Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2021 októberi- novemberi babák fórum

2021 októberi- novemberi babák (beszélgetős fórum)


156. Vájszi
2021. márc. 31. 01:46

Viszont azon gondolkodtam, hogy tényleg lehet, hogy korai, mert március 24én teszteltem pozitívat, a predictor earlyvel, és egy bazi erős pozitív lett. A másik, X epil az pedig halvány lett. Egy nappal később pedig erősebb lett kicsivel az X epil.

Remélem, hogy csak kitolt velem a ciklusom, és nem méhen kívüli.

155. Vájszi
2021. márc. 31. 01:42

Anonim27 nagyon sajnálom! Én is kitartást kívánok nektek.

Nekem is volt ugye időpontom dokihoz, egyenlőre nem látott semmit méhen belül. Petefészekben 1,4 cm átmérőjű valami (ami lehet a sárga test is), szóval holnap néznek HCGt, hogy megfelelően emelkedik e, és lesz még egy UH.

Doki is azt mondta, hogy mivel nem lehet tudni mikor fogant mert rendszertelen a ciklusom, még ne keseredjek el, de addig nézzük amíg nem tudjuk meg, hogy mi van.

154. Ga8y (válaszként erre: 153. - Anonim27)
2021. márc. 30. 17:47
Nagyon sajnálom 😢sok erőt és kitartást!
2021. márc. 30. 15:33
Sziasztok! Missed ab lett a történetünk, jövőhéten műtenek!:( mindenkinek további jó egészséget kívánok☺️🙏
152. Cassidie (válaszként erre: 149. - Anonim27)
2021. márc. 29. 20:39

Én is szívesebben kerülném, de az orvosomhoz is ragaszkodok🙂

Gondolom majd lassan neked is kell keresni, de látod, engem se siettet az orvos a vizsgálatokkal, igy a 12.hetig szerintem nem baj, ha nincs orvosod.

Max annyiból lenne talan célszerű, hogyha ne adj isten valami lenne (de ne legyen) akkor tudsz a sajat orvosodhoz fordulni. 🙂

151. anonim27 (válaszként erre: 150. - Vájszi)
2021. márc. 29. 20:29
Baba szempontjából és pontosságból ő a legjobb (egyébként kórházakban is ők mérik a babát), de én így hogy magánba járok hozzá, nagyon jó gépe van a legfejlettebb. Tehát amúgy engem még nőgyógyi nem látott de úgy tudom ha probléma mentes a terhesség akkor ez nem gáz. De javítsatok ki ha igen.
150. Vájszi (válaszként erre: 149. - Anonim27)
2021. márc. 29. 20:10

Egyetértek a kórház kerüléssel! 🙋🏼‍♀️ Én is maszekolok mindenképp. Még jó, hogy fizetjük a TBt.

Na most utána néztem mi ez a szonográfus, kövezzetek meg de nem tudtam 🤣 kíváncsi leszek elég lesz e ő, mert a szakma leírását nézve tökéletesen

149. anonim27 (válaszként erre: 148. - Cassidie)
2021. márc. 29. 19:50
Én nem is tudom hogy csináljam, szerintem én szülésig elkerülöm a kórházat. Nekem most szonográfushoz van időpontom, nem tudom hogy ő elegendő e hogy végig kísérje a terhességet vagy kell e nőgyógyász. Ha kell akkor nem is tudom mikor kéne felkeresni, hisz a szonográfushoz már van időpontom a 12.heti genetikaira, de a nőgyógyászt is illene felkeresni ott körül gondolom😃
148. Cassidie (válaszként erre: 147. - Anonim27)
2021. márc. 29. 19:43

Tiszta kabaré volt🙈

Megkerdezte a csávó, aki mérőzött, hogy tudom-e hova kell menni.

Mondom igen, a szülészethez.

Erre megkerdi, hogy szülni fogok-e😂😂😂


Ezutan feljutottam, sok katona meg biztonsagi ember. Szar lift, ugyhogy lépcsőztem. A dokim is 20 perc alatt elókerült, úgyhogy így szerencsém volt.


Viszont ő is mondta, hogy holnap probaljak maszekjaba kerni időpontot a 10.hetire, de ha nem lesz, akkor kénytelen leszek bemenni megint. De legalább már tudom, hogy működik 🙂

147. anonim27 (válaszként erre: 146. - Cassidie)
2021. márc. 29. 19:34
Na és simán be tudtál menni a kórházba, tudott normálisan a dokid fogadni?
146. Cassidie (válaszként erre: 145. - Vájszi)
2021. márc. 29. 19:19

Igy se esek túlzásba a rosszulletek miatt, de jo lesz vegre menni 😊

Majdnem 1cm, 9mm😊

Nagyon cukin pulzalt a kis szíve 😊


Nem gondoltam hogy hasi Uh-n is ilyen jol fog latszodni

145. Vájszi (válaszként erre: 144. - Cassidie)
2021. márc. 29. 19:11

Jaj de jó! 😁 Ez igazán jó hír. Akkor kellemes tevékenykedést, ezután biztos jól fog esni.

Mekkora most a kis bébid?

2021. márc. 29. 17:45

Megjártam az orvost🙂

Minden rendbe van szerencsére, hasi ultrahangot csinált és úgy is jol latszott a pici. Pár nappal kisebb a koránal, de valószínűleg később foganhatott. Dokim szerint tökéletesen fejlődik, láttam ahogy pulzal a pici szíve 😊

10.heten kell visszamennem es ha minden rendbe van, akkor küld tovább vedőnőhöz meg vérvételre is.

Progesteront szednem kell 12.hetig, de mar felkelhetek, edzhetek is😊

143. Vájszi (válaszként erre: 134. - Szilviamag)
2021. márc. 29. 14:56

Mióta nőgyógyászhoz járok mindig ahhoz az orvoshoz mentek, akihez van időpontom holnapra. Nagyon korrekt, régi orvos, mindenki is nála született a családból 🙈

Viszont már csak magánrendel Kaposváron, és Dombóváron vállal csak szüléseket. Barátunk édesanyjával beszéltem aki szülésznő itt Kaposváron, hogy akkor most mi legyen, mert picit úgy éreztem, hogy a jelenlegi törvények miatt gyakorlatilag mindegy hova járunk orvoshoz, mert úgysem lehet nála szülni (csak ha véletlenül jön ki).

De gondolkosom rajta, hogy átmegyek egy olyan orvoshoz, aki szintén jó, szintén magán, és főorvos, szóval hátha épp bent lesz. Gondoltam, hogy megkérdezem majd a dokit, mit gondol, de magától csak nem fogja áthajtani máshoz a páciensét 🤣 bár elég neki a betege bőven

142. Vájszi (válaszként erre: 131. - Cassidie)
2021. márc. 29. 14:50
Meg úgy tudom a nehéz légzés az azért is lehet, mert a terhesség előrehaladtával egyre több vért keringet a szervezet és emiatt többet kell levegőt is cserélni 🤰
141. Cassidie (válaszként erre: 140. - Anonim27)
2021. márc. 29. 14:33

Jelenleg én is igy érzem magam😅

Illetve fura lesz elhagyni a házat, 10 napja bent vagyok.

De várom, hogy láthassam 😊

140. anonim27 (válaszként erre: 139. - Cassidie)
2021. márc. 29. 14:31
óó ne izgulj, meg lesz az oldva :) kíváncsi vagyok mit láttok, de jó neked hogy ma van időpontod :D Annyira izgulok, és várom már hogy én is mehessek, egyik percbe sírni tudnék annyira félek, másik percben meg majd kiugrok a bőrömből hogy végre láthatom.
139. Cassidie (válaszként erre: 138. - Anonim27)
2021. márc. 29. 14:12

5re

De ugye ilyen fű alatti időpontom van... Korhazba meg szigorú szabalyok, úgyhogy kíváncsi leszek

138. anonim27 (válaszként erre: 137. - Cassidie)
2021. márc. 29. 13:54
mikorra mész?
2021. márc. 29. 13:49
Nagyon izgulok hogy beengednek-e a korhazba... Olyan szabalyok vannak fent neten, hogy mar attol kivagyok...
136. Cassidie (válaszként erre: 134. - Szilviamag)
2021. márc. 29. 13:21

Puffadas mar nekem is jelen van estere/reggelre.


En is megijedtem a kis görcsöktol, szurkalodasoktol, viszont miota megjottek a reggeli rosszulletek, azota mar nem erzek hasi fajdalmat🙂

Progeszteron tablettat en is szedek 10 napja, reggel-este.


En szeretnek végig az orvosomhoz jarni, mivel mar evek ota hozza jarok mindennel. Teljesen megbizok benne, nagyon jo orvos. Egy negativuma van, hogy rengetegen jarnak hozza (de nem veletlen) engem példaul már névről is felismer🙂 sok betegét ismeri név szerint.

Nem tudom, hogy a szülésnel hogy mukodik, de orulnek ha az egészet vele tudnam végigcsinalni🙂

Gondolom ma ezt is megtudom beszélni vele😊

135. anonim27 (válaszként erre: 134. - Szilviamag)
2021. márc. 29. 13:20
Nekem nincs, és nem is tudom mit tegyek ebben a helyzetben, miért fizessem ha aztán nagy szerencse kell hogy bent lehessen? Nem tudom egyenlőre várok mit tegyek, változnak e a törvények..
134. Szilviamag (válaszként erre: 131. - Cassidie)
2021. márc. 29. 13:12

Én folyamatosan ennék.. A hasam felpuffadva, olyan mintha nem is az enyém lenne.

Nekem még olyan, kicsit rémisztő tünetem van, hogy nagyon sokszor görcsöl a hasam. Sok helyen olvastam, hoyg ez normális, meg nekem tulajdonképpena. beültetéstől kezdve görcsöl néha-néha. Hozzátartozik a sztorihoz, hogy már egy hónapja minden este progeszteron injelciót kell beadnom magamnak (vagyis a férjecském adja be), és annak is lehet ilyen tünete. Azért nem megnyugtató...


De amit szerettem volna kérdezni:

Nektek már van válsztott dokitok? Ha igen, mi alapján választottatok? Vagy hogyan kerestek majd, és mikor?

133. Szilviamag (válaszként erre: 132. - Anonim27)
2021. márc. 29. 13:09
Rendben is lesz minden!! Azt nem mondom, hogy ne izgulj, de csak azért az egy dolog miatt, mert én is tudom, hogy lehetetlen nem izgulnunk :)
132. anonim27 (válaszként erre: 130. - Szilviamag)
2021. márc. 29. 13:01
Igen ha minden igaz, izgulok is hogy minden rendben legyen.🙏
131. Cassidie (válaszként erre: 128. - Szilviamag)
2021. márc. 29. 13:01

Magánba szívesen járnék 2 hetente is, hogy tudjam minden rendben van😊

Majd ma úgy is megkerdezem tőle, hogy a következőnél tudok-e már menni maganba hozzá. A 12 hetes Uh-m úgy is csak majus elején lesz esedékes. De 10 het környékén szerintem elmegyek a masik dokihoz🙈🙈🙈


Remélem minden rendben lesz és már elhagyhatom az ágyat, mehetünk setalni meg ilyenek 😊


Nekem még annyi furasag lett, hogy nehezebben kapok levegőt. De ahogy utana neztem, a hormonok miatt előfordulhat. Szóval kicsit rendbe kell magam szedni🙂

Keveset eszek, mert félek, hogy rosszabbul leszek, ettől független nem latszik, hogy kevesebbet ennek😅😁 viszont tegnap óta hambit ennék hasabbal... Csak hat, pont nincsenek nyitva 😂

130. Szilviamag (válaszként erre: 127. - Anonim27)
2021. márc. 29. 13:00

Akkor későbbi peteérés lehetett? Ha nem, és tényleg egy kis lemaradás, akkor azt biztosan gyorsan behozza! Ha késői peteérés, akkor meg minden a rend szerint zajlik!



Akkor most van az UH-k hete ebben a fórumban! :)

129. anonim27 (válaszként erre: 128. - Szilviamag)
2021. márc. 29. 12:58
Én még nem is hallottam, 3 hete amikor voltam, láttam hogy lüktet, de még nem tudta kihangosítani olyan pici volt😱 szóval holnap nagy nap lesz nekem is😍
128. Szilviamag (válaszként erre: 124. - Cassidie)
2021. márc. 29. 12:55

Elhiszem :( Szerencsére nem kell az elején sokat menni uh-ra, ahogy olvastam a gyakoriságról. A terhesség vége felé kell elvileg sűrűsíteni az uh-kat, addig meg remélem már tényleg sokat fog javulni a helyzet!!

Bár másrészről meg akár hetente is szivesen mennénk gondolom uh-ra, h megnyugodjunk, minden rendben..


Annyira fantasztikus lehet, mikor először hallani a kisbabánk a szívhangját. Annyira várom már én is!

127. anonim27 (válaszként erre: 121. - Szilviamag)
2021. márc. 29. 12:50
Nekem nem kötelező következik, elvileg holnap leszek 9+1 hetes. De 2 hét lemaradásban vagyok mensi szerint, mármint úgy már 10+6nak kéne lenni holnap. Kíváncsi vagyok hozott-e magán, vagy marad az hogy 2 héttel kisebb 😃

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook