Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A hálapénzről - szüléskor kinek, mennyit fórum

A hálapénzről - szüléskor kinek, mennyit (beszélgetős fórum)


2007. ápr. 24. 11:15
Fura dolog ez a hálapénz.Én hitelügyintéző voltam,de nekem sem adtak egy árva petákot sem azért amiért a dolgomat végeztem.Hiszen az orvos is a dolgátvégzi.Mindd sír hogy kevés a pénze,mégis luxus kecó meg luxus autó,nyaralás,síelés...stb.Akkor miről beszélünk???Neki a szülésért elkért pénz zsebpénz,nekem meg a vagyonom.Ennyi
166. 9a2354601b (válaszként erre: 165. - Lujza28)
2007. ápr. 23. 00:16

Ha valakivel lekezelően beszélnek a McDonald's-ban, akkor leugatja az eladó fejét, pedig ott csak egy hamburger a tét.

Ha valakivel egy orvos szemétkedik, akkor meghunyászkodik.

Ezen a rendszeren nem az orvosok fognak változtatni, hanem a betegek.

165. Lujza28
2007. ápr. 22. 12:15
A hugom most szült, sajnos koraszülés volt, a picit levitték a p.i.c. re. Az ovosa egy fillért nem fogadott el, nagyon sokszor bement megnézte, mindíg érdeklődik a pici állapotáról! Ritka az ilyen orvos! Azok akik ügyeletben voltak mikor szült, lekezelően, és szemét módon bántak vele!
164. a0a6afedda (válaszként erre: 163. - 9a2354601b)
2007. ápr. 22. 11:53
Igazad van.Csak szerintem ezzel nem tudunk semmit csinálni, mert mindig lesz olyan ember aki zsebre dugja a pénzt a másik birka meg licitálja és igy tovább...
163. 9a2354601b (válaszként erre: 162. - A0a6afedda)
2007. ápr. 21. 23:23

Elöszöris ki kellene rúgni az összes öreg korrupt főorvost, akik a hálapénz 90%-át lenyúlják.

Másodszor a betegeknek kellene kiállni a jogaikért.

Nem kell arra várni, hogy majd valaki más megoldja. Arra várhatunk még 40 évig. Amíg a betegek úgy viselkednek, mint a birkák, addig az orvosok röhögve szívják a betegek vérét.

162. a0a6afedda (válaszként erre: 161. - 9a2354601b)
2007. ápr. 21. 11:39
Csak sajnos Magyarországon orvosok többsége a hálapézre meggy.A rokonom Németországban él 5 gyereket szült náluk nincs hálapénz azt se tudta mi az, náluk Tb fizetnek mint nálunk is csak ott egy bizonyos %át biztositásba fekteti az állam pl. ha szül az orvos utána nagypénzt kap az államtol végülis náluk ez a hálapénz hogy az az orvos kapja akinél szült. Ezt kéne itt is bevezetni és megszünne a hálapénz.Mert akkor minden orvos a hivatásának élne.
161. 9a2354601b (válaszként erre: 160. - A0a6afedda)
2007. ápr. 20. 19:12
igaza volt a második orvosnak. Mi az, hogy magánorvos, és közben állami kórházban alkalmazott? Olyan, mintha egy TESCO-os alkalmazott bevinne egy kancsó forró vizet, levenne egy doboz Nescafé-t, cukrot, tejszínt és bögrét a polcokról, és kávét készítene, amit eladna a vevőknek saját zsebre. 1 perc kellene, hogy kirúgják. Azt mondanák, hogy lopott és megkárosította a TESCO-t. Az orvos is ezt csinálja, ha maszekol a kórházban. LOP.
2007. ápr. 20. 16:13
Nekem 2gyerekem van az elsöt magán dokinál szültm fizetem nagyon sokat szülésnél ott volt de minek szét repedtem kivül belül 2orán kereztül csak vart.A második gyereknél más korház más doki nagyon rendes volt nem fogadot el a 9honap allat semmit a szülésnél pedig nem fogadta el a hálapénzt.Megkérdeztem töle hogy átmennék a magánrendelésére ő erre azt felelte neki nincs ilyen az csak a pénzéheseknek van.Nagy szerencsém volt vele. Sajnos ritka az ilyen aki a hivatásának él.Őket kéne támogatni de ő olyan korházban dolgozot aminek megszünt a szülészeti része most már csak a körzetinél van nagyon sajnálom.
2007. ápr. 19. 21:59

Nincs joguk pénzt kérni azért, ami kötelességük. A kórházban, ahol a szülést vezetik, ott csak alkalmazottak, kötelességük ellátni mindenkit a legjobb tudásuk szerint. Ezért fizet az ember TB-t. Sokat!

Akinek fogadott orvosa van, annak meg addig tartják vissza a szülését, amíg beér az "orvosa", különben fél, hogy lecsúszik a borravalóról.

Miért van az, hogy a legtöbb szülés "véletlenül" pont akkor "indul" be, amikor ügyeletes a "fogadott" orvos? :-)

megvannak a módszerek, hogy hogyan kell addig piszkálni a terhest, hogy beinduljon a szülés...

Beöntések, ismételt vizsgálatok. Aztán hoppá, egyszercsak megreped a burok vizskálat közben...

Aztán meg egy kis infúzió.

Beugrik valakinek?

2007. márc. 30. 19:03
Akihez jártam doki, fizetős és nem is keveset kér el egy vizsgálatért. De "kezit csókolommal" fogad minden alkalommal. A húgom bekerült hozzá sürgősségire egyszer, és úgy bánt vele mint a kutyával...na ennyit arról, hogy nem muszáj pént adni, akkor is ellát...ja...csak nem mindegy hogy hogyan...:(
2007. márc. 30. 12:08
Én szülés után adtam a dokinak pénzt,de már nagyon megbántam,mert amig nem kapta meg,addig még a nevemet is tudta,de utána a korházi folyosón találkozva még a fejét is elfordította!Ha még egyszer szülnék,biztos nem adnék hála pénzt a dokinak.Kecskeméten szültem.
156. Picipó
2007. márc. 29. 23:57

Én megkérdeztem a dokit,nincs szabott ár.Mindenki annyit ad,amennyire hálás.Kb. 50.000.- az átlag amit adnak.Végül is 9 hónapig adtunk neki végig.Igaz ha a kórházba hívott,soha nem fogadott el pénzt.Csak a magánrendelésen.


Na majd kiderül milyen lesz szülésnél.Hétvégén is elérhető,mivel nagyon ketyeg az óránk.:)

155. rocker (válaszként erre: 148. - Wreni)
2007. márc. 29. 21:57
Van olyan orvos is ,aki nem fogadja el.De ritka,mint a feher hollo.Arra nem gondolt senki,hogy esetleg mi szoktattuk ra a halapenzre az orvosokat meg novereket?Most meg olyan lett ,mint a kabitoszer,nagyon nehez leszokni.Mi lenne nem adni?Esetleg nem foglalkoznanak ugy velunk,ahogy kell?Dehogy nem!Egeszsegugyben dolgozom,az elejen engem is kinoztak a betegek meg a hozzatartozok a halapenzzel,de halistennek leszoktattam oket.Eloszor mindenki ugy vette,hogy tul fenn hordom az orromat,(a kollegaim is,sajnos),de vegul megszoktak.Mar reg nem is probalkozik senki.A fizu keves,bankkolcsonnel eleg jovedelmezo ceget alapitottam,sok a munkam,de tudom,hogy a penzemre radolgoztam,es senki elott sem kell lesutsem a szemem .
154. mylene
2007. márc. 29. 13:45
Sziasztok! 37 hetes kismama vagyok, így nálam pár hét múlva aktuális lesz ez a "hálapénz dolog". Vidéki kórházban fogok szülni és nem tudom mennyit illik adni.Eddig nagyon elégedett vagyok az orvosommal.
153. 737f507a35 (válaszként erre: 134. - Hanon)
2007. febr. 20. 18:22

Sziasztok!


Kedves Hanon, elolvastam a történetedet, igazán sajnálom, hogy ez történt Veled.

A helyzet az, hogy én is a Rókusban szültem idén január 9-én, császárral, a szülészet-nőgyógyászat osztályvezető, egyébként meg Pest megye nőgyógyász főorvosánál, dr Demeter Jánosnál.

És nekem csupa pozítiv élményem van megmondom őszintén. Már a gondozás alatt is maximális figyelmet kaptunk és bent a kórházban is. Naponta 4szer bejött megnézni a doki, hogy hogy vagyunk/vagyok.

Ami a nővéreket illeti, hát igen, volt köztük 1-2 nagyon bunkó, de azokkal nem kell foglalkozni, viszont az általad említett lány, Judit és van még egy másik csaj, Edit, hihetetlenül rendesek voltak. Én nagyon sokat beszélgetem is velük.

Én nagyon szeretném a második babánkat is majd a Rókusban világra hozni, mert tényleg nagyon meg vagyok elégedve mindennnel.

És a dokinak 40E Ft-ot adtunk, amit egyébként nem is nagyon akart elvenni, de ragaszkodtam hozzá, mivel a 9 hónap alatt nem fogadott el semmit, csak amikor a magánrendelőjébe hívott (ez csak 2 alkalom volt!) és mivel maximálisan meg vagyok vele elégedve, így az csak természetes, hogy vmilyen módon meg akarom hálálni a kedvességét.

Ja, és 6 hetes kontrollra sem a magánrendelésére hívott, hanem a Rókusba!!!

152. wreni (válaszként erre: 151. - DODICA)
2007. febr. 19. 22:54

Egyetértek.

Egyébként mi babát tervezünk, és azért jöttem ide, hogy mennyi hálapénzt szokás adni. Szerintem elég rossz ez a hálapénz téma, de például tesómnál a szülésznő a szabadságáról ment be, éjjel, munkaidőn kívül. A pénzt elfogadta, de nem kérte. Én úgy gondolom (első körben), hogy 50 ezer körül az orvosnak, 20-25 ezer a szülésznőnek. De a bökkenő az, hogy valószínűleg nem területi kórháhban szülök majd (István khz.), ezért az min. 30 ezer (ha jók az infóim). Akkor már tuti nem tudok még ennyit sem adni. Sajnos nem keresek annyit, hogy ezt megtehessem.

151. DODICA (válaszként erre: 148. - Wreni)
2007. febr. 19. 22:38

Nagyon jó volt ezt olvasni. Már csak azért is, mert ugyanezt éreztem-gondoltam, mikor aktívan tanítottam (most gyesen vagyok). Igaz, nem kicsiknél, de gimisek körében is ugyanúgy érezhető az elismerés, szeretet, ami sokkal többet ér egy kötelező ajándéknál.

Rettenetesen undorítónak tartom a kialakult helyzetet. :( Már oviban is ez megy sajnos. :((( Szmk-zok oviban-iskolában, látom a szülői oldalt is, de a tanárit is. Tény, sok kollégám volt, aki előre bejelentette az igényeit, mit akar kapni. Majdnem hánytam tőlük. Számomra ez a szakma szégyene. Én sose akarok oda tartozni, s biztos vagyok benne, nem is fogok. Nem venné be a gyomrom.


Bocs, hogy offoltam, de kijött belőlem ez a gondolatmenet.


Visszakanyarodva az eredeti témához is: majdhogynem mindegy, ki melyik területen dolgozik, a közalkalmazottaknak ritka nehéz manapság. Kinek így, kinek úgy. Minden szakmában vannak előnyök is, csakúgy, mint hátulütői. :(

150. wreni
2007. febr. 19. 22:32
ööö... akarom mondani már ha (nehogy beégjek itt a helyesírással... :)
149. wreni (válaszként erre: 147. - Ditke62)
2007. febr. 19. 22:28
Köszi! Szívesen leszek, gyere bátran. Márha elsős a csemetéd. :)
148. wreni
2007. febr. 19. 22:27

Most visszaolvastam. Ja, hogy hánykor csörög a telefonom. Nekem fél hatkor, hogy nem jön a gyerek iskolába. Azóta nem adok meg mobilszámot, ezt az orvos is megteheti.

Van úgy, hogy délután négykor még külön magyarázok a gyereknek (ingyen, félreértés ne essék), és hogy éjjel még rajzolok, készülök másnapra, vagy füzetet írok elő és javítok. Nem tudom, és szerintem hülyeség feszegetni, hogy a tanár vagy az orvos dolgozik többet. A két pálya tök más. Mindenkinek a saját helyzete a legnehezebb, én nem nézem le azt sem, aki irodában ül például. A fősuli alatt végig dolgoztam, nagyon sokféle munkát "kipróbáltam", egyik sem könnyebb a másiknál. A fizu miatt sosem "sírnék", hiszen én választottam, tudatosan a pályát, senki nem kényszerített (ahogyan az orvost sem), nekem azon emberek véleményei esnek rosszul, akik rossz tapasztalataik miatt általánosítanak.

Ja, és az ajándékok, mert erről is szó esett. Nekem KIFEJEZETTEN kellemetlen elfogadni, soha nem kértem/kérek semmit se pedagógusnapra, sem máskor. Mindig kérlelem a szülőket, hogy ez legyen az utolsó, de hiába. Ha meg nem fogadom el, akkor meg azért vagyok bunkó. De szerintetek mennyire esik jól az az ajándék, amit azért adnak, mert "szokás". Nekem a szívből jövő gyermeki őszinteség többet ér. Életem legnagyobb ajándéka egy levél volt:

"Renáta néni, te egy csillag vagy. Nálad jobbat el sem bírok képzelni." (a helyesírás nem eredeti :)

Lehet, hogy szentimentális hülyének tűnök, de nem érdekel. Amit leírtam, úgy is gondolom.

Olyan orvossal pedig még nem találkoztam, aki ne fogadta volna el a hálapénzt, pedig biztos van olyan is. Ettől még nem általánosítok.

147. Ditke62 (válaszként erre: 145. - Wreni)
2007. febr. 19. 22:25

Minden elismerésem az ilyen pedagógusé, mint Te is vagy, de valljuk be, ritkaságszámba mész, ezt Te is tudod :) Szeretném, ha ilyen tanítónénije lenne a gyerekemnek, de sajnos tartok tőle, hogy nem :(

A szabadságról annyit, hogy elvileg az orvos bármikor kiveheti, gyakrolatilag egy bizonyos kor után igen, egyébként meg a főnök majd megmondja, sokszor nyáron nem is lehet, mert akkor mennek a "nagyok", és valakinek dolgozni is kell.

Sajnso a sztrájk nálunk is ugyanaz, hiába sztrájkolunk, a beteget el kell látni, legfeljebb csúszik a munka.

146. wreni
2007. febr. 19. 22:14
Ja, és volt alkalmassági vizsgálat, nem is akármilyen!
145. wreni
2007. febr. 19. 22:12

Kedves Fórumozók!


Nem szeretnék off-olni, de nem bírom ki, hogy ne osszam meg Veletek véleményem.

Én egy fiatal budapesti tanító néni vagyok. Elsős osztályfőnök, ennek megfelelően napi 10-12 órát dolgozom (beleértve a kötelező óráimat is). A tanítóképzőre saját családommal szembeszállva jelentkeztem, 116 ponttal vettek fel (120 volt a maximum), de nem azért, mert máshova nem sikerült, hanem mert ide AKARTAM menni. 4 év kemény tanulás következett, melyet csak azok tudnak igazán, akik akkor oda jártak (nyelvi tagozat, "nehezített, kísérleti" évfolyam). Vizsgáztam fizikából, kémiából éppúgy, mint anatómiából ill. testnevelés elméletből. A vizsgáim mindegyike sikeres volt, jelesre államvizsgáztam, oklevelem minősítése jó. Nagyon kemény menet volt, az biztos.

Jelenleg, mivel elsős osztályfőnök vagyok, gyakran még éjjel sem tudok aludni, mert ez nem olyan "munka", amit x időpontban letesz az ember, és hazamegy.

Szünet és szabadság valóban "több" van, de év közben nem vehetek ki soha szabadságot, még orvosi vizsgálatra (pl. nőgyógyászati vizsgálatok) sem. A nyári ill. többi szüneti szabadságot pedig az tudja értékelni, aki akár egy órát is eltölt naponta ilyen kis lurkók között, és akkor nem "sajnálná" tőlünk.

A sztrájk a következőképpen zajlott volna. Tanítás nem lett volna, de kötelező biztosítani a felügyeletet, amiért utólag az önkormányzat dönti el, hogy ad -e fizetést. Tehát lehet, hogy "ingyen" láttam volna el a munkát. Félreértés ne essék! Én be sem írtam volna a szülőknek a sztrájkot, hiszen hogy a fenébe oldották volna meg! Továbbá jobban járok, ha tanítok, hiszen akkor nem tétlenül "ugrabugrálnak" a gyerkőcök. A sztrájkot azért írtam alá hivatalosan, mert felháborítónak tartom a szakma, a pedagógusok megítélését, valamint a kötelezően előírt ingyen munkát és a leépítéseket (már ahol nem szükséges, mert azért van, ahol igen).

Igenis van, aki szereti a munkáját és a gyerekeket, igyekszik értéket közvetíteni!!! Nekem felsőfokú nyelvvizsgám van, külker végzettségem emellett, mégis itt vagyok a pályán. Talán a 86 ezer forintért, amit ezért havonta kapok?! Nem, higgyétek el!

Tudom, hogy van jónéhány olyan pedagógus, akire a papagájomat sem bíznám, vagy "máglyán" kéne megégetni (bár én ennyire nem vagyok bátor :), de ettől még nem szabad általánosítani. Ne felejtsd el, hogy a Te gyereked is kerülhet nagyon jó pedagógus kezébe, akinek esetleg nagyon sokat köszönhetsz Te és csemetéd is!

Azzal érvelni, hogy van a családban pedagógus, háát nem tudom... Nekem is van orvos ismerősöm, mégsem tudok műteni...

Bocsi a hosszú hozzászólásért, nem vitaindítónak szánom (nem is erről szól a topic), csak azért írtam, hogy lássátok, az éremnek két oldala van. Ez az én véleményem, másnak meg más. Ennyi.

144. be52089f0e (válaszként erre: 141. - Ditke62)
2007. febr. 19. 22:08

Az nem igaz, hogy éveknek kell ahoz eltelnie, hogy belefásulj a dolgokba. Hallottam én már olyan fiatal orvost aki, szó szerint azt mondta, hogy ha a néni nem tud pénzt adni, akkor haljon meg. Hát milyen az ilyen orvos?

Aki most vagy pár évvel ezelött felvételizett az egyetemre mind tudta , hogy mi vár rá.

143. katalin25 (válaszként erre: 127. - Hanon)
2007. febr. 19. 17:42

Ez nagyon durva!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!44

Nem értem hogy lehetnek emberek ilyen érzéketlen, tuskók!!!!!!!!És minek mennek az ilyenek az eü-be dolgozni??????????????????????

Hát én azért ha már összeszedtem volna magam biztos visszamentem volna annyira, hogy jól beolvassak mindenki füle hallatára a nővéreknek

!!!!Meg a dokinak is megmondtam volna a magamét!!!

2007. febr. 19. 17:26

Sziasztok!


Micsoda rémtörténetek!!! Hanon te egy hős vagy!


A szülésznőnek nem terveztük, hogy pénzt adunk, ugyanis közölte, hogy ő vidéki, nem jön be a szülésre. (kórháztól kb 20km, mi ugyan bp-iek vagyunk, de a kórház nekünk is kb 20km).

Az orvosunk pedig nem fogadott el egy fillért sem! Már én éreztem kínosnak. Csináltunk neki végül egy montázst a 9hónap képeiből és a gyerekfotókból és írtunk egy versikét a 9hónap történetéről.

Ugyanabban a kórházban szült a főnököm felesége 3 hónappal előttünk, az ő orvosa simán megmondta a tarifát (erősen 6! számjegyű). A következő gyerek már nem nála születik...


Ime a versünk :-))


Szeretettel

Megkerestelek, mert Szerelmem legbent fegyelmezte szertelen, egypettyes gyermekem.

Felvetted e terhet, mely rengeteg perced vette el.

Kerekded Kedvesem vezetted, negyven hete terelgetted helyes mederben. Nem lehetett kellemes Kedvesem helyzete, de mellette lehettem. Egyetlenem leste rengeteg eszedet s tette mely rendeltetett.

Nedves medence mellett Te tetted gyermekemet Kedvesemre egy meleg este.

Csenge meglett s remek gyermek: feje kerek, szeme meleg, lelkem Vele be nem telhet. Teveled lehetett eleven eme egyetemlegesen legszebb csemete.

E-kkel lehetetlen lefestenem kedvem: Öszinte hálával (aláírás)

141. Ditke62 (válaszként erre: 138. - 2ab728965c)
2007. febr. 19. 00:11

Dodica!


Azért egy tanárnak mégis több szabadsága van. Egy kezdő orvosnak 21 nap szabadság jár, és az az évek során tornázódik fel szép lassan 1-1 nappal. Míg egy kezdő tanár is megkapja ugyanazt a szabadságot amit egy nyugdíj előtt álló. Öszi szünet, téli, tavaszi szünet már minimum 10-12 nap, nyáron július elejéig járnak, augusztusban meg 20-a után kezdenek. Így azért jóval több jön ki, de javíts ki ha tévedek. És miután vége van a sulinak már értekezletek vannak, ahol korántsem tart 8-16-ig a munka, tudom, a fél családom tanár.


Bolondfáni!


Sajnos el kell mondjam, hogy mikor felvételizünk az egyetemre még a legtöbben kedvesek vagyunk a betegekhez, tapintatosak, lelkiismeretesek. Aztán telnek az évek, és jön a sok bunkó, modortalan, tapintatlan, tudatlan beteg, akitől az embernek tele lesz a hócipője, és egy idő után belefásul és már a normális beteggel is udvariatlan, mert elege van. A betegekből, a rendszerből, a megalázóan alacsony fizetésből, a ki nem fizetett ügyeleti díjakból...

2007. febr. 18. 23:51
Hát bevallom egy kicsit kiakadtam, talán nem kellett volna ennyire... Utólag olvasva kissé durva volt az előbbi hozzászólásom. Persze a lényeget tekintve most is ezt gondolom (mondjuk leszámítva a máglyát). Egyébként szerintem egy orvosnál fontos az emberi alkalmasság, de a azért a szakmai tudás az első. Persze ez a téma nem is erről szól, és nem is akarok tovább szidni senkit, csak egyáltalán nem értek egyet az előttem lévő hozzászólással (138).
139. 09d65bf33d (válaszként erre: 138. - 2ab728965c)
2007. febr. 18. 10:01
Ez nem igaz. Ha gyerekről van szó, az egész életét befolyásolhatja az, hogy milyen tanár milyen hatásal van rá. Én majdnem mindig kitűnő voltam, de a mai napig mélységes megvetéssel gondolok a tanáraim legalább 3/4-ére, és 3 olyan is volt köztük, aki alatt gondolkodás nélkül meggyújtanám a máglyát, ha nem kapnék érte semmit. Mindig is utáltam iskolába menni, úgy érzem a fél gyerekkoromat elrontotta pl. a pszichopata alsós osztályfönököm. Ma is ha találkozok vele, legszívesebben leköpném. A fél osztály 7 évesen nyugtatót szedett, a másik fele meg mindenféle tüneteket produkált (köztük én is, mindig iszonyatosan fájt a hasam de érdekes módon csak az iskolában). Szóval egy tanár illetve tanító is elég sok rosszat tud csinálni. Mint gyerekorvos nagyon is megértem a gyerekeket, amikor mindenféle bajuk jelentkezik, csak mert szoronganak az iskolában valami szadista pszichopata miatt.
138. 2ab728965c (válaszként erre: 137. - DODICA)
2007. febr. 18. 08:52

NA EZ AZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sokkal fontosabb lenne a doktorok pszichológiai és emberi pályaalkalmasságát vizslatni, mint a pedagógusokét.

Szar, szemét, bunkó modorú, csak a lóvéra hajtó doktor ugyanis sokkal több van, mint ahány "félresikerült" pedagógus, ráadásul sokkal nagyobb károkat képesek okozni a beteg embernek, mint egy pedagógus. Legalább is szerintem, pedig nem vagyok eldőlve a tanároktól sem egyáltalán, van a családban :((((

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook