Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Androgén alopecia hajhullás.... fórum

Androgén alopecia hajhullás.... (tudásbázis kérdés)


1 2 3
nov. 22. 17:12
Aktív még valaki androgén alopéciás innen?
2021. aug. 14. 08:37
Sziasztok, androgen alopecia esetén van valakinek reményt keltő tapasztalata? A fejtetőn fokozódik a hajvesztésem,egyre szélesebb a választék és nagyobb helyen látszik a fejbőr. Az andosztendion hormonszint a felső határon van mindig és inzulin rezisztencia is kialakult, szedem a merckformint,de nagyon el vagyok keseredve, mert másfél év alatt a hajam egyre kevesebb,nincs e terem javulás. Tudtok esetleg ilyen problémával foglalkozó jó endokrinológust ajánlani, aki nektek segített.Nagyon szépen köszönöm!
2020. szept. 17. 11:18

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy androgén alopecia esetén a hajfestés megengedett?

79. 585a7aa9ec (válaszként erre: 70. - S.Nikolett80)
2019. febr. 25. 06:46

Sziasztok, a pcos -t biztos hogy nem a Diana okozta.

14 éves korom óta nincs hajam rendesen , nagyon ritka parókát hordok, nekem a Diana 35 annak idején pont erre írták fel, már előtte elkezdődött mielőtt a gyógyszert szedni kezdtem volna.

Segített, nagyon sokat, én még szedném de már nem nagyon írják fel, mondván trombózist okoz , bla bla bla

2018. jún. 8. 23:31
Sziasztok! Nagyon jó orvost keresek aki tényleg! Ért a hajhoz, arra specializálódott és megtudja mondani a hajhullás igazi okàt! Ajànljatok kérlek bevált, tapasztalt orvosokat, és írjátok meg tapasztalataitokat! Nekem 4 éve hullik a hajam, voltam endokrinologusnál , kivetettem a mandulámat, szedtem draga gyógyszereket! Elszeretnék menni egy olyan orvoshoz aki a hajra specializàlodott. Van köztetek aki volt ilyen orvosnál, és segített is , nem pedig csak lehúzni akarta!?
77. Ryama
2018. jan. 8. 07:09
Tricovel kapszula segitett a noveremnek.
76. hiden (válaszként erre: 75. - Hiden)
2016. márc. 3. 01:37
Bocsi,16 voltam,amikor a gyógyszert szedni kezdtem,de végül is,lényegtelen.
75. hiden
2016. márc. 3. 01:37

Sziasztok!


Olvassa még valaki ezt a fórumot?

Nekem a történetem DETTÓ... :( 17 évesen pattanásokra,nőgyógyász Diane 35-öt írt fel, 2 évig,közben váltottam Cypromixre,így 4 évig szedtem ilyen jellegű gyógyszert,aztán,amikor úgy döntöttem,hogy nem akarok tovább ilyen mérget szedni,próbáltam gyengébbel leállni és még fél évig Yadinét szedtem.De minden jött,aminek nem kellett volna. 5. éve nem szedem a gyógyszert,a hajam most már láthatóan megritkult,ami nagyon megvisel... :( PCOS -en van,de pajzsmirigy,agyalapi mirigy,mellékvese rendben,IR nincsen(elvileg).Azt mondta a 3.endokrinológus,akinél voltam,hogy az androgén hormonok vannak túlsúlyban a szervezetemben.Fogadjam el,csak a fog.gátló van rá.. :( Az 5 év,amit végig csináltam,ezek szerint felesleges volt. Sztem,nálam is a fog.gátló hozta ki ezt az egészet. Nem akarok megint ilyen mérget szedni. Létezik szerintetek más megoldás is? Én is gondoltam a teljes méregtelenítésre,illetve a lelki dolgokra is,mint okra. :/

2015. júl. 27. 13:33
Sziasztok! Végig olvastalak Titeket, hát könyvet tudnék lassan én is írni a hajhullásról....Már legalább 4 éve ezzel küzdök, szörnyű ez az egész. Nekem igazoltan PCO-m van, már mindenhol jártam, most épp endokrinológushoz, de úgy néz ki tényleg az okozza.... Láttam sokan szedtetek Diane35-öt, nem tudom, mi okozza a hajhullást vagy a PCO-t, de én soha nem szedtem ezt a fajta fogamzásgátlót, mégis számomra már drámaivá kezd válni a helyzet. A terhességem alatt nagyon jó volt a helyzet, szinte egy szál sem hullott, most 4 hónapos a kislányom és kb. egy hónapja megint minden kezdődött elölről...Terhesség előtt hajgyógyászati kezelések tömkelegével sikerült egy kicsit javítanom a helyzeten, mert egyébként nálam is nagyon észrevétlenül kezdődött az egész, 4 éve egyszer csak anyukám szólt, hogy látszik a fejbőröm, pedig semmilyen extra hajhullást nem tapasztaltam. Aztán ráfigyeltem, hogy mennyi hullik hajmosáskor és nem voltam rest számolgatni sem 80-100 szál simán kihullott. A mezoterápiás kezelések hatására egy kemény másfél év alatt ez sikerült olyan 30 szál köré szorítani, és látványosabb jobb is lett a hajam. Közben terhes lettem, na akkor pedig semmit nem kellett tennem érte, mégis sok babahajam nőtt, ahogy ezt már írtam. Most az endokrinológus a Cypromix nevű fogamzásgátlót emlegette, fel is irattam, minden reményem ebben van, mert egyre több hullik. A fogamzásgátló csak tüneti kezelés és a PCO-t nem oldja meg, persze mindenhol ez a szlogen megy, de nekem most tüneti kezelés is jó, hogy maradjon hajam! Mellette elkezdtem a fehér lisztet/cukrot elhagyni, és bizakodok, mert mást nem tehetek...Meg persze megy tovább a mezoterápia. A környezetem szerint nem olyan vészes még a helyzet, próbálom takargatni is nyilván, de én már attól teljesen elkeseredek, amikor hajat kell mosni és látom azt a sok hajat....Jaj és a Plantur39-et használom kb. másfél hónapja, de most lecserélem, mert csak rosszabb a helyzet.Ennyi a történetem, remélem újra aktív lesz ez a fórum és valaki végre tud javasolni valamit, ami egy kicsit is használ!
2015. márc. 3. 13:25
uGYANEZ dIANA 35 :( ÉVEKIG, A HAJAM TOVÁBB IS HULL, MÁR FELADTAM. eGYSZER PARÓKA LESZ. ENNYI. nEKEM szerencsém annyi, hogz nagyon sok volt, eszméletlen, ezért nem látják mások 3 és fél év után. De előbb utóbb paróka. Most ez az állapot. Ja és a zsíroszodás szörnyű 2 naponta kell mosnom, mert kétoldalt már másnap zsíros és összetapadt.
72. s.Nikolett80 (válaszként erre: 65. - Siss27)
2015. jan. 30. 16:54
Én is így jártam. És ez nem rajtunk múlott. Az orvos ezt adta és mi hittünk neki és beszedtük. Hisz én is csak 17 éves voltam akkor. És a menstruációs zavarokra tényleg jó is volt.
71. s.Nikolett80 (válaszként erre: 69. - Smellyjelly)
2015. jan. 30. 16:53
Szia, nálad bebizonyosodott, hogy androgén típusú a hajhullásod? Az enokrinológust minden képpen keresd fel, mert azzal nem veszítesz semmit és ha ott is minden rendben, akkor legalább tudod, hogy a stressz okozza és az még vissza fordítható. Én is lefogytam 7 hónap alatt 30 kg-ot, mert akár hova mentem a panaszommal mindenki csak azt hajtogatta, hogy a túlsúly okozza a menstruációs zavarokat. A helyzet viszont akkor sem javult, mikor vékony voltam.
70. s.Nikolett80 (válaszként erre: 68. - Smellyjelly)
2015. jan. 30. 16:50
Szia. Igen nálam már nagyon kihullott, felül és elöl.Szinte csak pár szál van. Tudom, hogy sovány vigasz, de most kezdem azt hinni, ha nem szedtem volna gyógyszert, vagy nem azt, akkor talán most nem itt tartanék. Azért is vagyok kíváncsi arra, hogy közületek hányan szedték a Diane35-öt, hány éves kortól, meddig és milyen panaszokra kaptátok? Mert szerintem az sem kizárt, hogy a PCOS-t is ez okozhatta.
69. smellyjelly (válaszként erre: 66. - S.Nikolett80)
2015. jan. 30. 13:20

Bocs, ismét én. Visszaolvastam (sajnos nem volt sok hozzászólás), és megtaláltam a sztoridat. Én még most kezdek bele az endokrinológushoz járásba... Azért is vagyok elutasító, mert semmi más "panaszom" nincs, ami erre utaló lenne. Szőrösödés nem látványos, nem vészes, normál testalkatom van. Pár éve lefogytam, de minden gond nélkül. És nem szervi bajtól híztam meg anno, hanem, mert egyszerűen szeretek enni. Viszont nem híztam vissza - igaz nem kis erőfeszítésbe kerül, de inkább azért, mert nem a legkíméletesebb fajtáját választottam a diétának és félek a "jojo" effektustól.


Igazából én azt gondolom, hogy nálam inkább lelki eredetű probléma lehet, jó lenne végre kibékülnöm magammal...

68. smellyjelly (válaszként erre: 66. - S.Nikolett80)
2015. jan. 30. 13:15

Igen, pár hónapja olvastam erről, hogy betiltották. Ez sajnos sovány vigasz.


Neked már akkora a baj, hogy parókára szorulsz? Mióta probléma ez nálad?

67. smellyjelly (válaszként erre: 65. - Siss27)
2015. jan. 30. 13:13
Nyilván most már tudom, de akkor ki mondta volna meg nekem? Ahogy elnézem, szedtük ezt egy páran. Akkor azt mondták, ez jó, jó is volt, pont. Ki a fene gondolta, hogy 20 évvel később így járok/járunk?!?!?
2015. jan. 30. 08:20
Sziasztok! Egy kicsit vissza olvasgattam, de nem teljesen és szeretnék egy rövid közvélemény kutatást tartani. Nekem itt az tűnt fel, hogy sokan szedtük a Diane35-öt évekig. Szóval én nem vagyok benne olyan biztos, hogy nem az okozta. Én is 17 évesen kezdtem el menstruációs problémák és a tesztoszteron szint miatt szedni, de akkor még szóba sem került, hogy PCOS-em lenne. Nemrég jártam az endokrinológusomnál és azt mondta, hogy épp akkor volt egy konferencia erről a gyógyszerről és, hogy Franciaországban már be is tiltották. Szerintem elképzelhető, hogy ez okozhatta a hajhullást. Egyébként szerintem sincs erre gyógymód. Én is sok mindent kipróbáltam és semmi hatás. Voltam egy hajbeültetéses klinikán, ahol kiszámolták, hogy 3 millió 600 ezer lenne a beültetés és három éven keresztül kellene csinálni, mert egyszerre nem tudnak ennyi hajszálat beültetni úgyhogy három évre osztották fel. Szóval maradt a paróka, amit a leges legvégső helyzetre tartogattam, mert idegenkedtem tőle. Már 4 hónapja hordom és ha kimegyek az utcára jobban érzem magamat, viszont nagyon nehezemre esett erre a lépésre rászánni magamat, mert nem akartam elfogadni, hogy nincs más mód.
65. siss27 (válaszként erre: 64. - Smellyjelly)
2015. jan. 28. 13:28

A hiba ott kezdődik,hogy nem szabadott volna szedni 5 évig. 1-2 évnél nem is szoktál ajánlani tovább.

menstruációm... inkább hagyjuk-na itt a lényeg,gondolom nincs rendben.Szerintem keress egy jó nőgyógyászt és kérj hormonvizsgálatot.Vagy ezzel együtt egy endokrinológust.Több dolog is okozhatja,hormonzavar,inzulinrezisztencia,hormonhiány,a lelki dolgok stb.Ezt ki kell vizsgálni.Szeretik ráhúzni az andrgén alopeciára a tüneteket,mert arra ugye nincs megoldás és nem kell vele foglalkozni,fogadja el a páciens.Nem,ennek utána kell járnod.Ha a vérzéseddel gond van,az már valamit elárul.

64. smellyjelly (válaszként erre: 63. - Réci81)
2015. jan. 28. 13:08
39 éves vagyok, 16 éves koromban írták fel a pattanásos arcbőröm miatt írták fel a Diane 35-öt. Már nem emlékszem, de több évig szedtem, legalább 5. Gondom nem volt vele, sőt még a fájdalmas menstruációs tüneteim csökkenése miatt "boldogan" szedtem. Ez nem az első fórum, ahol olvasok arról, hogy a hajhullásomat/hormon problémáimat esetleg ennek "köszönhetem" :( kb. 2 éve kezdődött. Először azt hittem, hogy csak tavaszi, megújuló hajvesztés. Aztán folytatódott, akkor azt gondoltuk, hogy vashiány, mert a vérkép ezt mutatta. Szedtem a viatminokat (Biovanne-t, vaspótlót is), illetve a fodrászom javaslatára Dr Immun sampont és cseppet használtam. Talán volt olyan időszak, hogy jobb lett, de azóta fennáll a probléma. Vashiányom (elvileg) már nincs, TSH-m oké, menstruációm... inkább hagyjuk. Aztán azt gondoltam, hogy stressz és trauma. Hajlamos vagyok stresszelni dolgokon, illetve apukám tragikus hirtelenséggel elhunyt 2013 nyarán... :( Tavaly nyár elején jutottam el oda, hogy elmentem egy bőrgyógyászhoz, aki hajgyógyász is. Azt gondoltam, hogy türelem, 1-2 hónap és látni fogom a változást. Ő is ezt mondta. Sajnos azonban eltelt több, mint fél év és még mindig egy helyben topogunk. :( Androgén alopecia a diagnózis, de nem nagyon akarok beletörődni. Kellenének vizsgálatok még... Ezután ez lesz. Hormon, pajzsmirigy... (Nincs valami alternatív gyógymód? Sok "betegségre" mondják, hogy méregtelenítéssel (gyógyszerek, vegyszerek, méreganyagok, civilizált életforma miatt) hatásos lehet.) Így elkezdtem kutakodni, így találtam erre a fórumra. Ez klassz, mert eddig azt gondoltam, hogy egyedül vagyok a problémámmal. Mostanában sóvárogva nézek a gyönyörű hajkoronájú nők után. Sajnos a hajam sosem volt egy erős és dús szerkezetű, így még szembetűnőbb a ritkulás. Épp ezért még elkeserítőbb, hogy legalább akinek van miből, annál nem olyan látványos. Nem tudom, hogy mit tegyek, úgy érzem, hogy nincs megoldás. Vagy tényleg a drakula terápia segíthet? :O nem is tudtam, hogy ezt hajproblémára/fejbőrre is lehet alkalmazni?! Vagy végső esetben tényleg a hajbeültetés... hmm vicces lenne, férjem kopasz és én mennék hajbeültetésre? Vagy mindketten? Szép kis anyagi csőd lenne...
63. Réci81 (válaszként erre: 62. - Kebili)
2014. dec. 27. 23:49
Meg mindig kuzdok. A hajam ritkul, zsirosodik, feladtam szinte. Mindenem negativ. Egyedul helicobacter pilorim van. Lehet ez az ok. Bízom benne.
62. Kebili (válaszként erre: 61. - Réci81)
2014. szept. 10. 10:40

Szia Réci!

Engem érdekelne a folytatás :-)

2013. nov. 22. 13:13
Sziasztok eléggé kihalt a fórum, de röviden rólam 32 éves vok, 29 évesen szültem kisfiam, majd 30 évesen kezdődött a hajhullásom ami azóta tart most már 3. éve, pontosan 2 éve és 4 hónapja. Az összes létező vizsgálaton túl vagyok: hormonok női, pajzsmirigy, gasztroszkópia, endoszkópia alulról, Mri,Ct, mindenhol ahol létezik: agyi, mellkasi stb. bőrgyógyász, teljes labor vérkép, inzulinrezisztancia, hajgyógyások (bár ne tettem volna), ételintolerancia, nem vagyok lisztérzékeny, nincs vitaminhiányom, fogorvos, nőgyógyász, nincs PCOS-om. Valami fizetős volt valami nem. AZ összes vitamint, hajszeszt, sampont szinte végig vettem... hiába... AMit elköltöttem, az kb. egy kis használt régebbi autó ára biztos, inkább ki sem számolom, ráadásul lett volna máshova is tennem. AMit fontos tudni, hogy még,a terhességem kezdete előtt egy évvel fejeztem be a fogamzásgátlók szedését amit szűk tíz évig szedtem egy-két szünettel. Szerepelt a repertoárban Diane35 is. Nem akarom egy gyógyszerre sem fogni de!! Soha ne felejtsétek azt el, hogy ezek a gyógyszerek, tul kép, egy mesterséges ciklust idéznek elő, nincsen progeszteron termelésed effektive ami által már nincs természetes hormon egyensúlyod sem. Nálam 17-18 éves koromtól nem volt -hozzáteszem azért szedtem, mert nem volt nélküle előtte sem normális ciklusom sem, és az bőröm sem volt túl szép - természetes hormontermelésem. Folyt köv. lányok csak el kell rohannom.
60. siss27 (válaszként erre: 58. - Lr12)
2013. jún. 14. 14:44
Az a baj,hogy erre sajna nincs gyógymód.Ezért nem ír olyan személy.A gyógyszerek meg lósz@rt se érnek,mert miután abbahagyod még rosszabb lesz minden mint előtte volt.Nekem legalábbis nem érte meg.Igaza van Lencibabának,az androgén alopéciát általában azzal magyarázzák,hogy a hajszálak érzékenyebbek a dht-ra a fejbőrben,ezt meg ugyebár nem lehet kimutatni.A ffihormonszint meg ugyebár teljesen okés,ettől függetlenül.Hülye dolog ez a dht.Egyetlen dolog van amivel valamennyire szinten lehet tartani,hajszeszeléssel.Állandóan birizgálni kell a hajhagymákat,hogy ne lustuljanak el.Én is ugyanezzel a problémával küzdök már közel húsz éve.Akkor derült ki a pm alulműködésem,de a gyógyszerszedés ellenére sem kaptam vissza a régi hajamat.Sajna.Gondolhatod,hogy én mennyire belefáradtam már az egészbe,de ez van.
59. lencibaba (válaszként erre: 58. - Lr12)
2013. jún. 14. 10:30
Én azokat a gyógyszereket amiket hajhullásra felírtak min. 1-2 évig szedtem de mivel nem látta változást leálltam vele mivel egyik sem olyan jó a szervezetnek.de szerintem mióta nem szedem gyorsabban ritkul .legaább én úgy veszem észre.De lehet hogy a gyógyszerek mellett is a kor előrehaladtával jobban hullott volna
58. lr12
2013. jún. 12. 16:07

ezeket a gyógyszereket ti mennyi ideig próbáltátok szedni? leglább 3-4 hónapig? mert állítólag a haj bármilyen változásához minimum annyi idő kell..

ez nem túl bíztatóan hangzik, amit írtatok.. olyan jó lenne, ha valaki azt írná, hogy "igen, nekem is ez volt.. de már helyreállt" :) vagy azok valószínű nem olvasgatnak ilyem fórumokat? remélem csak ez az ok..

57. lencibaba (válaszként erre: 53. - Lr12)
2013. jún. 11. 10:22

Én is ugyanebben a cipőben járok. Most 48 éves vagyok Második gyermekem születése után fél évvel kezdett hullani a hajam ( 30 évesen)

megindult a kivizsgálás ami kiderítette hogy pajzsmirigy alulműködésem van Kaptam rá gyógyszert de a hajam azóta is hullik Egy bizonyos idő után utána olvasva rájöttem mivel inkább fejtetőn ritkul hogy androgén alopéciám van .Én is kaptam Diane 35 -öt szedtem is de akkor nem vettem észre hogy megállt volna a hajhullásomés ezt a gyógyszert sem lehet a végtelenségig szedni.Utána a nőgyógyászati endokrinológus írt ki androcur+Climen 28-at

de ez se igen vált be

A laborértékeim szerint a férfihormonszintem jó tehát nem magas csak valószínúleg a hajhagymák érzékenyebbek a női hormonom is jó volt

56. Boccci
2013. jún. 7. 16:07

Nekem is kb 5-6 éve tart a dolog és nekem sem hullik, csak ritkul, ugyanott ahol neked. Bár most éppen hullik is mert olyanja van, de főleg hajmosásnál. Igen, nekem is van pajzsmirigy alulműködésem. Illetve jelenleg pajzsmirigy gyulladásom, ami autoimmun, de a TSH-m stb még rendben van, fél évente járok kontrollra. De a ritkulás tuti nem ettől van mert ez a dolog 2 éve tart, a ritkulás meg sokkal régebb óta. Nekem elvileg IR + PCOS is van, amik okozhatják ezt a hajproblémát. Voltam már sok orvosnál, több bőrgyógyásznál, de ugyanazt mondják, hogy androgén és csak késleltetni lehet stb. Nekem is minoxidilt, alpicort hajszeszt írtak fel. Az alpicortot próbáltam kb 3 hónapig, még rosszabb volt tőle.


Hát igen, ez a drakula terápia nem végleges, elvileg 24-30 hónapig tart a hatása, na de addig legalább lehet gyűjteni a következőre :-D Én már annak is örülnék, ha tényleg használna és ennyi ideig tényleg jó lenne a dolog, aztán csináltatnám újra ;-) A hajbeültetés tényleg brutál drága de én már azon is komolyan gondolkodtam és beszéltem is erről illetékesekkel.

55. lr12 (válaszként erre: 54. - Boccci)
2013. jún. 7. 13:04

ugyanez alatt mit értesz? nekd is van pajzsmirigy alulműködésed? és te voltál már ezzel bárhol orvosnál?

érdekes amit küldtél, ezt még nem is hallottam. a honlapot nézve csak egy dolgot hiányolok, hogy nincsenek referenciák, meg mintha úgy fogalmaznának, hogy ez nem végeleges eredményt ad, ahnem újítani kell.. viszont nem olyan drága mint pl. egy hajátültetés :)

54. Boccci (válaszként erre: 53. - Lr12)
2013. jún. 6. 19:10

Nálam ugyanez a helyzet, még az idő is stimmel, azt hiszem kezet foghatunk :-) Nézd csak mit találtam az elmúlt napokban:


[link]

53. lr12 (válaszként erre: 51. - Annika21)
2013. jún. 6. 16:00

én szerintem hasonló helyzetben vagyok.

bár mindenki hajhullásról beszél, nekem az a helyzet, hogy nem hullik, hanem kb. az elmúlt 5 évben nagyon lassan, de a fejtetőmön elkezdett ritkulni, és elvékonyodnia hajam.. eleinte nem is fogalkoztam vele, aztán 3 évvel ezelőtt, mikor már azért egyértelmű volt számomra, hogy valami nincs rendben, akkor tettem meg az első lépést ennek kiderítése érdekében, és elmentem egy vérvételre. akkor kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem van. viccesen hangzik, de ennek még akár meg is örülhetnék, hogy legalább megvan az esetleges ok.. de sajnos nem így vagyok ezzel. a pajzsmirigyemet akkor elkezdték kezelni, így kb. 2 éve be van állítva agyógyszerem, jók az eredményeim, elvileg ez rendben van. de ha ez lett volna az ok, amit egyébként sok helyen olvasok hajhullás kapcsán, akkor most ezzel miért nem javult a hajam, vagy legalább állt meg azon a szinten amin volt?? mert sajnos nem tapasztalok javulást semmiképpen, és tavaly óta inkább úgy érzem tovább ritkult.. így aztán kb 1 hónapja ujból nekilendültem, és felekrestem egy bőrgyógyász hajdoktort, aki megvizsgált, és az előtörténetem plusz a mikrokamerás hajvizsgálat alapján azt állapította meg, hogy androgen alopecia.. felirta a diane 35-öt, meg minoxidilt.. egyiket sem váltottam ki, mivel az elmúlt hónapokban elég sokat olvasgattam ilyen fórumokat, és engem riaszt a sok gyógyszer esetleges mellékhatásai.. az is riaszt, hogy akkor más megoldás nincsen? végül már el-el tévedtem hajklinika oldalakra is, és lassan azzal nyugtatom magamat, hogy ha semmi megoldás nincs, akkor van a hajátültetés.. meredeken hangzik, de erről írják egyedül, hogy szinte biztos és örök életre szóló eredménye van.. csak nagyon sok pénz.. bár ettől még távol állok, de ezzel próbálom nyugtatni magamat. erről valakinek valamilyen tapasztalata van esetleg? csak mert látom szóba se került eddig senkinél

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook