A hajhullás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
2008. okt. 1. 18:27

A haj átlagos növekedése 1cm/hónap, igy lehet az időt kalkulálni, kérdés mekkorára szeretnéd növeszteni.

Szerencsére ritka az, hogy a hajhagymákkal olyan súlyos gond legyen, hogy nem képesek többé hajat növeszteni, de ezt csak szakember tudja megmondani.

Igen, a megfelelő kezeléssel meggyógyul a hajas fejbőr is, ugyanúgy mint a testeden lévő más bőrfelületek is (kivéve pár jelenleg gyógyithatalannak hitt bőrbetegséget).

2008. okt. 1. 18:24

Béla: ha megfelelő a sampon amivel mosod a hajat, akkor nem kell rá balzsam sem, hidd el, és simán kifésülöd száradás után. Nekem a hátam közepéig ér a hajam és működik a dolog. A gubancosodás sem véletlenül van.

Az o'rising cuccokat régen nem lehetett tudtommal kapni, ezek szerint ma már igen. Amúgy semmire nem mész vele ha nem tudod, hogy mi kéne a fejedre hogy javuljon a helyzet rajta.


A zsíros korpa idővel bizony oka lehet a hajvesztésnek, legalábbis nálam másodszorra okozott problémát, konkrétan a frissenn nőtt kis hajaimat olyan simán kihúztam a helyükről, mint a szél. Borzasztó volt.

2008. okt. 1. 08:41
Akkor most ezek a termékek visszaadják az ember haját - ha igen kb. mennyi idő alatt - vagy sem? Meg tudják gyógyítani a beteg hajhagymákat, vagy tudnak újat "csinálni"?
2008. szept. 29. 20:39

Ha megkaparva marad cucc a köröm alatt az nem jó, mert azt jelenti, hogy zsíros korpa van a hajas fejbőrön, ami eltömíti a hajhagymákat idővel és a hajhagyma nem kap tápanyagot és ettől elereszti a hajszálat és amig a zsír nincsen eltávolítva a hajhagymából addig nem is képes új hajat növeszteni bele. A zsíros korpa huncut mert látszólag nem korpás a haj, nem hullik le. Lehullani csak a száraz korpa tud, az a ritkább.

VIZESEN TILOS HAJAT FÉSÜLNI! Ha netán eddig vizesen fésülted, szokj le róla, az rettentően kárositja a hajszálakat, amik vizesen a legsérülékenyebbek. Leginkább töri őket.

Ha nem fésülködsz , úgy nehéz megfigyelni a napi hajvesztést, pár napig jó lenne ha fésülködnél és számolnád mert nem mindegy, hogy 20 szál vagy 50 vagy 100 vagy ne adj Isten még több hullik naponta.


A zsíros korpát le kell oldani a fejbőrről, vannak rá szerek de ezeket üzletben nem tudjátok megvenni. Vannak az O'rising termékek meg a Haarley termékek amit én ismerek. Ebből én a Haarley-t használom, az én hajgyógyászom ezzel dolgozik.


Javaslom Dinus, hogy menj el hajgyógyászhoz mert a felcsúszó homlokvonal azt jelenti hogy nem nőnek az új hajaid, elöl semmiképpen sem, ami nem jó mert lehet máshol sem, de ezt meg kéne nézni. Ha gondolom megadom az én hajgyógyászomat, irj privit.

290. dinusska (válaszként erre: 288. - A998f0467a)
2008. szept. 26. 22:27
Hetente kétszer mosom a hajam m 3-4 nap után el kezd zsírosodni de sztem nem kórosan.Viszont van hogy marad valami a körmöm alatt.Ez mit jelent?Ez is kiválthat hajhullást?Szted mi jó ellene?Az a baj hogy h hullámos a hajam,hetente kétszer fésülöm amikor hajat mosok.Akkor ijesztően nagy köteg hullik ki.A többi napon nem szoktam figyelni h mennyi hajat veszítek.Elvétve látok bébihajat de azt veszem észre hogy a hajhullás miatt egyre nagyobb lesz a homlokom...:).Neked eddig mi használt hajhullás ellen?köszi
289. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 288. - A998f0467a)
2008. szept. 26. 12:47
Ha a kaparás után marad valami a körmöm alatt, arra van valami egyszerű szer, ami segítene?
2008. szept. 25. 20:25

Szia! kérdés, hogy mitől hullik a hajad. Költhetsz pár ezreket szerekre, amik elég valószinűleg semmit nem fognak érni, viszont a hetek - hónapok telnek és a hajad állománya csökken.

Napi hány szálat vesztesz kb? új hajakat látsz nőni? mennyire zsírosodik a fejbőröd? korpásodik is? ha megkaparod a körmöddel , marad a körmöd alatt valami?

2008. szept. 25. 01:39

Hello!

Valaki tudna nekem segíteni? Már elég régóta hullik a hajam.Nem annyira kóros, de azért látom h szépen lassan kezd elfogyni a hajam.Pl.egyre hátrébb van a homlokom:D.Mi a legtutibb cucc hajhullásra?A Bánfi hajszesz használ?

2008. aug. 31. 08:05

most voltam fodrásznál, azt mondta, hogy pl. a túlzott kállium beviteltől is hullhat, vagy a túl sok fehérjebeviteltől is


egy időben baromi sok fejes salátát ettem (abban sok a kállium) és bizony a vérképemen meg is látszott!

2008. aug. 22. 13:03
Nekem nem volt, nekem anno idegi alapon lett tüszőgyulladás a fejemen és amiatt hullott nagyon. Nekem is nagyon sok hajam volt, de ha hónapokig hullik az bizony látzsódik idővel :(. Irtó lassan nő a haj, nekem elöl még mindig látszódik hogy hullott, pedig másfél éve már jól vagyok.
2008. aug. 21. 19:28
én is holnap megyek fodrászhoz
2008. aug. 21. 19:26

Sziasztok!

Nekem sokat hullik a hajam pláne most hogy kicsit leégettem a hajam a festékkel :S elötte pedig sokat vasaltam... De tanultam a hibámból és már egy ideje nem vasalom és nemsoká megyek fodrászhoz hogy levágják a hajam..:S De remélem nem kóros vagy ienek!Megvárom hogy levágják és meglátom miután felfrissült a hajam akkor is ennyire fog-e hullani..!

2008. aug. 21. 19:13

két hete abbahagytam a fog.gátlót. Vagyis ma két hete vettem be az utolsót, és tegnap ill ma már nem hullott ki olyan sok. Nem azért mert nincs,mert még midnig rengeteg hajam van. A mütét során fertötlenitették az egész fejemet és elöl egy sávba kihullott a hajam ott most már visszanött fufru méretüre.

Nem vagyok budapesti, de pest megyei vagyok. A hétvégét most még emgvárom akkor ugyse lehet intézkedni, de ha nicns javulás hétfőn kereslek hajgyógyász ügyben! Köszönöm hogy irtál!

Neked már hullott mérgezéstől? Milyen mérgezésed volt?

2008. aug. 21. 19:00

Zita: ne várj, nem fog elállni, minden nappal elvesztesz ezek szerint többszáz szál hajat, amik évek alatt nőnek ám vissza!

minden napért és hajért kár, hidd el! ha nincsen hajgyógyászod és bp-i vagy, irjál, nekem van egy jó.

mérgezéstől is hullhat, a fogigátlót feltételezem előtte is szedted és ha akkor nem hullott akkor nem attól. Ha mérgezéstől hullik az nagy gáz, de ezt csak szakember tudja megmondani.

2008. aug. 19. 19:06
fog.gátlót abbahagytam...még várok 1-2(1hét)hajmosást aztán ha még mindig hullani fog akkor megyek...
279. 319cd6978b (válaszként erre: 278. - C066a749d7)
2008. aug. 19. 19:04
Hát én nem tudom hogy mitől hullhat, de ha sokáig nem teszel semmit akkor lehet hogy visszafordíthatatlan lesz. Sztem minél hamarabb menj el egy bőrgyógyászhoz.
2008. aug. 19. 18:31
június 10-én volt egy fülmütétem. azóta csomokban hullik a hajam. lehet h a fertötlenitőktöl? vagy lehet h a fogamzásgátlótól? szerintetek melyiknek nagyobb az esélye?
277. 6f609a13af (válaszként erre: 272. - 319cd6978b)
2008. aug. 19. 17:27

Azt maximum a gyártó vagy a forgalmazó állítja, hogy a hajhullásra a lézerfésű a legjobb...


Ugyanis egyrészt sokféle hajhullás van, és vannak olyan esetek, amikor teljesen hatástalan.


Másrészt csak úgy ér valamit, ha más dolgokkal kombinálják. Önmagában nem elég eredményes. Persze mondani bármit lehet róla.

2008. aug. 16. 20:36
A hennától nem hullik , kivéve ha allergiás vagy rá, de annak más tünete is lett volna.
275. a998f0467a (válaszként erre: 274. - Diagonalt)
2008. aug. 16. 20:36

A szülés utáni 12-14. hétig normális a több hajvesztés, ilyenkor a 8 hónap alatt hormonális hatás miatt ki nem hullott hajak hullanak ki.

Amennyiben a hullás a 15. hét után is fennáll, annak más oka van.

274. diagonalt (válaszként erre: 273. - 319cd6978b)
2008. aug. 15. 21:59

Aha,kössz az infót.

Az én hajam nem nagyon látott festéket,csak hennát.Igazából fura is volt,h pocakosan még hajmosáskor sem hullott ki 10nél több hajszálam.Remélem,csak pótolja az elmúlt kilenc hónapot.

273. 319cd6978b (válaszként erre: 271. - Diagonalt)
2008. aug. 15. 18:40
A bánfi sampon, szesz és balzsam is. Olyasmi mint a revalid csak büdösebb. Van már lady változat ami nem büdös. Egy osztálytársamnak a hajvasalástól hullott a haja. és tökre rendbetette neki.
2008. aug. 15. 18:38
A bánfi nekem nem segített. A festéktől hullott a hajam. Azt olvastam hogy a lézerkefe már két éve a leghatékonyabb módszere a hajhullás visszafordításának és megállításának. 58 900 Ft az ára. Minden infó a www.lezerkefe.hu-n
271. diagonalt (válaszként erre: 270. - B30b2dd2e9)
2008. aug. 15. 17:59
Az mi?Sampon,szesz,vitamin?
2008. aug. 15. 14:28
Jó rá a Bánfi
2008. aug. 15. 14:27

Sziasztok!


Szoptatós anyuka vagyok,és néhány napja azt vettem észre,h úgy hullik a hajam,mint a pelyva.Mit tehetnék?Kinek mi segített?

268. e6339f1e43 (válaszként erre: 267. - A998f0467a)
2008. aug. 14. 06:32

szia. így igaz .tapasztalom ugyan , hogy nőnek új szálak. de mint már írtam, el-el vétve !

a hullás valóban megállt, s ennek nagyon örülök ! :)) most pedig várok-várok-várok...

még nem telt le a kúra,amit most alkalmazok

majd csak sűrüsögik már ! :))

267. a998f0467a (válaszként erre: 266. - E6339f1e43)
2008. aug. 13. 22:11
Kati: az új hajak növése 4 hét után már látható szabad szemmel is. Ha a hajvonalnál nem látsz új hajakat akkor valóban nem nőnek, aminek oka van. Ezt a hajgyógyász meg tudja nézni, hogy valóban nem nőnek-e meg ha tényleg sehol nincsenek akkor mire számíthatsz. Ha megállt a meglévő haj vesztése, az fél siker!! Nagyon fontos, hogy megállt, de új haj nélkül valóban nem lesz több.
266. e6339f1e43 (válaszként erre: 265. - 6f609a13af)
2008. aug. 8. 20:48

:)) nem bántottál meg !

Te kis szerencsés !!!

hogy csináltad ???

265. 6f609a13af (válaszként erre: 263. - E6339f1e43)
2008. aug. 6. 11:47
Nem akartalak megbántani. Remélem, nem is sértettelek meg. Nekem könnyű, mert most már nem hullik a hajam.
❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook