Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2023 babát tervezünk 😊 fórum

2023 babát tervezünk 😊 (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1684. Deiss (válaszként erre: 1675. - Hangman)
2023. febr. 17. 12:53

Szia!Én is úgy gondolom,hogy a legjobb amit most tehetsz,ha nem erőlteted rá a dolgot.Okkal érzi úgy,hogy neki most időre van szüksége.Keresztülment pár hormonváltozáson,kicsit regenerálni kell a lelkét.Hamarosan újra erőre kap és Te addigra fel tudsz készülni esetleg,hogy mivel lehet elősegíteni,hogy meg tudjon maradni a baba.Bár ilyen téren való vizsgálódás úgy vélem hasznos lenne.

Addig töltődjetek fel,koncentráljatok kettőtökre.Ha tehetitek utazzatok el 1-2 napra vagy keressetek vlmi közös hobbit ha még nincs.Lelkiekben azt hiszem ez mindkettőtöknek segítene.

Kívánom,hogy mielőbb újúlt lelkesedéssel tudjatok nekivágni a babaprojektnek!😊

1683. Panna07 (válaszként erre: 1672. - Hangman)
2023. febr. 17. 12:43

Szia! Nagyon sajnálom, ami veletek történt. El tudom képzelni, hogy feleséged most nagyon fél, hogy ne történjen meg újra. Egy következő pozitív tesztnél biztosan arra gondolna, hogy nehogy megint.. A vetélések után amúgy nézték feleségedet ultrahangon, hogy kitisztult-e a méhe? Az fontos.

Nekem egy családtagom is ezen ment keresztül, többször elvetélt, mindig az 5-6. héten, szívhang sosem volt. Sajnos az orvos neki is azt mondta, amit nektek, hogy várjon, mert az orvosi protokoll az, hogy 3 vetélés után kezdenek vizsgálódni. Hát szerintem ez szörnyű hozzáállás. Ilyenkor kell az embernek kezébe venni a dolgokat, maga is tud vizsgálatokat intézni. A leggyakoribb indok, ami miatt ilyen korai szakaszban történik vetélés, az trombofíliai okból vagy immunológiai indokból történik, mert valamilyen vérképzési zavar miatt nem kap megfelelő vérellátást a magzat, ezért hal el már az elején. Ezt nagyon egyszerű megvizsgálni, vérvétellel nézik. Az Istenhegyi Géndiagnosztikai központban (meg más magánhelyeken is) meg lehet nézetni fizetősen, tb alapon úgy lehet, ha a háziorvos ad beutalót immunológushoz és hematológushoz, és majd ezek a szakorvosok tudják kiírni a vérvételeket tb alapon, de ezekhez a szakorvosokhoz általában több hónap bejutni. Ezen kívül amik okozhatnak vetélést: pajzsmirigy probléma és inzulinrezisztencia, ezeket is vérvétellel meg lehet nézni. Aztán ha ezek rendben, akkor szervi okot lehet keresni, mert pl egy méhsövény, polip vagy mióma a méhben okozhat vetélést, ezt méhtükrözéssel nézik meg. Ennek 2 módja van, tb alapon altatással végzik, ha reggel végzik, akkor már aznap délután haza lehet menni. A másik módja fizetős, de ott egyből el lehet menni a beavatkozás után, ennek a neve office méhtükrözés. Tulajdonképpen csak azért altatnak, mert egy elavult vastag eszközzel végzik a tükrözést, ami miatt méhtágítást kell végezniük, és ez fájdalmas, ezért az altatás. A fizetős office tükrözésnél pedig egy nagyon vékony eszközt vezetnek fel. Tehát a tudomány már fel tud kínálni gyors és fájdalommentes vizsgálatot, csak az államnak nincs rá pénze.

Tudom ez jó sok információ, de ezeket érdemes végigjárni. A rokonomnak egyébként az immunológiai vérvételnél derült ki gond, mikor kiderült a gond, vérhigítót kellett adnia a pozitív teszttől, és úgy már meg tudott születni a baba.

1682. Halacskaaaa (válaszként erre: 1675. - Hangman)
2023. febr. 17. 11:31
Ha nem bizonyított feleségednél a progeszteronhiány, akkor én azért az ilyen krémekkel vigyáznék. Nálunk is lassan egy éve nem jön össze a baba, szóval megértem, hogy tenni szeretnél valamit, nemcsak várni. Ha a párod lelkileg most nincs rendben, akkor leginkább azzal tudod támogatni a babaprojektet, ha szeretgeted és sokat beszélgetsz a feleségeddel. Nekem legalábbis minden sikertelen hónap után az segített a legtöbbet, ha beszélgettünk a dologról, nem pedig úgy tettünk, mintha minden rendben lenne. Jól esik kimondani, hogy dühösek vagyunk, hogy csalódottak vagyunk, hogy haragszunk a saját testünkre, amiért nem azt teszi, amit szeretnénk, vagy éppen az egész világot seggbe tudnánk rúgni. És még sorolhatnám. Ez az egész egy türelemjáték. És sajnos egy év után már mindene van az embernek, csak türelme nincs. Ezt totál megértem.😉 Kitartást nektek!
1681. kiskacske (válaszként erre: 1680. - Teknos01)
2023. febr. 17. 11:31

Mindig megzavarodok, hogy hol írtam már le a dolgokat. 😄


Nem jött még meg azóta se. A wc papíron 10. dpo-n volt egy minimális barna, azóta nem, amikor a msz-t nézem, akkor az ujjamon barnás nyák van, de inkább világos, szóval tudjafene.


Amúgy még mindig fenn van, még nem is vizesedek (1-2 kggal mindig megugrik ilyenkor a súlyom)

REggel nyomott kicsit a hasam, de azóta az is elmúlt, semmit se érzek. 🥴


Ma van 12. dpo a facelle (10-es) teszt negatív. Ha nem jön meg hétfőn tesztelek újra. Bár jelenleg csak 10-es DAVID meg 25-ös xepil van itthon. (Ugye 16. dpoig megjöhet igazából attól független, hogy nekem 12-13 nap az átlagos luteálisom)

1680. teknos01 (válaszként erre: 1662. - Kiskacske)
2023. febr. 17. 11:21
Na megjött? Vagy teszteltél? 🙂
1679. teknos01 (válaszként erre: 1672. - Hangman)
2023. febr. 17. 10:38

Szia,

Sajnálom, hogy nektek is át kellett ilyeneket élni.

Bár érdemben nem tudok hozzászólni, de mielőbbi helyreállást, és pozitív tesztet kívánok!😊

Nekem 20.héten lett angyalka a babám, szóval tudom mennyire nehéz. Adj neki időt, aztán belevágtok kicsit tudatosabban, biztosan sikerülni fog!😊

1678. ManóBubi (válaszként erre: 1244. - 9df8a9ab3f)
2023. febr. 17. 10:37
Cini mini: veled mi újság azóta?? Rég voltál itt 😕
1677. pillangó28 (válaszként erre: 1675. - Hangman)
2023. febr. 17. 10:36

Sajnalom, hogy Veletek is megtörtént... hogy elindul egy pici lélek.. aztán megszakad a dolog. Átérzem. Én is ebben a helyzetben vagyok... velem sem egyszer törtent meg 😔



🤣🤣🤣 ez a combkenegetes

Felnevettem! Köszi! 😄😄🤣


Kívanom Nektek, hogy a párod lelkileg rendbejöjjön és újra közösen várjatok a csodát ❤

1676. ManóBubi (válaszként erre: 1675. - Hangman)
2023. febr. 17. 10:31

Haha 🤣🤣 elképzeltem ezt a comb kenegetést titokban éjjel. 🤣🤣

Persze, mindenképp kell hozzá ő is, hogy akarja újra, és lelkileg rendben legyen.😊

1675. Hangman (válaszként erre: 1673. - ManóBubi)
2023. febr. 17. 10:27

Köszi a választ 😊 és sajnálom, hogy jött a nem várt nálatok 😞

A Krio intézetben én már voltam spermaanalízisen, mindent rendben találtak, még 35 év alatt vagyok.

Feleségem most a lelki nehézségek után pár hónap nyugit kért, hogy helyreálljon a szervezete és addig nem nyaggathatom dokival 😕

Gondoltam rá, hogy titokban este lefekvéskor a sötétben azért lehet bekenem a combját a ciklusbarát krémmel miközben simogatom 🤣 De egyrészt ahhoz tudnom kéne a ciklusát hogy mikor csináljam. Másrészt inkább azt szeretném, hogy ő akarja újra.

1674. teknos01 (válaszként erre: 1671. - ManóBubi)
2023. febr. 17. 09:52
Sajnálom😢❤️
1673. ManóBubi (válaszként erre: 1672. - Hangman)
2023. febr. 17. 09:51

Szia!

Üdv. itt, ritka, hogy egy férj jelentkezik be ide!😁

Nekem csak egy ment el nagyon korán, azóta teherbeesni sem sikerül.. 😞 úgyhogy ebben sajnos nem tudok segíteni, de ha nálatok már 2x előfordult, akkor érdemes lenne orvoshoz fordulni, mert több dologtól is elmehet. Sok esetben a progeszteron hiány a ludas, de lehet Rh vércsoport összeférhetetlenség is (Rh-negatív anya és Rh-pozitív baba között lehet probléma, a baba ilyen esetben az apától örököl), vagy akár trombofília. Érdemes lenne felkeresni orvost, mi már bejelentkeztünk meddőségibe, 1 évnél járunk.

1672. Hangman
2023. febr. 17. 09:03

Sziasztok!


Új vagyok itt, a feleségemmel szeretnénk babát, az elsőt. A segítségeteket kérem, mert van sok kérdésünk és úgy látom itt egy szuper együttérző közösség van.


Már 1 éve próbálkoztunk, amikor decemberben pozitív lett a teszt és nagy volt az öröm. Sajnos 1 hétre rá elment 😢 Januárban ugyanígy jártunk, pozitív terhességi tesztek után ismét elment.

Az esetek előtt mindig 28 napra pontosan megjött neki. Most még csak várjuk hogy helyreálljon a szervezet, újra megismerjük a ciklust. A vérképek jó eredményt mutatnak, a pozitív teszt után a hcg és a progreszteron szint már jó magas volt, növekedett, csak aztán valamiért elkezdett zuhanni 😞 A dokik csak azt mondják várjunk türelemmel.


Nos, én várni tudok, de nem cselekvés nélkül 😁 Valamit tenni akarok a cél érdekében, ami a lelkemet, lelkünket megnyugtatja és talán hasznos is, de nem árt.


A progreszteron krémekkel kapcsolatban sokat olvastam, hogy az segíthet helyreállítani a ciklust és utána az újabb próbálkozásokban is segítség.


Van esetleg köztetek olyan aki szintén átesett hasonló helyzeten és tudna tippet adni mi segíthet? 🙏


A WTN Ciklusbarát krémről van valakinek tapasztalata, véleménye?


Köszönjük előre is és szurkolunk nektek 😊

1671. ManóBubi
2023. febr. 17. 08:30
Na nekem megjött…
1670. Deiss
2023. febr. 16. 17:01
Én is néztem ma néztem ma méhszájat és összevetettem a múlt hónap azonos időszakával és teljesen ugyan ezt az állapotot írtam le,mint ma.Eddig minden nap stimmel kb.Leszámítva azt,hogy nincsenek terhességre utaló tünetek,amik viszont voltak.Álmosság van egyedül,de az is pici.Akkor meg volt émelygés,mellfeszülés,hasgörcs,puffadás,éhség,kifinomultabb szaglás.😅
2023. febr. 16. 14:57
Jahjj Csajok! 🥰❤ Nagyon drukkolok Nektek ☺️☺️
1668. ManóBubi (válaszként erre: 1664. - Kiskacske)
2023. febr. 16. 14:56

Nekem is fent van.


Köszi, én is neked!❤️😘

1667. kiskacske (válaszként erre: 1666. - Evita10)
2023. febr. 16. 14:55

[link]


Inkább méhnyak igaz, nem tudom sotanában én személy szerint miért méhszájazom, de az is ott van :D

1666. Evita10 (válaszként erre: 1664. - Kiskacske)
2023. febr. 16. 14:45
Na én ezt a méhszájas dolgot nem tudom még,hogy az pontosan hogy kell vizsgálni, mit hogy kell nézni.
1665. cinccino (válaszként erre: 1661. - Evita10)
2023. febr. 16. 14:44
Sajnálom, remélem hamarosan jobban leszel ❣️
1664. kiskacske (válaszként erre: 1643. - ManóBubi)
2023. febr. 16. 14:31

Nekem is ez a 11/12. dpo. Viszont ami fura kicsit nekem, hogy a méhszájam tök fenn van és pici, vagy hogy mondjam. De ugye ez 2 óra múlva is változhat. :)


Szorítok, hogy beágyazódás legyen, ne mensi. ☺

1663. Deiss (válaszként erre: 1660. - Cinccino)
2023. febr. 16. 14:30
Nem azt mondom,hogy nem lehet egyáltalán hatása,de mint írtam,a legutolsó szempont.Ha a lelki ok elég lenne ahhoz,hogy ne essen teherbe az ember,akkor nem lenne erőszakos kapcsolatokból sem baba.Ezért írtam,hogy attól a baba még összejöhetett,ha egyébként volt szex,peteérés és még találkiztak is a sejtek.Szóval sztm ettől még bármi lehet.😉
1662. kiskacske (válaszként erre: 1640. - Pillangó28)
2023. febr. 16. 14:29

Hát még semmi, de most egy nagyobb adag stressznek vége, lehet a testem tudta ezt és megvárta :D


Mindenesetre, ha reggelig nem jön meg ellövöm az utolsó facellet. Az már mindenképp tuti lesz. (Vagy mensi miatt vagy az eredmény miatt :) )

1661. Evita10 (válaszként erre: 1660. - Cinccino)
2023. febr. 16. 13:45
Én is így gondolom. H a stressz is igen is akadályozó tényező lehet... És most az elmúlt egy hétben nagyon sok minden ért, szédülök is csomót miatta, ma mire beértem az irodába a cukrom is leesett majdnem elájultam, napok óta alig alszom... Szóval ez tuti nem a mi hónapunk. Eddig a terv az volt h jövő hétfőn megpróbálok tesztelni. De most már nem is fogok, mert felesleges
1660. cinccino (válaszként erre: 1659. - Deiss)
2023. febr. 16. 13:22
Szerintem nem, van az az állapot amikor már akadályozó tényező. Létezik olyan, hogy "funkcionális" meddőség amikor orvosi oka nincs a sikertelenségnek és nagy valószínűséggel lelki okokra vezethető vissza.
1659. Deiss (válaszként erre: 1658. - Evita10)
2023. febr. 16. 13:04
Hát az a helyzet,hogy a lelkiállapot talán a legutolsó tényező ami befolyásolhatja hogy baba legyen.Szóval jövő héten kiderül.🙂
1658. Evita10
2023. febr. 16. 12:59
Én elengedtem ezt a hónapot. Olyan lelkiállapotban amiben vagyok, kizárt hogy most sikerült volna. 😔
1657. teknos01 (válaszként erre: 1656. - Deiss)
2023. febr. 16. 12:56
Bizony, lassan jönnek a tesztelős napok.. 🙂 Bár mi csak egyszer tudtunk együtt lenni, az se biztos h jó időben, szóval annyira nem reménykedek, de azért bennem van egy kis izgulás, hátha.. 😃
1656. Deiss
2023. febr. 16. 12:39
Ahogy nézem Teknos01 meg Evita10 egy időben van velem.🙂Mi vagyunk a sereghajtók.😃
1655. pillangó28 (válaszként erre: 1654. - ManóBubi)
2023. febr. 16. 12:14

Nahj... azert én meg drukkolok hátha... de persze, az embernek nem szabad beleélnie magát ilyenkor.



Meglátjuk, hogy jó időzítés volt a 2 nappal előtte. Olyan hosszú lesz ez a ket hét mpst 😬😬😬

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook