A hajhullás (beszélgetős fórum)


2007. nov. 23. 16:04

Mi van a hormonjaitokkal? Nem termel tul sok ferfihormont a szervezetetek?

Fogamzasgatlo abbahagyasa utan mondhatni "normalis", ha hullik a haj, ugyanis probal a sajat hormonhaztartas eszhez terni, es a szintetikus hormonok kiurulese a kozhiedelemmel ellentetben minimum 1 ev.

2007. nov. 23. 16:01

Hát én is kiváncsi vagyok....

meg amennyi pénzt már beleöltem hasztalanul ebbe az egészbe. megettem vagy 200 revalidot, béres szépségvitamin, biovanne, bánfival mosom a hajam már ezer éve, jártam kineziológusnál (7000 ft/óra!!!),

fül-orr-gégészet,bőgyógyász,allergiateszt,

hajgyógyász ...csak ennyi ami hirtelen eszemben jut:(:(:( de a legjobb diagnózist még mindig a háziorvos állitotta fel:én magam téptem ki:D:D

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.

112. Gabii (válaszként erre: 111. - Praclika)
2007. nov. 23. 15:51
Hát sajna én sem tudom mi lenne a jó:( Teljesen tanácstalan vagyok. Amíg szedtem semmi gondom nem volt. 4 hónapja abba hagytam, azóta hamar zsírosodik és hullik is. Másnál meg a gyógyszer miatt hullott. Komolyan nem értem. Kiváncsi leszek mit mond Neked az új doki.
2007. nov. 23. 15:36

hát ez óriási:(:(:(:(:(

ennyiféle hatást váltson ki egy gyógyszer....

most mi a fenét csináljak???nem akarom h. még több hajam kihulljon...:(:(:( most kerestem egy új dokit, hétfőn szeretnék hozzá elmenni.de már nem bizom meg egy dokiban sem.

szerintem semmiképp ne kezd el újra!!

110. Gabii
2007. nov. 23. 14:34
Én is sajnos legalább 8 évig szedtem a diane-t, a "remek " nőgyógyászom tudtával, aki rendszeresen ezt írta fel :(. Nemrég halottam hogy ez elég káros, így magamtól abbahagytam. Most semmit nem szedek, viszont nekem azóta hullik a hajam és zsírosodik is mióta abbahagytam, addíg semmi bajom nem volt a hajammal. Nem tudom, szedjem újra, de Nektek meg a szedésnél hullott. Nem tudom mi lenne a jó :(
2007. nov. 23. 13:36

Nekem is a yadine-t írta fel a normálisabb, új dokim, gondolom, nem lehet vele baj, mert nem említette. A Diane-ra viszont rögtön mondta, h magas a hormontartalma és csak 2 évig szedhető. Nincs nagyon tapasztalatom a yadine-ról, mert 1-2 hónap után abbahagytam. De bízom ebben a dokiban, biztos nem írta volna fel, ha nem lenne jó. Én amúgy eldöntöttem, nem szedek több fog.gátlót, nincs rá szükségem, hogy más bajom is legyen.


Nekem mindenhol elhullott, de leginább a fejtetőmön és hátul. Mindig igazgatni kell, ne látszon ki a fejbőröm. :-(

A fodrászom mindig erősködik, hogy fessük be, de én sem merem. Hiába mondja, hogy jó minőségű festékek vannak, csak vegyszer az is a hajnak. Ritkán tetetek bele egy enyhe dauert, mert iszonyúan zsírosodik, de attól is félek mindig. :-(

2007. nov. 23. 12:43

az meg a másik, hogy festetni egyáltalán nem merem.

nehogy még ez a pár szál is megadja magát.

ti festetiktek?

2007. nov. 23. 12:40

Amúgy nektek milyen mértékben és hol ritkult meg a hajatok?nekem a fejtetőn két folt-ezek elég látványosak-meg úgy általában az egész.

már lassan 5. éve kínlódok és nagyon félek h. majd egyszer hajbeültetésre kell spórolnom,mert egyszer volt, hol nem volt egy nőgyógyász,aki nem nagyon értette a dolgát....

2007. nov. 23. 12:34
most olvastam a yadine-ról fórumot.ott is panaszkodtak páran hajhullásra:(:(:(
2007. nov. 23. 12:26

hát ez nagyon durva. akkor jónéhányan vagyunk, akiknek a diane tönkretette az önértékelését.

már nem merem kibontva hordani a hajamat,mert úgy érzem mindenki engem néz:(:(szinte mindig össze van kötve, ami szintúgy nem tesz jót neki,mert érzem h. fáj, mikor kiengedem.

a yadine-nak mennyibe kerül 3 havi adagja?vajon annak milyen mellékhatásai vannak????ha már ugye az orvosban sem bizhat az ember...

104. Lollita
2007. nov. 23. 09:54
Én most a yadine fogamzásgátlót szedem és egy kicsit mérséklődött a hajhullásom. Próbálom menteni a menthetőt.A neocapil szeszt használom tegnap óta, ez ugyan az mint a regaine csak negyedébe kerül. A gyógyszerészem azt mondta ez vissza növeszthet valamennyit a hajamból.
103. Lollita (válaszként erre: 99. - Praclika)
2007. nov. 23. 09:45

Sajnos az orvosok nem vallják be, hogy a dianétól hullik a hajunk. Én 3 évig szedtem, 28 éves vagyok és negyede van meg a hajamnak, és még mindig hullik.

Ne keserítsetek már el, jelentkezzen legalább egy valaki akinek vissza nőt a haja. Így nem lehet élni.

Ja és nekem is ki vették a mandulámat, de semmi.

102. b59d693a46 (válaszként erre: 101. - Praclika)
2007. nov. 22. 23:02

Én kb 7 év után hagytam abba, akkor felírt az új doki egy gyengébbet. Azt már nem sokáig szedtem, mert babát szerettünk volna, és lett is. :-) Nem volt semmi mellékhatás, hogy abbahagytam. Voltam hajgyógyásznál, mert furcsálltam, hogy nem nő vissza semmi a mandulaműtét után. Nekem nem sokat ért. Valamennyi talán visszajött, de kb harmad annyi hajam van, mint régen. :-( Most már próbálok rá vigyázni, most éppen a Varga cseppet kezdtem el kb 1 hete, mert azt olvastam, stimulálja a hajhagymákat és van esély, hogy visszanő a haj. Hát, reménykedem.

Lehet, hogy tényleg kéne keresned mást. Nekem is az egyik doki éveken át szívbaj nélkül felírta, a mostani meg szörnyűlködött rajta. De már késő. :-(

2007. nov. 22. 22:51
kb másfél éve megemlitettem neki h. szerintem ez a baj, de azt mondta h. nem.Lehet h. gyógyszert és dokit is kéne váltanom. mikor hagytad abba?nőtt vissza valamennyi? ahogy olvasom a hozzászólásokat inkább emlékeztet a diane valami méregre, nem gyógyszerre. nem voltak mellékhatások h. abbahagytad?
100. b59d693a46 (válaszként erre: 99. - Praclika)
2007. nov. 22. 22:38
Én is évekig szedtem, el is hullott rendesen a hajam. Nekem is kiszedték a mandulámat, állítólag az volt a góc. Persze nem jött vissza, ami kihullott. Jelenleg nem hullik, igaz, tablettát sem szedek. Én is most jöttem rá, hogy olvastam, másnak is a Diane 35-től hullott a haja. Ráfogták a stesszre, mandulámra, közben ez a hülye gyógyszer lehetett az oka. :-( Szerintem beszéld meg a dokival, nekem az új nőgyógyászom azt mondta, max. 2 évig szabad szedni. Persze a te eseted speciális. De hátha tud vmi hasonló hatású, kevésbé "hajgyilkos" szert ajánlani. :-)
2007. nov. 22. 22:22
Sziasztok! Diane 35-öt szedek 6 éve. A nőgyógyász irta fel, mert cisztám volt és ez a tabi elmulasztotta.azt mondta folyamatosan szednem kell,mert ez bevált és ha abbahagyom visszajöhet a ciszta. a 2. év után elkezdett hullani a hajam, a fejtetőn gyakorlatilag más semmi nincsen.kivették a mandulámat, mondván ez a probléma.persze hajam nem nőtt vissza. akkor most már csak a gyógyszer maradt okként. eddig nyugodt voltam h. a diane nem okozhatja,mert mindenféle szőrnövekedésgátló tulajdonságokkal bir...de úgy látom másnak is akadt vele problámája. váltott már valaki?visszanőtt a haja?én hétfőn megyek az orvosomhoz.váltsak gyógyszert?félek jobban bekavar.de ez is tűrhetetlen h. szedem ezt a "hajgyilkos tabit" ....:(:(:(
2007. nov. 21. 20:55

én most az alpicort F-et /nöknek/használom ez is hormonális

van csak nöknek férfias tipusú kopaszodásra a fejtetön, és csak férfiaknak

97. Zsikee
2007. nov. 21. 20:40
Sziótok! Elolvastam a hozzászólásokat és megtetszett az Alpecin sampon, mint lehetőség a problémámra. Rámentem az Alpecin lapjára és ott csak férfiaknak tanácsolják a termékeiket.
96. zselé (válaszként erre: 58. - Gabi23)
2007. nov. 15. 15:36
Szia! De igen! Mármint vissza fog nőni! Minden hajszál hajhagymával együtt hullik ki! Ha nem, azt töredezésnek hívjuk! A hajhullás természetes folyamat. Egy-egy hajszál élettartama kb. és max.6 év!!, de vannak nyugalmi szakaszok is. Ekkor erőteljesebben hullik a hajunk. Majd egy ideig nem nő. Aztán újra elkezdenek nőni és ezt láthatod is, ha a választéknál megfigyeled! Sok pici, ún. babahaj jelenik meg. A nagy gáz akkor van amikor egy-egy pórusból(átlag 2-3 szál is kinő)mind3 hajszál kihullik és nem kezdődik el az új növekedése egy bizonyos időn belül. Ha pl. egy fél évig nem jelenik meg új hajszál akkor ott a fejbőr összenő és arra hiába borítasz bármilyen készítményt, az már úgy maradt! De ne aggódj, a Te esetedben tuti, hogy nőni fog! :)
95. azgard
2007. nov. 15. 14:09

Érdekes tudni és látnivalók a hajhullásról:


[link]

[link]

94. blanca (válaszként erre: 93. - Zselé)
2007. nov. 14. 22:25
Nagyon szívesen! Átérzem a problémákat, 23 éves vagyok közel 4 éve hull, és most nem akarom elkiabálni, de jelentősen csökkent!Én tuti nem gayom abba az Alpecint és még szedek mellette vitaminokat: Revalid, Béres szépség vitamin, ilyesmi! SOHA ne adjuk fel!!! :)
93. zselé
2007. nov. 14. 20:48
Köszi Blanca, holnap húzok és megveszem:)
92. blanca (válaszként erre: 91. - Zselé)
2007. nov. 14. 20:03
Szia!moshatod vele gyakrabban is, nekem 4 év után ez csökkentette a hajhullásom, egy neves bőrgyógyász ajánlotta. Öblítsd le kamilla teával a sampont, attól nem fog annyira zsírosodni. Légy türelmes! :)
91. zselé
2007. nov. 14. 18:17
Sziasztok! Ki tudja megmondani, hogy az Alpecin sampontól mennyi idő után számíthatok változásra!?Eddig hetente 1x mostam, de annyira zsírosodik mióta nem szedek fog.gátlót, hogy általában 3szor mosom. Használok 2 hete Varga hajcseppet is, de bíznék ebben a samponban! :)
2007. nov. 13. 18:55

nekem öröklött hajhullásom van már a nagymamám is kopasz volt a fejtetön.szivem megszakad mai napig ha szép frizurát ,hajat látok.

a családunkban nöi vonalon mindenki kopasz!

szörnyen kihat a személyiségfejlödésre sohasem lehet megszokni eggyütt élni vele.

még sza..al is bekenném ha tudnám hogy segit,elsö voltam azok között akik minden uj megjelenö szert kiprobáltam semmi nem jött be,

már menopauzá-s korban vagyok eleinte figyeltem hogy hullik-e még a hormonváltozás miatt ugy vettem észre hullik de nem olyan intenzitással,most höhullámoktol szenvedek,szedem az estrofem-et

2007. nov. 13. 18:24

Nekem a VICHY hajhullas elleni sampon segitett. Legalabb is ugy veszem eszre hogy nem hullik olyan mertekben a hajam, vagyis marad a fesumben 4-5 hajszal de tobb nem! Meg annyi a problemam hogy elol nagyon kihullott a hajam s ha kicsit is el kezd zsirosodni a hajam akkor maris latni...erre szeretnek kerni toletek vlmi segitseget, hogy mi eredmenyez uj hajszalak kinoveset...

elore is koszi!!!

2007. nov. 13. 18:14
Kedves Hanna32, hol csinaltattad ezt a számítógépes hajfelmérést? Vlmi hasonlót nem tudtok Komárom környékén?
2007. nov. 12. 23:33

kedves lányok, nekem bejött a patikában kapható szer, amelyet helybeni számítógépes hajfelmérés után ajánlott a nő. csak természetes dolgok vannak benne, és a lefgőbb hatóanyaga a bambuszvelő, meg persze más is. oltre a neve, de kérjetek előbb ingyenes vizsgálatot, és megmondják melyik változata kell.


Üdv

86. blanca
2007. nov. 12. 23:21
A lush new hair sampon is nagyon jó! sok kis új szálat eredményez!!!
85. zselé (válaszként erre: 82. - B59d693a46)
2007. nov. 11. 21:27
Igen, tudom, hogy nem szabad sokáig szedni. Mostmár. Mikor elmentem feliratni a dokinő azt mondta, hogy ő tutira nem írja fel, hiszen nem teheti. Ekkor felírt másikat, de nem kezdtem el.Én csak azért kezdtem el 7 éve, mert amikor megjött iszonyatosan fájt a hasam. Ha tudtam volna, hogy megkopaszodok inkább kibírtam volna azt az 1-2 napot. Köszi, hogy írtatok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook