A hajhullás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯
2008. jún. 30. 19:44

Nekem régóta hullik a hajam, de mostanra már olyan ijesztő méreteket öltött, hogy félek lassan parókát kell hordanom.. :(


Hajmosáskor és szárításkor igazán rossz. Szinte marékkal jön ki.. :(

Nagyon dús és vastag hajam volt, mindenki dícsérte. A fodrász el szokta kérni parókának. Ha tudtam volna, hogy egyszer így járok én vettem volna meg azt a parókát.. :(

Mára már csak átlagos, vizesen kifejezetten vékonyka és kevés hajam van :(

Ami hétről hétre kevesebb, iszonyatosan hullik minden az én hajszálaimmal van tele. A ház a kocsi, a ruháim.. minden ahol megfordulok..

Ez szörnyű!!!!!!!

233. nunu
2008. jún. 18. 18:31
Sziasztok!Nekem sajos foltokban hull a hajam!Régen is volt már így,akkor a rossz fogam okozta.Foghúzás után rendbe jött,aminek nagyon örültem.Ma vettem észre megint egy foltot és már sík ideg vagyok,hogy már megint mi bajom lehet!Mehetek megint fogorvoshoz!
2008. jún. 17. 11:39
Hát akkor üdvözöllek a mononuikleózois klubban:D Nekem csak az osztáyltársaim közül 4 ember kpta el.. Jó mi?:D De nekik nem okozott hajhullást..szerencsések:) Nálam mondjuk itt volt még pluszban ez a baromi sok más gáz..tuti, hogy minden ásványi anyag távozott belőlem. De az fix, hogy pótlódott, mert azóta a körmöm is szép, meg mindenhol sövénynyírásra szorulok lassn 2naponta, csak a hajam.:S És tudom én is, hogy vannak ennél sokkkal rosszabb dolgok is:( És nálam is használni látszik a Vichy Dercos. Majd kiderül:) Kitartás;)
231. Charlie92 (válaszként erre: 230. - Gonoszgombóc)
2008. jún. 16. 19:02
Nekem is mononukleózisom volt, ami rohadt aljas módon kib*szott velem, és tulajdonképpen az orvosom azt monta, ez bizony bizony annak a 4 héten át kapott napi maréknyi gyógyszernek az utóhatása... :( De rájöttem, hogy ehez még hozzájön a stressz, de erre újabban egy nyúgtató hatású teát iszok, és szedem a revalidot, na meg persze Bánfihajcuccokat használok. Hát nem javult sokat a helyzet, de az az igazság, hogy igencsak elgondolkoztam, hogy van-e értelme ez miatt idegeskedni, és rájöttem, hogy kb. ez így van rendjén. :) (Ja, de kevesebb a haj, amit veszítek, mármint úgy naponta, de hajmosásonként ugyanannyi, viszont fényesebb a kis szöszi fejem :P )
2008. jún. 5. 21:46

Sziasztok!

17 éves vagyok, szerencsére a hajhulláson kívül nincs problémám egészségügyileg..MÁR. Sajnos tavaly augusztusban egy külföldi nyaralást követően engem is utolért az a bizonyos hasmenéses téma, amit az ember bármilyen útikönyvből megismerhet. 4 napot töltöttem a kórházban, ennyi idő alatt fogytam 4 kg-t, ami azt nézve, hogy csak 49 kg vagyok egészségesen is..hát már elég soknak számít. A szeptembert folymatos hólyaghuruttal vészeltem át, mindenki azt mondta, hogy a hasmenés során juthattak nem kívánatos helyre a bacik. Ezt követően október elején kiderült, hogy azért volt minden bajom szeptemberben (nem csak a hólyaghurut), mert mononukleózisom volt. Ezt a folyamtos lázzal és gyengeséggel járó elég csúnya betegséget novemberre sikerült magam mögött hagyni, de kb. 3 hétig folyamatosan lázas voltam. Szerencsére azóta (már 3x le is kopogtam:) elkerülnek a betegségek, de jöttek helyette lelki problémák..köztük egyik osztálytársam halála, egyik legjobb barátom súlyos betegsége. Az augusztusi hasmenés óta folyamtosan hullik a hajm. Igaz valamivel javult, hiszen akkoriban nem volt ritka, hogy napi 200 szál hajamtól szabadultam meg, mára "csak" 50 szál körül hullik. Nagyon megcsappant a hajam mennyisége, igaz a "pechszéria" kezdetén a lehető legkisebb problémám volt a hajhullás. Nagyon érzékenyen érint a dolog máskülönben, mert a majdnem derékig érő rengeteg göndör hajamból mára egy vállig sem érő szőrmaradék lett... Lényegében csak arra lennék kíváncsi, hogy normális-e, hogy még így is, több, mint fél év távlatából nem akar abbamardni a hajhullásom-még ha mérséklődik is. Használtam O' Risingot, meg szedtem Forcapilt. Az eredménye annyi, amennyit feljebb olvashattok. Valami biztatást szeretnék csupán;)


Charlie 92->teljesen megértem, hogy kétségbe vagy esve... De egy hajanalitikus tuti tudna mondani valamit, ha nem olyan nagy a gond. De az attól is függ, hogy miért voltál kórházban:)

2008. jún. 3. 14:12

Sziasztok!

Valaki segíthetne megfejteni a problémám..a rövid történet: kb 3 hete vettem észre hogy abszulut nincs tartása a hajamnak. a hajszálakat mindenütt vékonyabbnak érzem, elmentem fodrászhoz azt mondta nincs vele nagy baj kiszáríthatta a Nap..visszavágott a hajvégekböl pár napig "jó" is volt aztán kezdődött előröl. Elmentem a háziorvoshoz aki szintén azt állítja hogy nincs baja..kicsit igénybe van véve elkezdtem szedni revalidot és az orvos javaslatára bánfi samponnal mosok hajat de továbbra se olyan a hajam mint volt 3hete...Mi lehet ennek az oka? nagyon idegesít hogy szinte egyik napról a másikra mentek végbe ezek a változások... Ha valaki segitene megfejteni, nagyon megköszönném..

228. pupsika
2008. máj. 27. 11:18

sziasztok!

vettem forcapil tablettát, olvastam, hogy többen elégedetten nyilatkoztak róla... illetve hallottam,hogy aki FEKETE hajfestékkel festi a haját, az is okozhat hajhullást, úgyhogy én is inkább s.barnára fogom festeni + elkezdem szedni a forcapilt, remélem használni fog. a tapasztalataimat mindenképp megírom majd....

2008. máj. 26. 21:30
kb. 3500 ft
226. pupsika
2008. máj. 26. 09:05

sziasztok!

pár napja már olvasgatlak titeket, sajnos engem is érint a hajhullás problémája. tudja vki,hogy a forcapil tabletta mennyibe kerül?

2008. máj. 25. 13:28

Hello!

16 éves vagyok, nagyon gyenge a hajam, mármint vékonyszálú. Az utóbbi 2 hónapban hajmosásonként egy maréknyi hajat szedek kia lefolyóból, ami azt jelenti, hogy hetetnte 3szor, illetve a hajkefémről szintén ennyi hajat, hetente. Olvastam, hogy lehet a stressz miatt, illetve hormonális változások miatt, vashiány miatt és vmilyen betegség utóhatásaként a gyógyszerektől. Februárban 2 hetet volt szerncsém kórházban tölteni, azóta hullik ennyire a hajam. Jelenleg csak béres csappet szedek. Mit csináljak??? Segítsen vki!!! mert mostmár a kétségbeesés végső határán vagyok...

224. Baki
2008. máj. 22. 21:26

Kedves Mindenki!

Remélem, valaki tud segíteni nekem, mert (ahogy olvasom, nem vagyok egyedül) már eléggé kétségbe vagyok esve.

Kb. 5 éve vagyok vegetáriánus, nagyjából ennyi ideje hullik a hajam. Vérvétel eredménye semmi erre utalót nem mutat viszont.

Ha van olyasvalaki, akinek hasonló a problémája (tehát vega és hullik a haja), vagy egyszerűen csak tud valami olyat ajánlani, ami tényleg hat, akkor nagyon kérem, segítsen!!

Próbáltam már Revalidot, bőrgyógyászt, Juvamine-t, Varga hajcseppet (attól új hajszálam nőtt pár, de a hajhullás nem állt meg).


Kérem, valaki segítsen!!


Köszönöm.


Kata

223. angyal63 (válaszként erre: 221. - Jucika69)
2008. máj. 21. 22:57
Nekem a Revalid kapszula nagyon bejött. Hajhullás megállt, új hajszálak tömegesen jelentek meg, a haj állaga, tartása min. 50%-al javult. De a házi orvosod kifejezetten kevertethet neked a gyógyszerésszel friss hajszeszt is,személyre szabva:)))
2008. máj. 21. 22:50
én is használtam ezt a sampont,2500,zsírosodás-gátló 4300, növekedést serkentő4300 körül .egy ideig használtam de részben nekem is nagyon drgága volt ez egy havi adag!és a hajam ugyanúgy hullott!!! tehát abbahagytam! a mikroszkopikus hölgyike azt mondta, hogy nem ettől hullik, ezek egyébként is kihullottak volna !hát köszönöm!de ez nem azt jelenti, hogy másnak nem jön be ez a szer!bambuszvelő és egyéb.
221. Jucika69 (válaszként erre: 213. - Napsugár07)
2008. máj. 21. 20:26

Sziasztok!

Örömmel olvastam Napsugár az írásodat, mert épp a Bánfinál kötöttem ki én is. Most legalább még lelkesebben fogok bele.

Voltam a minap egy ingyenes hajvizsgáláson az egyik patikába. Hát először is nem igazán volt toppon a hölgy, másodszor meg felirt nekem mindenféle vitamint meg sampont és gélt. Mondta itt a patikába majd tudják, hogy mit kell adni. Hát még jó, hogy volt annyi eszem, hazajövet után rákerestem a net-en ezekre a szerekre. Az állam is leesett, csak ez a 3 dolog több mint egy tizesbe került volna. Így aztán végigböngésztem a hajápolás majd teljes kínálatát és Megörültem a bánfinak, mert már évek óta nem hallottam róla. Remélem használni is fog :-)

Különben v.szinű nálam a hosszú szoptatás volt a kiváltó oka a hajhullásomnak :(, azzal együtt nem bántam meg :-)

További szép estét mindenkinek!

2008. máj. 21. 17:58
ez üveges mag kivonat ;)
2008. máj. 21. 17:58

sziasztok

én GRAPOENFRUIT használok 10cspp samponra és ennyi hajmosás párpercet várok és kész!

2008. máj. 21. 12:18

Üdv!


Én már egy ideje érintett vagyok a hajátültetés terén, és már tül vagyok jónhány korábban hatásosnak vélt szer kipróbálásán( szerencsére a nálunk erősen promótált szerek kimaradtak...elnézést, ha valakit megbántok, de nem túl sok evidenciát láttam még férfi/női AGA-val rendelkező egyének sikertörténeteire varga hajcseppek vagy bánfi hajszesz esetleg vichy-dercos használata után. Korábban kipróbáltam már a regaine-t és már gyártók minoxidil-alapszereit is, amikre elég jól reagáltam( az elülső háromszög közepén található gyengébb szálakat meg vissza erősitette és a zsirosodás ami nálam eklég intenziv volt, megszűnt:), de később vhogy elkezdett stagnálni, majd lassan gyengülni a minox hatása, igy üj szer után kellett néznem, ami azért nem volt egyszerü, mert ez hivatalosan illetve az amcsi OÉTI ( FDA)- általi egyetlen elfogadott szer( van egy olyan érzésem, hogy nem sokáig), a

"gyógynövénykoktélokban" viszont nem bizom annyira, mint egy már sokat tesztelt szer hatékonyságában. Ezután hosszú keresgálás után( főleg külföldi oldalakon) sikerült megértenem, hogy nem is annyira a még hatékonyabb komponensek keresésében biznak( a mostaniak már elég hatásosak lesznek), hanem a már bizonyitottan hatékony szerek( minoxidil, spiro, törpe fűrészpálma-kivonat stb. ) célba juttatásán, ergo, hogy a hatékony szerek eljussanak a hajhagyma alsó részére( ahol a hagymát épitő folyamatosan osztódó sejtek vannak) illetve az alatta lévő vénás fonatba. Na ezeket hivják nanotechnológiás szereknek. Egy külföldi ismerősöm tanácsát kérve( aki amerikában utánaérdeklődött)elkezdtem egy spectral-dnc-nevű szert használni és láss csodát, a már ismát romló hajállapotom üjra elkezdett javulni, méghozzá elég gyorsan( ez kb. picit több, mint egy éve volt), ezt márciusig használtam, amikor piacra dobták a legúabbfejlesztésüket( ez a spectral-dnc-l)kipróbáltam, és tovább tart a javulás. azóta a testvérem is használja( ő NW4-5között van)és az L( ezt már előrehaladott kopaszodásra ajánlják)neki is úgy néz ki a hajállagát már javitotta, holott ő is csaknagyjából 2 hónapja használja. eddig az usaból rendeltem de most itt is forgalmazza az egyik hajklinika, ahol szakmailag egy elég jó csapat található akik állitólag be is vizsgáltatták ezt a szert( a netes csalások miatt), ezen átment, szóval, ha valaki tényleg hajat akar növeszteni, szerintem próbálja ki, már elég sok embernél bejött.

Üdv, és sok sikert (bármilyen hajhullással kapcsolatos kérdésre szivesen válaszolok- már egy ideje "benne"vagyok a témában)

217. e6339f1e43 (válaszként erre: 4. - Figarina)
2008. máj. 20. 20:15
én ezt a hajnövekedést serkentő szérumot használom, május végén jár le a 24-ik hét,és nem tudom, meddig lehet alkalmazni! jó a szer,megindult a növekedés,viszont a hajam még mindig ritka és a hosszuak ugyanugy hullanak! mit javasolsz,használhatom tovább is?rémálom minden hajmosás! előre is köszi a választ
216. e6339f1e43 (válaszként erre: 139. - B59d693a46)
2008. máj. 20. 16:38
én is azt hittem, hogy a zsíros hajam még zsírosabb lesz egy ilyen pakolástól, de egyáltalán nem!! selymes lesz tőle, de nem a "zsíros értelemben! nyugodtan probáld ki,2 nap helyett 3-ra kitolja a hajmosásodat!
2008. máj. 20. 13:48

Sziasztok.

Tud valaki segíteni, hogy a Viviscalt hol lehet megvenni?

214. 3016cdaf47 (válaszként erre: 212. - Barac)
2008. máj. 19. 20:52
gyógyszertárban is van, 3000 körül van az ára - a pontos összegre nem emlékszem, de ennél sokkal drágább készítmények is vannak!
2008. máj. 19. 19:37

Sziasztok!


A tapasztalataimat, tanácsaimat szeretném leírni.

Hosszú évek óta hullott már a hajam, nagyon meg voltam ijedve. Igaz nekem extra hosszú hajam van, de igaz az, miszerint ez szinte semmit nem számít. A hajhagymák ugyan valóban nehezen bírhatják a hosszú (nehéz) hajszálakat, de ettől még nem fog nagyon hullani. Nekem a Revalid segített, 3 hónap után kb.: 60-70%al csökkent a hajhullásom.. Aztán gondoltam kipróbálom a Bánfi hajszeszt is, igaz minimum 6 hónapig ajánlott az alkalmazása, de nekem egy tubus segített, hangsúlyoznám, hogy 3szor több baba(új) hajam nőtt!

És most jön a megdöbbentő: 3 hónapja kivontam a cukrot szinte teljesen a táplálkozásból, sok gyümölcsöt fogyasztok és teljesen elállt a hajhullásom. Egyszerűen nem akartam elhinni, mert mint azt már említettem 6 éve szünet nélkül hullott a hajam!


Sok sikert lányok!

212. barac (válaszként erre: 73. - Cattocska)
2008. máj. 14. 20:07
szia.a forcapilt herbária boltokban szerezheted be,de elég drága.
211. Duduss
2008. máj. 12. 12:01
Sziasztok nem tudjátok, hogy az alkohol is kiválthatja a hajhullást?
210. zselé (válaszként erre: 208. - Szilvia71)
2008. ápr. 9. 20:55
Jaj Szilvi! Mindenképp írj, hogy hogy alakulsz! Remélem hamarosan látható lesz a változás. Én voltam fogászati röntgenen és van is sajnos mitől félnem. Számítottam a gyulladásra, de még sosem húztak fogat nekem. Ráadásul a fogam jó, alatta van a gyulladás, de mivel hátsó fog nem lehet műteni. Kissé f.sok tőle, de ha megállna a hajhullásom....sokat adnék érte. Már 15éve hullik. Borzalmas!
209. afc9ae6d86 (válaszként erre: 208. - Szilvia71)
2008. ápr. 7. 20:37

Köszönöm a segítséget!

Valójában már sejtem a problémát, valószínűleg hormonális, ma visszanéztem a vérvételek eredményét és láttam, hogy az ösztradil szint 35 az átlag meg 105-135, de az a gáz, hogy ezt egyetel egy orvos sem vette észre! Szerintem ez a női hormon okozza a problémát már 5 éve! A hajamnak már a negyede sincs meg!

A B komplex vitamin tartalmaz-e ösztradiol nővelő hatóanyagot??

208. szilvia71 (válaszként erre: 207. - Afc9ae6d86)
2008. ápr. 6. 20:45
Szia! Olvastam egy fórumon hogy B komplex vitamin,arginin és ornitin /ezek a szervezet számára fontos aminosavak,serkentik a test saját növekedési hormon termelését/ felelősek a haj és a köröm egészséges növekedéséért. Én most rendeltem a hatásról majd beszámolok.
2008. ápr. 6. 20:04

Sziasztok!


Szeretnék segítséget kérni mert már teljesen el vagyok keseredve:(!

Nekem is hullik a hajam, már nagyon sok vizsgálaton volt,(fogorvosnál,nőgyógyásznál, allergia vizsgálaton, pajzsmirigy vizsgálaton) de eddig nem tudta senki sem megmondani, hogy mi lehet a baj forrása!

A jó az, hogy vannak kis haszálaim, de sajnos kihullik, úgy néz ki a hajhagyma mint egy répa, valami miatt elhal, a hajszállaim pedig vékonyak!

A hajveszteség, főleg a fejettőn jelentkezik!

Természetesen szedek vitaminokat, de nem segít!

Havonta több 10.e forintot költök samponokra, hajkencére ampullákra!

Ha esetleg valakinek van valami ötlete, vagy hasonló tüneti voltak, az írjon!!

2008. ápr. 5. 16:06
Ja és még annyit hogy én is varga cseppel és vitaminokkal próbálkozok.lettek új hajszálaim de nem sok.Alpicor F-et is használtam de nem használt.
205. Lollita
2008. febr. 15. 21:08

Sziasztok!

Ha valakit érdekel a 2 év után megtaláltam a hajullásom okát. Itt

[link]

leírtam mindent, remélem segítek vele valakinek.

❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook