Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3- 7 év közötti gyerkőcök klubja fórum

3- 7 év közötti gyerkőcök klubja (beszélgetős fórum)


2008. szept. 19. 13:34
10 vagyok helló
80. kitta73 (válaszként erre: 73. - 7934d1ac97)
2008. szept. 19. 13:33

Viktor is beteg lett,délelőtt a dokinál ültünk.Ma már nem is mentünk oviba,mert lázas lett.Hiába adok neki vitamint és gyümölcsöt,ha némely szülő lázasan betegen hozza a gyereket az oviba.

Amúgy a jelünk gomba lett.De bevallom én választottam,mert könnyű belerajzolni a jelet a ruhákba.

79. tinendo (válaszként erre: 75. - 7934d1ac97)
2008. szept. 19. 13:25

Hogy van a picúr? Mit mondott a doki?



A legtöbb szülői szeptemberben van.

78. tinendo (válaszként erre: 73. - 7934d1ac97)
2008. szept. 19. 13:24

Nekünk is pöttyös labda lett a jelünk. :)

Mi választottuk, bár nem sok választási lehetőségünk volt, mivel vegyes csoportba járunk, így a legtöbb "jel" már foglalt volt.

77. lufi
2008. szept. 19. 10:57

Sziasztok!


Vikcsi ma reggel nem akart oviba menni. Elég nehéz volt az elválás. Tegnap nem verekedett, és az óvónéni megdicsérte, hogy milyen okos.


Nekünk katica lett a jelünk, sajnos csak pár darab szabad jel maradt és ez volt a legjobb. A zsákunk és a tornazsák is Verdás lett, mivel thomasos anyagot nem kaptam. Magam vartam nagyon szép lett.


Nálunk havi 500ft a csoport pénz. Tisztasági csomagban minden van, és mindig azt kell vinni amit kiírnak.


Képzeljétek a fiam elég jól eszik az oviban. Itthon ugyanis nagyon válogatós. Tegnap rizst is evett, ami nagyon meglepő, mert még sohasem ette meg. Remélem enni is fog, mert 7000 volt a kaja pénz. Azért ha hazajövünk eszik bőven.:)


Nem tudom, hogy vagytok vele, de én már alig várom, hogy mehessek a fiamért az oviba. Olyan fura, hogy nincs velem.


További szép napot

76. mtt80 (válaszként erre: 73. - 7934d1ac97)
2008. szept. 19. 09:21

Szia!


A kisfiamnak halacska lett a jele. :) Mi választottuk, mert egyrészt egyszerű lerajzolni, másrészt most ez a sláger nála. Imád horgászni! Szóval ez neki is, és nekünk is tetszett.


Csoninak jobbulást kívánok! Remélem nem komoly és hamar meggyógyul!

2008. szept. 19. 09:08

Szép jó reggelt mindenkinek! :)


Gondolom most többnyire a gyerkőcöket viszitek oviba, mi meg lassan megyünk a dokinénihez.


Telóztam az oviba, hogy Csonika nem megy, mondja az ovónéni hogy ok, meg hogy jövőhéten szerdán szülői lesz. Kicsit meg lepődtem mert ugye azt mondták hogy majd csak november tájt lesz szülői. Nem tudom miért lesz most még is ilyen hirtelen. :-o


Szép napot nektek! :)

2008. szept. 18. 22:47
Egyébként már alszik is ott délutánonként, és valamicskét biztos eszik, mert azt mondták az óvónénik hogy szépen eszik, ennek ellenére ide haza ma is bevágott egy briós és egy nagy sajtos pogit, valamelyik nap is ovi után mentünk a Habilisba kakaóscsigáért meg ilyenek. Szóval uzsi után még uzsit eszi itthon. Úgyhogy kíváncsi vagyok én rá hogy tényleg mennyit eszik ott.
2008. szept. 18. 22:35

Remélem a ti gyerekeitek jól vannak. Ja akartam kédezni hogy kinél mi lett az ovis jel, és ti választottátok vagy az óvónők mondták?


Csoninak pöttyös labda lett a jele és én választottam, de csak azért mert könyebb lerajzolni a helikopternél és az autónál. :D

2008. szept. 18. 22:33

Sziasztok!


Csonikának vannak karomlás nyomok az arcán, az óvónéni azt mondja aranyos, nincs vele gond, csak hirtelen begurul néha (ez ismerős itthon is ilyen). Aztán idehaza kérdezem a gyereket mi volt, és kiderült hogy az egyik autón aminek olyan a márkája mint az apja kocsijának ugye Csoninak az lett a kedvenc és el akarták venni tőle. Na szép. Ez pár napja volt, ma a egy bumszli van a szeme alatt. Kíváncsi lennék annak a kisfiúnak az arcára, mert Csoni nem szokta hagyni magát, hogy őneki nincs-e karmoslás az arcán. Csak nem tudom melyik fiú az. :(


Amúgy a drágám kb. 1órája nagyon felsírt vagy félórába tellt mire ki tudtuk faggatni mi a baj. Kiderült fáj a füle neki. Nem tudtam mit csiálni kihívtam a dokit és mivel amúgy is adtam neki Panadolt 8kor ez meg 10kor volt mondta hogy adjak neki egy germicid-c-t aztán holnap doki. :( Remélem alszunk azért reggelig. Meleget nem engedett a fülére rakni. :(

71. kitta73 (válaszként erre: 70. - Tinendo)
2008. szept. 18. 13:39
Akkor kb. annyi minden kell vinnetek mint nekünk.A torna felszerelés nálunk is tornazsákban kell vinni.Viki meg is jegyezte gyorsan,hogy neki verdás kell.Nálunk a tisztasági csomagot félévente kell vinni,de 2csomsg papírzsepi és 4tekercs wc papírt.Csak a lanolinos folyékony baba szappan a jó,és kell még éttermi szalvéta(100-as) és fogkrém.Ja és ha a félév alatt valami elfogy,akkor kiírják és vinni kell.Nálunk is vegyes csoport van Viki és még egy kisfiú van csak aki még nem töltötte be a 3éves kort,a többi már 4éves lesz.De hogy ő elmondjon egy köszöntött amilyen szégyenlős(mint húsvétkor),hát csodálkoznék.
70. tinendo (válaszként erre: 56. - Kitta73)
2008. szept. 18. 13:30

Akkor megdöntöttétek a mi szülőinket, a milyenk fél 5-től 3/4 7-ig tartott. :(

A csoportpénz nálunk 5000 ft 1 évre, ebben bent van a kirándulás, na meg gondolom a gyümi is, mert eddig nem mondták,h. vinni kell.

Hetente 1x kapnak, ha minden igaz szerdánként vmi gyümölcsöt, 2 hete körtét, múlt héten szilvát, most meg szőlőt.

+1500 ft a színház, ez 3 alkalmat tartalmaz.

Tisztasági csomagot nálunk olyan 2-3 havonta kell vinni. (1 cs. papírzsepi, 2 tekercs wc papír, 1 babaszappan, 100-as szalvéta, fogkrém..)

Tornára benti cipőt (zártat), rövid nacit, 1 pólót és 15x15 cm-es babzsákot kértek. Ezeket 1 tornazsákba beletéve.

Jótékonysági bál tudtommal nálunk nem lesz, csak olyan foglalkozások, ahol vmelyik szülőnek jelen kell lenni. Pl. most lesz októberben egy, ahol az őszi termésekből, pl. gesztenyéből készítünk dolgokat, aztán lesz mikuláskor is 1 ilyen, meg karácsonyra készítünk adventi koszorút...

Tortát nálunk sem kell vinni, csak farsangra, sütit és szénsavmentes üdítőt.

Anyák napja nálunk lesz, mert a manó vegyes csoportba jár, ha minden igaz adnak is elő vmit.

A nagyok egyesével, a kicsik párban. :)

Gondolom vmi rövid mondókát, köszöntőt mondanak majd el. :)

69. kitta73 (válaszként erre: 68. - Lufi)
2008. szept. 18. 12:09

Szia lufi.

nem fog így maradni,most döntik el a sorrendet a gyerekek egymás között.Én nem aggódnék,nem lesz semmi gond.Amúgy meg védje meg magát,még mindig jobb mintha ő kapna.

68. lufi
2008. szept. 18. 12:01

Sziasztok!


Mi is most kezdtük az ovit. Az első 3 nap után egy hétig betegek voltunk, de most már 4 napja jár a fiam. Ebéd után mindig haza hozom. Tegnap az óvónéni mondta, hogy verekszik a drága. Teljesen lepadlóztam, mert itthon nem ilyen. Szerintetek ez változhat? Mitől lehet?

67. daroki
2008. szept. 18. 11:47

Szia!


Üdv a klubban:)


Az anyáknapjáról röviden:Nálunk tavaly már volt egy anyáknapja az oviban.Egyenként egyik gyerkö sem szavalt verset,együtt adták el a versikéket,dalokat.Táncoltak,sétáltak,gugoltak közben.Nagyon élvezték,egy kisgyerek volt csak aki nem akart szerepelni,de azért aranyos volt ő is:)

Amúgy tényleg azt kell mondanom,hogy egész csoport élvezte a szereplést,szépen tudták a dalokat,nagyon ügyesek voltak:)

66. mtt80
2008. szept. 18. 10:51

Sziasztok!

Most találtam erre a fórumra, én is csatlakoznék, ha nem bánjátok.

Az én kisfiam is most kezdte az ovit szeptemberben. Szerencsére nagyon szereti, és nem is volt semmi gond a beszoktatással sem. Jelenleg még csak 6-an vannak a csoportban, a többiek akkor jönnek, ha betöltötték a 3-at. Így szép fokozatosan gyarapszik a létszám. Az év végére 24-en lesznek. Szerintem ez most nagyon ideális. Most még nagyon családias a létszám.


A múlt héten volt a szülői és ott mondták a következőket:

Nálunk is van csoportpénz, ez most szeptemberben 1000 Ft, majd havonta 500 Ft. Ezenkívül nálunk is van gyümölcsnap keddenként. Ilyenkor mindenkinek vinnie kell 2-3 szem gyümölcsöt. Pl. mi most a héten vittünk 3 db banánt.

Nekünk vinni kellett wc papírt, zsebkendőt, szalvétát, folyékony szappant, törölközőt, fogkefét és fogkrémet, váltóruhát és váltócipőt. Ezenkívül még vinni kell majd rajzlapot, színes ceruzát, zsírkrétát és fehér gyurmát. Aki bent alszik annak pizsamát, és ágynemű huzatot.


Kirándulni most még nem viszik őket sehova, esetleg városon belül sétálnak egy kicsit. Szerepeltetés sincs még, vagyis nem csinálnak semmilyen ünnepséget. Az anyáknapja is csak úgy lesz, hogy készítenek valami apróságot és azt majd mindenki otthon odaadja az anyukájának egy kis versikével együtt. Szerintem ez nagyon jó ötlet, mert egy ekkora gyereket még tényleg felesleges kitenni a szerepléssel járó felhajtásnak. Ők még amúgy sem tudják felmérni, hogy mekkora jelentősége van pl. az anyáknapjának, és bizony nem minden kisgyerek mondaná el a verset.


Az ebédpénzt majd a jövő héten fizetem be, úgy hogy arról még nem tudok nyilatkozni, hogy mennyi.


Van sószoba az oviban, akinek szüksége van rá mehet oda is. Úszás is lesz majd, de az csak a nagycsoportosoknak van.

"Röviden" ennyi!

65. 7934d1ac97 (válaszként erre: 56. - Kitta73)
2008. szept. 17. 22:08

Te jó ég! Ez nagyon hosszú volt!

Nálunk havi 300 a csoport pénz. és csak wc papírt, zsepit, és szalvétát kell vinni.


Nálunk ilyen nincs hogy nekünk kell vinni a gyümit, és torna felszerelést se kértek. jótékonysági bál, meg színház ilyeneke sincsenek.

64. daroki (válaszként erre: 62. - Kitta73)
2008. szept. 17. 21:33
Erre rákérdezek majd én is,hátha változott nálunk is vmi.
63. daroki (válaszként erre: 61. - Kitta73)
2008. szept. 17. 21:33

És akkor a csoportpénz vajon mire fog kelleni??Ezt elmondták az óvónénik?

Nálunk a gyüminap úgy mükődik,hogy mindennap van.Kivan téve egy kis táblázat,rajta a dátum és a gyerekek neve.Így a szülők nyomon tudják követni,hogy mikor jön az ő gyerköjük.Így egy hóban egyszer kell gyümit vinni.De ez lehet végülis bármi(zöldség,mogyorókrém,sajt,stb...)

62. kitta73 (válaszként erre: 60. - Daroki)
2008. szept. 17. 21:13
Eddig itt is tilos volt azt mondta az ovinéni,ettől az évtől vezeték be megint.
61. kitta73 (válaszként erre: 59. - Daroki)
2008. szept. 17. 21:12
A 2500 forint is félévente kell,ajándékokra és tombolára és mikulásra,gyereknapra.A gyüminap ABC sorrendbe megy,mindenkinek kell vennie,és mindig egyszer van a héten szerdán.
60. daroki (válaszként erre: 57. - Kitta73)
2008. szept. 17. 20:38
A torta nálunk tilos,de ha blokkal visszük be,akkor okés a dolog.
59. daroki (válaszként erre: 56. - Kitta73)
2008. szept. 17. 20:35

Jesszus!Rekord idő ez szülőiben:D

A félévenkénti 1000Ft csoportpénz az korrekt.Nálunk ebből veszik meg a gyerekeknek a mikulásajándékot,karácsonyra is mindig kapnak vmit külön is,meg a csoportba is visz ajándékot a Jézuska.

Húsvétkor ugyanez van.

A 2500Ft havonta kell még pluszban?Ezt nem nagyon értettem:)

Szerdánként gyüminap?Az egész csoportnak vagy csak neked kell mindig szerdán gyümit vinni?

Jótákonykodás nálunk is szokott lenni.Lucanapi vásár,meg amikor évvége van,akkor is van zsákmamacska,stb....a bevétel mindig az ovié szokott lenni.

58. daroki (válaszként erre: 55. - Kitta73)
2008. szept. 17. 20:29

Én azért nem vagyok híve az ovis angolnak,mert a gyerekek fele beszédhibás.Ha már magyarnak születtek,akkor tanulják is meg rendesen,hibátlanul a nyelvet.Az már más kérdés,hogyha csak az egyik szülő magyar a másik meg külföldi.Ugye itt általában két nyelven tanítják a gyereket.De ezzel tapasztalatom nincsen.

Az oviban nekem mindkét fiam járt logopédiára,még a suliban is az elején.A nagyfiam negyedikben kezdte az angolt.Nem bántuk meg,nem maradt le semmiről.A kisebbik fiam most 3-os,ő idén kezdte az angolt.Tervbe van véve majd náluk is a külföldre kimenetel,hogy jobban elsajátítsák a nyelvet.

2008. szept. 17. 20:23
Ja és fogkrém is kell.Szülinapra a torta a legjobb,ha azt viszünk,Névnapra elég a süti:-))
2008. szept. 17. 20:18

Más téma:

Fél öttől-Negyed nyolcig tartott a szülői,azt hittem megszülők.

Félévenként 1000forint csoportpénz,színház,kirándulás.

Akkor még 2500 forint minden másra?

Ja és félévenként 2csomag papírzsepi,4tekercs WC papír,100-as éttermi szalvéta és a babának egy bizonyos lanolinos folyékony szappana.Ja és szerdánkét gyümölcs nap,ez olyan kéthavonta 2kg gyümölcs.És okt.-től fűzős torna cipő fehér zoknival,és póló,rövidnadrág.Röviden ennyi.Ja és lesz egy csomó jótékonysági bál,ahol illene megjelenni és adakozni.

55. kitta73 (válaszként erre: 54. - Daroki)
2008. szept. 17. 19:58
Tesómék gyereke tanulta az oviba az angolt,de csak színeket,szavakat.Sok szót tudott,de az iskolába elsőben nem tanítanak angolt,mert először tanulják meg a magyart címszóval.Mire másodikos lett elfelejtette azt is amit tanult az oviba.Ez csak egy példa,van olyan akinek más a véleménye.
54. daroki (válaszként erre: 53. - Tinendo)
2008. szept. 17. 18:52
Köszönöm az infót!Nem hangzik rosszul,habár én eddig sosem voltam annak a híve,hogy a gyerekeim sulis idő előtt angolt vagy bármilyen más idegen nyelvet tanuljanak.
53. tinendo (válaszként erre: 50. - Daroki)
2008. szept. 17. 16:45

Ez egy angol tanfolyam, amely már 3 hónapos kortól alkalmazható - 14 éves kor azt hiszem a max. korhatár.

Sajátossága abban rejlik, hogy a gyermek az angol nyelvet nem a magyar nyelv fordításaként tanulja, hanem olyan körülmények között sajátítja el, ahogy az anyanyelvét, azaz a szavakat, mondatokat sokszor hallja és közben sok pozitív megerősítést kap.

Összesen kilencévnyi angol nyelvtanfolyamot kínálnak a gyermekek számára, speciálisan kifejlesztett oktatási anyagok és játékok alkalmazásával. A módszer első ötéves programja a bölcsődés és óvodáskorú gyermekek beszédkészségét fejleszti, míg az iskoláskorú gyermekek számára újabb négyéves beszéd-, olvasás-és íráskészség-fejlesztő programot kínál. Tízéves korában a gyermek anyanyelvi szinten beszéli az angolt.

52. tinendo (válaszként erre: 47. - Kitta73)
2008. szept. 17. 16:37
Nem, nem a Mátránál lakunk, hanem a Dunántúlon. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook