A hajhullás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1794. Fáradt* (válaszként erre: 1794. - Manyi77)
2022. márc. 30. 19:58

Pár hozzászólást elolvastam,de sajna ez olyan régi fórum,hogy sokan már nincsenek itt.Én a hajam végett szuper parókára váltottam.Ebben a világban a kutyát nem érdekli milyen vagy!

Hiába a sok kezelés stb..ami kihullott,az már ki nem nő!

3x vágtam a hajam kopaszra a paróka alá..most kb 2 cm.

A sűrűsége semmit nem változott,noha minden este kezeltem.Imádok parókában lenni,igaz nem lehet elviselni egész nap!

1793. agnesss0129 (válaszként erre: 1792. - Dobojozsi)
2018. szept. 16. 06:55

szia!

sok mindent ki próbáltam már,de ezeket nem ismerem.

azért kiváncsiságból utána olvasgatok😁

1792. dobojozsi
2018. szept. 15. 23:39
hello, mi a véleményetek - FOLIACTIVE LASER HAJHULLÁS ELLEN LÉZERFÉSŰRŐL? vagy hajhullás elleni foliactive hajhullás vitaminról?
2018. jún. 8. 23:32
Sziasztok! Nagyon jó orvost keresek aki tényleg! Ért a hajhoz, arra specializálódott és megtudja mondani a hajhullás igazi okàt! Ajànljatok kérlek bevált, tapasztalt orvosokat, és írjátok meg tapasztalataitokat! Nekem 4 éve hullik a hajam, voltam endokrinologusnál , kivetettem a mandulámat, szedtem draga gyógyszereket! Elszeretnék menni egy olyan orvoshoz aki a hajra specializàlodott és tud segíteni. Vàrom a talasztalatokat :)
2017. dec. 4. 21:52
Sziasztok uj vagyok!!szeretnem megkérdezni hogy esetleg nem halotatok erol a loreal haj ampullákról??sajnos nem találok róla véleményeket!!en a hajamat szeretnem növeszteni es dúsítani!😊elore is nagyon köszönöm a válaszokat 😊
1789. Averti
2016. jún. 16. 11:46

Mióta lejöttem a finasteride-ről (az idegrenszeri mellékhatások miatt), iszonyúan elkezdett hullanai a hajam. Ez a kombó viszont döbbenetes erdményt hozott kb 5 hét alatt (az őszülés ellen is jó volt). Az erősebb hatás érdekében rövidre nyírtam az (erősen ritkuló) hajam.

- Helia D Renegero spray

- Phyto Phytolium 4 (a kapszulákat összeöntöttem egy minoxidiles flakonba a könnyebb használatért)

- Minoxidil

Használat napi egyszer (2-3 pumpálás mindegyikből)

Mindenkinek jó hajnövesztést!

A

1788. babszko
2016. máj. 2. 22:55
Sziasztok!Én azert rendesen megijedtem, nekem mindig rengeteg hajam volt, es egyszer csak eltunt. Nem volt drasztikus hajhullasom,de szinte egyik honaprol a masikra odalett a hajam,latszik a fejborom,az eddig eros hajszallaim elveknyultak nem is tudom mit kezdjek a helyzettel
2015. szept. 23. 11:31

Sziasztok! Brutális, hónapokon tartó nagyon erős hajhulláson estem át. Vérkép és vizsgálatok alapján minden rendben volt. Végül plazmaadáson derült ki, hogy túl alacsony a hemoglobin szintem (ez a háziorvosnál nem derült ki, a vérkép alapján az orvos rendben talált mindent).

Elmentem az orvoshoz, írattam ki vele vasat (Neo Ferro Folgamma). A hónapok óta tartó, ismeretlen eredetű hajhullásomat a vas 2 hét (!!) alatt megszűntette. Azóta (ez kb 1 éve történt) nem bízok semmit a véletlenre. Rendszeresen szedek multivitamint és hajvitamint. Megveszek egy doboz Revalidot, ha beszedtem az utolsó szemet, akkor kezdem a Biovannéval, ha beszedtem akkor folytatom HairCliniccel, közben szedek egy kis vasat mellé néha, most pont szüneteltetem a hajvitaminokat mert egy doboz Activálnak kezdtem neki, aztán ha ezt is beszedtem akkor elkezdek megint valami mást szedni. Ez mind sok pénz, de az eredmény abszolút megéri: szép lassan kezd helyreállni az állapota és a dússága, hullani pedig már csak annyit hullik amennyi természetes.

2015. szept. 6. 10:29

Sziasztok!

Régi olvasója vagyok a fórumnak, sajnos én is hosszú évek óta küzdök hajhullással. 6 éve kezdődött a probléma, akkor a góckutatáson kivették a mandulámat, de nem történt változás. A házi orvos széttette a kezét, nem látszik gyulladás a vérkép alapján, fogorvosi, fül-orr-gégészeti, nőgyógyászati, bőrgyógyászati vizsgálat nem mutatott semmit. Aztán néhány hónapra rá nyugdíjba ment, az új orvos pedig pajzsmirigy és hasi UH-t csináltatott. Kiderült, hogy van egy 5 mm-es rosszindulatú daganata a PM-en.. (mindez 4 év után). Bár a sebész, aki műtött, állította, hogy nem ettől van a hajhullás, néhány hónap alatt elmúlt. Sajnos 3 hónapja újra hullani kezdett a hajam, persze nagyon megijedtem. Szerencsére a PM rendben volt, újra nőgyógyászat, bőrgyógyászat, labor, UH, fogászat, endokrinológia... minden negatív. Mostanra javulni látszik a helyzet, használom a Varga sampont, szedem a HairClinik-et. Szerintetek lehetséges, hogy a nyári hőség miatt hullott a hajam? Visszaemlékezve, tavaly hasonlóan megindult a 40 fokokban. (Esetleg a hőség-klíma-hőség-ventilátor váltogatás miatt megfázhatott?) Mostanra kicsit megnyugodtam, de nagyon meg voltam ijedve, hogy esetleg újra valami daganat. :(

1785. depianyu
2015. aug. 2. 16:45

Sziasztok!

Bocs ha túl evidens, amit írok, de a saját káromon tanulatam. Pár hónapja hullik a hajam, elvékonyodott, kerestem az okát, szedtem vitaminokat, próbáltam sampont, hajcseppet, gyulladáscsökkentő teát. Egyik reggel beugrott: basszus, nem iszok RENDSZERESEN és KELLŐ MENNYISÉGŰ vizet. Egy próbát megér, gondoltam. Még csak pár napja tart, óránként iszok (éjszaka nem) 1-1,5 dl vizet. És én is nehezen hiszem el, hogy csak ez az oka, de reggelente 10-20 szál hajnál nincs több a fésűben! Ritka fogú a fésűm, de eddig sokkal több hajam vesztettem el. Lényeg a lényeg: nem lehet eleget hangsúlyozni a vízivást! Nem csak a mennyiség, hanem a napi rendszeres elosztása is fontos szerintem. Egy próbát szerintem mindenkinek megér, aki eddig nem tette...

1784. sara1
2015. júl. 15. 12:11
nekem foltokba hullott el a hajam öt éve,akkor azt mondták a hepatitis injekció okozta,bele nyugodtam.A másik orvos azt mondta immunmüködési betegségem van,ettől már begőzöltem Elmentem az orvoshoz és most azt mondta a stress az égész probléma kiváltója.Nagyon jó óldatot írt fel kinőtt tőle a hajam bő 1 hónap alatt.Ez az oldat kórtizont tartalmazott.Elég stresses az életem és én ezt el is fogadom.De holnap lessz egy nagy vizsgálatom ,mert a sklerozismultiplexet ki akarom zárni ,mert ugye az is az autoimmun betegségek közé tartozik.,mert még azért nem száz százalékos a stress diagnozis .
1783. Réci81
2015. júl. 15. 11:38
Ugyanazok a tüneteim mint verte violetenak... 4 éve tart, fogy vékonyoik a hajam, naponta kéne msnom, mert a mosas másnaőján mar zsíros, fáj is a fejbőröm, minden negatív... már hozzászoktam sajnos... ez van, néha azért érdeklőöm hátha... :)egyedül a biopsziáig nem jutottam, azon kívül minen volt!!!
1782. Réci81 (válaszként erre: 1777. - Verte violete)
2015. júl. 15. 11:35
Erre lennék kíváncsi bocsánat, az előző rossz helyre ment...
1781. Réci81 (válaszként erre: 1778. - Sweetscorpion)
2015. júl. 15. 11:33
Erre én is kíváncsi lennék...
2015. jún. 16. 22:19

Sziasztok!


Nekem is hullik a hajam a szülések óta.

Voltatok már hajgyógyász bőrgyógyásznál? Én most megyek. Mik a tapasztalataitok?


Vettem egy Regaine 20 mg/ml külsőleges oldatot gyógyszertárban, 60 ml, de nem használtam, akit érdekel, olcsóbban átadom szívesen. 9200 Ft-ért vettem, 6500 Ft-ért el tudom adni. Bontatlan csomagolású, új, nem használt.

1779. anzs37
2015. máj. 15. 18:01
sziasztok!sajnos én is hajhullásban szenvedem! és már kézi készítésű pepit hordok! szerencsére kényelmes és észre vétlen! tavaly nyáron csináltattam de még mindig szép!
1778. sweetscorpion (válaszként erre: 1777. - Verte violete)
2015. ápr. 11. 00:07
szia! nekem ugyanez a problémám (seborrhea), mint neked, bár nálam súlyos vashiányt állapítottak meg és esetleges pajzsmirigy-alulműködés sem kizárt (mostanában fogom alaposabban kivizsgáltatni). Úgy gondolom,hogy a gyors zsírosodás és fejbőr égés valamiféle belső gyulladással, hormonális eltéréssel, legyengült immunrendszerrel és esetleg emésztési problémával függhet össze. Lisztérzékenységet, laktózérzékenységet nézess még szerintem (ha még nem volt). Én is hétfőn hívom fel megint a bőrgyógyászomat, mert ez így nem állapot... és rettenetesen félek a legrosszabbtól, az androgén kopaszodástól. Külföldi oldalakon olvastam, hogy összefügghet ezekkel a fejbőr problémákkal.
2015. ápr. 1. 21:43
Van valakinek a hajhullással párhuzamosan fejbőrgyulladása? A bőrgyógyász a létező összes laborvizsgálatot elvégeztette: hormonok, inzulinrezisztencia, autoimmun serologia, lyme, hepatitisz, stb de semmit nem találtak, ami a gyullasást indokolná. Kontakt allergia tesztet is csináltunk, hogy a hajfestéket is kizárhassuk de ez sem hozott eredményt. AMi a legfurcsább, hogy a szeroidtól sem lett semmi pozitív változás, sőt, amióta ezzel-azzal próbálkoztunk csak romlott a helyzet. Volt már valakinek fejbőr biopsziája, amiből megállapítható a gyulladás oka? Kétségbeejtő a helyzet, már nem tudom, mihez kezdjek.
1776. SSszonja
2015. febr. 19. 13:31

Szia!


Az elmúlt évek tapasztalata alapján azt tudom mondani, hogy mégis a legtöbbe esetben a vitamin és nyomelem hiány az ok,hiába gondoljuk hogy az biztos nem. Hónapokig kell szedni és nagy dózisban és sok sok félét és akor hatni fog. Én erre jutottam, nekem is reménytelenül hullott hónapokon keresztül. ÉS aztán egyszer úgy látszik feltöltődött és teljesen leállt a hullás.Az elmúlt évben nem is volt vele gondom, most is csak a fogamzásgátló miatt, de ez ismert ok ugyebár, egyszer csak helyreáll...


Akkor a lista amiket szedtem és most is szedem, szintentartás miatt:

-3-5 Rossmannos kovaföld kapszula(ebben több anyag van mint a Bánóban érdekes)

-1 Forcapil (korábban Hair Cliniket ettem és többet,napi 3-4et asszem, ez az 1 kapszula már a szintentartás)

-1-2 vas (Ferrofolgamma)

-B vitamin komplex (Biotech)Ezt csak nemrég szedem miután kiderült hogy b12 hiányom van:)) érdekes emiatt nem hullott

-szójalechitin 2db-ez egy időben látványosan hatott.

-cink


Szóval én myomattam rendesen a tablettákat és hónapok alatt lett eredménye.TAlán még érdemes multivitamint is szedni.

Ill most szedek kollagént is, ez az arcbőrre nagyon jó, telejsen megtelt a bőröm. Biztos jó a hajnak is, de ezt nem szedtem anno.


A Hairclinik nekem nagyon bevált, de mint fentebb írtam sokat szedtem belőle, napi3-4-et ha jól emlékszem és sokáig. Meg aztán a Forcapilt is, az is nagyon jó.

1775. Lauri.S
2015. jan. 21. 18:05

Sziasztok!


Én a Priorint ajánlom.


A legjobb, Magyarországon nem igazán beszerezhető, de pl.: nem rég vettem 2 dobozzal és nem volt drága mint ahogy azt sokan írták más oldalakon (20 eFt ireálisan sok)


Ez pl egész olcsó:


[link]

1774. Hair Clinic (válaszként erre: 1759. - Anetteshp)
2014. okt. 17. 19:22
OLX-en 5500 Ft a 90 db-os
2014. okt. 17. 19:22
Az OLX-en 5500 FT-ért árulják a 90 db-os Hair Clinicet. Az nagyon jó ár érte szerintem. Ennél olcsóbbat nem láttam. Nekem bevállt.
1772. jOjO65
2014. szept. 17. 18:27

Sziasztok!

Nálam pár éve kezdődött az egész ... úgy 3-4. Elkezdtem fejtetőn kopaszodni, ami az utóbbi hónapokban eléggé felerősödött. Most már nagyon zavar. Szeretnék vele elmenni hajgyógyászhoz, szakértő kezekbe, vagy valami "csodaszert" rá - gondolok itt ecsetelőre, samponra, krémre, akármire - csak segítsen!

Tudtok valamit ajánlani? Ti mit használtatok, mi segített ilyen esetben?!

Köszönöm előre is! :)

1771. verte violete (válaszként erre: 1769. - Gyöngyszemü)
2014. febr. 27. 15:59
Igen, ezert is vagyok meglepve. Amit nekem irt fel az orvos az nyalkahartyara es bor ill bor alatti szovet gyulladasara jo. A hajtuszot bakterium is megtamadhatja, ha legyengul az immunrendszer vagy nem?
2014. febr. 27. 15:56
sziasztok, eloszor jarok ezen a forumon es kivancsi lennek, hogy van-e valakinek az enyemhez hasonlo tapasztalata. Regota kuzkodok diffuz hajhullassal, megjartam szamtalan szakorvost zero eredmennyel. A hajam erosen zsirosodik, hajmosas utan egy nappal mar nagyon faj erintesre a fejborom (olyan erzes, mintha szoros hajgumival lett volna sokaig osszefogva a hajam) Ez a fejborfajdalom es hajzsirosodas mar teljesen alladosult es megkeseritette az eletemet. Mult honapban egyeb gondjaim miatt gyomortukrozesen jartam, ahol a szovettan h.pylori bakterium jelenletet mutatta ki a gyomromban, amire antibiotikumot irt ki az orvos. Mult penteken kezdtem el szedni 2 fele antibiuotikumot es azt vettem eszre mar a kovetkezo napon, hogy a fejborfajdalmamteljesen megszunt es hajam sem zsirosodik be abnormalis gyorsasaggal. Az antibiotikum kura holnap fog veget erni, es kivancsi leszek, hogy visszater-e a hajhullas. Sokat olvastam a h,pylori-rol mostanaban es megdobbentoen sok, az emesztorendszerrel latszolag ossze nem fuggo tunetet tud produkalni. Van valakinek hozzam hasonlo pozitiv tapasztalata a hajhullas es a h.pylori-ra adott antibiotikum kura kozotti osszefuggessel kapcsolatban? koszonom es mindenkinek jobbulast! Verte Violete
1769. gyöngyszemü (válaszként erre: 1767. - Verte violete)
2014. febr. 27. 15:51

Azért az antibiotikumokkal csak óvatosan mert egy ismerősnek pont attól kezdett el hullani a haja. És mikor meg említette az orvosának hogy mi a helyzet, az meg váll rándítva mondta ja igen azt elfelejtette mondani hogy ez lesz. :-(


A napokban olvastam a Patika újságban hogy élősködők is okozhatják a hajhullást. A Demotex nevű szőrtüsző atka....

2014. febr. 27. 15:41
Bocs, a lenyeget kifelejtettem. A zsirosodas utemevel aranyosan nott a hajhullasom, gyakorlatilag uszott a lakas a lehullott hajakban. Egy hete, miota az antibiotikum kuran vagyok, meg hajmososakor sem jott ki 20-30 szalnal tobb.
2014. febr. 27. 15:38
sziasztok, eloszor jarok ezen a forumon es kivancsi lennek, hogy van-e valakinek az enyemhez hasonlo tapasztalata. Regota kuzkodok diffuz hajhullassal, megjartam szamtalan szakorvost zero eredmennyel. A hajam erosen zsirosodik, hajmosas utan egy nappal mar nagyon faj erintesre a fejborom (olyan erzes, mintha szoros hajgumival lett volna sokaig osszefogva a hajam) Ez a fejborfajdalom es hajzsirosodas mar teljesen alladosult es megkeseritette az eletemet. Mult honapban egyeb gondjaim miatt gyomortukrozesen jartam, ahol a szovettan h.pylori bakterium jelenletet mutatta ki a gyomromban, amire antibiotikumot irt ki az orvos. Mult penteken kezdtem el szedni 2 fele antibiuotikumot es azt vettem eszre mar a kovetkezo napon, hogy a fejborfajdalmamteljesen megszunt es hajam sem zsirosodik be abnormalis gyorsasaggal. Az antibiotikum kura holnap fog veget erni, es kivancsi leszek, hogy visszater-e a hajhullas. Sokat olvastam a h,pylori-rol mostanaban es megdobbentoen sok, az emesztorendszerrel latszolag ossze nem fuggo tunetet tud produkalni. Van valakinek hozzam hasonlo pozitiv tapasztalata a hajhullas es a h.pylori-ra adott antibiotikum kura kozotti osszefuggessel kapcsolatban? koszonom es mindenkinek jobbulast! Verte Violete
2013. dec. 30. 04:35
idegeskedes,es vitaminhianya okozza.
1765. aswad62
2013. dec. 16. 12:55

Sziasztok!


Eddig nem írtam a fórumra, de leírom a történetemet, hátha tudok segíteni valakinek. Évéken keresztül hajhullással küszködtem. Többször végig jártam az orvosokat /fogászat, gégészet, ultrahang, vérvétel/. Semmit nem tudtak megállapítani. Nyáron, szabadság ideje alatt azt vettem észre, hogy megszűnt a hajhullásom. Szeptember végén ismét elkezdődött. Azon gondolkodtam, mit csináltam nyáron másként. Rájöttem, hogy naponta megittam min. 2 liter vizet. Egy hónappal ezelőtt elkezdtem figyelni a folyadékbevitelre. Naponta minimum a 2,5 liter vizet megiszom. Azóta a hajhullásom teljesen megszűnt. Bízom benne, hogy ez volt az oka, de ha tudtam volna, hogy ennyire egyszerű a megoldás, nem ritkul meg a hajam, és nem költök vagyonokat különböző szerekre.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook