Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos diéta -2012.08.18-tól fórum

90 napos diéta -2012.08.18-tól (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
396. Vikyci
2013. jan. 10. 08:48

Sziasztok!

Azt hiszem a gyaloglás jó hatással lesz a diétámra :-D

Ma reggeli mérés után ismét 1 kiló mínusz, 4 nap alatt ez nagyon jó, legalábbis én így érzem :-D

Kicsit amúgy érzem is a combomban az izomlázat, és a hasamban is, ugyanis gyaloglás közben "hasizmozok", vagyis megfeszítem-elengedem a hasizmom, azt hiszem ez is ér valamit.

395. Katagi
2013. jan. 9. 21:41
Ma szénhidrát napom volt, ez könnyen ment. Sőt , figyelnem kellett, nehogy többet egyek mint szabad. Holnap gyümölcsnap. Szerencsére van programom is és nem vagyok itthon egész nap, így meg tudom oldani, hogy ne gondoljak a kajára állandóan.
394. Katagi
2013. jan. 9. 09:36

Tényleg megvan a maga varázsa a gyaloglásnak! Reggel 6-kor megyek boltba, de előtte kellett egy kis testmozgás: hólapátolás a ház előtt illetve a járdán, mielőtt letapossák (meg feljelentenek). Így hideg sem volt.

Tegnapi keményítő napomon szereztem egy új tapasztalatot: ebédre kelkáposztafőzelék volt liszt nélkül, krumplival sűrítve. Összeadtam az összetevők kcal-t és igen alacsonyra jött ki. Erre pedig figyelni kell, hogy ne legyen túl kevés a bevitel, mert akkor következő alkalommal a szervezet extra módon tartalékol a szűkebb napokra.Ma meg szénhidrát napom van. Úgyhogy este még kiegészítettem párolt zöldborsóval a menüt. Sokat lehet erről olvasni,hogy a fogyókúra nem hatékony,mert nincs meg a minimális energiabevitel. Erre figyeljetek Ti is! Most próbálok jobban erre is odafigyelni. Ha keményítő napon kihagyjuk a krumplit, akkor könnyen beleeshetünk ebbe a hibába, hiszen nem akarunk "mennyiséget" sem enni... Persze a másik végletet is el kell kerülni pl. szénhidrát napon. Így ilyenkor nem eszem banánt délelőtt, inkább almát, mandarint.

393. Vikyci
2013. jan. 9. 08:02

Sziasztok!

Gyüminapom van ma, salátát csináltam almából, banánból, mandarinból és befőtt meggyből egy kevés meggylével és mézzel. Persze hoztam még mellé almát és mandarint, mert a sali magában kevés lenne.


Egyébként egész jól bírom a reggeli-délutáni gyaloglást, ma reggelre esett pár centi hó, olyan szép volt, még égtek az utcai lámpák, és a hó gyönyörűen csillogott, mert még alig volt letaposva. Szóval megvan a gyaloglásnak is a szépsége :-)

392. marcsi06 (válaszként erre: 386. - Vikyci)
2013. jan. 8. 14:43
Szia! Még nem próbáltam, én a mozgásra esküszöm, de sajnos a srácok háztartás, munka mellett nem tudok elmenni futni. Ja és persze ahol lakunk (falu) alaposan bedurrantanak a kazánban és áll a füst mindenhol, szóval nem járok futni. A tervem, hogy márciusig kb. 6kiló ezzel a diétával aztán újra sportolok.
391. Katagi
2013. jan. 8. 14:25
Lassan nekem is beindul az élet, keresgetek olyan recepteket, amit a család is hajlandó megenni.Ma kelkáposzta főzelék volt, a krumlpi egy részét összeturmixoltam és azzal sűrítettem. A maradék lesz a vacsora.
2013. jan. 8. 14:10

Sziasztok!


Megoldottam az első napot, és a második felénel tartok. Eddig minden teljesen rendben :) hülyén fog hangzani, de mintha élvezném hogy éhes vagyok időnként, szinte érzem hogy fogyok:). Most kitartó leszek!

389. amiraanyu (válaszként erre: 388. - Katagi)
2013. jan. 8. 12:37
Meg lehet szokni! Könnyebben, mint gondoltam! Sokat segít, hogy most el vagyunk havazva, mert költözünk (2 gyerekkel, nem is olyan egyszerű) és nincs időm a falatozáson gondolkodni.
388. Katagi
2013. jan. 8. 12:17
Bárki? Tapasztalat?
387. Katagi
2013. jan. 7. 21:46
Megvolt az első napom. Nem okozott meglepetést. A nehézséget az okozta, hogy itthonról dolgozom ésa konyha közel van. Szerencsére igyekeztem a szobában maradni. Bíztatom magam, hogy pár nap és megszokom...
386. Vikyci (válaszként erre: 378. - Marcsi06)
2013. jan. 7. 10:01

Szia!

Üdv köztünk!

Próbáltad már ezt a diétát korábban?

385. Vikyci (válaszként erre: 380. - Ani1982)
2013. jan. 7. 09:58

Szia!

Szerintem akkor ne mérd meg magad a következő gyüminap után, hanem majd ha letelik a következő 30. nap. Az meg már neked ha jól emlékszem, a végét is jelenti majd a diétának, ugye?

384. Katagi
2013. jan. 7. 09:47
Gabi! Jobbulást! Én is azért csak most vágok újra bele, mert mától indul a rendes mókuskerék. Hát igen, az ünnepeknek megvolt az áldásos hatása nálam is.
383. St.Gabi
2013. jan. 7. 09:18

Sziasztok.Boldog ujévet mindenkinek.Mostanában eltüntem nagyon.A dietát sem birtam tartani annyi jo kaja volt az ünnepekben,nem birtam ki.fel is szedtem 3 kgt.Most meg lebetegedtem.Fáj a fülem a torkom,meg minden porcikám.De enni azért birok.

Én majd csak a jövö héten fogok hozzá a diétához.Addigra visszatér a szokásos rend itthon is.Most még sokat csavargunk,mivel a gyereknek is még tart a téli szünet,kihasználjuk az idöt család barát látogatásokra és persze mindenhol megkinálnak valami finomsággal.Én pedig nem birom ki és eszek.Hi.

Mindenkinek szerencsés fogyást kitartást kivánok az ujévben.Üdv

382. Katagi
2013. jan. 7. 08:34
Szóval kezdjük, már aki ma indul! A többiek már belerázódtak. Két rettentő motiváló élményem van: nehezebben kapok levegőt, és megmértem magam... 67,8 kg. Karácsony előtt 65,6. Ettől jobb indok nem kell...
381. Katagi
2013. jan. 6. 21:59
Jó éjt mindenkinek! Sok erőt a holnapi kezdőknek, meg persze a többieknek is!!
380. Ani1982
2013. jan. 6. 19:40
Hello megint! Vikyci, eddig csak 30 naponta mértem magam (féltem a köztes stagnálástól), csak azért kérdeztem, mert írtad, hogy a folyadék napi -1 kg nem volt tartós. Katagi, köszi szépen!! Marcsi, hajrá, nálunk mostanában apával együtt eszik a két éves kislányunk, hogy nehogy én legyek a konyhamalac, de egyébként rettentően segítőkész is drága Annám.. Képzeld, ma fehérje napom volt, megajándékoztam (volna) magam két szelet rántott csirkemellel a tegnapi "víznapom" miatt, de a kislányom csak jött egy katonáért, meg mégegyért, úgyhogy kb. egy szeletet ettem meg én! ;-) Jól is laktam a szeretetével! :-) Na mára elég vagyok! Hajrá, hajrá!!!
379. Katagi
2013. jan. 6. 18:52

Köszönöm a bíztató szavakat!

Marcsi! neked is ilyenben lesz részed, ha köztünk leszel! Szerintem a kajamaradékra szerezz be egy kutyát vagy macskát! :-)

Ani! Klassz vagy! Ez ad erőt másoknak!

2013. jan. 6. 18:38

Sziasztok!

Csatlakozhatok? Holnap lesz a nagy nap és nekifutok a diétának. Izgulok egy kicsit. Ki fogja megenni a maradékot a gyerekek után? :)

377. Vikyci
2013. jan. 6. 17:20

Sziasztok!

Tegnap volt az újrakezdés utáni első gyümi napom, egész jól bírtam, bár estére már kicsit éhes voltam. Viszont ma reggel mikor megmértem magam, nagyon elcsodálkoztam! Ugyanis lement az a közel 1,5 kiló, ami a karácsonyi-szilveszteri kilengéskor feljött.

Meglepődtem nagyon, nem gondoltam, hogy ez ilyen hamar le fog menni.

Ani! Én minden gyüminap után mérem magam, szóval nem tudok tanácsot adni abban, hogy mérj vagy ne mérj. Eddig hány naponta méreszkedtél?


A jövő héten új receptek után fogom bújni a netet, hogy ne legyen unalmas a diéta, hiszen már elég régóta csinálom, és sokszor unom a kajákat, amiket ismerek.

376. Ani1982
2013. jan. 6. 16:48
Sziasztok! Túléltem a tegnapi folyadéknapot, nem mondanám víznapnak, mert több teát ittam, mint vizet, 4,5 l folyadékot ittam meg! Du. 5 óra felé kicsit elgyengültem, de inkább a ma reggel volt nehéz, délig! Mérlegeltem is, jelenleg 66,5 kg vagyok, az elmúlt egy hónapban (dec.) 6 nap bűnöztem, úgyhogy szerintem ahhoz képest nem rossz eredmény, sőt iszonyatosan boldog vagyok, mert már csak 1,5 kg hiányzik a kitűzött célomhoz. Ma már a 63. napnál tartok. Vikyci szerinted a következő gyüminap utáni reggel is méreszkedjek? Amiatt kérdezem, amit írtál, hogy a víznap utáni -1 kg nem tartós. Katagi szerintem semmi rossz nincs ebben. Én szénhidrát nap szoktam jobban elengedni magam, mint ahogy kellene. Tuti holnaptól mindenre oda fogsz figyelni! Addig meg miért ne engednéd meg magadnak!? Egyébként köszi nektek a segítséget, sikerült ezt a 30 napot is átvészelni, Katagi amióta írtad, azóta már a kalóriára is jobban odafigyelek! Köszi mindent!!!! Hajrá nekünk! Kitartás amiraanyu Neked is, nekem a mai napig mindig a másnapi kaján jár már az eszem, mit ehetek mennyit, de szerintem nem baj! Bár ez a három hónap arról szólt/szól, úgyhogy nekem leginkább ez volt az elsődleges! Azt hiszem meg is van már most az eredménye, és újabb erőt kaptam ettől a mérlegeléstől, hogy másfél kiló már igazán nem a világ... Még 27 nap! :-)))
375. Katagi
2013. jan. 6. 13:33
Tartozom egy töredelmes vallomással. Most ismertem fel/be, hogy amióta eldöntöttem, hogy hétfőn kezdem a diétát, azóta nem figyelek a kajára. Illetve figyelek, csak a kisördög megszólal, ma még ehetek egy kis sütit, még egy szeletet, egy kis mogyorót, egy kis fügét. Nem kérek felmentést senkitől. Egyszerűen csak le akartam írni, hogy én is szembesüljek vele. Nem vagyok büszke magamra... Holnap megmérem magam és majd verem a fejem a falba, hogy tönkretettem a tavaly év végi eredményem. Ne kövessétek a példám.
2013. jan. 4. 10:08
Sziasztok! 4. napom. Az első, hogy nem csak az evésen jár az eszem! :D
373. Vikyci (válaszként erre: 371. - Ani1982)
2013. jan. 4. 09:58

Szia!

Szerintem is a víznap utáni reggel mérd magad, bár én az eddigi egyetlen víznapom előtt is és után is mértem. Már csak kíváncsiságból is :-D

1 kiló volt a különbség, de a víznapon leadott 1 kiló sajnos nem volt tartós.

Én is megpróbálok ebben az "új" 90 napban havi 1 víznapot beiktatni.

372. Katagi
2013. jan. 4. 08:08

Szia Ani!

Ügyes vagy! Kíváncsian várjuk a 60 nap eredményét! A nagyobb hatás kedvéért a folyadék nap után méreckedj! (Ezt hogy kell írni?!!!) Szóval akkor mérd meg magad!

Igen, újrakezdem, mert a decemberem már összevissza volt, az egyik orvos nem javasolta a 90 napost az epekövem miatt (???), meg az ünnepek, karácsonyi vacsorák, stb.

371. Ani1982
2013. jan. 3. 22:24

Helló Mindenki!

Vikyci az idő miatt én sem irigyellek, de ha a plusz mozgásról van szó, akkor igen. Én általában este 6-ra érek haza, és olyankor már sehova nem tudok menni a 2 éves csajommal a sötét miatt!:-( Ma volt a 60. napom. Holnap gyüminap, szombatra beiktatok egy folyadék napot, szükség lesz ismét a támogatásotokra! Mikor méreszkedjek? Szombat, vagy vasárnap reggel? Katagi most teljesen előlről kezded? Én azért már várom a végét! Üdv. az újabb diétázóknak! Hajrá nekünk!

370. Katagi
2013. jan. 3. 12:58
Sejtettem, hogy nem jókedvedben döntöttél így, hanem racionális alapja volt... Sajnálom, hogy így indul az éved. De legalább az egészségedhez hozzájárul... (Bocs)
369. Vikyci (válaszként erre: 368. - Katagi)
2013. jan. 3. 11:38

Sajnos ez egy kényszerű spórolás lesz, nem éri meg buszbérletet venni dupla áron, mivel nálunk ezzel a bérlettel csak ez az egy járat vehető igénybe (nincs helyi járat csak helyközi, szóval csak ezen a vonalon utazhatok vele). Napi 2x10 percet ültem a buszon, na én ezért nem fogok duplát fizetni!


Legalább a sietős séta a diétámhoz is hozzájárul :-D

368. Katagi
2013. jan. 3. 10:01

Én csak hétfőn kezdem újra :-(

Vikyci jó lesz ez a reggeli-délutáni séta!!Nem csak egészséges, de spórolsz is, ha jól értem! Bér hideg, esős, szeles időben nem irigyellek...

367. Vikyci
2013. jan. 2. 15:15

Ja, és új mozgásformát is bevezetek jövő héttől, ugyanis eddig busszal jártam dolgozni, de megszűnt az a fajta bérlet, amivel eddig jártam, az új bérlet pedig duplájába kerül, így gyalogolni fogok. Kb 40 perc lesz az út reggel is és este is.

Amint javul az idő, visszaülök a biciklire, nyáron amúgy is mindig bicajjal jártam be a melóhelyre.

Csakazért se fizetek a volánnak dupla árat!!!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook