A hajhullás (beszélgetős fórum)


84. blanca
2007. nov. 11. 19:10

Sziasztok!ne keseredjen el senki, nem szabad feladnunk!!! A bizalom sokszor a legjobb gyógymód, tegyünk ellene, h emiatt rosszkedvünk legyen!Én is sokat szenvedtem miatta!

Türelem és reménykedés!

83. Lollita (válaszként erre: 80. - Zselé)
2007. nov. 11. 09:37

Szia.

A diane 35 teljesen be kavar a hormonokba és a sejtekbe. Sajnos még nem találtam meg a megoldást, hogy lehet a hajat vissza növeszteni. A haj hullás most úgy néz ki, hogy meg állt. Nem tudom, hogy a koffeines sampontól, vagy most kezdtem el szedni a yadin nevű fogamzásgátlót aminek anti androgén hatása van. Sajnos örökre nem lehet gyógyszert szedni és már alig van hajam. Ez tiszta szenvedés 2 év alatt 60-70%-a ki hullott. Az életem arra megy rá, hogy keresem a megoldást, mert sehol nincs segítség.

82. b59d693a46 (válaszként erre: 80. - Zselé)
2007. nov. 10. 15:44
Én is szedtem évekig a hajam és a bőröm miatt, amikor nőgyógyászt váltottam kiakadt, azt mondta, max. 2 évig szabad szedni a Diane 35-t.
81. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 80. - Zselé)
2007. nov. 10. 12:35
Az okot nem szunteti meg a tabletta, ami miatt hullik, csupan atmenetileg jegeli a problemat. Amikor abbahagyjak visszter a hullas.
80. zselé
2007. nov. 10. 12:32
Én is Diane 35-öt szedtem 7 éven keresztül. Előtte, közben és azóta is borzalmasan hullot/hullik a hajam. Amióta abbahagytam csak a padló állítja meg. Rettenetesen zsírosodik is. Elvileg a Diane jót tesz a bőrnek ami igaz is, de nem gondoltam eddig, hogy hajhullást eredményez. Ez az Alpecin sampon jól hangzik, köszi, hogy írtatok!:)
79. blanca
2007. nov. 9. 17:35

Édesapá is orvos, s ő sem ajánlja, hogy a nagyon vegyszer tartalmú kencékkel próbálkozzon az ember: pl Vichy, Regaine, Alpicort stb

Inkább maradjunk a növényi szereknél: Varga hajcsepp, Revalid kapszula, Phitocyane, Alpecin termékek.

2007. nov. 8. 19:56
Ha valaki tudna mezoterápiás címet,Debrecen és Nyíregyháza vonzáskörében meg köszönném.
2007. nov. 8. 19:38
Most az alpecin c1 koffeines sampont használom én is. A mezoterápiáról hallott már valaki, azt szeretném ki próbálni még. Ha valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban írja már le légyszi.
76. ice kuszi (válaszként erre: 73. - Cattocska)
2007. nov. 8. 17:33
Varga cseppet rossmannban, gyógynövény üzletekben, gyógyszertárakban vásárolhatsz (szerintem az utóbbiban a legolcsóbb), a kapszulát szerintem csak gyógyszertárban veheted meg!
75. blanca (válaszként erre: 69. - Lollita)
2007. nov. 8. 17:26
Szia. Ne kísérletezz azzal, a bőrgyógyászom erősen tiltotta, mondta, h ha abbahagyom, jobban fog hullni. Inkább Alpecin sampon, a patikában lehet kapni. Nekem 4 év után ez hatott. Próbáld ki.
74. blanca
2007. nov. 8. 17:24
Sziasztok.A koffeines sampont a gyógyszertárban lehet venni, ha nincs, rendelésre hoznak! Alpecin aneve.Más: én használtam Regaine szert, de azok az apró szálak, amik tőle nőnek ki is hullanak, nem szabad vele foglalkozni. Menjetek el góckuatásra valamint fogorvoshoz és nőgyógyászhoz.
2007. nov. 8. 11:44
Esetleg még annyit hogy a Forcapil kapszulát és Varga cseppet hol tudnám beszerezni?
2007. nov. 8. 11:42

Sziasztok! Az én hajam is hullik kb. 2 éve...mar olyan szinten vagyok hogy latni a fejbőrömet...kiprovaltam mar a neocapilt, capillant, különféle vitaminokat szedek(jód, cink), a Vichy hajhullas elleni samponját hasznalom most kb. 2-3hete, nagy valtozast nem eszleltem - minden esetre folytatom! Nem tudtok valami olyan szert ami elősegiti az új hajak kinövését?

Segitségeteket előre is köszönöm!

2007. nov. 8. 10:04
Igen, nem kimutatható hormonális hajhullás. Férfias tipusu. A diane35 és a roacutan gyógyszer szedésének eredménye.
70. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 69. - Lollita)
2007. nov. 7. 23:26
Hormonalis kopaszodast allapitott meg nalad orvos?
2007. nov. 7. 23:22

Valaki használta már a regaine hajszeszt?

Ha igen írja már le légyszi a tapasztalatokat.

Köszi

2007. nov. 7. 23:20
Sziasztok
67. 175c71a378 (válaszként erre: 66. - Vakondface)
2007. nov. 7. 18:00
én láttam kávés sampont a lidl-ben most nem tudom mennyi köze lehet a kávéhoz annyira nem néztem..
2007. nov. 7. 17:55
Hol lehet kapni ezt a coffeines sampont? Az enyém 13!!!éve hullik és most amióta abbahagytam a fogamzásgátlót megint marékszámra hullik. Addig is, de most megint jobban. Nekem annyi hajam volt mint Tina Turnernek, de lassan Sinead O'Connor is körbe fog röhögni. Ráadásul úgy zsírosodik, hogy egy fél disznót ki lehetne benne sütni. Én is próbáltam már mindent, most épp a Varga Hajcseppeket, de csak másfél hete. Kiváncsian várom, hogy mi lesz.
65. blanca
2007. nov. 6. 14:24
Sziasztok. Nekem 4 évig hullta a hajam. Most az Alpecin koffein sampontól állt meg. Ez nem vicc. Próbáljátok ki, kb 1700ft, szóval nem olyan nagyon drága!!! sok szerencsét mindenkinek!
64. b59d693a46 (válaszként erre: 55. - Sunrise26)
2007. nov. 3. 18:32
Lehet, hogy a mandulád azóta is góc. Nekem is végül ez derült ki és már huszonévesen vették ki, mert nagyon hullott a hajam. Nem volt panaszom, mégis gyulladt volt állandóan. Már mindenféle góckutatáson voltam, mire rájöttek. Lehet, hogy nálad is ez a baj.
63. kikki
2007. nov. 3. 18:23
Sziasztok! Nekem is hullott a hajam. Elmentem bőrgyógyászhoz ő Forcapil kapszulát adott, nekem 2x1-et kellett szednem. Mire beszedtem a hajhullás elmúlt, de igazából ennyi. Még mindig kevés (ritka), még mindig nagyon zsíros. Úgy döntöttem inkább elmegyek egy hajgyógyászhoz. Pesten találtam egy jót. Ő is Forcapilt ajánlott, de kiderült, hogy fejbőrbetegségem is van (mikroszkóppal megnézte), arra kaptam különböző pakolásokat stb. a kellemetlen tüneteimet ez úgy tűnik megszüntette. De el kellett mennem különböző vérvételekre( általános, hormon, pajzsmirigy), hogy minden okot ki tudjunk zárni. Tehát én nem bántam meg, hogy felkerestem egy hajgyógyászt, mindenkinek csak tanácsolni tudom. (ha véletlenül valakit érdekel priviben megírom a nevét és az elérhetőségét- gondolom itt reklám miatt nem lehet :) )
2007. okt. 26. 12:36
61. DOMA
2007. okt. 25. 19:35
Ismeri vlalki a revalid tonikot? Mi a tapasztalata.
60. 613c0e0120 (válaszként erre: 58. - Gabi23)
2007. okt. 25. 12:48
Ez a kérdés engem is érdekel. Én is várom a választ.
59. ice kuszi (válaszként erre: 52. - Szöszike27)
2007. okt. 24. 13:18
Szia! Én használtam a Varga cseppet, nekem mondjuk kevésbé zsírosodott tőle a hajam, igaz a napi 2 helyett én kétnaponta egyszer használtam. A hajhullás is javult valamelyest, de csak 2-3 hónap után! Viszont szépen megerősödött tőle a hajam! Egyetlen problémám vele, hogy macerás meg időigényes kenegetni, főleg a hosszú hajat!
58. gabi23
2007. okt. 24. 13:13
Sziasztok! Csak ha már hajhullásnál vagyunk! A kérdésem egyszerű. A természetes hajhulláskor az ember kb napi 50-100 db-ig terjedő hajszálat veszt! Biztos vagyok benne hogy párszor ti is megfigyeltétek a kihullott hajaitoknak a végeit stbstb! Nos a kérdés az az, hogy pl-ul pár napja figyeltem meg fésülés közben az ott maradó hajszálak végeit és majdnem mindegyik végén ott marad egy kis "gumó" ez most gondolom a haj gyökérről van szó vagy ki hogy hívja! Tehát a Ti véleményetekre lennék kiváncsi hogyha ilyen jelleggel hullik a haj akkor számítsak arra hogy az a hajszál már nem igen fog visszanőni mert gyökérrel együtt hullik ki... vagy valahol ez is természetes?! nem tudom, és erre ha valaki tudna okos választ adni azt nagyon megköszönném mert hajt a kiváncsiság! további szép napot!
57. gabi23
2007. okt. 24. 13:12
Sziasztok! Csak ha már hajhullásnál vagyunk! A kérdésem egyszerű. A természetes hajhulláskor az ember kb napi 50-100 db-ig terjedő hajszálat veszt! Biztos vagyok benne hogy párszor ti is megfigyeltétek a kihullott hajaitoknak a végeit stbstb! Nos a kérdés az az, hogy pl-ul pár napja figyeltem meg fésülés közben az ott maradó hajszálak végeit és majdnem mindegyik végén ott marad egy kis "gumó" ez most gondolom a haj gyökérről van szó vagy ki hogy hívja! Tehát a Ti véleményetekre lennék kiváncsi hogyha ilyen jelleggel hullik a haj akkor számítsak arra hogy az a hajszál már nem igen fog visszanőni mert gyökérrel együtt hullik ki... vagy valahol ez is természetes?! nem tudom, és erre ha valaki tudna okos választ adni azt nagyon megköszönném mert hajt a kiváncsiság! további szép napot!
56. tüncyke (válaszként erre: 55. - Sunrise26)
2007. okt. 23. 21:22
Hmm, nekem is hasonló problémám volt...kivették a mandulámat és megoldódott, azóta nem hullik a hajam.
55. sunrise26 (válaszként erre: 54. - Lollita)
2007. okt. 23. 20:44

Sziasztok!

En is ugyanebben a cipoben jarok.

25 eves vagyok, tobb mint fel evvel ezelott volt egy mandulagyulladasom es azota iszonyatosan hulli a hajam, a fele mar kihullott.

Mindenfele verveteli vizsgalat eredmenye szuper, aloe vera termekeket es vitaminokat fogyasztok mar fel eve de semmi javulas nincs.

Mar nincs otletem hogy mit kellene szednem.

Ha valaki tud valami segitseget, kerem irjon.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook