Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3- 7 év közötti gyerkőcök klubja fórum

3- 7 év közötti gyerkőcök klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
291. kitta73
2008. nov. 10. 13:35

sziasztok!

A héten mi jövünk a gyümölcs nappal,de még nem tudom mit vigyek mindenki almát és banánt visz,már unalmas.

Nálunk nem csinálnak ilyen szülő napot,pedig szívesen elmennék én is,viszont szerdán mennek báb színházba.Már nagyon várja Viktor,kíváncsi vagyok végig bírja e majd ülni.

290. tinendo (válaszként erre: 280. - Tinendo)
2008. okt. 30. 22:17

Megvolt a termésnap. :)

16.30-ra kellett menni a szülőknek, az óvónők tartottak 1 kis beszédet az őszről, aztán kezdődött a "fabrikálás". :)

Készültek gesztenyebábok, sárgarépából, körtéből, krumpliból különböző figurák, almából almamanó, ki mit szeretett volna csinálni.

Végül a maradék gyümölcsből gyümisalit készítettünk a gyerekekkel.

Nagyon jó délután volt.


Legközelebb mikuláskor lesz megint ilyen szülő-gyerek nap az oviban.

Kíváncsi leszek mit fogunk akkor csinálni... :)

2008. okt. 29. 20:32

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.Van egy 3 éves kisfiam és fél éve szobatiszta (volt).Kb. másfél hete elkezdett bekakilni,de csak egy picit és csendben ül,nem szól csak ha kérdezem,akkor siessünk,siessünk...ott folytatja.Szerintetek miért csinálja ezt?Semmi nem változott,aranyos,kiegyensúlyozott csak ez most egy kicsit aggaszt,mert jövőhéttől ovi.Vannak esetleg ötleteitek,hogyan tudnám leszoktatni erről?Köszi!

288. fda58604ed (válaszként erre: 284. - Tinendo)
2008. okt. 29. 12:53

Kiscsibe: 2 citrom: 1 kicsi a feje, egy nagyobb a teste. A szeme szegfűszeg, a csőre pedig csipkebogyó.


Versenyautó: Répa a teste, egy kis krumpliból 4 szelet a kerekei.

Annyira édesek voltak a gyerekek, ahogy büszkén mutogatták a műveiket!


Más: Volt itt egy anyuka, aki a csoportpénz kiegészítésére műanyag kupakokat gyűjt. Én is külön gyűjtöm, mert van palackzsugorítónk. Találtam egy céget, az a nevük, hogy Holofon Zrt.

Műanyag újrahasznosítással foglalkoznak, tegnap írtam nekeik egy levelet, hogy milyen feltételekkel vennének át kupakokat.

Kíváncsi vagyok, várom a válaszukat.

Jó lenne, ha ebből tudnánk mi is valami pénzt csinálni, mert a csop. pénz 200 ft havonta, kirándulni meg nem mennek, csak tavasszal, az óvónő telkére. Én pedig örülnék, ha legalább bábszínházba eljutnának...vagy akárhová. Sajnos sok szülő nem tud több pénzt áldozni, de remélem kupakot áldoznak:))

287. lufi
2008. okt. 29. 11:58
Nálunk krumplit, répát, és körtét kért az óvónéni. Viktor malacot, vonatot, és sünit csinált. Nagyon szépek lettek.
286. kitta73
2008. okt. 29. 10:15

Sziasztok!

Már mi is meggyógyultunk,a héten már ovizott Viktor.

Ilyen természet nap még nálunk sem volt,de még lehet hogy lesz.Holnap az óvónéniknek tovább képzés lesz,úgy hogy nem lesz ovi.De megkértek,ha már úgy is otthon vagyok kicsivel,akkor már pénteken se vigyem mert csak egy óvónéni lesz.Mondták előre a többi kis anyuka hogy erre számítsak,ha ilyen van,akkor szólnak.

2008. okt. 29. 07:08
Jó reggelt, szép napot mindenkinek!
284. tinendo (válaszként erre: 282. - Fda58604ed)
2008. okt. 28. 21:41

Arik lehettek a figurák. :)


Leírod hogy készültek?

283. daroki
2008. okt. 28. 19:29

Sziasztok!


Nálam ősziszüneteznek a gyerkök,így Kirus sincs oviban a 7en.Nem tudom,hogy mi lehet most lennt vagy miről marad le Kirus.Jövő7en megtudjuk:)

2008. okt. 28. 17:56

Termésnapra krumplit, citromot (kiscsibe lett belőle), répát (versenyautó), csipkebogyót vittünk.


Az elkészült figurákból volt a folyosón 1 kis kiállítás. Nayon jópofákat találtak ki a gyerekek!

281. mtt80 (válaszként erre: 280. - Tinendo)
2008. okt. 28. 17:52

Sziasztok!


Nálunk még nem volt ilyen termésnap, de a múlt héten pl. gesztenyéből készítettek kis sünit, úgy hogy beleszúrkáltak fogpiszkálókat. Ha nagyobb a gyerek, akkor esetleg komolyabb bábukat is lehet belőle készíteni.

Esetleg lehet még vinni szerintem makkot is, abból is lehet hasonlókat.


Nálunk most őszi szünet van, úgy hogy itthon pihizünk.

280. tinendo
2008. okt. 28. 14:59

Sziasztok!

Remélem mki meggyógyult már.


Képzeljétek el, holnap termésnapok lesznek az oviban.

Volt már vkinek ilyenben része?

Mit vitt? S mit csinált belőle?

Köszike előre is a válaszokat!

279. mtt80 (válaszként erre: 278. - Fda58604ed)
2008. okt. 28. 09:55

Ez nagyon jó ötlet!

Nálunk is jól jönne, egy ilyen honlap vagy blog, csak hát én nem értek hozzá. Na de majd talán valaki megcsinálja.

2008. okt. 27. 15:26

Mindenkinek szép napot, betegeskedőknek jobbulást!


Már volt róla szó, többen is mondták, hogy nincs ovis honlap.

Nálunk is nagy a córesz az oviban, nem telik ilyenekre:)

Tegnap este kitaláltam, hogy blogot kéne csinálni az oviscsoportnak.

Ma délben már meg is lett, köszönet egy grafikus anyukának.

Ott lehet a fontos dátumokról és minden egyébről egymást értesíteni, beszélgetni, stb.

Ráadásul egy fillérbe sem kerül.:)))

2008. okt. 24. 18:00
Gergővel minden nap tornázunk, amit a mozgás fejlesztő pedagógus irt, elő 12 feladatot Gergő már annyira tudja melyik, melyik után következik, ügyesen végig csinálja májd 2 hét mulva kell vissza menni adig itthon
276. kitta73 (válaszként erre: 273. - Mtt80)
2008. okt. 22. 13:20

Sziasztok!

Köszönöm most már jobban van a gyógyszerektől,remélem már nem esik vissza.Végül is a torkára és a fülére ment rá a nátha,de szerencsére elég a gyógyszer nem kellett fülészetre menni.Pont a napokban mondtam,hogy Vikinek a fülével nem szokott baj lenni,el szóltam magam.Állítólag valamelyik kisfiút így vitte az anyuka oviba,mert nem tudta kire hagyni.Sajnálom,hogy nincs segítsége de a fél csoport elkapta,kicsit gáz.Ráadásául majd 5000forintomba kerültek a gyógyszerek.

2008. okt. 22. 06:57
sziasztok jó reggelt
2008. okt. 21. 21:14

Sziasztok, voltunk a mozgásfejlesztésen és nagyon rendes volt a nő 2-hét múlva kell mennünk csak

Azt monda az egyensúly érzékével van nagy baj és visszamaradt a csecsemő rekfekszek és rossz a statikus egyensúly

Irt elő minden nap tornát, amit meg kell vele csinálni

273. mtt80 (válaszként erre: 272. - Kitta73)
2008. okt. 21. 16:40

Ez nem jó hír! Mi lett végül a baja, mit mondott az orvos? Remélem azért már jobban van! Jobbulást kívánok neki!


Nálunk, ha jól tudom 10-ig lehet szólni ebéd ügyben. Én még azt is kevésnek tartom, mert ha tényleg nem végez addig sem az orvossal az ember, akkor nem tudja mit mondjon, meddig nem kér kaját. A fél 9 viszont tényleg nagyon gáz.

272. kitta73
2008. okt. 20. 07:54

Jó reggelt!

Hát ma már megint nem ovizunk,hőemelkedése van és azt mondja fáj a füle.Apa elvitte orvoshoz,szerintem a héten már nem megy.A mai kaját már fizetjük,lemondani nem lehet.De ha fél 9-ig nem szólunk,akkor a holnapot is fizetjük.Addigra nem is fognak végezni,ez olyan hülyeség.Legalább 10-ig lehetne beszólni,nem igaz hogy nem lehet lemondani.

271. mtt80 (válaszként erre: 269. - Kitta73)
2008. okt. 17. 20:57
Az én kisfiam is állandóan mondókázik. Én is ugyanígy voltam, mint te, amikor először meghallottam.
270. daroki (válaszként erre: 269. - Kitta73)
2008. okt. 17. 19:45
És hidd el,hogy ez napról napra jobb lesz:)Egyre ügyesebb lesz,egyre önállóbb,csak idő kell ehhez is.
269. kitta73
2008. okt. 17. 17:39
Hát remélem hátránya nem lesz belőle,ha meg igen más megoldást kell találni.De amúgy meg sokat ügyesedet szeptember óta,azóta próbál öltözködni és a cipőt is felvenni.Sőt azóta verseket mond itthon,mikor meghallottam először könny szökött a szemembe.
268. mtt80 (válaszként erre: 263. - Kitta73)
2008. okt. 17. 15:17

Szerintem a 3 évesek nagy többsége nem tud még egyedül öltözködni. Az én kisfiam sem. Szerintem egyáltalán nincsenek lemaradva. Sőt, ha csak ketten vannak ilyen kicsik a csoportban, akkor egyáltalán nem kellene, hogy ez nehézséget okozzon az óvónőknek.

Szerencsére az én kisfiam vele azonos korúakkal jár egy csoportba, így nincs ilyen összehasonlítás.

267. 262b7bb370 (válaszként erre: 266. - Daroki)
2008. okt. 17. 14:46

Csatlakozom. Valószínű a vegyes csoport miatt van, mert ott ugye különbséget kellene tenniük és ahogy én is észrevettem a mi ovinkban ez nem mindig megy nekik. PL. mi tavaly tiszta kis csoportban kezdtünk, anyák napján nem adtak elő közösen még semmit, hanem külön behívták az anyukákat és úgy mondták el az ovónénivel közösen a verset. A vegyes csoportban pedig előadást tartottak, a kicsiknek is ki kellett állniuk, hát volt sírás, mikor némelyik még nem merte elmondani a tömeg elött a 2 soros verset sem.

Persze az előnye is meg van biztos, de én jobban örülök, hogy a saját korosztályával járhat egy csoportba.

266. daroki (válaszként erre: 263. - Kitta73)
2008. okt. 17. 12:34

Szia!


Kislánykám 5 éves lesz decemberben és azért még előfordul,hogy besegítek neki,mert elakad az öltözködésben,cipő felhúzásban,stb...sztem a kislányod nincsen lemaradva semmiről,bele fog rázódni ő is,de sztem azért 3 évesen ne várjuk már el,hogy egyedül hibátlanul felöltözzön.Néha azért elég nehéz levenni vagy felvenni egy pulcsit.Vagy ha a kis cipőjük nincsen rendesen kilazítva,nehezebb belebújni.Jó,hogy már nem a cipő bekötését várják el tőle!:)

265. daroki (válaszként erre: 264. - Lufi)
2008. okt. 17. 12:31
Szuper:)
264. lufi
2008. okt. 17. 10:10
Nálunk még nem voltak, de szerintem nem is jönnek. Daroki, képzeld 3 napja nem pisilt be Viktor. Remélem hamarosan túl leszünk ezen.
263. kitta73
2008. okt. 17. 09:59

Sziasztok!

Letudtuk a látogatást,kb. egy órát voltak.Mondtak jót és kevésbé jót is Vikiről.Pld. hogy egyedül még nem tud felöltözni teljesen,de hát még csak 3éves,vagy ezt már tudnia kéne?Az a baj,hogy vegyes csoportban van,ketten vannak Vikiék akik most töltötték be a 3.évüket,a többiek meg már 4évesek.És ugyan azt várják el tőlük mint a nagyobbaktól,de hát az az egy év sokat számít.Így nézve ő mindig le lesz maradva egy évvel többiektől.

262. daroki (válaszként erre: 260. - Kitta73)
2008. okt. 16. 16:49
Hozzánk 10 év alatt nem értek ide:)Akkor kezdte a nagyfiam az ovit.Aztán ment a középsőm is.Ugyanezekhez az óvónénikhez.Ő is már 3.osztályos a suliban:)Most Kirus a középsős és megint megúszom a családlátogatást:)
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook