánk oda, de mivel nem tudja az orvos, hogy mennyit fog kapni mindenképpen úgy lát el ahogy csak tőle tellik!! A baj az, hogy nem tud mindenki ennyit fizetni, azokkal mi van? Dögöljenek meg? És sokan vannak akik nem nem akarnak adni hanem NINCS MIBŐL!! És sajnos azok le vannak nézve éppen azért mert valaki, valakik elkezdték ezeket az irreálissan magas hálapénzeket osztogatni. De adjátok csak ha van miből!!

265. Sanya197* (válaszként erre: 264. - Szerenke25)
2008. okt. 30. 17:30

Hát ilyenről még nem hallottam. De ha van, és nem szerepel a kötelezettségeid között, hogy fizetni kell az ellátásért, akkor nem kell fizetni.

kíváncsi lennék egy ilyen szerződésre, ahol csak az egyik félnek vannak kötelezettségei, és nem rögzítí az ellátás költségeit. meg aztán arra is kíváncsi lennék, hogy hogyan vállalhat kötelezettséget egy magánorvos arra, hogy egy más tulajdonában álló épületben (kórházban) más műszereivel, gyógyszereivel és más által fizetett aszisztensekkel ellát valakit.

2008. okt. 30. 17:20
Nekem van szerződésem vele egy hete írtam alá. Pénz nem szerepel rajta de az igen hogy ő fog ellátni.
263. Sanya197* (válaszként erre: 262. - Szerenke25)
2008. okt. 30. 17:17
A "fogadott" orvos csak amolyan szóbeszéd. Nincs szerződés, mivel nem lenne jogszerű, ugyanis mint közalkalmazott, akinek az a feladata, hogy alkalmazottként minden beteget ellásson amikor munkában áll, nem állapodhat meg senkivel, hogy soronkívűl, vagy munkaidőn kívül ellátja, pláne plusz pénzért, amiről nem ad se számlát és nem is adózik. Ez fekete pénz.
2008. okt. 30. 17:13
Akkor is ennyi ha szerződést kötsz vele? És ő a fogadott orvosod?
261. Sanya197* (válaszként erre: 260. - Szerenke25)
2008. okt. 30. 17:07
Az orvos nem mond soha összeget, mert tilos. ha megkérdezik, akkor azt hebegi, hogy "amennyit gondol", de átkozódik, ha keveset kap. Általában megbeszélik a szülésznőkkel a tarifát, és a szülésznő "súgja meg" a szülőnőnek, hogy mennyit kell adni.
2008. okt. 30. 17:05
Ezt az orvos mondja meg? Te is nálaszültél?
259. Sanya197* (válaszként erre: 256. - 85ef3bb3d1)
2008. okt. 30. 17:03
A szülésznőnek 20.000,- Ft jár
258. Sanya197* (válaszként erre: 257. - Szerenke25)
2008. okt. 30. 17:02
50.000,- Ft (felét előre, hogy szép legyen az episiotómia)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook