Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A hálapénzről - szüléskor kinek, mennyit fórum

A hálapénzről - szüléskor kinek, mennyit (beszélgetős fórum)


2007. jan. 3. 00:33
Hát nem tudom ki honnan szerzi az információit, hogy hivatalosan mennyit keres egy orvos, de én is az vagyok, és felvilágosítanék mindenkit hogy a közalkalmazotti bértábla szerint kapjuk a fizetésünket (mint a tanárok akiknek téli szünet, nyári szünet, őszi-tavaszi szünet+ naponta max.8 óra munka, minden hétvége szabad stb., a felelősségüket pedig a mienkkel aligha lehet összehasonlítani).Ennek ellenére undorítónak tartom, ha vki előre kér pénzt, mert azt elvileg a hálája jeléül adja a beteg. Én ugyan még csak 4 éve dolgozom, de eddig összesen nem kaptam 60 ezer forintot hálapénzként, szóval az sem igaz, hogy mindenki ad (sőt az a ritka). Persze nekem is volt aki előre akart adni valamit, de én ezen még fel is háborodom ,mert ez olyan, mintha eleve azt feltételezné rólam, hogy egyébként nem úgy bánok vele, mintha adna pénzt. Persze nem szülész vagyok. Szóval nincs kocsim se, a lakást is 100% hitelből vettem, de még azt se tudnám fizetni, ha a szüleim nem segítenének. Ja és a legjobb, hogy anyukám aszakközépiskolai végzettségével egy abszolút átlag cégnél többet keres mint nálunk a főorvosok több szakvizsgával. Sajnos mostanában én is elgondolkodom azon, hogy feladok mindent és vmi mást fogok csinálni, mert arra is gondolnom kell, hogy mi lesz majd a gyerekeimmel, hogy nevelem fel őket (bár még csak egy van). Persze a főorvos/nők némelyike nálunk is jól él a parából.Szerencsére a férjem nálam azért jobban keres, de ha neki megszűnne a munkája, nem mehetnék vissza a kórházba dolgozni, mert akkor nem tudnék a gyerekemnek még annyit se megadni, amit annak idején én is megkaptam a szüleimtől.
106. 7130b15964 (válaszként erre: 104. - Ditke62)
2006. dec. 30. 19:44

Igen, úgy ahogy van az egész rendszer rossz. Ebben teljesen egyetértünk. Azzal is egyetértek, hogy ha valaki munkát végez, annak meg kell kapnia az ellenértékét (orvosnak, nem orvosnak egyaránt).


Mondtam is, hogy nem azzal van bajom, hogy pénzt kapnak az orvosok. Azzal van bajom, ahogy ez most folyik. Kapjon pénzt az orvos, de fizesse meg azoknak az eszközöknek, infrastruktúrának, személyzetnek az árát, amit használ a privát munkája során, amiért plusz honoráriumot kap. Jelen helyzetben ez elég kesze-kusza. A vége az, hogy egyesek igen sokat "kaszálnak", mások semmit nem kapnak, mi meg (adózó állampolgárok) fizetjük az egészet, azt is amit használnak ingyen, meg még a hálapénzt is. Na, ez nem normális.


Ahogy mondtam szerintem a tb egy nagyon alapszintű szolgáltalás kellene, hogy legyen, kevesebbet kellene vonni a bérekből. Ami így megmarad abból mindenki intézné magának az ellátását biztosítással meg ahogy akarja.


Azt pedig sosem mondtam és nem is mondanám, hogy az orvosok a külön munkájukért nem érdemelnek plusz pénzt, de ingyen kórházat, személyzetet nem érdemelnek, mert az tényleg nonszensz, hogy sem a költségeiket nem térítik, sem adót nem fizetnek.


Ezt a rendszert mondjuk nem lesz könnyű értelmessé átformálni az már biztos (mert ezzel a "nekem jár" stílussal, amivel mindenki megfertőződött, nem könnyű megküzdeni, pedig ezt lehetetlen finanszírozni 3 millió adózónak, akik ráadásul alig keresnek/adóznak ...)

2006. dec. 30. 16:29

Sziasztok Csajok.

Én szültem 3 gyereket,ügyeletes orvos vezette le a szülést,sajna elég rosszul álltam akkor anyagilag és nem tudtam dokit fogadni.Mégis megkaptam mindent amire akkor ott szükségem volt:)))

104. Ditke62 (válaszként erre: 97. - 7130b15964)
2006. dec. 30. 14:25

Szia Tereza!


Akkor csak egy kérdésemre válaszolj még: ha munkaidőn kívül egy kismama megkér egy orvost, hogy menjen be az államilag finanszírozott kórházba levezetni a szülését akkor szerinted melyik a helyes megoldás?

Ha azt mondja, hogy nem megyek, lejárt a munkaidőm, a családommal szeretném tölteni a napot, az éjjelt meg az ágyamban töltöm alvással... vagy az, ha bemegy, megszüleszti, ha kell megcsászározza és eltölt a szabadidejéből több órát, és ezért elfogadja a munkájáért adott pénzt? Aki nem teheti meg hogy magánklinikára járjon (sajnos a magyar társadalom igen nagy százaléka) annak még mindig olcsóbb ha fizet valamennyi "hálapénzt" és cserébe megkapja azt az odafigyelést amit egy magánkinkán elvárhatna egy ott dolgozó orvostól. A hálapénz mértéke meg sem közelíti azt a pénzt amit akkor kellene fizetni, ha nem csak a munkát hanem az eszközhasználatot is fizetni kellene. Sajnos a magyar biztosító rendszer rossz, ez ellene az orvosok sem tudnak mit tenni. Viszont szerintem jogos elvárás az orvosok részéről, hogy ami nincs benne a kötelező munkájukban, magyarul önként vállalva pluszban csinálnak azt valaki fizesse meg, nem?

Tény, hogy orvos és orvos közt is irtózatos különbségek vanank, egy pathológus, egy laboros, egy radiológus egy fillér parát sem kap, míg a szülészet vezeti a listát. De ezt a betegek alakították így, ezen kár vitatkozni, szerintem is igazságtalan, én belgyógyászként művesés betegek közt dolgoztam, ott ha karácsonyra kaptam egy üveg likőrt vagy egy doboz bonbont akkor sokat mondok, ott sincs hálapénz, de nem is megyek be munkaidő után az osztályra dolgozni, míg mondjuk a férjem hétvégén is bemegy átkötni a betegét, műtét után is ő kötözi, varratot szed, kontrollon ő nézi meg, holott nem az ő dolga lenne, műtőből kikerül osztályra a beteg, ott mindez az osztályos orvos feladata. De ha a beteg szeretné ha ugyanaz az orvos követné végig, ha szeretné a mobilszámát, hogy bármikor felhívhassa ha panasza van, akkor ezt elvárjuk, hogy honorálja is. Néhány hozzászólásommal korábban leírtam, hogy mi jár azért a tb-ért amit befizetünk is mi az elvárás, nos ezt a különbséget valamilyen formában át kell hidalni. De ez az én véleményem, nem kell egyetérteni.


Ditke

103. 7130b15964 (válaszként erre: 102. - 7130b15964)
2006. dec. 29. 23:49
"ingyen" mármint neki ingyen, mert nem fizet semmiért...
102. 7130b15964 (válaszként erre: 101. - Zsuzsa74)
2006. dec. 29. 23:48

Off. Kifejezetten jó tapasztalaim vannak, mármint ha az orvosokra érted. Csak baromira bosszantó, hogy egyesek mindent megtehetnek, másoknak meg csak a bérlevonások jutnak.


Arról nem is beszélve, hogy nem egy ismerősöm dolgozik olyan területen, akiket messze elkerül a hálapénz, pedig ők sem tanultak/tudnak kevesebbet és az ő munkájuk legalább annyira fontos.


Szerintem egy nőgyógyász rendezze be a magánrendelőjét, kérje el ott a pénzt, annyit amennyiért neki megéri azt üzemeltetni, de ne a közkórházakban praktizáljon ingyen.


Természetesen az orvosok (és mások) fizetését is rendezni kell, de így soha nem jutunk el odáig, ha 10 millió ember költekezését alig 3 millió adójából próbáljuk fedezni, amit ráadásul egy szűk réteg folyamatosan dézsmál (és itt nem csak az orvosok egy részét értem, hanem akik még hozzáférnek a közpénzekhez/közvagyonhoz és visszaélnek vele).

101. zsuzsa74 (válaszként erre: 100. - 7130b15964)
2006. dec. 29. 23:39
Olvasva az írásaidat lehetnek rossz tapasztalataid. Azzal egyet értek, hogy marha nagy gondok vannak ebben az országban. Amennyiben megtehetném én is magánklinikára mennék legszívesebben. Sajnos nincs rá lehetőségem.
100. 7130b15964 (válaszként erre: 99. - Zsuzsa74)
2006. dec. 29. 23:33

Off. Nézd egy olyan országban, ahol felmentenek orvosokat, akik a közpénzből költenek, közben a külföldi betegektől pedig beszedik a plusz "figyelmességért" a pénzt "természetesen" a saját zsebükbe és adózatlanul, már a fene se tudja követni az egészet. Szerintem nagy bajok vannak itt az értékrenddel (és sajnos nem csak ezen a területen).


Talán az lenne a legtisztább, ha lenne egy nagyon alap, aztán a többit meg mindenki intézné privát vagy biztosítási alapon.


Egyébként meg ez a kivételezés bizonyos területre szakosodott orvosokkal is elég visszás, mintha a többiek tudománya nem érne ugyanannyit...

99. zsuzsa74 (válaszként erre: 98. - 7130b15964)
2006. dec. 29. 23:20
Emőke is írta és ezzel én is egyet értek, hogy fizetünk tb, eü hozzájárulást, meg minden egyéb hülyeséget, hozzáteszem nem keveset. Amennyiben nem maszekon megyek dokihoz, úgy is használják a papírtörlőt, lepedőt, különféle gépeket. Én a hálapénzzel a doki plusz odafigyelését honorálom. Lehet, hogy én gondolom rosszul???
98. 7130b15964 (válaszként erre: 95. - Zsuzsa74)
2006. dec. 29. 23:10

Off. Én attól kapok agyvérzést, hogy milliókat vonnak le tőlünk évente ilyen-olyan adó és közteher címén, amiből finanszírozzuk azt, hogy egyesek ahelyett, hogy magán prakszist építenének saját pénzből, a közvagyont ingyen használják, ti meg lelkesen támogatjátok.


Szerintetek ez tényleg normális?

97. 7130b15964 (válaszként erre: 91. - Ditke62)
2006. dec. 29. 23:06

Eltaláltad, tényleg magánklinikára járok.


Tévedsz, szerződést kötök, számlát kérek a szakiktól.


Ne hasonlítsd össze a fodrászomnak adott pénzzel az orvosnak adott hálapénzt, mert a fodrász kifizeti a taníttatásának egy részét, az üzletét, a hajmosóját, a kellékeit, hirdeti magát, míg az orvosok jellemzően ingyen képzik magukat az egyetemen (mi fizetjük), használják az általuk összeadott infrastruktúrát és személyzetet, amit szintén mi fizetünk.


Ne érts félre, nem vagyok az orvosok ellen, de ezeket a dolgokat tényleg rendbe kell tenni.


Arról pedig le kellene szokni, hogy ha valami közpénzen van, azt egyesek ingyen használhatják, csak azért mert éppen ők hozzáférnek. Ez abszurd. Erre sem nekem, sem másnak nincs pénze, hogy ezt finanszírozzuk.

2006. dec. 29. 21:07

Kedves Lányok!


Elolvastam a véleményeket. Teljes mértékben egyetértek drága Booval :) és Ditkével, meg Zsuzsával is. Igaz, az én édesapám is orvos, igaz, ő háziorvos. De az a fajta régivágású, aki nem MUNKÁNAK, HANEM HIVATÁSÁNAK tekinti a gyógyitást. És itt azt hiszem, hogy ez a lényeg. Mert számára az elsők a betegek és csak utána jöhet minden más, számára ezt jelentette a Hypokratesi-eskü.

Viszont nevetséges fizetése van. Nekem, a lányának,egy divatos diplomával a kezemben és 6 és 1/2 éves munkaviszony után sokkal magasabb a bérem, mint az ővé, holott én is jattos munkahelyen dolgoztam. És nem emberek élete múlott rajtam, közel nem.

Tehát, akkor kérdem én: miért is ítéljük el az orvosokat? Főleg azokat, akik tényleg szívvel-lélekkel próbálnak segíteni az embereken? Nem szabad általánosítani!!!

Ilyen alapon az országunkban szinte mindenkit szidhatnánk, főleg a vezetőit kellene, mert sajnos ilyen állapotok uralkodnak itt még rendszerváltás után 16 évvel is.

Én például ha minden igaz, 11 nap múlva világra hozom azt a kislányt, akit a szívem alatt hordtam/hordok. És imádnivaló orvosom van, akinek teljesen természetes, hogy szándékomban áll ajándékot adni, mert lehet, hogy pénzt nem fog elfogadni, így vmi máson kell törnöm e fejem nekem is. De tudom, hogy ahogy eddig is, rá bármikor számíthatok. Ha ne adj'Isten úgy döntene most a kislányunk, hogy ki szeretne bújni, megmondta, hogy nyugodtan menjek be a kórházba, ő ugyan szabin lesz ezen a héten, de ha kell hajnalban is a rendelkezésemre fog állni. És pénzt csak a magánrendelésén fogad el, hiszen megmondta, hogy a kórházi kezelésért fizetem a táppénzt, tehát azért ő nem kér el pénzt. Így Mikulásra és Karácsonyra azért teljesen természetes volt számomra, hogy viszek neki ajándékot, mert azt tudtam, hogy el fogja fogadni.

Tehát, jó lenne, ha végre valahára sikerülne átprogramozni az agyunkat vmi másra és ne az legyen a lételemünk, hogy az orvosokat szidjuk, mert milyen szemetek,hogy elveszik a hála-pénzt, pedig meg sem érdemlik. Ha az adott ember így gondolja, akkor ne adjon neki és válasszon más orvost magának, mert azért elég bő a választék!!!!

95. zsuzsa74 (válaszként erre: 88. - 7130b15964)
2006. dec. 29. 18:25

Kedves Tereza!

Én két gyereket szültem, mind a kettőnél volt fogadott orvosom. Tudod rohadtul nem érdekel, hogy nem adózik a hálapénz után. Én azért fizettem neki (hozzáteszem nem akarta elfogadni a pénzt az első lányomnál visszaadta, a másodiknál 5000 forintot adtam neki, mert ezzel köszöntem meg, hogy figyelt rám, biztonságba éreztem magam.

Ami pedig az adófizetők pénzét illeti, hogy mire költi az állam, arról jobb nem beszélni, mert az ember agyvérzést kap mérgébe.

94. m_marcsa (válaszként erre: 90. - Ditke62)
2006. dec. 29. 15:02
plusz munkáért elvben kérek, mert sokszor ingyen tartom a zongora órát, mert ha nem érti, az én hibám is.
2006. dec. 28. 20:31

En nem "belulrol" latom a helyzetet, hanem nagyon is kivulrol, de attol meg en sem tamadnam meg az egesz orvostarsadalmat. Marciusban szuletik a kisfiam. Jelenleg tappenzen vagyok es nem onszantambol, hanem szigoru orvosi utasitasra, a baba erdekeben. Ahol dolgoztam, minimalber + jutalek volt a fizetes, tehat tappenzkent a minimalbernek egy reszet fogom csak kapni (Januartol mar tappenzt kapok, nem fizetest). Szoval epp nem vet fel a penz, plane, hogy epp nem reg keszult el a lakasfelujitas, ami minden letezo tartalekunkat felemesztette.

Ettol fuggetlenul a kisbabanak meg kell szuletni es nem mindegy hogy hogyan, milyen korulmenyek kozt.

Az orvosok korhazba "bejarkalasarol" van egy teves elkepzeles. Az en nogyogyaszom pl. nem alkalmazottja a korhaznak, hanem vallalkozokent van ott. A korhaz fizeti neki az ugyeleti dijat, amiert o szamlat KELL hogy adjon. Az, ha szulest vezet le vagy mutetet vegez, berli a korhaztol a mutot arra az idore, amiert o fizet es szamlat ad neki a korhaz rola. Ez nincs a doki homlokara irva, szoval konnyu megtamadni, hogy "elvarja" a penzt.

Nem akarom vedeni, de bantani sem kell feltetlen senkit a jovedelme miatt. A szomszed kertje mindig zoldebb. Viszont ha oszintek akarunk lenni, ha az ove nem lenne "zold", attol meg az enyem ugyanolyan sivar marad...

Az meg, hogy ki mennyit tanult, a sajat valasztasa volt. En is rengeteg penzt adtam ki tanulasra, amit nem bantam meg. Igaz, most epp nem erzem a hatasat, a hulye jutalekosdi miatt (most meg rossz tappenz)... Hehehe...

En azt gondolom, ha nem lenne az orvos, meghalhatnank egy sima torokgyulladasban is, ha epp nem eros a szervezetunk. Viszont ha nem lenne az utcasepro, terdig jarnank a mocsokban...

Az mondjuk szomoru, hogy ha nem fizetunk plusszban, lehet, hogy epp kivonul az ugyeletes nover dohanyozni, mikozben vajudik az ember lanya... Hallottam ilyent is. (Amugy ki van irva, hogy tilos a dohanyzas a korhaz teruleten, de ez mar masik forum temaja lenne...)

92. Ditke62 (válaszként erre: 89. - Bubbaboo)
2006. dec. 28. 15:07

Szia Bubbaboo!


Igen, aki "belülről" látja a helyzetet általában egyet ért velem. :)

Igen, ezt nem értik meg az emberek, hogy a szülész szentestéje is telhetne jobban is mint hajnalig szüleszteni, operálni... És persze ha épp nem szentestéről van szó, akkor meg másnap munkába állni, mintha kialudta volna az éjszakát, mint más "rendes" ember. Akik olyan munkahelyen dolgoznak, ahol 8-16 óra a munkaidő, el sem tudják képzelni, mi az, hogy a telefonnal a füled mellett aludni, várni, hogy bármikor megszólalhat, a hónap felét idegen ágyban tölteni, a családi eseményekről, nyaralásról távol maradni, mert van egy beteg, aki ragaszkodik hozzád. Ami önmagában jó érzés, mert azt jelenti, hogy megbíznak bened, de emberségért, hivatástudatért nekünk sem adnak semmit a boltban :(

Én is azt mondom, hogy az orvos is ember, van lelkiismeretes, aki nem a pénzt nézi, akkor is rendesen ellát valakit, ha egy fillért sem kap, és van olyan is, aki akkor sem foglalkozik a betegével, ha egy vagyont hordtak neki oda. Ezen a hozzáálláson a paraszolvencia sem változtat, ezt a betegeknek kellene észrevenni, de sokszor épp az olyan orvost sztárolják (nem tudom miért) aki közel sem foglalkozik annyit a betegeivel, mint esetleg egy másik, kevésbé ismert kollégája.


Én sem adtam pénzt, mivel kollégáknál szültem, jól ismerjük egymást, de vittem nekik fényképet a babákról, meg kristálykészletet ajándékba, amibe gravíroztattam. A másik kolléga meg egy ezüst gyertyatartót kapott, szintén gravírozva. Szülésznőm nem volt, mivel ikrek voltak és tudtam, hogy császár lesz, nem is készültem szülésre. (Sajnos :(( )

Apud miatt meg akármit csinálsz kivételezni fognak veled, örülj neki és használd ki a helyzetet:))

91. Ditke62 (válaszként erre: 88. - 7130b15964)
2006. dec. 28. 14:58

Szia Tereza!


Abban igazad van, hogy a kórház műszerparkját használja, meg hogy nem adózik. Hidd el, az orovosok örülnének a legjobban, ha nem kellene a hálapénzzel foglalkozni, hanem a fzetésükből megélnének és nem szorulnának rá arra, hogy borítékokat csúsztassanak a zsebükbe, sokszor megalázó módon.

Viszont akkor a fodrásznak sem adsz borravalót? Vagy a pincérnek, benzinkutasnak... az újságárusnál sem mondod soha, hogy hagyja csak az aprót, nem kéred vissza? Mindig kapsz számlát a fodrásznál, a kozmetikusnál, ad számlát a kazánszerelő, villanyszerelő, burkoló... és még sorolhatnám. Pedig őket is az adózott jövedelmedből fizeted. És ők sem írják be az adóbevallásukba, hogy kaptak plusz pénzt, nem? Sőt, még külön szólni is szoktunk a mesterembernek, hogy számla nélkül dolgozzon, úgy olcsóbb.

Tudom, nincs igazság a földön, de miért mindig az orvosokat kell megtalálni és őket szidni a hálapénz miatt??! Annyi de annyi szakma van amiben van, csak az orvosokat valahogy mindenki kiemelten kezeli. Nyilván itt nagyobb összegekről van szó, de belegondolt már valaki, hogy mennyit tanult egy orvos azért, hogy mondjuk szülész-nőgyógyász lehessen? És szerintem semmiképp nem összehasonlítható ez azzal, hogy mennyit tanult egy fodrász vagy egy kőműves, ráadásul a felelősségük sem épp összevethető.

És továbbra is úgy gondolom, hogy ha bárki pluszmunkát vár el valakitől, még akkor is, ha a közkórházi műtőt, nővért, akármit használja, akkor is Ő ott van, az Ő szabadidejében, és ezt igenis fizessék meg. Ha az orvos feláll a gyerek mellől este vacsoránál és azt mondja, hogy menni kell, azért jár valami, nem? A férjem sebész, késtünk már le esküvőt amiatt, mert egy betege ragaszkodott hozzá, hogy ő nézze meg. Gondolod, hogy a semmiért ment be, vizsgálta meg, intézte a sorsát, vette fel műtétre, miközben egy igen kedves barátnőm esküvőjén is lehetett volna, ahol szórakozhatott volna?? Én azt hiszem, hogy ha valaki ragaszkodik egy orvoshoz, ragaszkodik a plusz ellátáshoz, akkor azt honorálja is. Ha adózott jövedelmet szeretnél látni, válassz magánklinikát, ahol megmondják mennyit fizetsz és ott az orvos díja is bele van kalkulálva a számlába, majd meglátod milyen összeg lesz a végén... de legalább az adózott jövedelmedből adózni fog a doki. És hogy eláruljam, nem fogja zavarni, mert szépen megvan a pénze még adózás után is.

90. Ditke62 (válaszként erre: 86. - M_marcsa)
2006. dec. 28. 14:45

m_marcsa

Azért, mert az iskolában megtartottad az órádat, valóban a fizetést és nem a hálapénzt kapod. Viszont ha az egyik diák megkér, hogy nem érti a leckét, vagy felvételizni akar és adj különórát, azért pénzt kérsz Te is, nem?

89. Bubbaboo (válaszként erre: 81. - Ditke62)
2006. dec. 27. 23:23

Annyira jól leírtad, hogy mi a helyzet valójában, miért - mi "jár"!? Orvosként,kórházi tapasztalatokkal nálad jobban nem tudja itt senki!

Édesapám szülész-nőgyógyász, a "hivatásos" fajtából, sosem kért pénzt senkitől, elfogadja, mert 56 évesen főorvosként (nincs magánrendelése!) vicc az, amit keres...Az idei szenteste úgy zajlott, hogy 9-kor fölment a klinikára, komplikációk - császármetszés, hajnali 5-kor ért haza. Munkaidőn kívül, a szabadsága alatt. Ez nem baj, ez a munkája, zokszó nélkül megy és koslat egész éjjel a szülőszobán, na de teljesen ingyen várná el ezt valaki!!!??? Na ne viccelődjünk!!!! Vagy mikor a nyaralását szakította meg a szülőnője miatt, kocsiba vágta magát és száguldott haza? Higgyétek el, nem a hálapénz miatt, amit nem is biztos, hogy kap!


Nem tudom már, ki írta azt az emeletes baromságot, hogy a szabadságuk alatt mit keresnek a kórházban...ha az illető felkér egy orvost, hogy vezesse le a szülését, és az orvos nem megy be a szabijára hivatkozva, akkor meg egy utolsó szemét alak, nem???? Lehet róla új fórumot indítani, hogy "cserbenhagyott az orvosom", igaz?


Egyébként tényleg igaz, hogy azok adnak-adnának, akiknek amúgy is kevéske van, de összekuporgatják, a dúsgazdag vállalkozó felesége pedig, aki a 150e-Ft-os zsírleszívásával dicsekedett, képes volt megalázni egy 3000!!!Ft-os étkezési utalvánnyal!!! Pfúj!!!!!!!!!A hülye p...a!!!

Ez azért gáz, nem?

Amúgy ismerek olyan szülészt, aki a kezét a kilincsen tartva nyújtotta a markát...Na az ilyentől tényleg csak hányni lehet...


Bocs, ha kifakadtam és sokat írtam, csak még annyi, hogy februárban születik a kislányom Apukám kollegájánál, végig hozzá jártam, bár nem magánrendelésre. Szülésznőt is fogadtam, a dillemma, hogy mit vegyek nekik, mert ha pénzt adnék elég furán jönne ki, vagy nem? És nem hiszem, hogy elfogadnák, az meg nekem lenne kínos,rühelleném, ha Apum miatt kivételeznének velem! Mit gondoltok???

88. 7130b15964 (válaszként erre: 81. - Ditke62)
2006. dec. 27. 22:44

Kedves Ditke!


Igazad van, ha valaki plusz munkát végez, akkor kapja meg annak ellenértékét. Tőlem kereshet tízmilliót akár többet is egy orvos havonta, de szerepeljen az adóbevallásában és fizesse be az adót, mert én (és a legtöbben) az adózott pénzemből adom oda a honoráriumot neki.


Sőt tovább megyek, mivel azok az intézmények, ahol praktizálnak és azok az eszközök, amikkel dolgoznak közpénzből valók (javarészt az adózó állampolgárok pénzéből), ezért azt sem tartom megengedhetőnek, hogy egyesek, mert éppen ilyen vagy olyan orvosok, azokat az eszközöket/intézményeket saját gyarapodásuk érdekében ellenszolgáltatás nélkül igénybevegyék.


Csak, hogy egy példát mondjak, Józsi buszsofőr sem szervez a szomszédainak Bécsbe túrát pénzért a BKV egyik, általa vezetett járatán, hogy aztán a beszedett pénzt ő zsebbe tegye.


Magyarul, majd ha az orvosok az általuk beszedett honoráriumokból kifizetik az általuk igénybe vett eszközök, gyógyszerek, nővérek munkaigejére járó bért+köztartozást és helyiségek bérletidíját, valamint adóznak a fennmaradó összeg után, akkor nem fog senki szólni ellene. Igaz, akkor nem is lenne fekete gazdaság része ez a vándorló pénz.


Ugye ebben egyetértünk? Milyen szép is lenne, ha már itt tartanánk!


Üdv.:


T.

87. No
2006. dec. 27. 22:13
Én szakmabeli vagyok/ápolónő/Nem maradhattam a munkahelyemen mert kisbabát várok.Nekem konkrétan megmondta a doki,hogy vizsgálatonként mennyit kér ill.a szülésért is.Utálom ezt az egész rendszert és legszivesebben üvöltenék annyira felháborít maga a hálapénz fogalma is.Sok jót nem tapasztaltam eddig az orvosoknál,egy biztos, ha nem ő vezeti majd le a legjobb tudása szerint a szülést,a hálapénzének löttek.Én ezt elitélem,de mivel félek,hogy ha nem kapnak,akkor semmibe vesznek szépen fogalmazva.Konkrétan a gyerekemet féltem..Szerintem mindenki ezért ad nekik pénzt.
2006. dec. 27. 14:45

Nem adok hálapénzt,elvből, mert azért a munkáért fizetést kapnak. Én sem kapok hálapénzt, mert megtartottam az órámat az iskolában.

persze, a szülészeten adtam pl. csokit a nővérkéknek, a szülésznőnek pénzt, mert ismertem és nagyon segített.

85. Ditke62 (válaszként erre: 84. - Fujicat)
2006. dec. 27. 14:42
A magánklinikákon általában úgy van, hogy megadják akonkrét összeget, hogy melyik beavatkozás mennyibe kerül, azt kifizeted és sokszor a tájékoztatóban szerepel is, hogy hálapénzt nem fogadnak el. Persze az már más kérdés, hogy valóban elfogadják-e, ezt nem tudom, nincs magánklinikán dolgozó ismerősöm, én csak "közkórházi" orvos vagyok.
84. fujicat (válaszként erre: 81. - Ditke62)
2006. dec. 19. 13:15

arról tudsz valamit, hogyan működik ez magánklinikákon?


köszi

fujicat

2006. dec. 17. 11:54
Én annak a szülésznőnek,illetve ápolónőnek adtam pénzt,aki emberségesen bánt velem,és az ápolásomban segédkezett,illetve aki a babát öltöztette,mikor hazajöttünk.(2ágyas babás szobában voltam.)
2006. dec. 17. 11:52

Én úgy jártam,hogy az első szülésemnél (ikerterhesség volt)volt fogadott orvosom,mégis megtörtént a baj,az egyik baba méhen belül meghalt,pedig 28.héttől végig bent feküdtem a kórházban.(ebben a kórházban dolgoztam)Így hamarabb császároztak.

Második szülésemkor szintén volt orvosom,mivel itt sem volt problémamentes már a terhességem sem.Minden alkalommal adtam pénzt,mikor vizsgálatra mentem.Szüléskor mégis csalódtam benne,mert a gátsebet mással varrattatta össze,mert várta egy másik terhes az ambulancián.Amikor szültem épp ügyeletes volt,16 órát vajúdtam.

Harmadik szüléskor már nem voltam biztos,hogy szeretnék fogadni orvost,és mem is igen volt "kidobni való pénzem".Mégis a szülés előtt elfogott a pánik,hogy ismét baj történhet,és napokkal a kiírás előtt megkértem azt az orvost,(aki annak idején "befejezte"a varratot),hogy vezesse le nálam a szülést majd ha eljön az ideje.Mivel túlhordtam ezt a babát is,(mint a másodiknál),be kellett feküdnöm,és megindították a szülést,mert a doppler-vizsgálat keringési problémákat mutatott ki.Milyen jól tettem,hogy mégis volt,aki odafigyelt rám,ellenkező esetben ki tudja mikor indították volna el a szülést.Nem is csalódtam az orvosban,nagyon emberséges volt,és bár nem adtam túl sok pénzt neki,mégis úgy tűnt,elegendőnek tartotta,nem látszott rajta,hogy keveselné,és varratszedéskor is nagyon rendes volt (pedig akkor már nem kapott pénzt).

Megkérdeztem,hogy mennyit szoktak adni szüléskor.(Legkevesebb-legtöbb összeg.)A kettő közt döntöttem.

2006. nov. 27. 03:54

Kicsit beleolvastam a fórumba, már nem mindent, de íme az én véleményem:

A hálapénzt nem azért adod, mert a dokidnak egyébként is kötelező munkáját pluszban fizeted, hanem a pluszmunkáért, ami nincs benne az amúgy sem túl magas fizetésében.

Ha a tb finanszírozást vesszük, ez az ami jár: terhesség alatt a megadott időpontokban védőnő, körzeti terhesgondozás ottani orvossal. A kórháznak csak akkor kell a közelébe menni, ha beutalnak, egyébként csak szüléskor. Szüléskor jár az éppen szülőszobára beosztott orvos, főleg ügyeletben, nappal van szabad orvosválasztás, de csak annyiban amennyiben az adott orvos épp elérhető és szakmailag indokolt őt választani. Ha lejár a munkaideje és még nem szültél meg hazamegy és jön aki következőnek be van osztva. Az orvosnak nem kötelező jelen lenni a szülésnél, azért vannak a szülésznők, orvos csak akkor kell ha gátmetszés kell, császározni kell, egyéb gond van. Szülés után a szülést levezető orvosnak semmi köze a szülő nőhöz, kikerül osztályra ahol az osztályos orvos vizitel, neki kell varratot szednie, zárójelentést írnia.

Ehhez képest ez van: a tehes nő már a tehesség előtt felkeresi az orvost, de legésőbb mikor terhes, hozzá jár végig, a körzeti terhesgondozásra csak kényszerből megy, és nehogy már ott vizsgálgassák, mikor neki orvosa van. Elvárja, hogy a doki megadja a mobilszámát, hiszen ha bármi baj van, el kell érni. Éjjel-nappal-hétvégén. Elvárja, hogy ha vasárnap ebédidőben vagy pénteken éjfélkor jön rá a szülés akkor a doki ugorjon, hagyjon csapot-papot és ott legyen. Nem baj, ha épp lejárt a munkaideje, de ha szülünk akkor nehogy már hazamenjen a családjához, hiszen itt most a MI babánkról van szó! Nem baj, ha éjszaka van, hiszen őt választottuk. Ja és persze ha itt vagyunk akkor legyen végig velünk, biztos egyetlen másik kismama sincs aki épp akkor várja az ambulancián vagy épp akkor jön ő is szülni mikor ÉN , biztos egy doki csak egy beteget vállal de az ÉN legyek, én őt választottam.

Szóval lényeg a lényeg: itt sokan azt írják, ezért kapják a fizetést, ezért fizetünk tb-t: leírtam ki miért kap fizetést és mi jár a tb-ért, tessék választani!

Persze ha már ennél többet akarunk, akkor ne várjuk el, hogy azt bárki ingyen tegye, szerintem itt a fórumon sem dolgozik senki ingyen.

Hozzáteszem, orvos vagyok, de nem szülész, sőt nem is dolgozom műtétes szakmában. Két gyerekem van, szóval nem csak az orovsi oldalt ismerem. Nekem is volt fogadott orvosom, kettő is, igaz, kollégától nem fogaott volna el pénzt, egyébként is jóban vagyunk, így a konkrét összegekről nem tudok nyilatkozni. Az orovsok is elítélik egymás közt akik előre konkrét összeget mondanak, viszont szerintem teljesen jogos igény, hogy a pluszmunkát valamilyen formában honorálni kell.

Ditke

80. dee
2006. nov. 17. 07:55
Na a hálapénzről órákon át tudnék mesélni.Hiába adod, ha lelketlen ember zsebébe teszed.Két hét kórházi ápolás,több nővér,több orvos.Még több pénz.A semmiért.Aki megdolgozik érte attól nem sajnálom.De a lusta szívtelen embertől nagyon!!!Négy látogató = 4x2000 forint.Ezek után nem etették,itatták a gyereket.Kiszáradt,kiesett az ágyból.Soroljam még????????
79. muci5
2006. nov. 16. 23:52
en szivesen adok mert el sem tudom kepzelni, hogy hogy merik az orvosok felvallani a felelosseget ami rajuk harul...ezt valahol jo kompenzalni, persze csak ha elegedett vagyok
2006. nov. 16. 23:19

Apolonokent nem nagyon szeretem elfogadni, de neha muszaj. Volt egyszer egy nagyon idos neni, es a kollegam kuldott be hozza. Ott pityergett az agyon, hogy miert haragszom en ra, mert nem fogatdam el a penzt. Mondta, hogy nincs senkije, nem tud ajandekot adni. Mondtam, kapok en a munkamert fizetest.Akkor nyugodott meg amikor elfogadtam. Ismet mosolygott.

Szomoru tortenet, de valahol szivesen emlekszem ra.

Koztunk legyen szolva, neha nagyon jol esne elfogadni, mert otthon eleg nehezen jottem ki a fizetesbol.De soha nem azok a betegek adnak halapenzt, akik jomoduak. Hanem akinek amugy sincs.

Ezert nem szoktam elfogadni. Es persze en sem adok senkinek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook