Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3- 7 év közötti gyerkőcök klubja fórum

3- 7 év közötti gyerkőcök klubja (beszélgetős fórum)


141. tinendo (válaszként erre: 140. - 262b7bb370)
2008. szept. 26. 18:31

Tízezer forintot fizetsz 1 gyerek étkeztetésére?

Húúúúúúúú...

2008. szept. 26. 18:18

Most olvastam végig a fórumot. Ha nem bánjátok csatlakoznék.

Julcsi nagyon szereti az ovit. Az ovónénik előtt le a kalappal, ugyanis kettőjükre jut 29 gyerek, ami rengeteg. Van egy dadus, aki besegít, de így is embert próbáló. Ehhez képest viszont tényleg sokat foglalkoznak velük, bár nem egyenként, hanem csoportosan. Családlátogatás nálunk nem volt. Gondolom, ennyi gyerekhez ki sem tudnak menni. Szülői jövőhéten lesz. Tavaly 300 ft volt a havi csop.pénz, de itt nincs kirándulás és plussz program benne, azt külön kell fizetni.

Nincs semmilyen különóra a játékos tornán kívűl, ami viszont nem jó. De persze azért is külön kell fizetni. Most emelték duplájára az ebéd árát is. Így 10 e ft-ra jön ki egy hónap. Kicsit durva változás.

139. 372f7e7275 (válaszként erre: 138. - Tinendo)
2008. szept. 26. 18:01
szivesen:)
138. tinendo (válaszként erre: 136. - 372f7e7275)
2008. szept. 26. 18:00
Köszönöm.
2008. szept. 26. 17:53

Sziasztok!


Az én kislányom most középsős az oviban. Rengeteg mondókát és verset tanulnak. Különböző foglalkozások vannak mindennap és napi szinten meseolvasás. Van egy füzetünk erre a célra és ha aznap tanulnak valami újat, itthon elmondja nekünk, majd, hogy ne felejtsük el bele írjuk.

Ajánlom a [link] linket is, itt sokféle mondóka, vers megtalálható.

2008. szept. 26. 17:30
Párat beirtam babanaplóba,majd irok még ahogy időm engedi,ezek még babásabbak,aztán lesznek komolyabbak kicsit:)
135. tinendo (válaszként erre: 134. - 372f7e7275)
2008. szept. 26. 17:15

Az nem is sok.

Rákérdezek hétfőn én is az oviban, hogy lehet-e rendelni, de nem tartom valószínűnek, mert a mi ovinkban lehet rendelni, mert akkor már mondták volna.

Másnem megnézem a könyvesboltban.


Amúgy találtam 1 oldalt ahonnan le lehet tölteni a Mese ovi-t, ah érdekelne vkit.


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2008. szept. 26. 17:07
700ft volt,nálunk most árulják az oviban,és tényleg szuper mert egyben megvan minden,igaz legtöbbet ismerem,ha látom,de nem jutnak eszembe már magamtol:))Szóval jó kis gyüjtemény...
133. tinendo (válaszként erre: 132. - 372f7e7275)
2008. szept. 26. 17:06

Köszönöm a tippet.

Utánanéztem a szerzőnek, láttam van 1-2 jó könyve, pl. jó még az ovisoknak a Hadd nézzek kis tenyeredbe! című könyve is.

Gondolom könyvesboltban is lehet kapni.

Megkérdezhetem, hogy mennyi volt az ára?

Néztem a neten is, de sajna sehol nem találtam olyan oldalt, ahonnan le lehetne tölteni. :(


Ajánlják még a Pallas Antikvárium 293 mondóka című könyvét is az óvódásoknak, megrendeltem, de sajna még nem jött meg.

132. 372f7e7275 (válaszként erre: 131. - 372f7e7275)
2008. szept. 25. 13:08

a címe hegedül a kisegér...



timkóné sebestyén izabella gyüjtése és nekünk konkrétan ugyanez van óvónéniknek,vett is valamelyk ujat most mert már kopottkás:)

131. 372f7e7275 (válaszként erre: 127. - Tinendo)
2008. szept. 25. 13:04
Én most vettem az oviban egy szöveggyüjtemény szerü könyvecskét,óvónéniknek is az van nálunk,majd minden mondóka versike ének benne van szinte az alapoktol kezdve, ha gondolod beirom a címüket és amelyk érdekel bepötyögöm vagy ha tudsz kottát olvasni mert én nem:) szivesen beszkennelem némelyiket:)
130. fda58604ed (válaszként erre: 124. - 7934d1ac97)
2008. szept. 25. 12:56

Jobbulást a csöppnek! Mi is végigcsináltunk egy ilyen őszt, jártunk orvostól orvosig.

Nekünk tavaly az lett a vége, hogy kivették az orrmanduláját, és azóta kevésbé fogékony az óvodai bacikra, vírusokra.

a Helen Doron miatt irígyellek. Nálunk nincs az oviban, havonta majdnem 9000 forintot fizetek, heti egy óráért...:(

129. teleki_2007 (válaszként erre: 127. - Tinendo)
2008. szept. 25. 12:52
Tanulatk elég sok mondókát.Ha lesz egy kis időm begépelem őket.A neten is vannak, a www.egyszervolt.hu-n nézd meg.Itt vannak külön énekek és mondókák a kis állatok alatt...
128. teleki_2007 (válaszként erre: 125. - Tinendo)
2008. szept. 25. 12:50
Köszönöm, ezt a Mneő Manót én is járatom nekik.De még véletlenül sincsenek benne olyan feladatok amiket az oviban csinálnak.Vagyis nem olyanok hanem hasonlóak.Persze nem sürgős annyira mert ugye még csak szeptember van, talán a későbbi számokban lesz már olyan is.De azért köszönöm..
127. tinendo
2008. szept. 25. 12:48

Tanultak már a gyerkőcök az oviban mondókákat vagy énekeket?

Ha igen miket?

Én szeretnék párat összegyűjteni, de sajna nem tudok sehonnan sem letölteni énekeket, valaki tud segíteni?

126. tinendo (válaszként erre: 125. - Tinendo)
2008. szept. 25. 09:52

[link]


Regizni kell.

125. tinendo (válaszként erre: 123. - Teleki_2007)
2008. szept. 25. 09:08

[link]


[link]



Nálunk az oviban lehet rendelni Menő Manó könyvet, havi szinten 180 ft.

Kérdezz rá,h. nálatok az oviban nincs-e lehetőség megrendelni.

2008. szept. 24. 22:37

Csoni még ma is lázas volt többször is, délután ismét vittem kontrollra, és akkor írt neki a fül-orr-gégész augmentint. VÉGRE! bakker nem hiszem el hogy 3 napon keresztül 2 doki nap-mint nap megvizsgálja és mikor már 2 napja 38. 5 a láza akkor írnak csak fel normális gyógyszert. tuti hogy van valami erősebb gyulladás a kis szervezetébe, nem véletlenül van ekkor a láza folyamatosan. enni nem eszik, a mai adagja egy keksz és egy fél kakaós csiga volt!! még az a szerencsém hogy inni iszik, kb. óránként jön hogy kér inni. MÉG SZERENCSE! most azt mondta a doki hogy hétfőn még szeretné látni, remélem addigra hat az AB aztán kedden mehet oviba.

ma voltam szülőin, kiderült hogy fésűt és mappát még mindig nem vittem :)

és októbertől fog járni Csoni Helen Doron angolra az ovi keretein belül, havi 2000 ft heti 3/4-ed óra, vagyis 500ft egy óra/alkalom + 4500 ft a tancskönyv cd csomag. sztem ez nem drága.

Csonit sose tanítottam angolra, (én még most is tanulom) csak látta könyveimet látta hogy ezt tanulni kell és az animal planet csatornán sok reklám meg angolul és mostanában mondja a reklámok után az angol szöveget, remélem tetszeni fog neki.

2008. szept. 24. 16:41

Sziasztok!

Gyerkőceim 3,5 és 5,5 évesek.A nagyobbnak keresnék kézségfejlesztő feladatokat.Vettem nekik ilyen kis füzeteket amiben van feladat, de szeretnék másféléket is megismerni.Kerestem a neten de nem sok sikerrel.Olyanokat találtam amit a gépen kell megcsinálni, meg is csinálja.De neki pont a kézügyességét szeretném fejleszteni,rajzolás, írás persze ovisnak megfelelően és hasonlók.Ha tudtok nekem esetlek ilyenben segíteni, azt megköszönöm és várom a linkeket.

122. mtt80
2008. szept. 24. 16:13

Sziasztok!


Jobbulást kívánok én is a betegeknek!

Mi még bírjuk szerencsére, eddig még nem is hiányzott Robika az oviból betegség miatt.


Viszont volt, hogy vérvételre kellett mennünk, és akkor csak annyi volt, hogy szóltam, hogy aznap nem megy. Akkor nem kellett igazolás, csak akkor kérik, ha egy tényleges (fertőző) betegség miatt volt otthon, és akkor is csak azért kérik, hogy lássák, az orvos szerint is már mehet közösségbe. Nehogy a szülő hamarabb vigye, és akkor lefertőzze a többieket is.


Érdekes viszont, hogy amikor Robikának is folyt egy kicsit az orra, akkor az óvónők azt mondták, hogy ha csak nem lázas, vagy nem betegebb jobban, akkor vigyem nyugodtan oviba.

121. lufi
2008. szept. 24. 10:24

Látom sokan betegek lettek. Utálom ezt a taknyos időszakot. Nálunk egy kis orrfolyásból kórház a vége. A dokink elég rugalmas, jó fej, és az oviba sem kérik az igazolást.


Jobbulást minden beteg gyerkőcnek.

120. daroki (válaszként erre: 115. - Tinendo)
2008. szept. 23. 18:58

Nálunk kérik az orvosi igazolást,ha beteg volt a gyerek.Főleg a suliban.Ott meg amúgy is csak 3 napot igazolhat a szülő.

Itt az oviban ha szólok,hogy kicsit kikúrálom a gyerköt,mert picit taknyos,de nem vészes akkor okés,de akkor csak 1-2 napot legyen otthon,ne egy hetet.

Ma kaptam már Kirusra is,Rolira is igazolást.Itthon vettem észre,hogy Rolié nincsen lepecsételve:((((Így valszeg nem fogják elfogadni a suliban,de egy próbát azért teszek.Hátha...ha nem,akkor mehetek vissza lepecsételtetni az igazolást:(

119. 7934d1ac97 (válaszként erre: 118. - Tinendo)
2008. szept. 23. 09:43
Köszi! :)
118. tinendo (válaszként erre: 116. - 7934d1ac97)
2008. szept. 23. 09:40

Én is. :)

Legalább letettünk róla.


Felénk van járvány, Calicin a neve.

Ez 1 hányással, hasmenéssel járó vírus.

Mi tavaly vagy tavaly előtt estünk túl rajta, elég "gáz" volt.

Most megint felütötte a fejét, 1-2 ismerősünk gyerek el is kapta már. :(

Remélem minket kikerül.


Jobbulást nektek!

117. kitta73 (válaszként erre: 115. - Tinendo)
2008. szept. 23. 09:31

Sziasztok,jó reggelt.

Csatlakozom az előttem szólóhoz,én is csak akkor viszem orvoshoz,ha nagy a baj.Ha csak egy kis megfázás,akkor én kikúrálom.

A mi ovink sem kér feltétlenül igazolást.Mi pld. ki voltunk mér hétfőre írva,de mivel előtte való nap kell szólni a kaja miatt,lemaradtunk a hétfői ebédről.Így csak ma vittem,és igazolom neki én a hiányzást.Semmi gond nem volt belőle.A dokink is elég rugalmas,volt hogy hasmenése volt telefonáltam neki ,be se kellet menni hozzá automatikusan írta az igazolást.

116. 7934d1ac97 (válaszként erre: 114. - Tinendo)
2008. szept. 23. 09:28

Örülök, hogy kellemesen csalódtál a látogatásba :), meg hogy túl vagytok rajta. :D


Nálunk ilyet még mindig nem mondtak hogy lesz, holnap lesz szülői.


Bár Csonika ma reggel meg fél 7kor sírva ébresztett, és mikor átmentem hozzá össze volt hányva az ágya és tűz forró volt a gyerek, hónaljba mértem neki 38.5-öt. És mikor fel állítottam (hogy kicserélem az ágynemüjét) elkezdett remegni a lába és neki állt kiabálni hogy fáj a lábam. Sztem a gyengeségtől nem tudott ráállni. Most valamivel jobban van, de még azért nem tökély, mondta is a doki hogy a héten már maradjon itthon, pedig elvileg holnap már mehetett volna. :( Szegényt most minden eléri.

Azt mondta a doki hogy van valami járvány. Felétek?

115. tinendo (válaszként erre: 111. - 7934d1ac97)
2008. szept. 23. 09:24

Jól írták a többiek, dokifüggő az igazolás.


Én sem viszem minden megfázásnál dokihoz a gyerkőcöt, itthon kikúrálom...

Csak abban az esetben megyünk dokihoz, ha látom,h. ebből komolyabb betegség lehet.


Amúgy nem minden ovi kér orvosi igazolást, ha hiányzik a gyerek, de előtte be kell telózni az oviba és megmondani,h. nem viszed a gyerkőcöt, mert beteg.

A szülői igazolás is, igazolás.

Vagy nálatok nem?

Mindig kell vinni orvosi igazolást, ha beteg a gyerek, még akkor is, ha otthon kúrálod ki, úgy,h. dokinál sem voltatok?

114. tinendo (válaszként erre: 108. - Daroki)
2008. szept. 23. 09:15

Na megtörtént a családlátogatás.

Igaz, majdnem más címre mentek ki, mert nem jól szerepelt a naplóban a címünk. :D

Még jó,h. szóltam.


Egyetértek veled, és sem örültem neki,h. csak reggel szóltak, azért, ha nem is nagytakarítást csinál az ember, de legalább 1 kis rend nem árt....


6 körül jöttek az óvónők, úgy fél órát maradtak, megnézték a lakást, a manó szobáját, a játékait.

Elmesélték,h. mit csinál az oviban, h. milyen szépen alkalmazkodott a szabályokhoz, aztán feltették a kérdéseiket, pl. rendesen eszik-e, nem-e válogatós, mit csinál, ha hazajön az oviból, mit csinál a 7végén, mi a kedvenc játéka, mikor kel-fekszik....


Elég jól telt a családlátogatás, bár volt 1-2 hülye kérdésük az óvónőknek. :D

Végülis nem volt rossz,h. eljöttek megnézni minket, mert így legalább látták a manót egy kicsit elevenebben.

Otthon azért másként viselkedik a gyerek, mint az oviban. :))

113. daroki (válaszként erre: 111. - 7934d1ac97)
2008. szept. 22. 20:40

Jól írta Jutka is,dokifüggő.Én mindig leviszem a gyerköket,de egyszer előfordult olyan is,hogy a nagyfiamnak kértem előre igazolást(dátum nélkülit),mert a két kicsi elég sokáig volt beteg,így vártam,hogy a nagy is az lesz.Így is lett,ő miatta már nem kellett lemennem szerencsére.

Sajna mi télen törzsvendégek vagyunk:(Kértem már viccesen a dokinőt,hogy adjon nekem egy fél évre való igazolást,mert már unom,hogy ennyit kell látni őt,de persze csak röhögtünk és az igazolások ott maradtak nála:D

Én mindig leviszem őket a betegség elején,nagyjából feltudom mérni,hogy meddig tartom őket otthon.

112. 372f7e7275 (válaszként erre: 111. - 7934d1ac97)
2008. szept. 22. 20:23
dokifüggő,kérdezd meg a gyerekorvost,nekem szokott adni de ismer bennünket tudja hogy nem viszem betegen oviba stb....tavaly az isis majd 3hónapot volt itthon év elején:((szóval ismer,van akinek nem ad igazolást gyerek nélkül mert vitte már többször betegen...szóval ezeket beszéld meg a dokiddal szerintem

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook