Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A hálapénzről - szüléskor kinek, mennyit fórum

A hálapénzről - szüléskor kinek, mennyit (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
2006. aug. 12. 13:17
Szerintem ha egy orvos megérdemli, akkor adok, de csak azért mert illik akkor nem
46. Rekus
2006. aug. 10. 10:21

Én még soha nem adtam hálapénzt dokinak, vagy nővérnek. Szerencsére nem kellett kórházban benn feküdnöm (illetve mikor kellett volna fekvőgipsszel, akkor inkább hazaküldtek, mert nincs szabad ágy), műtétem sem volt.

Viszont a legtöbb dolgot magánrendelésen intézem el (fogászat, szemészet), mert ott biztos vagyok benne, hogy korrektül ellátnak, és fix a tarifa.

Nem értek egyet a hálapénzzel, úgy ahogy most működik. Szerintem a hálapénz max. akkor járna a dokinak, ha a normál orvosi kötelezettségen felül teljesít. És akkor is te döntöd el, hogy adsz-e, és hogy mennyit.

Nem értem, hogy miért kell fizetni annyi TB-t, egészségügyi hozzájárulást..., ha azért cserében alig biztosít valamit az állam.

Ha korrekt orvost akarsz fizetsz, ha korrekt ellátást akarsz fizetsz. Pedig elvileg mindkettőt az adódból fizetné az állam. Most még vizit díj, vagy fizesd alapból egy részét az ellátásnak....

45. bea533
2006. aug. 9. 21:13
Sajnos semi jó minket kéttszeresen éritt de mi a jóistenből fogom maj ki fizettni azt még nem tudom.
44. 4726e582cf (válaszként erre: 43. - Molntak)
2006. aug. 9. 09:26

Nekem is azonnal ez jutott eszembe, ahogy meghallottam a vizitdíj bevezetését.


Nekem akkor is kell mennem havonta, ha nincs bajom :(, igaz megoldjuk Apummal, mert neki is kell, így csak egyikőnk megy el gyógyszerért, így felére csökken a kötelező kifizetés. Majd akkor megyek én, ha bajom van.


Majd bevezetik a receptírási díjat is??? Pont ez fordult meg a fejemben, hogy már még csak az kell és akkor nemcsak azért kell fizetnem, mert elmegyek hozzá, hanem feliratni a gyógyszert-ért is kell... Nah az aztán tényleg fasza lenne... Na jó nem adok ötletet a TBnek!

2006. aug. 9. 08:31

Hát a vizit díj az egy érdekes téma. Az lesz az eredménye, mint amikor bevezették hogy a fogászatért is fizetni kell. Az egész országnak rohadnak a fogai. És mi lesz most??? Egyszerű. Nem fogok elmenni az orvoshoz télen, ha megfáztam és lázas vagyok. Mert ugye el kell mennem legalább kétszer, de lehet, hogy háromszor is. Plusz vegyem meg a marha drága gyógyszereket. Persze, de erre nagyon sok mindenkinek nincs pénze. És egyébként is. A vizit díjból megveszem majd a gyógyszert, meg egy nagy csomó citromot és szépen kikúrálom magam. Ez lesz. Nem fognak elmenni az emberek orvoshoz.

Majd az lesz, hogy nem fognak szakrendelésekre sem járni, csak ha már nagyon fáj, vagy nagyon elfertőződött vagy nagyon valami... Egyébként meg majd (valamelyik orvos mondta a tv-ben és nagyon igazat adok neki) a sógor beköti, meg mari néni lekeni a sebet... És majd megyünk jó drága kezelésekre a tb számlájára, mert mari néni csodaszere nem használt. :(

2006. aug. 9. 08:14

A vizitdíjról nekem is van véleményem.Ha el kell mennem 2 hetente megíratni a táppénzes papírt és nem szeretnék kismamaként netán fél óránál többet tölteni a váróban a betegek közt, akkor fel kell hívnom a rendelőt és időpontot kell kérnem.Ez vagy összejön első hívásra vagy nem.Ez nekem kapcsolási díj, várakozás miatt percdíj a telefonszámlámban.De ez elvileg az én kényelmemet és egészségemet szolgálja.

A vizit szó nekem látogatás szóként jelenik meg a fejemben és szerintem ha én megyek a dokihoz, akkor nem értem miért én fizetek?Ha kihívom házhoz akkor rendben van, bár tudtommal ez is jár, azért, amit levonnak a fizetésünkből.

Valahogy bele kellene abba gondolni, hogy ezen az alapon az intézkedő rendőrnek, az irodákban az ügyfélszolgálattal foglalkozóknak, akik mind más emberekkel és problémáikkal foglalkoznak nekik is vizitdíjat kellene adnunk csak mert elvégzik a munkájukat?

2006. aug. 8. 09:55
undorító,ha van pénzed szóba álnak veled és segítenek ha meg nincs akkor "dögölj meg!- bocs
40. Linde
2006. aug. 8. 09:52
Csak egy példa: kórházban voltam, a vesémmel voltak problémák. A műtétbe nem egyeztem bele, mert volt alternatív gyógyszeres kezelési lehetőség. Persze pénzt nem tudtam adni az orvosnak. Napokig nem ehettem, infúzióra voltam kötve, mert műteni akart minden áron. Ugyanis gyógyszer nem volt a raktáron, beszereztetni nem voltak hajalandóak, csak 50 ezer Ft. ellenében. Jó, mi? Aztán kiszedték az infúziót, a branült viszont nem, begyulladt, elfertőződött. Miután láttam, hogy pénz nélkül tőlük meg is halhatok, kiíratta barátom a gyógyszert a szakrendelésen, és saját felelősségemre elhagytam a kórházat. A zárójelentést a mai napig nem kaptam meg.
39. nefis
2006. aug. 8. 09:45

Nekem régen igen sokat kellett a nőgyógyira járnom, (nem szülés okból...) kivizsgálások és műtétek sora zajlott le közel két év alatt, amik miatt a mai napig rendszeresen kell járnom felülvizsgálatokra...

Kezelésenként 5000 Ft-ot fizetek (ebben az évben ennyit kért!) a dokimnak (van, hogy egy hónapban kétszer is mennem kell!), mert különben le se s**r...e mellett, meg még adjak a nővérkéknek is, ha épp benn fekszem, illetve a műtéteknek is jó ára volt 12 éve...


Sajnos az orvosok hozzászoktak, hogy kapnak, és tök mindegy, hogy gazdag vagy kevésbé tehetős, akkor is van tarifa....


Ez a vizitdíj bevezetés szerintem ezt próbálja legalizálni, csak az a baj, hogy már a körzetinél (házi orvos) is kell majd fizetni, akkor is, ha csak egy k***a receptet akarok feliratni...


Bezzeg egy hete kértem beutalót a szemészetre, mert gyenge a szemcsim, meg iszonyatosan viszket mind a két szemem már hetek óta... elmentem, és közölte a doki minden kérdés-mondás nélkül, hogy húzzak kifele, mert csak beképzelem magamnak, és nem írja fel a szemcseppet, amit kértem, hogy írjon fel...tudom, hogy az a bajom, mert rendszeresen előjön ez a szemproblémám és mindig ez a szemcsepp segített, de csak egy "kúra" elvégzéséhez elegendő mennyiség van egy üvegcsében...

Ezek után nem igazán érzem értelmét a hálapénznek...

2006. aug. 8. 09:18
Csak erdekessegkeppen itt Ausztraliaban ez nem szokas, meg a vendegloben is CSAK AKKOR, ha izlett az etel, es akkor is 10%-nal nem tobbet.Elso alkalommal amikor akartam adni, a holgy nagyon megsertodott,benzinkutnal!!!:)
2006. aug. 8. 07:28
szükséges rossz...sajnos
2006. aug. 8. 00:26

Lehet hogy már nem elhivatottságból választják ezt a szakmát?!Nézd meg az orvosok házát elmond mindent,hm hogy adózhatnak?Az elvárt hálapénz

Bűncselekményt valósít meg az orvos, ha biztosított betegétől pénzt vár el. Ezek az orvosok az OEP által fenntartott intézményekben és eszközökkel, az állam által fizetett munkaidőben végzik pénzszerzési tevékenységüket. A cselekményt súlyosbítja, hogy a "nem fizető", többnyire kisnyugdíjas hátrányt szenved

2006. aug. 7. 10:20

Az orvosokat ismerve a bárki bármit tehet nem tudja eltörölni a hálapénzt. Minél több van, annál több kell.

Ha már a fiatal orvos kijelenti azt, hogy "Ha a nénike nem tud pénzt adni, akkor haljon meg.", akkor itt már nagyon nehéz rendet tenni. Ez sajnos megtörtént.

34. bea533
2006. aug. 5. 18:00
Kinek van adjon ha tud én nem szoktam igaz ugy várják hogy csak na de nem érdekel .Nekem ki ad ?
33. 4726e582cf (válaszként erre: 31. - 7e433abb8e)
2006. aug. 5. 13:55
Asszem valami háziorvosos történet is volt. Ott is legalább 1 számjeggyel több a fizetésük, mint az enyém... vagy közel a millióhoz havi szinten...
32. 4726e582cf (válaszként erre: 30. - 7e433abb8e)
2006. aug. 5. 13:53

Hát azt tudom mondani, hogy két barátnőm is szült a közelmúltban.


1) hagyományos kórházban, ahol is közölték vele (állami kórházról beszélünk), hogy a szülés 100 e Ft-ba fog kerülni és illene adnia a nővéreknek és egyéb személyzetnek is pénzt


2) a másik azt mondta, hogy neki nem kell a kőkorszaki orvosi ellátás és keresett egy magánklinikát, ahol előre kellett fizetni 100 e Ft körüli összeget. Ezért kinyalták a seggét (már bocs), körülugrálták, odafigyeltek rá, nem mondtak olyan dolgokat szülés közben, előtt, után, amitől a hátamon feláll a szőr. És senkinek nem kellett külön adnia pénzt, mert mikor akart, akkor kikérték maguknak a dolgozók, hogy köszönik, meg jólesik, hogy meg van elégedve, de megfizetik őket. Tehát fixen annyit kellett fizetnie, amennyi a számlán van.


Ha a két szolgáltatást összehasonlítom azért van különbség és nem mindegy ugye. Az elsőtől hányok komolyan. Álmaimba ne jöjjön elő, amiket mondtak neki. Ez még jobban megerősít abban, hogy nem szülök semmilyen formában, se itt se ott se sehol. Bár ez csak egy a sok dolog közül, ami miatt nem.

2006. aug. 5. 13:47

"főorvost érdekli"

illetve érinti

30. 7e433abb8e (válaszként erre: 29. - 4726e582cf)
2006. aug. 5. 13:44

A legdurvább az, hogy pl. egy szülésnél többen is vannak, vannak más szereplők is.

És az emberek többsége, ha nem tévedek az orvosának adja a pénzt, jó adja. De mi van a többiekkel.

Vagy kapjon mindenki, vagy senki.


Én úgy gondolom (mivel van néhány barátom és ismerősöm aki kórházban dolgozik) a bértéma nem kimondottan a főorvost érdekli.

Egy osztályon van sok dolgozó, bár tegnap folytattam erről egy jó kis vitát egyik barátnőmmel...amikor a vizeletét vitte beadni.

2006. aug. 5. 13:32
MIóta tudom, hogy egy orvos mennyit keres egy évben (10-15 szöröse annak, amit én hivatalosan - és ez az amit papíron keresnek) azóta hallani nem akarok a hálapénzről! Méghogy adjak neki, mikor nekem alig van ő meg dúskál benne? És akkor sírnak, hogy most valamit akarnak a bérükkel tenni? (nem emlékszem pontosan mit is). Ah!!!!
2006. aug. 5. 11:56
Szükséges rossz.
27. daroki
2006. aug. 5. 11:53

Sajnos nekem is az a tapasztalatom,hogyha pénzt adok egy orvosnak akkor alaposabban és kedvesebben foglalkozik velem,érdeklődik felőlem:(

Pedig sajnos nem mindannyian tehetjük meg,hogy borítékokat dugdosunk a dokik zsebébe:((

"Elkényeztetjük" a nővéreket is,hogy jobban és többször odafigyeljenek a nagyinkra,nagypa[{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]pink[{[{[/A]}]}]ra,holott ez ugye kutyakötelessége.És mivel pénzzel több esélyünk van,hogy jobb és kedvesebb ellátást kapjunk,ezért a legtöbben valljuk be,hogy adunk a dokiknak,a nővéreknek,a csecsemős nővéreknek...Ilyen ez a világ és szerintem ezen a téren csak rosszabb lesz minden:((Én legalábbis évről évre ezt tapasztalom.Persze vannak kivételek is,mert én is azért találkoztam ilyennel az elmúlt évek alatt,de sajnos nagyon kevés nem pénzéhessel találkoztam:(

26. 93a74b44ea (válaszként erre: 19. - Df30cb1959)
2006. aug. 5. 11:20
Hm, lehet hogy en meg nem tlalkoztam normalis orvossal? Pedig eleg soknal jartam mar.
2006. aug. 5. 10:05

Volt egy gyermekorvos,aki úgy kapott a pénz után.

Én eddig csak a szülés után adtam pénzt.

2006. aug. 5. 09:52
Én magam, ha csak az eddigi szüléseimre gondolok, akkor azt mondhatom, hogy teljesen mindegy volt, hogy fizettem-e vagy sem.A vizit ugyanabból állt ( nem is tőlem kérdezték rendszerint van e valami panaszom esetleg ), vizsgálni csak azért jött az orvos a hazaengedésem napján, hogy legyen alkalmam átadni hálám jelét.Amikor pedig tényleg gond is volt, akkor, mint sürgősségi ellátást mindenkppen el kellett, hogy lássanak.Az a doki akinek egy fillért nem adtam soha naponta 3x volt bent nálam a viziten kívül, ült le velem beszélgetni.
2006. aug. 5. 09:47
Az ölelésem hülyén fogadnák,ezért a hálámat ezzel fejezem ki!Nem az összeg a lényeg,a boritékban nem látják.Ha csalódás éri azt aki kapta ,neki kell feldolgoznia.
22. DODICA
2006. aug. 5. 09:45
Bármily undorító, az ember adja, ha tisztességes bánásmódot szeretne. Ez se garancia rá, de anélkül biztos kudarc.
2006. aug. 5. 05:54
Csak a penzehesek fogadjak el.
2006. aug. 5. 03:42
gusztustalannak tartom és kész!
2006. aug. 5. 02:18
nem tudom hogy hogy alakúlt ki de ez egy hülyeség.Csúsztatgatni a pénzt az orvos zsebébe?elég ciki.Egy értelmes orvas nem foglalkozik ilyenekkel
2006. aug. 4. 22:44

Ezzel kapcsolatosan találtam egy honlapot.

[link]

Ezen kívül sok egyéb érdekes dologgal is foglalkoznak ( tanácsadás, vélemények várása sokféle témában ) ezen a honlapon.Egyszer érdemes megnézni.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook