Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3- 7 év közötti gyerkőcök klubja fórum

3- 7 év közötti gyerkőcök klubja (beszélgetős fórum)


2008. szept. 16. 18:31

Csonika múlthéten hétfőn ment először oviba. Igaz akkor úgy hogy én mentem vele, és elvileg azért mentünk, hogy megkérdezzük mikor mehetünk majd oviba. Aztán Csoni úgy belemerült a játékba, hogy jó másfél órát ott maradtunk. Nagy hiszti árán sikerül eljönnünk, jobban mondva sikerült elcsalnom azzal hogy megyünk vásárolni.


Azt mondta az óvónéni hogy csütörtökön menjünk, de csak délelöttre, ami 11 óráig jelenti.


Úgyhogy mentünk csütörtökön kb. fél 9 körül értünk oda 9kor volt reggeli aztán mivel jó idő volt kimentek az udvarra. Úgyhogy akkor elmentem, mondták hogy 11-re jöjjek érte. Mentem, Csoni kiverte a hisztit hogy nem akar haza jönni, hanem ő be akar menni még a terembe játszani a tütükkel.


Pénteken újra mentünk, és a szandál csere után már puszi nélkül rohant be a terembe. 11kor mentem érte, szokásos hiszti hogy nem akar hazajönni. Épp homokoztak még a fülébe is homok volt. :)


Hétfőn újra ovi volt, már egész napos volt. Ott ebédelt és aludt is. Vagyis hogy pontosabb legyek ebédelni ebédelt, mondta az ovónéni de az nem tudom hogy aludt is-e, mert arról nem esett szó, nekem meg eszembe se jutott megkérdezni.


Egyébként délután sikerült fél 5 kor oda érnem :S, és ő volt egyedül már a terembe, és akkora hisztit levágott hogy nem akar hazajönni és a tütük meg hogy elpakolják meg stb. Sok mindent nem tudok mi történt vele, ide haza meg tudta mondani hogy cukorborsó főzeléket evett, és hogy a teát (reggelinél) nem itta meg mert forró volt. Meg hogy énekeltek, és játszott és hogy a Zsombor (egy másik kisfiú) sírt.


Ma nagyon nehezen tudtam felébreszteni reggel, és gondoltam is ami aztán be is igazolódott, aludt az oviba. Szépen elvolt.


Nem panaszkodnak rá eddig hála az égnek, csak még nekem nem megy ez az óvodásdi, ez a reggeli időben ottlenni (még jó hogy 9ig lehet menni) na meg ez a délután ott lenni 4 körül, baromi rossz 2 gyereket öltöztetni, főleg hogy Mesinek ébresztő van, és gyorsan uzsi van, és öltözés, hogy odaérjünk. És hát egy 8 hósnak ezt magyarázd meg! :S

Áhh ráadásul ha itthon volt Csoni az volt a rossz mert nem volt nyugtom, (mindent szét pakolt, rám ugrált, 20 percenként pisilni kell, féltékenység stb.) ha nincs itthon az a rossz mert túl nagy a nyugtom, és hiányzik semmi se jó. :S Nem megy ez még nekem.



Este már idegessen fekszek le aludni, hogy reggel csörög az óra.

2008. szept. 16. 18:22
Szia krucifix!
19. daroki (válaszként erre: 18. - 7934d1ac97)
2008. szept. 16. 18:05

Szia!:)


Üdv közöttünk!Tényleg még nem termeltünk sokat,de ami késik nem múlik:)

2008. szept. 16. 18:03

Sziasztok!


Most láttam meg hogy létezik ilyen fórum, látom még sok mindenről nem késtem le.


Remélem nem haragszatok ha csatlakoznék?! :)


Csongorkám augusztus 27én múlt 3 éves és most kezdte az ovit. Van egy kishúga aki 8 hós. Lehet van aki már ismerminekt innen a Hoxáról. :)

17. daroki (válaszként erre: 14. - Kitta73)
2008. szept. 16. 18:01

Ez tényleg rengeteg!Mit esznek a gyerekek,biokaját???

Nálunk jövő7 szerdán lesz a szülői.Akkor kiderül,hogy mennyi a csoportpénz,stb....

2008. szept. 16. 17:59
Mi tegnap fizettük be a kajapénzt, 7018 forint volt.
15. tinendo (válaszként erre: 14. - Kitta73)
2008. szept. 16. 17:53

A 8056 ft tényleg sok.

Nekünk holnap derül,h. mi mennyit fizetünk.


Nálunk eddig még nem mondták,h. vinni kell gyümölcsöt.

2008. szept. 16. 17:48

Sziasztok!

Igaz hogy csak holnap lesz a szülői,és holnap derül ki hogy mi mennyi,és hogy mennyit kell beadni.De ma befizettem az ebédet 8056forintott,kicsit meglepődtem mert sokallom.A bőlcsi Vikinek még két hónapja is csak 6600forint volt,és ott tízórai is volt ellentétben az ovival.Ráadásául a bőlcsi főz ide is,hogy lehet ilyen különbség.És ez mellé még gyümölcsöt is vinni kell és még holnap kiderül,hogy még mit.

13. b59d693a46 (válaszként erre: 12. - Tinendo)
2008. szept. 10. 21:36
Nálunk a sok új hatással magyarázzák, hogy egyelőre nincs torna meg fogmosás. Kicsit furcsa, de ez van.
12. tinendo (válaszként erre: 11. - B59d693a46)
2008. szept. 10. 21:03

A kajapénzre én is kíváncsi leszek,h. mennyit kell majd fizetni, elvileg jövő 7en szedik már.

Fogat az első naptól mosnak, torna meg a mai naptól van.

Hazaérve a manó be is mutatott pár gyakorlatot, amit csináltak. :)

Nagyon édi volt. :)

2008. szept. 10. 20:54

Sziasztok!


Nálunk is lesz csoportpénz, de még nem tudom, mennyi. A kajapénz összegét sem kérdeztem még, nem szóltak egyelőre, hogy fizetni kellene.

Nálunk már voltak csládlátogatáson.

Anna is beteg lett az első héten, pénteken már nem ment, ma kezdte újra. Szerencsére nagyon szereti, minden gond nélkül beszokott, pedig nem volt bölcsis.

A tisztasági csomagot nálunk is havonta kérik. Fogat csak a második félévtől mosnak és akkortól lesz torna is. Egyelőre - ha mennek is sétálni -, csak az ovi környékén, a kiscsoportosok nem kirándulnak.

10. daroki
2008. szept. 10. 17:59
Ja!Nem vegyescsoportban van Kirus.Jelenleg középsős.
9. daroki (válaszként erre: 8. - Tinendo)
2008. szept. 10. 17:57

Kajára nem fizetek semmit,ingyenélők vagyunk:D


Az óvónővel sztem az lehet a gond,hogy hangulatember.És ez sajnos kivetítődik a gyerekekre is:(Jóval szigorúbb is,erélyesebb is mint a másik aki tipikusan az a tyúkanyó óvónéni.

Itt most vagy az van,hogy megszoksz vagy megszöksz:(

Holnap beszélek majd az egyik anyukával akinek szintén sírt ma reggel is a kisfia.Kiváncsi vagyok,hogy jutott-e vmire???

8. tinendo (válaszként erre: 3. - Daroki)
2008. szept. 10. 14:27

Köszi,h. megosztottad velünk a tapasztalataidat.

Nálunk 5000 ft egy évre a csoportpénz, mondjuk egy kicsit sokallom.

A tisztasági csomagot nálunk is havonta kérik.

Kirándulás nálunk is lesz, tavaly a Jeli arborétumban voltak a gyerkőcök, idén még nem tudják az óvónénik,h. hova mennek.

Bábszínház nálunk is van, 3 alkalom 1500 ft.

Kíváncsi leszek a manónak hogy tetszik majd.


Kajára mennyit fizetsz/fizettek?



Mi lehet a baj az óvónénivel,h. a gyerkőcök félnek tőle s nem akarnak oviba menni miatta?

2008. szept. 10. 13:34
Sziasztok...4 és 7éves fiaim vannak...majd később visszaolvasom miket irtatok:)
6. kitta73 (válaszként erre: 2. - Tinendo)
2008. szept. 10. 13:32

Sziasztok!

Nekem Viktor okt.7-én tölti a hármat,és szept. 1-én kezdtük az ovit.Nálunk is vegyesen vannak 3-4évesek össze rakva.

Nálunk is olyan volt a beszoktatás,hogy ott lehetett lenni egy kicsit utána első nap 2-3órát hagytuk egyedül.Most már a második héten ott is alszik,nagyon ügyes és azt mondja szeret járni.

Nálunk is változás állt be a szokásaiba. Aludni ő is korába akar,nyáron este 10-kor is alig akart elaludni,ja és reggel is úgy kell ébreszteni,hogy kelljen megyünk oviba.Ami már csak azért is jó,mert így álmos és alszik bent a többiekkel.

Nekem az elején kicsit szigorúnak tűntek az óvónénik,de mára ez megváltozott,nagyon aranyosak.

Betegség megelőzésére tudom ajánlani a béres cseppet,a cebionnal,nekünk bevált.

Csoport pénz nálunk is lesz,de még pontosan nem tudom mennyi,nálunk jövőhéten lesz csak szülői.

Akkor döntjük el majd,hogy adunk be pénz tisztálkodási szerekre,vagy mindenki külön megveszi majd.Kirándulások, lesznek nálunk is,a Mátrába és gyerek programok is.

Család látogatást is mondták,de mikor azt nem tudom.

Egyenlőre jó az ovi,remélem ha itt lesz a kis tesó,akkor is majd ilyen szívesen megyünk majd oviba,nem lesz baj.

5. daroki (válaszként erre: 4. - RLindi)
2008. szept. 10. 13:23
Okééééééé:)Várunk!
2008. szept. 10. 13:19

Sziasztok!

Jó,hogy leírtátok tapasztalataitokat.

Majd én is jövök illetve egyelőre csak olvagatok,mivel mi csak októberben kezdjük az ovit.

Jázminkám decemberben lesz 3 éves ugyhogy mi még nem is teljesen vagyunk "ide valók":) De amint lesz ovis tapasztalatunk jövök:)

3. daroki (válaszként erre: 2. - Tinendo)
2008. szept. 10. 13:11

Szia!


Kira lányom 5 éves lesz decemberben.Tavaly kezdte az ovit.

Nálunk is az első nap belehetett menni egy kis időre,aztán amikor a gyerekek megkapták a reggelit,akkor ki kellett jönnünk.Miután megették a reggelit bennt maradtak a csoportban játszatni.Aki sírt az anyu után,behívták,akinek jól elvolt a gyerkője az leléphetett.Én is leléptem:)

Sokat voltunk mi is betegek,igaz a szeptembert mi még végigjártuk amennyire visszaemlékszem.

Nálunk még nem volt meg a szülői értekezlet,gondolom hamarosan meglesz ez is.

De detto ugyanerről szokott szólni amit te is leírtál.


Kirára nagyon jó hatással van az ovi.Önállóbb lett,rengeteg verset,éneket megtanult már az első hetekben,szereti a gyerekeket,nincsen rá semmi panasz:)

Jelenleg egy óvónénivel kapcsolatban van kérdőjel a fejemben,most pár szülővel tanakodunk,hogy beszélni fogunk vele,mert 2-3 kisgyerek sírva megy oviba amikor ez az óvónő van reggel:(

Ma reggel már a kislánykám sem igazán akart oviba menni:(Nem sírt,de tavaly bizony nagyon sokat:(


Nálunk csoportpénz van,ami fél évre 1000Ft.

Minden hónapban egy alkalommal viszünk be gyümölcsöt,zöldséget a gyerekeknek,van tisztasági csomag is amit szintén havonta egyszer szoktunk bevinni.Ebben van egy tekercs wc papír,100-as zsepi,szalvéta,szappan,fogkrém).

A mi ovinkban a kiscsoportosok még nem mentek színházba,sztem idén már megy majd Kirus.

Kirándulni viszont már mentek tavaly is,voltak állatkertben is,nagyon élvezték.Az óvónők gondolom nem annyira:D

A színházra olyan 2500Ft körül kell majd fizetni és ez ha jól emlékszem akkor 4 alkalomra szól.

Családlátogatás nálunk nem volt.A nagyfiam(13 éves lesz lassan)is hozzájuk járt,a középső gyerköm is,úgyhogy engem már ismernek jól az óvónők:)Úgy hívnak engem ott,hogy az öregmotoros:D

Hirtelen ennyi jutott eszembe.Még majd ha vmi eszembe jut megírom:)

2008. szept. 10. 12:49

Akkor kezdem a sort én. :)

Mi szeptember elsején kezdtük az ovit.

Vegyes csoportba mentünk, jelenleg 25-en vannak.

Nálunk nem volt beszoktatás. Talán jobb is így.

A szülők, csak az első napon maradhattak bent a gyerkőcökkel egy kis ideig, olyan 20-30 percet, míg feloldódnak a kicsik.

Aztán el kellett jönni.

A legtöbb „újonc” sírt is egy ideig az anya után.

A kislányom is ilyen volt.

Egy ideig pityergett, de aztán semmi gond nem volt.

Játszott a többiekkel, evett, aludt is, pedig olyan 1.5 éve nem aludt délutánonként.

Meg is voltam lepődve, amikor mentem érte délután, hogy ALSZIK. :)

Sokak tanácsára egész napra hagytam bent, mivel állítólag így könnyebben fog menni a beilleszkedés.


Változások:

Mióta ovis, azóta sokkal korábban alszik el és fekszik le, sokx szólni se kell neki, hogy ébresztő vagy, hogy menjünk aludni.

Elmaradtak a nasik. Legalábbis itthon nem kér. ;)

7végén is aludt délután.


Elégedettség:

Eleinte nem voltam elégedett az óvónőkkel, de mára már fordult a kocka.

Nagyon édesek, kedvesek.


Betegségek:

Sajna mi már az 5. napon betegek lettünk, reggel lázzal keltünk, délutánra már köhögés és nátha is társult a listára.

Szerencsére ez pénteki napon volt, így a 7végén sikerült kikúrálni.

Sajnálatos módon erre lehetett számítani, ha vki közösségbe megy, ez vele jár.



Tegnap lezajlott már az első szülői értekezlet is. Igaz, több mint 2 órás volt. :(

Elég sok mindenről esett szó.

Hogy zajlik a gyerkőcök 1 napi programja, elhangzott hónapokra lebontva, hogy mit fognak csinálni a gyerekek, mire, mennyi pénzt szednek, mit kell vinni az oviba...


Remélem többen is elmesélitek a tapasztalataitokat.

Ha kérdésetek van, azokat is várjuk.


Én pl. arra lennék kíváncsi, hogy nálatok szedtek-e pénzt a csoportnak? Ha igen, mennyit?

Mennek a gyerkőcök kirándulni vagy színházba? Mennyi pénzt kell rá befizetni?

Még kíváncsi lennék arra is, hogy a ti óvónőitek is mennek hozzátok családlátogatásra?

2008. szept. 10. 12:23

Két éve nyitottam egy "2-3 év közötti babák klubját", azóta az idő gyorsan eltelt, a babákból ovis gyerkőcök lettek. :)

Ezért gondoltam, nyitok egy új fórumot (hogy ne offoljuk a régit).

Szeretnék itt csevegni olyan anyukákkal, apukákkal, akiknek 3-7 év közötti a gyermeke.

Mindenféléről, ami ebben az időszakban fontos lehet:

- az óvodáról, hogy a gyerkőcök hogy élték meg az első napokat,

- hogy ment a beszoktatás,

- milyen változáson ment át a gyerkőc, hogy ovis lett,

- mennyire elégedettek a szülők a választott ovival, az óvónőkkel, a dadusokkal,

- az „ovis” betegségekről,

- hogy készülnek a nagycsoportosok az iskolára...

stb.


Vagy ha valami kérdésed van, azt oszd meg velünk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook